Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
305 hozzászólás a témában

#141
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Az ingyé vót! :D

Csavart láttam, de olyan van, hogy húzom egy ideig, nem mozdul, és utána mozdul be.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#142
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Azért nem csak a fék a felelõs.
A felni-fékpofa párosítás is, mint a V-fékeknél.
Nálam a HS33 a trekkinget csomagokkal felpakolva is lazán megfogta velem együtt. Az pedig jóval 100 kiló felett volt!
Holtjáték jó hogy van, azon elvileg lehet állítani egy kis imbusz csavarral. (Asszem a HS11-en úgy kell, a fékkar belsõ forgáspontjánál van a kis csavarka.)
A fék munkahengereket meg szögben is lehet állítani, a felnihez képest, és a munkahenger hosszanti tengelye körül is. Általában ezt cseszik el, és a fékpofának csak egy kis része érintkezik a felnivel. Így aki csak keveset teker - és azt sem intenzíven - annál nagyon lassan kopnak be a fékpofák, így vacakul is fognak.
Ezeket nézd meg, a 4 pár gyári fékpofáért meg...hát ez van! :)

#143
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Feketébõl van hozzá 4 pár... :D

És ha van üresjárat, akkor mi a baj? Apának van ez a fékje, 100 kilót nem állítja fejre...

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#144
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
CJ!
Nekem HS 33 van.
Két dolog biztos.
1. olaj mennyiségre érzékeny (melyik hidraulikus fék nem?)
2. fékpofából 4 féle van hozzá, a gyári fekete a középszar. (piros fog mint állat!)

#145
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Hátsó fog durván, de az elsõ nem az igazi.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#146
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Nekem is ez van a Cube-omon. Mire számítsak?:)

#147
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Opsz, elfelejtettem írni a nagy gondolkodásban, hogy HS11 Evo. :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#148
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
HS sorozatú?

#149
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Ha a karnak egy ideig holtjátéka van (tehát hiába húzom akkor sem mozdul a két pofa, csak egy idõ után, és a fékhatás sem az igazi. Gyári fekete pofa, meg Rigida Zac2000 felni.
Miket tegyek?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#150
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

az adagolhatósággal kapcsolatban: triálosok elõszeretettel használják hátsó fékként. :)


Oké, majd megpróbálok triálosabb stílusban "trekkingelni" meg "commutingelni":) .

#151
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
hidraulikus felnifék mindkettõ, típust nem néztem. ugrálos közben nehéz leolvasni a típuskódot. :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#152
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás
Triálosok nem HS33-at használnak? Mintha az lenne a jobbik verzioja..
By Sala:

"foxot ürlények tervezték és csak ánuszkulcsal javitható..."

#153
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
a fékpofa-felni párosítás ennél a féknél is, mint minden felniféknél kritikus szempont. ha a gyári nem válik be, érdemes kisérletezni más pofákal is.
ha semmi nem jön be, még mindig vehetsz v-féket. vagy tárcsát. :)

az adagolhatósággal kapcsolatban: triálosok elõszeretettel használják hátsó fékként. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#154
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Nos, idõközben lett egy Magura HS 11-em. Az elsõ 10 km-en visított a felnin, mint a malac. Aztán elcsendesedett. 40 km megtétele után annyit tudok mondani, hogy az ereje semennyire sem haladja meg egy jobb minõségû V fékét. A késõbbiekben ez talán még változni fog. Az adagolhatósága viszont egyértelmûen rosszabb, mint a V fékeké. A macerás rész még (remélhetõleg) odébb van, de a kereskedõ már a kerékpár átadásakor jelezte, hogy igyekezzek beszerezni, és otthon készenlétben tartani megfelelõ fékpofákat, mert nem mindig van, amikor kellene...

#155
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Jankó: macerásabb mint egy V-fék, viszont elvileg vmivel erõsebb. saját pofa kell hozzá, de vannak "utángyártottak" is, elvileg. a malinál próbálkozz.

laciklon: nem normális. a nem mozduló dugattyú szorul. irány a szervíz.


Köszi a választ! Közben megnéztem pár boltban a Magurákat közelebbrõl. Amiket láttam, azok gyorszárral nyílnak, hogy könnyebb legyen a kerékcsere. Érdekes érzés húzni õket. Nem tudtam még eldönteni, hogy tetszenek-e vagy sem. Az, hogy német termék (ha jól tudom...), és hogy minimálisat változott csak az elmúlt években, mindenesetre pozitív. Meg talán az is, hogy már a Dave-féle bikemagokban ('90-es évek) is istenítették õket.

#156
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
Jankó: macerásabb mint egy V-fék, viszont elvileg vmivel erõsebb. saját pofa kell hozzá, de vannak "utángyártottak" is, elvileg. a malinál próbálkozz.

laciklon: nem normális. a nem mozduló dugattyú szorul. irány a szervíz.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#157
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás
Üdv a hozzáértõknek!
Kérdésem az, hogy mennyire normális az a jelenség, hogy a fékkar kiengedésekor csak a hidrocsõ fékkar felöli oldalán lévõ pofa megy vissza alaphelyzetbe, míg a másik a felninél marad?
Most került hozzám ilyen fék és egyenlõre semilyen tapasztalatom sincs.
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#158
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Ahoj!

Bocs, ha zöldfülû a kérdés, de még sohasem volt Magurám és közelrõl sem láttam egyet sem. A HS 11-es abroncsfékbe saját Magura pofa kell, vagy ezekbe betehetõ bármilyen fékpofa? Ha Magura kell, akkor az kapható itt, Betyárországban?

Amúgy milyen cucc ez? Van valakinek tapasztalata? Macerásabb az élet vele, mint egy hagyományos V-fékkel? Mostanában sok minõségi trekkingen látom.

#159
CrazyShadow

CrazyShadow

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Helloooo!
Magura Luise-ban tundék akármilyen Magura fékbetétet tenni,vagy muszáj pont Luise-ba kérnem?Úgy nézem az enyémben valami szerkesztett van,és mûködik(szóval nem úgy néz ki mint a Luise-é)
Ha esetleg tundnátok valami liket küldeni hogy néz ki

#160
sfs78

sfs78

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!
Hol vállalják a szervizelését a fékeknek?Egy magura evoII hs33-som van,kb.3 éve nem nyúlt hozzá senki,így kb nem fog semmit.