Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
305 hozzászólás a témában

#121
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
klassz. télen mit csináltok vele?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#122
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
egyik hidrás felnifék sem melegszik jól kapja a levegöt is (nagy felületen) gondolj csak bele a fékpofa elöbb olvad el mint hogy felmelegedjen a fékhenger

#123
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás
trialosok szoktak vizet hasznalni a maguraba, gondolom naluk a hatso nem melegszik, csak blokkolnak vele.

----

FÁJVÓ

----


#124
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
vízzel töltötte fel a srác?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#125
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
csá a hopetech.com videon mutatja be a légtelenítést. angolul van de érthetõ minden.és ezt a falyta légtelenítést lehet használni olyan fékeknél aminél nincs az a csavaros egyszerü megoldás szerintem az oldal jol használhato szintugy mint a http://miskolc-trial...a.hu/hirek.html ahol egy hs 33 at légtelenít a srác

sok sikert midnenkinek:D

#126
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Hejj, koma! Köszi a segítséget, a fékkarnál volt egy imbuszos hernyócsavar,azon tekertem bejjebb, aztán jó lett. De akkor mit csináljak, ha az egyik oldali fékpofa közelebb van a felnihez, mint a másik?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#127
p1go

p1go

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Ha a karnak egy ideig holtjátéka van (tehát hiába húzom akkor sem mozdul a két pofa, csak egy idõ után, és a fékhatás sem az igazi. Gyári fekete pofa, meg Rigida Zac2000 felni.

Miket tegyek?






Akkor ha a karnak "holtjátéka" van, vagyis ha behuzod egy kicsit és nem mozdul a fékpofa akkor levegõs a fék. Vidd el szervizbe ahol tudják légteleniteni.

#128
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
amit Rebell írt, azzal kapcsolatban:
a túlfolyó fedelének visszatételekor elõtt fontos, hogy az olaj teljesen feltöltse a túlfolyót!
a membrán visszatételekor így pici olaj fog távozni, de csak így lesz teljesen légmentes. ha a magura.com-on található manualt is nézitek, abban is benne van ez a dolog.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#129
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Louise (FR) hez:
Ha nincs szett, próbáld kinyitni (2 pici torax csavar) a kiegészitö tartájt (nemtudom magyarul hogy mongyam) és meglátod hiányzik olaj vagy nem.

Ha hiányzik, beteszed az originál sárga müanyag mütyürt a fékpofák közé ( ha kiveszed öket akkor a vastagab felét a 2 dugó közé) és ÒVATOSAN húzol a fékkaron. Olajat (Magura) öntesz bele és újra óvatosan húzod a kart. Lehet 1-2 légbuborék is kijön a membránból. Ügyelj arra, hogy mindig elegendö olajat öncs utánna!
Ha visszateszed a tartáj tetejét, az oldalán kifolyik egy pici olaj, annak ugy kell lennie.( viszintesen).

Próbáld ki.

#130
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Gyógyszertárban nekem is kérdezték h. mire kell mikor löttyöt akartam tölteni belsõbe,na majd a kis fecsi + tût bepróbálom,kiváncsi vok kiadjáke e. :D
www.sintesibikes.com

#131
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
No köcce ;)

Igazság szerint ugyanerre gondoltam, mûnyag csavarom pont olyan méretben van. (csak át kéne fúrnom..)

LÉgtelenítettem már párszor, de gyári szettel, szerintem nem ér meg annyit.

Már többször vettem fecskendõt gyógyszertárban, nem néznek drogosnak.
Egyébként a titka, hogy a legnagyobb fecsit kell kérni, és elmondani mire kell.

A drogosok Mindig kis fecsit kérnek, és tûvel együtt, ezt a gyógyszertárosok tudják. (amelyik nem az csak szivat..)

Ja igen, minden magura tárcsához ugyanaz a szett kell..

Köszi.

Ride everywhere.

.


#132
krstn

krstn

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
JAh,még valami: ez a cucc magura louise fr-hez való. Mivel ez az elsõ tárcsafékem (és kerékpárom is),abszolút analfabéta vagyok a témához. Ha más féked van,nem biztos,hogy jó lesz a csavarméret.
De,ha leírod,milyen féked van,összedobok ahoz is egy légtelenítõt fejben és megosztom veled!:o))))

#133
krstn

krstn

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szeva!

Nos,végy egy darab mûanyag M6-os,hosszában lyukas csavart! Na itt kezdõdnek a bajok. :o)))) Ilyet nem kapsz. Elõször kifurtam egy sima fém csavart,de ez nem jó,mert nem volt jó a tömítettség és folyt mellette az olaj. Tehát legyen mégis mûanyag. Találtam egy síma mûanyag rudat. Kifúrtam 2-es fúróval. Ezt ha módod van rá,valami oszlopos géppel csináld,mert akkus géppel kûzdelmes merõlegest fúrni. (De nekem is sikerült) :o))) Ha van menetvágód,akkor azzal kreálj menetet a rúdra! Ha nincs,mert nekem sincs,akkor hajts rá egy 6-os anyát! Nekem mákom volt,mert olyan mûanyagot találtam,amire simán tudtam menetet gyártani anyával. Ha ez megvan,akkor menj el egy díszhalkereskedésbe és kérj az eladótól levegõztetõhöz átlátszó gumicsövet. (1m=100Ft :o))) Biztos mezgazd boltban is lehet kapni,nekem bejött a díszhalas. Nos kell még 2 db fecskendõ. Nekem 50ml-est sikerült szereznem,az pont jó a rendszerhez. Jah gyógyszertárban nem adnak fecsit,mert drogosnak néznek. (kipróbáltam). Javaslat: a legjobb,ha olyan fecsit próbálsz szerezni,amit az autómata gyógyszeradagolóba lehet betenni,mert annak a végére tökéletesen passzol a díszhalas gumicsõ. És ebbe a gumicsõbe símán bele tudod tekerni a csavart is. Nos,kész a légtelenítõd. Fecsin a csõ,csövön a csavar. Betekered a megfelelõ helyre a csavart és nyomatod a lét. Az átlátszó csövön látod,mikor bubimentes a cucc. Fecsit csörrel lefelé tartani. A másik fecsivel szívod ki a tartályból a felesleget,amennyiben olyan féked van,amin nincs a tartályon légtelenítõ furat. Ha van furat,akkor kreálsz mégegy fecsis-csöves-csavaros eszközt. Ha már nincs bubi,akkor töltsd tele a tartályt! Jah és ne felejtsd el valamivel megkocogtatni a csövet és a tartájt,ha esetleg egy kis bubi lenne mégis benne,akkor az is felszínre bukjon. Használj gumikesztyût és rengeteg papírtörlõt! Sok sikert,remélem segítettem!

#134
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
LEírnád gyorsan hogyan gyártmányoltál csatlakozó csavart?
Ne inkább az egész légtelenítõt!
Ezen agyalok egy hete...
Köcce

Ride everywhere.

.


#135
krstn

krstn

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Hali!
Nem olajos semmi. A légtelenítést egy általam gyártott légtelenítõ szettel csináltam. Tuti,hogy légmentes.
Viszont lehet elkövettem egy óriás hibát: kék színû acor betéteket vettem. Ennél a leharcolt piros magura is jobban fogott.
Lehet vennem kéne magurát??
( a kar haverom új ktm-jén is ekkorát mozdul,úgyhogy lehet azzal nincs gond.) De akkor is szarul fog!!!!!!

#136
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
a pofák párhuzamosak a tárcsával?
nem olajos a tárcsa/pofa?
ha sokat lehet húzni, akkor mégiscsak levegõs lehet. hogyan légtelenítetted?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#137
krstn

krstn

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Magura Louise FR fékem van. Cseréltem betéteket,olajat,elvileg tökéletesen légtelen a rendszer. Mégis úgy fog a fékem,mintha mézzel lenne bekenve a tárcsa. Plusz szerintem túl sokat kell húzni a karon,mire történik valami. Mit tegyek? Segítség!:o)))))

#138
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
rendes beállítás, gyári pofa.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#139
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
A Marta iszonyúan nyikororg elõl,BBB pofák vannak benne.Lehet ezt más pofával orvosolni,vagy új fékkel inkább?

#140
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Szóval mûködik.
Na jó, HS11-et még csak láttam, nem használtam. A HS33-on meg van tekerentyû a markolaton. Kukkantsd meg a beállításokat, amiket írtam, aztán meglátjuk.