Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Author

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1285 hozzászólás a témában

#341
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Azt remélem tudja mindenki, hogy Era benne van a legújabb Bike Magban (nyuszis naptár lány) :-) Jó, az elõzõben is benne volt...

A többi Authoros üzletrõl tudtok valamit? Gondolok itt a Kreantra, a Szigetire és a Zöld Pontra.

#342
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Grimus: azt hiszem Te megértettél. Igen, ilyesmire gondoltam.

PePedál üzlet címe: XIII. ker Thurzó u. 19. Tel: 270-08-77. A Lehel tér magasságában van a Duna felé. Most a téli idõszámításában 3-tól van nyitva.

#343
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Annyiszor hallottam már errõl a Pepedálról, tudna valaki egy pontos címet írni? thx!
Era: Columbus csöszettbõl van heggeszte a bringád váza, ami az egyik legjobb a világon: nagyon minõségi, ezért tartósabb blabla. Ilyenekre vagy kíváncsi? A többi alkatrészt passzolom, nem vagyok Shimano párti, bár nagyon jó kis alkatrészek. A villa egy alap-közép kategóriás.

#344
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Köszönöm a tippet, megpróbálom. :)

De végülis az a lényeg, hogy menjen a bringa. ::)

#345
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Kedves, én nem tudom, hogy a Pepedálnál milyenek a srácok. De mindenképp érdemes rákérdezned, bár ha alapból nem segítettek és nem mondták maguktól, akkor nem tudom, mit várhatsz.. A márkaboltban Gyurma biztos tud Neked felvilágosítást adni, õt nem tudom, ismered-e...

#346
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Hát a Pepedálnál. Elmondtam, mire akarom használni. Eddig ott szervizelték a Treket, és azt mondta a srác, hogy ezt a gépet már igazán le lehetne cserélni, erre mutatott egy AUTHOR katalógust, a tavajit és ott a Versus volt a legmagasabb kategória nõi bringák közül. Az viszont nem volt versenyre való. Viszont érdekes, hogy azon volt tárcsafék. Erre nem raktak, nem értem miért.
Szóval azért ezt kaptam, mert maratonokra járok. De hogy ez mit jelent egy bringánál, azt nem tudom. :-[
Gondoltam, hogy utána járok itt, de azt mondod, menjek vissza az üzletbe és faggassam ki a srácot?

#347
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Nem, az nem felvilágosítás...
Hm, most írtam ide 5-6 sort, de kitöröltem, még a végén fejmosást kapok... Inkább egy kérdés: hol vetted, hogy így nem világosítottak fel?

#348
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Az felvilágosítás, hogy "ez jó lesz neked" ???

A szögek, hosszok megvannak ábrán, de hogy mit jelentenek, azt nem tudom. A TREK 830-asom is CC-s bringa, mégis másképpen viselkedik. És azt sem tudom ez az alumínium, amibõl készült a MODUS, mit tud, miben más mint a többi?

#349
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
era!
A boltokban van Author-katalógus, ott olyan leírások vannak, hogy vázcsõ-méretek, -szögek és -hosszok. Nem tudom, hogy erre van-e szükséged, de utána lehet járni. Hogy melyik mire való? A kategóriába sorolása már önmagában errõl árulkodik, meg gondolom vétel elõtt felvilágosítottak Téged is.

#350
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Köszi Pifta!
Azt hiszem, maradok az elsõ értelmezésnél. Ez a gép valóban "király". Legalábbis az én mércém szerint.
Bár a független is helytálló, elvégre független kerékfelfüggesztésû a drága! ;) ;D :-\
Na jó, nem fárasztok tovább senkit. ;D

#351
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Vajon hol lehetne utána nézni a bringákkal kapcsolatos technikai leírásoknak. (A honlapon vannak mûszaki adatok, azok viszont nem sokat mondanak nekem. Valami olyasmire gondolok, mint a Bikemag-ban a tesztek, mibõl van, hogyan készül, mit bír, mire szánták?)

#352
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Hát igen, hatásos név. ::) :)

Míg a modus, csak valami változat. ::) ???

#353
Pifta

Pifta

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Most már csask a sovereign-nek járj utánna légyszíves!

Kedves Gabi!

Idézet az Akadémiai Kiadó Angol-Magyar nagyszótárából:

sovereign [;s&#8225;vrIn || ;sAv&#8211;] I. fn 1. uralkodó, fejedelem, király 2. régi <egy font sterlinges angol aranypénz> II. mn 1. a) legfõbb, legfelsõ, legmagasabb B) legteljesebb, teljes; sovereign contempt legteljesebb / legnagyobb megvetés c) független, szuverén, uralkodói, felséges; sovereign rights felségjog; a sovereign state független / szuverén állam 2. hathatós, hatásos, eredményes, kitûnõ; biz sovereign remedy biztos hatású gyógyszer / orvosság

Lehet válogatni... ;D ;D

#354
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.168 hozzászólás
Köszi Don, hogy válaszoltál a kérdésre :D ;D ;D. Tökéletesen igazad van. Szebben én se tudtam volna válaszolni! "aTEKTRO fékek fékhatása már kevés és a szükséges erõ a kívánt fékhatás eléréséhez túl nagy. " Pontosan így van! Pl. tavaly szeptemberben mikor a Kékesrõl jöttünk le a kék jelzésen, akkor vettem észre, hogy húzom a fékkart erõsen, nagyon erõsen, mégse lassulok úgy ahogy kéne. Persze ez valszeg a rossz pofa, és megnyúlt bowdenek miatt is volt. Egyébként meg a Tektro szépen teljesített. Romániában is megállta a helyét, pedig volt olyan, amikor Biharfüredrõl (a mostani Bikemagban van róla szó) majdnem 80 km-es sebességgel száguldottam lefelé. Meg olyan is, mikor csomaggal megpakolva (20 kg kb.) plusz én (75 kg) a Padisi fennsíkról ereszkedtem le és elõzgettem a sok rossz, lassú Dáciát ;D ;D. És megállítottak a Tktro fékek. csak hát kicsit ügyesebb, keményebb meg bevállalósabb lettem. és a hogy don írta, olcsók a V fékek. A Sram 9.0-ás pl. 5000 Ft körül mozog. Annyit mindenképpen megér! És fekete.
Nagyon jó választás lesz az Opus, ha ennél maradsz pofa!

#355
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Szerintem Ultio arra gondolt, hogy ahogy fejlõdik és egyre keményebben használja a gépet (gondolok itt a terhelésre, csomagok stb.) aTEKTRO fékek fékhatása már kevés és a szükséges erõ a kívánt fékhatás eléréséhez túl nagy. Nem rosszak a TEKTRO fékek a saját kategóriájukban, de egy bizonyos határ fölött már valóban kevesek lehetnek.
Kezdésnek nem hiszem, hogy több kéne, késõbb meg te is lecserélheted valami jobbra. A "V" fékek ára egyébként is elég alacsony.
Szóval a TEKTRO kezdésnek nagyon jól használható.

#356
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Halihó.

Köszönöm minden hozzászólonak a segitséget.
Annak is aki megprobálta,aztán nem sikerült (valyon :))miért.?
Thommey,úgy látom aluminium vázas bringám lesz.Más lehetõség nem igazán van.Ha lehet, én nem akarom minden évben lecserélni a vázat.Ki gyõzné ezt pénzel? :)Mondjuk,ahoz képest,hogy nyolcvanat szántam a biciklire,most százharmincnál tartok :D.
Ultio mit jelent az,hogy most már gyengék a Tektro fékek?Elhasználodott,vagy vadul mész :)?
Valoszinû az Opust fogom választani,csak még körbenézek pár helyen.
Még egyszer naon köszi a faradozást mindenkitõl. :)
Üdv.

#357
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
ERA!
Minden elismerésem.
Most már csask a sovereign-nek járj utánna légyszíves! ;) ;D :-*

#358
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Megtudtam honnan ered a márka neve? Mit jelent?

Az AUTHOR szó angolul azt jelenti "szerzõ". Általában valaminek a szerzõje, tehát pl. a könyv szerzõje, zene szerzõje stb. Valaminek a létrehozója. Az érdekesség az, hogy a cseh nyelvben ugyan ezt a szót használják, ugyan ezt jelenti, csak õk a "h" betût nem írják. Tehát csehül a szerzõt úgy mondják "autor".
A cég tulajdonosai a márka létrehozásakor angolosan csengõ (a nemzetközi piacok miatt), a cseh embereknek mégis ismerõs, és mindenképpen "A" betûvel kezdõdõ nevet akartak (ez a marketing miatt fontos, hiszen így minden katalógusban, felsorolásban az elsõk között van:))
Ezért lett végül sok-sok szempont figyelembevételével a márkanév AUTHOR.
"A"-val kezdõdik, angolul is van jelentése, tehát a világban is piacképes, és könnyen megjegyezhetõ. Ennyi a történet.


#359
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Era: szerintem inkább szerzõ, mint író.

#360
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
A multkori tanakodásunkon felbuzdulva (mibõl származik az AUTHOR elnevezés) megkérdeztem a magyarországi forgalmazót, hogy õ mit tud errõl a sarkallatos kérdésrõl. Azt mondta ÍRÓ-t jelent, de még utánanéz, mert õt is érdekli. Délutánra megmondja. ;)

Pocsék pofa! Vegyél montit és gyere Te is a túrákra, maratonokra. Nagyon nagy bulik. ;D A városban meg el lehet tekeregni akármilyen bringával. ::)