Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Digitális vs. hagyományos fotózás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5372 hozzászólás a témában

#5321
trancer

trancer

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Mindegyiknek megvan az elõnye és a hátránya. Mivel én sokat fotózok a digitális gépemmel, buliban, nyaralás, stb és több 100 képet készítek igy nekem nagyon megéri a digitális fényképezõgép. Ha valaki profi fotós és van pénze elõhivatni a filmeket ami nem olcsó dolog ( igaz ha minõségrõl van szó...) akkor neki ott a hagyományos.
De ha valaki netre fotóz, és mondjuk olyan nagyon nem fontos a minõség akkor annak jó a digitális.

Nem vagyok fotós , de egy 2 MP-es géppel is lehet szép képet készíteni, és elõhívatva is szép.

#5322
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Marha gyorsan eldöntöttétek a vitát, szóval a digi-gépeknek igenis komoly hátrányai is vannak a hagyományossal szemben...

Amik:
-LCD hidegben megfagy
-aku hidegben meghal
-elektronika érzékenyebb a kondenzációra - magyarul párás idõben simán elszállhat az egész
-felbontás - ugye tudjátok, hogy egy 60-70e körüli hagyományos gép 50-es filmre 18-25 MP felbontást produkál, míg a mai csúcsgép, asszem egy 17 MP-s Kodak 5 mila Ft - ugye ez összehasonlíthatatlan a 2-4 MP-s gépekkel
-CA - azaz kromatikus aberrencia, a digiképek ontják, biztos láttátok már a belilulást az éles kontrasztoknál, pl az Olympusok a legrosszabbak ilyen szempontból

Szóval szerintem az a legjobb, ha mindkettõbõl van egy. (mint nekem is... ;D)
Megvan a haszna, de azért nem kell eldobni a hagyományost sem. Hagyományossal NAGYSÁGRENDEKKEL jobb képet lehet csinálni. Nem beszélve a kb 4-5-szörös ár-teljesítmény különbségrõl sem. Amivel meg sok digigép többet tud, azt a büdös életben nem fogod használni. (pl filmfelvétel)

#5323
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

olcsó:OLYMPUS Camedia 300Z
drága(nekem):OLYMPUS Camedia 300Z


hogy hogy? ??? :)

#5324
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Köszi a rengeteg hozzásszólást,most már egy kicsit a digitális felé hajlik a szívem:)
A válogatások eredménye:
olcsó:OLYMPUS Camedia 300Z
drága(nekem):OLYMPUS Camedia 300Z
bár lehet,hogy ha csak olcsóbbra telik,akkor Cannon EOS 300
Üdv:Thy ;D




#5325
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
probalgathatsz most is autok buszok stb.
vagy eppen madarak de ehhez az is kell, hogy gyors legyen a geped vagy ha nem akkor elore tudj szamolni a kesleltetesi idovel!

#5326
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Ez a tavolrol koveteses dolog jo lehet... de ehhez tenyleg sokat kell kattingatni elotte hogy jo legyen a kep minosege es pont jo idoben kapjuk el a figurat...
Csak tavaszodna ki, es kiprobalnam :)


#5327
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ha ilyen kerdesek merulnek fel benned meg igenyek akkor erdemesebb egy jobb gepet venni!
az alap gepeknel a kesleltetes kb 2sec es nem mindig van eleg kis zarido vagy nem allithato olyan mertekben, hogy sikerulhessen.
ha nem mozog maga a test csak halad akkor kovetessel sikerulhet csak tavolrol kell tehat no zoom meg kozelseg mert ugyis bemozdul. ha allithato a gep egy kicsit akkor probalj meg olyat nagy blende nyilas 10-11 nagy iso erzekenyseg (400, de allt ezt hasznaljak) es a lehetoleg kisebb zarido! esetleg vaku (tavolsag fuggo).
de a gyakorlatot semmi sem helyettesitheti!!!!!
1/10000sec megfelelne????
kolcson adjam?

#5328
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
kempelennek szoktak sikerülni az ilyen képei.. szvsz gyakorlás kérdése... meg záridõ kérdése :)

#5329
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
A Fuji finepix 3xx et hasznaltam eleg jo ;)
Ill az egyel kisebb tipusat.
Az ujabb mar DX es kartyat fogad, lehet ra szuroket pakolgatni meg minden..

Asszem te is pecsi vagy, igy mondom hogy a Pollack alatt a Demboban lehet elohivatni 10*13cm t 70 ft ert, A/5 180 stb..
En mar tobb kepet is hivattam ott elo /minden heten ott vagyok ;)/ es laikus szemmel nezve tok ugyanaz mint a 'hagyomanyos' Persze azert ha rossz a kep akkor lehet hogy egy ket szin nem ua...
Jah az nov-dec Digitalis fotozas ujsagban van most egy teszt.

Egyebkent asszem 30FT korul is lehet a varosban hivatni, csak az nem azonnal van...

Ami meg bennem felmerult kerdeskent hogy digit geppel hogyan fotozok le pl egy ugratast???
Mert egy olcsobb HP val ez lehetetlen volt...
Ami mukodott: DV cam, -> Firewire-> avi->.bmp-> es egy kis szures. Persze ez csak amolyan netre valo minoseg.

#5330
szunyder

szunyder

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Digit: egyszerubb kezelni


Bar en a konzervativak taboraba tartozom, es SLR-t hasznalok.




#5331
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Én a digitre esküszöm! Apám gyerekkora óta fotózik (az se tegnap volt) és fél éve vettünk digit gépet, amirõ eddig csak pozitivan tudunk vélekedni. Minden igényt kielégit (3.1 es olympus)
Nem tudsz albumot lapozgatni? És? Bedobot a családi képek CD-t és 100X több lép örök kiv. minõségben.
Én 64MBs kártyát használok. Ha csak rengeteg képet akarsz csinálni -buli, kirándulás, születésnap- még a 640x480 felbontás is megfelel, azzal pedig min 660 kép fér a kártyára. Nem minden képet full felbontásban késziteni. Ez a Netes nagyitás tényleg szuper. Mindjárt utánna is nézek az áraiknak...
vBalu

#5332
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
To: Bruce,

nos, ha odaviszel egy 160*100-as képet, tuti nem lesz olyan mint az eredeti.. de "normális" képbõl olyat nyomnak Neked fotópapírra, amit nem különböztetsz meg...
én pesten pár helyen kérdeztem mindenhol 99 ft volt.. az 20 képnél 2000Ft, és egy rendes elõhívása egy 24-es tekercsnek is benne van ennyiben...
ebben egyébként a fotópapír a drága.. egy 30-40 ezres nyomatóval és 3-400Ft-os lappal Te is megcsinálod otthon..

cAb

#5333
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nalunk miskolcon egy ceg 50ft-ert csinalja es nagyon jo minosegu!!!! 9x13 meretu nem fenyes hanem matt reces feluletu tehat az ujlenyomatok sem laccanak meg rajta.

#5334
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Amúgy digitális kpépbõl "rendeset" csinálni 99Ft-ért lehet bárhol..(ofotértekben is..)


Ez minõségben eléri a "hagyományos" hívás-nagyítást? (vagy esetleg még jobb is?)

#5335
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Nos.

sok jó gép van, én a Canon Power Shot A40-el ismerkedtem meg a közelmúltban..
azt hiszem ideális választás..
75+Áfa, vagy valami ilyesmi,
max 1600*1280 pixeles kép
összefûgõen max 15mp videófelvétel 320*200-ban
állítható zársebesség
ilyen gamma korrekció szerû kivilágosítás esti fotókhoz (ezt utólag egy képszerkesztõvel is el lehet érni)
kis gyakorlással korrekt képeket lehet vele készíteni..

Amúgy digitális kpépbõl "rendeset" csinálni 99Ft-ért lehet bárhol..(ofotértekben is..)
cAb

#5336
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Én meg annyit mondok hogy olyan digitális gép a jó (szerintem) ami legalább 2 mpx, és gyorsan exponál. Az enyém sajnos elég lassú, ezért sikerül motion bluros képeket csinálni vele :-\

#5337
trancer

trancer

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Szerintem Digitálisat vegyél ha sokat fotózól.
Elöttem lévõk már leirták az elõnyeit és a hátrányait is.
Nekem egy Canon PS-A40-es gépem van, 128 Mb memóriával.
A gép 2 MPixeles, és egész jó képeket lehet vele csinálni. Hátránya viszont az, hogy borus, sötét idõben , illetve szürkületkor , nagy területen nem nagyon lehet szép képeket csinálni, pl esti Motocross versenyt nem tudtam fényképezni.
A kártyára max 1000 kép fél rá 640x480 ban, a legjobb felbontásban pedig 140.

Itt sok ifót találsz:
http://forum.index.h...um.cgi?a=f&f=46

http://forum.index.h...um.cgi?a=f&f=46

#5338
Hangi

Hangi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Szerintem a mai fotózás az már nem fényképezés mert csak megnyomsz egy gombot és kész.Persze aki sportfotózással foglalkozik és egy oéyan képet akar amit meg is tud utána rögtön nézni majd megy az újságba annak jobb a digi gép de aki igyekszik hû maradnia a hagyományoshoz annak bizony jobb a filmes.A másik szebb tájképeket, vagy portrékat lehet készíteni filmessel mint digivel.

#5339
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Én sportfotózás szempontjából mindenképpen a filmes gépeket favorizálom diával, fõleg, hogy pl egyik másik Copygeneral-ban tudnak diáról szkennelni, na azt szerintem nem lehet ûberelni.
Mindez persze az árak tükrében, mert a jó digi, mint tudjuk itthon megvehetetlen, viszont diára építve:

-gép mondjuk Canon EOS 300 + EF28-90DC silver 99.990 (most 49.000 Ft-tal!!! olcsóbb a Fotexnél)

Feltöltött kép
És ehhez egyelõre nem is kell objektívet venni.

-diavetító max 50.000
-vászon kb 15.000
-diahívás kb 800 Ft/adag
-dia kb 800 Ft/adag
-tokok kb 2000 Ft/adag

Ezeket összeadva kb: 180.000 Ft, de így filmen is van a cucc, meg be is digiztetheted.


Ezzel szemben itt egy másik kihagyhatatlan ajánlat:

Olympus CAMEDIA E-20 digitális fényképezõgép

Feltöltött kép

Ez most 624.988 Ft helyett 499.990 Ft a Fotexnél. Ennél szarabbat szerintem nem érdemes venni.

Ezek után szerintem csak érzelmi alapon lehet dönteni, de én ilyenkor mindig azt mondom, hogy a mozifilmeket sem véletlenül veszik még mindig a jó öreg 35mm- es Kodakra.
A film színvilága szerintem utánozhatatlan.

üdv, lcs

#5340
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én meg annyit fûznék a témához, hogy a közelmúltban volt alkalmam kipróbálni, hogy milyen is egy 7.000.000 Ft-os nyomtatóval fotópapírra digitális fényképet kinyomtatni, majd összehasonlítani az eredményt (ugyanazon digitális kép esetén) egy ezzel foglalkozó cég kémiai eljárással készült elõhívásával, és meggyõzõdni arról, hogy az utóbbi viszi a pálmát.

Ez meg egy szép mondat lett. ;D (De nem lennék nemmagyar!)