Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Author

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1285 hozzászólás a témában

#881
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Srácok, az Author boltban lehet kártyával fizetni vagy csak a kp játszik?
Új gépnél kb hány % szokott lenni a foglaló náluk?

#882
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Nagyon szép bicaj. Nekem is tetszik.

#883
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Tetszik, tényleg szép :) Ez ugye az az egg beater vagy mifene pedál rajta? Tényleg olyan jó, mint ahogy mondják? Km-órát milyet tettél rá? Én mondjuk nem ehhez a fajta tekeréshez vagyok szokva, a nyerged biztos, hogy 2 perc alatt még egy vágást csinálna alám.... Fogsz vele versenyezni is?

#884
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Télleg csudaszép!Igazi maratoni hátas!A nyereg mi lészen rajta ???

#885
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Na!
Fent vannak a képek a bringámról!!!
www.maxinet.hu/canga
Lehet indítani a nyálelválasztást!
A kulacstartó lesz még lecserélve!

#886
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Zak: A happybike listán jó dolgokatlehet felszedni,valamelyik nap én is kipróbálom a kólásdoboz-hézagolást,csak lehet,hogy sörösdoboz lesz belõle... ;D

#887
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
ma egy darabka kolasdobozzal kihezagoltam azt a minimalis kotyogast amit a rugostag produkalt azert mert ugye a csavar meg a DNM-hez volt meretezve. Most mar tokeletes, meg elol felhuzatom asszem a telot 100mm-re 80 helyett.
Sajnos itthon nem tudom megcsinalni az idiota muanyag imbuszcsavar miatt (hulye Manitou, nem ertem ezert miert sporol, szivesen fizettem volna akar 500 Ft-tal tobbet), belulrol meg nem erem el mert legalabb 20cm hossz kulcs kene hozza.

A pulzusmerom is jol szuperal, mar lassan tenyleg csak a ruha kell es megvagyok.



#888
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Ez megnyugtatott :D

#889
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
1 frászt!Már elolvastuk,csak még nem végeztünk az értelmezésével! ;) ;D

#890
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Úgy látom a monológom mindenkit elijjjjesztett innen. :'( :'( :'(

#891
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Az biztos, hogy én és 2 barátom ott leszünk Szilvásváradon május 1-4 között. :) A Hegyi Kempingben fogunk lakni faházban. Tavaly is ott voltunk, bejött a hely 8). Igaz nem a legolcsóbb, de jó kis faházak. 4 ágyas, de csak annyit kell fizetni, ahányan alszunk benne. Van Wc, meg zuhanyzó is. 4 személynek még a bicajok is beférnek, igaz kicsit zsúfoltan. Szóval szívesen látunk mindenkit, jöjjön aki szeretne, legyünk sokan és tekerjünk ezerrel! ;D Imádok a természetben bicajozni!
Nincs annál szebb, mint amikor megmászok egy klassz hegycsúcsot, és utána jutalomképpen száguldozhatok lefelé a a hatalmas fák között, félhomályban a murvás, füves, poros, göröngyös, kidõlt fákkal, patakokkal és vízátfolyásokkal tarkított erdei úton! Az adrenalin szintem a magasba tör, én ezt élvezem. Tudom, senkinek sem kell elmagyarázni, mi ebben a jó. Van Szilvásvárad környékén néhány klassz út. Pl. a Bélapátfalvára vezetõ kis vízmosás, mely a katonasíroktól megy lefelé, és a tóhoz vezet. Na ezen aztán visszafelé elég feljönni, inkább tolni lehet, mint hajtani. Ebbõl az útbõl ágazik egy még meredekebb szakasz, ahol gyakorlatilag majdnem függõlegesen kell tolni a cajgát. Vagy a Gerenna várhoz vezetõ ösvény, ahol tolni sem lehet, mert kõlépcsõk vannak, hanem háton kell felvinni. A kilátás viszont fenséges! A kilátóhoz is érdemes felmenni nem a szerpentinen, hanem a gyalogösvényen. Ez is kemény emelkedõ! Tavaly úgy 20 méterenként meg kellett állni, mert nem bírtuk. Meg az õsember barlanghoz is érdemes felmenni bicajjal.
Most egy kicsit sokat írtam :), elõjött belõlem a magyar szakos tanár ;D ;D. A lényeg a lényeg, hogy ezzel az elcsépelt mondással éljek, jöjjön, aki jót akar tekerni Szilvásvárad környékén!

#892
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
De jó nektek! Akkor én Parádfürdõn leszek túravezetõi vizsgán valszeg.De ha nem,akkor én is csatlakozhatnék?
És Paraferee is a Bükkben lesz akkor éppen,már vele is beszéltem ez ügyben.
Azért beszéljetek vele,hátha tudtok együtt tekerni...

#893
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Bunda! csalás! Egyenlõtlen esélyek!
(mikor lesztek itt? csatlakoznék...) ;D ;D ;D

Szilvásváradon? Május 1-4. Gyere. A szilvásváradi Hegyi Kempingben fogunk aludni, azt bejárjuk a környéket. A 65 km-es távon akarunk indulni, mármint a Szilvásvárad Maratonon, és elsõsorban ezt a vonalat járjuk be. De lehet, hogy végigmegyünk a 110-esen is. Elhelyezünk 1-2 titkos frissítõ pontot szép, lengén öltözött lányokkal ;D ;D ;D, így biztosítva a jó hangulaunkat. 8)

#894
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bunda! csalás! Egyenlõtlen esélyek!
(mikor lesztek itt? csatlakoznék...) ;D ;D ;D

#895
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Sziasztok !

Idén lessz Buda maraton is, ha jól tudom ez egy körverseny. Talán érdemes oda is kinézni. Az Author a kiemelt támogató, és állítólag nem csak profik mennek. Még lehet, hogy nekem is sikerül egy vigaszdijat megcsípnem.

Ha nem hát iszom egy PENCO-t !!!

Én szívesen mennék, csak akkorra már egy szilvásváradi túra van beszervezve a haverokkal logikusan Szilvásváradon és környékén (május 1-4.) Végig akarunk menni a Szilvásvárad Maraton 65 és 110 km-es távján is, mintegy fõpróbaként és helyismeret szerzés céljából :-). Csak hogy javítsuk az esélyeinket!

#896
Nózi

Nózi

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok !

Idén lessz Buda maraton is, ha jól tudom ez egy körverseny. Talán érdemes oda is kinézni. Az Author a kiemelt támogató, és állítólag nem csak profik mennek. Még lehet, hogy nekem is sikerül egy vigaszdijat megcsípnem.

Ha nem hát iszom egy PENCO-t !!!

#897
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Maratonokon találkozunk? Ki melyikre jön?

Gabi! Velem találkozhatsz maratonokon.A Caprinon, a Dunán és a Bükkön mindenképpen.

#898
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Na, ez igen, alakul ;D ;D

Gabi! Nemcsak kiszedve, én voltam looser. Elsõ állítást kellett kiszedve, mert nem mozdult a rugófeszességet állító tekernetyû. De mostmár teljesen kerek a dolog persze. Kiszedni azért kellett, mert a rugóstagot elõl ahogy fogta a csavar, alatta pici hely volt, és minimálisan kotyogott. Teflonszalagot tekertem oda, most tök jó. Az X.0 meg elhiszem, hogy nagyon jó. Nekem az LX is meglepõen jól vált terhelés alatt felfele. Bár kétségtelen, hogy ehhez csak a váltó kevés: sokkal inkább a jó lánc és a kifogástalan fogaskerék-sor kell. A tárcsám már alig nyikorog, normál fékezésnél nem, intenzívnél, pont mielõtt teljesen megáll a gép, egy picit. Majd abbahagyja ezt is. Maratonon viszont hogy engem nem látsz, az hét szentség! :D

Zak! HHH-t kipróbálom, de izgat nagyon a János hegy is, majd talán hétvégén. Amit meg leírtál, hogy hogy nézett ki a bicajod, a legminimálisabb fenntartás nélkül elhiszem. Ugyanígy jártam, mikor december közepén egy olvadáskor mentünk fel HHH-ra, onnan át Csobánkára a hegyen. A hó nagy része megolvadt, a talaj viszont nem bírta beszívni; 10-15 centi mély sár.

Én tegnap döngettem keveset a Mátrában. A bicaj jóval meghaladja a képességeim. Az tény, hogy sokkal jobb. Könnyebb, jobban vált, fékek elsõosztályúak, a rugóstagok fantasztikusak. Hiába, nem ehhez voltam hozzászokva. Olyan helyeken gond nélkül átmegy a bicaj, amin az elõzõ ledobott volna, de legalábbis kirázza a lelkem. Sokkalinkább biztonságban érzem magam ezen.

Na eltávozom dolgozóba... Sziasztok.

#899
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Hali! En ma egy dupla HHH-t mentem, reggel egyedul felmentem utviszonyokat tesztelni, szoval fel, a hegyoldalban a zoldon vegig, itt mar kezdett sraas lenni mindenem, aztan le a Rozalia lejton. kb 40-nel indultam neki, 20m utan a sebesseg 0 lett. Leneztem es egy 3" slick gumis, kb. 25 kg-os (nem tulzok) DH gep volt alattam. ughogy visszaszenvedtem azt a 20 metert, es egy kevesbe saros (ertsd 10cm mely) utszakaszon ledongettem a hegyrol.
Ami nagyon meglepett hogy bar a kozepcsapagy kornyeken egy hatalmas sartomb volt, a valtas, a rugostag es a fekek ezt eszre sem vettek. Vlatas elso poccre, rugostag szepen dolgozott, es a fekek is fogtak, persze amennyire a kerek tapadt. Hangja semmi.
Hazafele beugrottam a benzinkuthoz, gozborotvaval letisztitottam az egeszet, sikeresen letortem a bicajoram szenzorat, es utana haza. Kapuban SMS, Manka ir hogy megyek-e tekerni, mondom miert ne. HHH megint, ezuttal csak betonon fol-le, aztan Margitszigeten egy kor. Mar nagyon nyikorgott a vegere a lancom, szoval itthon lefujtam TF2-vel, most jo.

1 honapon belul megvan az Author mez+nadrag+kesztyum, es ha minden igaz 1 heten belul a pulzusmeros oram.


Zak


#900
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Nem tûntem el, csak szaporítom a km-t a bicajban!
Nyomatom a Bükköt, tapolcát stb.
Forrest!
A rúgóstagot csak kiszerelve tudod állítani? :-\ :-\
Hát a SRAM X.0 nagyon bejött!
Olyan szintig jó, hogy amikor Jávorkúton a hóban mentünk fölfelé izomból nyomtam,és váltottam. A cimborám közölte, hogy nem vagyok normális, terhelés alatt váltani nem szokás, de megnyugtattam, hogy kettõt váltottam fölfelé. Nincs mellékapcsolás, meg recsegés hanem kettõ föl.
Csengõ helyett a tárcsafékeket használom, ,mert olyan jól nyikorognak, hogy messzirõl hallható, hogy jövök. De fognak, mint a satu.
Jó gép lett a Sovereignbõl.
Maratonokon találkozunk? Ki melyikre jön?