Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
305 hozzászólás a témában

#81
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
megneztem a leirast - gyk annyi az egesz, hogy felul elkezdtem ratolteni, alul meg szivni a masik fecskendovel? es akkor lesz jo, ha a buborekos reszt atszivta a rendszeren?

#82
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Légtelenítés során hogy sérülne a roppantógyûrû? Sehogy, ergo ne beszélj zöldségeket.:) A mûvelethez célszerszám (gyári vagy házilagosan elõállított - http://www.magura.co...ccessories.html) és némi ásványi alapú fékolaj (pld. Magura Royal Blood) szükségeltetik. Menete "manual" formájában letölthetõ a gyártó honlapjáról. A gyõri boltokat/szervizeket nem ismerem, ezért én ajánlani nem tudok, de a kérdést felteheted a "gyõri" topikban is, ha itt nem kapsz érdemleges választ.


bocs, nem ertek hozza - a "3 ezer ftos" szerelo mondott ilyeneket, amit en is furcsallottam, azert kerdem, meg mielott megvezetnek es le akarnak nyulni. mennyi ideig tart egy ilyen muvelet?

amugy ismerem a nagyobb gyori szervizeket/boltokat, de egyik helyen szivattak a masik ketton meg 3k+. komolyan mondom autot olcsobb szervizeltetni.

#83
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Légtelenítés során hogy sérülne a roppantógyûrû? Sehogy, ergo ne beszélj zöldségeket.:) A mûvelethez célszerszám (gyári vagy házilagosan elõállított - http://www.magura.co...ccessories.html) és némi ásványi alapú fékolaj (pld. Magura Royal Blood) szükségeltetik. Menete "manual" formájában letölthetõ a gyártó honlapjáról. A gyõri boltokat/szervizeket nem ismerem, ezért én ajánlani nem tudok, de a kérdést felteheted a "gyõri" topikban is, ha itt nem kapsz érdemleges választ.


#84
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
gyori vagyok :)

kell ehhez roppantogyuru meg mittomen mi? nem lehet alul legteleniteni?
amugy valszeg levegos, mert menet kozben felpuhul, de hasznalat utan, ha letamasztom, akkor felkemenyedik.

#85
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Amennyiben leírnád, hogy kicsiny országunkban fizikailag hol leledzel, talán nagyobb eredményességgel tudnánk hozzáértõ szervízt ajánlani.


#86
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
segitsetek...

egesz eddig boldogan hasznaltam a 2007es magura juliemat. a hozza nem ertesemmel sikerult elcsesznem, es kicsit leeresztettem alul a fekolajbol (asszem az a legtelenito szelep). a fek ugyanugy fog, csak beljebb kicsit (egyket csepp lehetett).

elvittem a szerelohoz, akihez szoktam cipelni. egy het varakozas utan ideoda kuldozgettek, elegem lett beloluk es ott hagytam oket. itt azt mondtak, hogy csak ra kell tolteni a karnal par cseppet (amit nem csinaltak meg).

felhivtam egy masik helyet, ott pedig azt, ha kinyitjak, akkor levegosodik, es legteleniteni kell. 3k. most mi igaz az egeszbol? en rohadtul nem ertek hozza, de mar ott tartok, hogy kivagom az egeszet a kukaba.

most par perc munka, vagy tokolni kell vele? nincs erre vmi hazi megoldas? elegem van a szerelokbol...

#87
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.974 hozzászólás
a féknyereg (ami a tárcsát fogja :) ) oldalán van egy kupak. egy "csillag-mintás" kupak. ennek a szélénél szivárog.
én is attól félek, hogy nem fognak tudni mit kezdeni vele. néztem német web-shopokat, a karhoz minden kis bisz-basz van, a féknyereg csak egyben. 80 euró... :(


Feltöltött kép

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#88
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Kupak?!
Ha a légtelenítõnél felül akkor szerencséd van, ha a kábelcsatlakozásnál akkor is, ha a hengernél akkor max egybe cserélik. Nincs sok alkatrészük sajna.

Ride everywhere.

.


#89
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.974 hozzászólás
szivárog a féknyereg "kupakja" mellett.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#90
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Háát..
Mi a baja a féknek?

Ride everywhere.

.


#91
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.974 hozzászólás
a bécsi úti shop stopban a MALI szervíz mennyire megbízható/precíz/pontos?
magura fék szerelésrõl lenne szó. vélemény?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#92
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

nem találok vonatkozó információt a honlapon

egyéb fórumokon találtam hasonló problémát , de csak ötletelés van a megoldásra


Nem olvastam el, épp csak megnyitottam az angol nyelvû workshop dokumentumot. Van benne pár szó a szerelésérõl, talán segít, még ha egészen új, azaz a 2009-es HS modellhez készült is.
http://www.magura.co.../downloads.html (WS doc: Year: 2009| English - 2.2 MByte )

Más. Nekem megoldódott a nyikorgás és rázkódás problémája. Tegnap 2-3 perc alatt állítottam be a Magura Louise BAT workshop leírás szerint, és elsõre jó lett! :) Tegnap úgy tûnt a garázsban, nem tökéletes még, de mégis, a mai teszt alapján kijelenthetem, rendben van minden. Tekertem és lejtõztem egy 50 percet ma sötétedés elõtt, s tettem azt minden különösebb probléma nélkül.
(A probléma a féknyereg helytelen beállítása volt.)

_____________________________________________
AM rlz


#93
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

A Magura honlapján találhatsz leírást, hogy melyik hibának mi lehet az oka, és mit javasolnak a megoldására. Én is épp nyikorgást próbálok orvosolni, onnan tudom, hol érdemes keresni. :)
http://www.magura.co.../downloads.html


nem találok vonatkozó információt a honlapon

egyéb fórumokon találtam hasonló problémát , de csak ötletelés van a megoldásra

#94
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

üdv emberek

a bicajomon magura hs 11 hidreolikus v fékek vannak, 4-500 km -rel ezelõtt cseréltem fékpofákat, de még mindig sikít, üvölt , nyöszörög, rezonál elöl is meg hátul is. egyszerûen elviselhetetlen. Akkora zajt csapok lefelé jövet, hogy az emberek kijönnek a házakból, hogy mi van???

Segítsetek!!!!


A Magura honlapján találhatsz leírást, hogy melyik hibának mi lehet az oka, és mit javasolnak a megoldására. Én is épp nyikorgást próbálok orvosolni, onnan tudom, hol érdemes keresni. :)
http://www.magura.co.../downloads.html

_____________________________________________
AM rlz


#95
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
üdv emberek

a bicajomon magura hs 11 hidreolikus v fékek vannak, 4-500 km -rel ezelõtt cseréltem fékpofákat, de még mindig sikít, üvölt , nyöszörög, rezonál elöl is meg hátul is. egyszerûen elviselhetetlen. Akkora zajt csapok lefelé jövet, hogy az emberek kijönnek a házakból, hogy mi van???

Segítsetek!!!!

#96
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Nagyon gyakran rossz a tárcsafékszem megmunkálás a vázakon. Két üzletet ismerek, ahol biztos van ehhez szükséges szerszám: Zöldpont a XI. kerületben, Bringavarázs a II. kerületben.


Köszi az infót! Az lesz a vége, hogy felkeresem az egyik üzletet.
Ma este megnéztem és a Magura workshop dokument leírása szerint "beállítottam" a féket - most jobb, de még mindig nem tökéletes, eléggé nyikorog így is.

_____________________________________________
AM rlz


#97
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nagyon gyakran rossz a tárcsafékszem megmunkálás a vázakon. Két üzletet ismerek, ahol biztos van ehhez szükséges szerszám: Zöldpont a XI. kerületben, Bringavarázs a II. kerületben.


#98
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

igen


Nos, a fellevegõsödés nem történt még meg, cserébe elképesztõen nyikorog a hátsó fékem és úgy, hogy rázkódik bele az egész bringa hátulja. A Magura Louise BAT-ról találtam a magura.com-on egy workshop .pdf-et, ott ezeket írják erre:
Squealing brake:
  • badly aligned frame: align brake caliper correctly
  • paint/powder coating on disc mounts: remove any paint or powder
  • wheel q/r skewer insufficiently tightened: coating and care for an even contact surface without burrs
  • Insufficiently tightened wheel spokes: increase tightening; mount q/r skewer on opposite side of caliper; care for evenly spoked wheel

Holnapután lesz idõm és átnézem, mindenesetre érdekes...

_____________________________________________
AM rlz


#99
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
igen

#100
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Sziasztok!

A 2008-as Magura Louise-nál is fennáll a "beesõs" probléma, fellevegõsödhet a rendszer? Egyelõre még nem tapasztaltam ilyet, csak gondoltam megkérdezem.

Üdv,
Zsolt

_____________________________________________
AM rlz