Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Magura

- - - - -

  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#181
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,448 posts
goodridge-tol se varj nagyon sokat, hiszen a magura csovek alapbol kemenyek... a piros ebc segithet, de nem is tart sokaig
Sei, soku Si.

#182
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
a julie egy hobbi/túra fék...

tuningolhatod goodride csõvel, piros/zöld ebc betéttel, -most meg nem nézem létezik e hozzá de vszínû- és kb ott vagy árban mintha vennél egy hidrós deore-t, viszont sok javulás nem lesz tõle...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#183
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Onnan indul a dolog, hogy itthon nagyjából semmilyen alkatrészt sem kapsz hozzá. Még mindig érdekel a történet?


#184
nagypálya

nagypálya

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Sziasztok! Segítségetekre lenne szükségem!
Magura Julie fékeim vannak. Érdekelne a véleményetek, hogy lehet-e valahogy tuningolni? Fékkar, fékvezeték, tárcsa, fékbetét csere? Mit javasolnátok? Lehet valahogy kicsit jobbá tenni mint ahogy gyárilag fel van szerelve? Sajnos nincs pénzem új fékekre, ezért próbálnám tuningolgatni, ha lehet.
Amúgy szerintetek milyen fék a julie?
Esetleg milyen jó ár érték arányú fékeket tudnátok alternatívakén javasolni?
Elõre is köszi!

#185
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Valami titkos project. Tõkepénzes barátunk már megint nem bír magával.:D


#186
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Milyen kék vázhoz?


A sebesség mindent megold.

 


#187
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Bikertigger kérésére néhány szót a Magura Marta SL-rõl:

Egyetlen szóval: kúl! :-) Eddig nagyon bejött, erõs, észrevehetõen erõsebb a 180-as elsõ tárcsával mint a "régi, sima" Martam, pedig az sem volt gyenge. Hosszútávú tapasznyalatokról nem tudok beszámolni, mivel még csak néhány kisebb tekerés van benne, épp csak bekopott, megjött az ereje. Sokaktól hallottam, hogy nem lesz jó, rángatni fog a hullámos tárcs miatt, de eddig nem jelentkezett rángatás. Remélem késõbb sem fog... Mivel nem túl régi a cucc, ezért a megbízhatóságáról sokat nem fogok tudni mondani, viszont a korábbi kiadású sima Martammal (amit senki nem akar megvenni:chin: ) soha nem volt gondom, egyetlen egyszer kellett csak légteleníteni, meg betétet cserélni. Szoktam hallani a Magurák állandó fellevegõsödésérõl is, de annak ellenére, hogy a kerekek ki-be rakását mindig fejtetõre állított bringán csinálom, csak egy ilyen alkalom volt. Ezek alapján remélem ebben a leányzóban sem fogok családni. Összességében a komplett cucc kb 45-50g-mal könnyebb mint a régi.

Az SL-nél egy dolog tûnt fel eddig, az, hogy bár nagyobb az elsõ tárcsa, kicsit könnyebben túlmelegszik mint a régi. Ez talán azért van, mert könnyebb mint a régi 160-as?! Ki tudja, lehet még nem volt rendesen bekopva, vagy csak én voltam béna... :-) A karbon kar érzésre kb ugyanaz mint az alu, remélem ezt sem töröm el...

Pár kép:
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

köszi....gondolkodás....de a 90+hoz lehet jobb maradnom a lujzánál.....bár a marta sl gold arany karja meg rohadt jól menne a kék vázhoz....na meglássuk :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#188
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts
Bikertigger kérésére néhány szót a Magura Marta SL-rõl:

Egyetlen szóval: kúl! :-) Eddig nagyon bejött, erõs, észrevehetõen erõsebb a 180-as elsõ tárcsával mint a "régi, sima" Martam, pedig az sem volt gyenge. Hosszútávú tapasznyalatokról nem tudok beszámolni, mivel még csak néhány kisebb tekerés van benne, épp csak bekopott, megjött az ereje. Sokaktól hallottam, hogy nem lesz jó, rángatni fog a hullámos tárcs miatt, de eddig nem jelentkezett rángatás. Remélem késõbb sem fog... Mivel nem túl régi a cucc, ezért a megbízhatóságáról sokat nem fogok tudni mondani, viszont a korábbi kiadású sima Martammal (amit senki nem akar megvenni:chin: ) soha nem volt gondom, egyetlen egyszer kellett csak légteleníteni, meg betétet cserélni. Szoktam hallani a Magurák állandó fellevegõsödésérõl is, de annak ellenére, hogy a kerekek ki-be rakását mindig fejtetõre állított bringán csinálom, csak egy ilyen alkalom volt. Ezek alapján remélem ebben a leányzóban sem fogok családni. Összességében a komplett cucc kb 45-50g-mal könnyebb mint a régi.

Az SL-nél egy dolog tûnt fel eddig, az, hogy bár nagyobb az elsõ tárcsa, kicsit könnyebben túlmelegszik mint a régi. Ez talán azért van, mert könnyebb mint a régi 160-as?! Ki tudja, lehet még nem volt rendesen bekopva, vagy csak én voltam béna... :-) A karbon kar érzésre kb ugyanaz mint az alu, remélem ezt sem töröm el...

Pár kép:
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#189
faazer

faazer

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Hali!

Julie-ról valakinek valami tapasztalata?

#190
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

Hát a malinál sosem lehet tudni...


Esélytelen onnan bármit is venni!

Tavaly november környékén próbáltam martát venni náluk: volt is, csak a hátsó az 2002-es és ezüst volt (még a mûanyag fékdugattyús verzió), az elsõ meg fekete és 2004-es (de már alu dugyattyús). A louise-ból meg volt 2004-es Fr hátsó és akcióban 2000-es még manuálsian állítható elsõ! Most ezekkel mit lehet kezdeni? Egyáltalán ki veszi meg ezeket a kombinációkat kb. 10-20% kedvezménnyel? Szerintem még ma is ott porosodnak, mert ezt ép eszû ember nem fogja elvinni. Ennyit a Máli Jánosunkról...
Nekem meg ennyi volt a Magura. Fájó szívvel, de inkább Avidot vettem, abból legalább volt választék:)

Osi22

#191
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

Mit szolnatok egy olyak "kompoziciohoz" hogy a FR 2005-6-ost kereszteznem egy 2007 louise tarcsval ( vagy szivesen elöl+hatul 180)????


http://www.tnc-hamburg.com/WebShop.php



Tudom sok fantazia kell hozza, de megis. Szerintem nem a 20% al szelesemb fekpofak ( magura louise adat 2007) a dominans, hanem a tarcsa.

Velemeny? PLz


Ha az új piros alu spidereset akarod kombinálni a régi louise-al, akkor az nem fog menni sajna. A 2006-ig gyártott verziónak más a betétje, mint az újnak.
Csak a 2007 louise passzol vele, vagy a marta.
Én inkább a régi wawe tárcsáknál maradnék, ráadásként még könnyebbek is;)

#192
Bakosspetya

Bakosspetya

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts

Louise-ból viszont inkább a 2007-es érdekelne. Amit majd "valamikor" lehet kapni. Vagy sose.... :-((


Hát a malinál sosem lehet tudni...

#193
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts
2006-ban már volt/van ilyen.
Louise-ból viszont inkább a 2007-es érdekelne. Amit majd "valamikor" lehet kapni. Vagy sose.... :-((

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#194
Bakosspetya

Bakosspetya

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts

Hi!

Látott már valaki élõben, Mo.-n 180-as Magura Marta-t? Ha igen, hol?
Vagy ez megint egy olyan dolog, amit a Mali-n keresztül nem fogok tudni megszerezni?



Hát elég ritka jelenség, mert úgy tudom csak 2007-tõl van 180-assal a marta.
Szerintem maradj a louise-nál, az nem hazudik, és 180-as elöl alapból. ;)

#195
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts
Hi!

Látott már valaki élõben, Mo.-n 180-as Magura Marta-t? Ha igen, hol?
Vagy ez megint egy olyan dolog, amit a Mali-n keresztül nem fogok tudni megszerezni?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#196
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Mit szolnatok egy olyak "kompoziciohoz" hogy a FR 2005-6-ost kereszteznem egy 2007 louise tarcsval ( vagy szivesen elöl+hatul 180)????


http://www.tnc-hamburg.com/WebShop.php



Tudom sok fantazia kell hozza, de megis. Szerintem nem a 20% al szelesemb fekpofak ( magura louise adat 2007) a dominans, hanem a tarcsa.

Velemeny? PLz

biztos mûködik......de hátra sztem felesleges a 180as tárcsa...én ma a 160assal is simán kockásra fékeztem ma a gumit mikor átszaladt elõttem a lejtõs utcában egy macs....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#197
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,880 posts
Miféle gond léphetne fel?

#198
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Ez volna a link a Louise 2007-es tarcsahoz ( also kep)
Menne ez a 2005-2006-os FR el?

http://www.bikemagic...ecaliper_hi.jpg

#199
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Mit szolnatok egy olyak "kompoziciohoz" hogy a FR 2005-6-ost kereszteznem egy 2007 louise tarcsval ( vagy szivesen elöl+hatul 180)????


http://www.tnc-hamburg.com/WebShop.php



Tudom sok fantazia kell hozza, de megis. Szerintem nem a 20% al szelesemb fekpofak ( magura louise adat 2007) a dominans, hanem a tarcsa.

Velemeny? PLz

#200
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Köszi. Akkor ez bejönne Ha.....

Meg az a bajom, hogy nemtudom hogyan müködig a Magura garancia, ha az Ebaybol veszem. Nehogy egyszer kiderül, hogy esetleg a kamijonrol eset le.A munkatarsam kinalt egy 2005-öst hasznaltat 150 E -ert, amivel ,ha baj van akermikor a servicebe mehetek.
Szoval hasznalt garanciaval vs. uj az ebayböl. Nemtudok eleg okos lenni.

vedd azt aminek van garanciája......ha nincs vele gond, akkor az egyik legjobb fék, de tud nyûgös lenni----bár az útóbbi idöben szerencsére nincs gond az enyémmel sem....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való