Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Digitális vs. hagyományos fotózás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5372 hozzászólás a témában

#5361
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Szia Thommey!
A digitális gépek egyetlen nagy hátránya, hogy nem sok állítási lehetõség van rajtuk. A 200e alatti gépeken minden automatikus, és ha valaki az amatõr szinten túl szeretne lépni, akkor sokat nem tud az ilyen gépekkel kezdeni. Az igényeidet vedd figyelembe, én pl. a digitális SLR gépem eladtam, hogy vegyek egy kisebbet, mert a fél hátizsákot elfoglalta, és túrákon ez elég fontos szempont. Vagy vehetsz egy értékálló filmest, és késõbb használtan egy profi digitálisat olcsón. Az aktuális alsókategóriát szerintem nem érdemes boltban megvenni, mert egyrészt annyit nem ér, másrészt egy év múlva már a feléért sem lehet eladni.

#5362
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Digitális...

Tudod mit kala ne is hívd elõ a 24h-i képeket... ;) ;D

#5363
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hát nem tudom.. Itthon mi digitálist használunk, egy 48as, 64es kártyára is felmegy vagy 60-70 kép, 2.1 megapixeles. De ezek a képek, ha szép színes, éles jól sikerült olyan 700kbyte, a sok egyszínût tartalmazók (tenger, hó) azok olyan 300 kbyte (persze legjobb minõségben, jpg). Úgyhogy, egy jó 3pixeles, 128as kártyával, szerintem gond nélkül 100 kép mehet.
Amit viszont a digitális nemtud, az pl. rövid zársebesség... A mi HP-nk mire fókuszál, elkészül a kép, majd 1-2sec... Így pl. mozgó bringást lekapni szinte lehetetlen..
Így megjegyezném, hogy manapság már jó tükörreflexes gépekhez, objektívekkel jó áron lehet hozzájutni, és egy scanner sem az a hatalmas összeg. Ami viszont drága, az elõhívás, és ugye ahhoz, hogy jó képek legyen sokat kell csinálni, ami így pénz, digitálisban pedig nem..

Úgyhogy én még megvárom, míg kijönnek a profi digitális gépek, cserélhetõ objektívvel ;). (Persze elérhetõbb áron...)

#5364
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
És a képek férõhelyével mi a helyzet?Mondjuk egy 128Mb-os kártyára mennyi kép fér el egy 3megapixeles gépnél (kb ez jönne ki árban),teljes felbontásnál?
Ebben az árban milyen digiket ajánlotok?

#5365
Curmi

Curmi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
hát 120-ba nem fog beleferni ilyen tudasu gep, ebben meg mindig verhetetlenek a hagyomanyosak.
ami digit es legalabb ezt tudja:
cannon eos D60
sigma uj gepe (az nagyon kiraly)
nikon d100
sajna mind fel millertol indul.

C

#5366
Curmi

Curmi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
digitet vegyel.
egy kis anyag a netrol.
http://www.dpreview.com (szerintem ez a legjobb tesztoldal)
nekem teccco tipusok: cannon PSG2, nikon 5700,
kicsit olcsobb: fuji S602 vagy 3 manemtom
jok az olympusok is. /nagy a lencse fenyereje/
meg mintha nemreg megjelent volna egy panasonic is leica optikaval...
felbontas: 2-4 megapixel boven eleg /ugyse fer el a monitorodon a kep/
az sem mellekes meddig birja az aksi!
illetve mekkora es milyen tipusu a hattertarolo.
szerintem a kezelhetoseg is fontos szempont.
az indexen a digicam rovatot erdemes atfutni az is nagyon jo.

Curmi voltam


#5367
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Köszi a sok választ:)
Nekem fõleg az a fontos,hogy szépek legyenek a képek.Lehet,hogy hogy hülye kérdés,de pl ha megnézek egy 120e körüli digit gépet,azon sem objektív,fõleg nem cserélhetõ,a vaku is picike.Ellenben mondjuk egy EOS 3000-es sokkal másabb.Nagy látószögben,és messzire lehet ugyanolyan képet csinálni a digigéppel?Persze a 120e a fáldalomhatár.Ebbõl milyen digi jön ki?

#5368
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Én a digitálisra szavazok csak , hogy legyen még két érved: Feljavítható kép, örök minõség. (Egy ismerõsöm aki diára fényképez nemrég levetítette egy régi sorozatát. Jelentõsen romlott a minõsége az évek során.)

#5369
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Haha.Én 1értelmûen a digitális mellett tennén le a voksomat,ha most tudnék választani...A 24h-son készített képek még most is a filmen vannak,mert nem tudtam Lvergõni az egy sarokra lévõ fotomiskulanciába elõhívatni a tekercset :P

#5370
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
thomey: dióhéjban a témáról a teljesség igénye nélkül:

digitalis: nem kell scannelni, rögtön láthatod a képet ,esetleg törölheted ha mégsem jó...stb, nem kell elõhívni, flash bõvítéssel nagyon sokat fényképezhetsz, kisebb méretû

hagyományos: papíron elérhetõ jobb minõség (persze milióért vehetsz olyan digit. ami ugyanazt tudja mint 100e-ért egy SLR);
a modernebb SLR(tükörreflexes)-ek elõnye továbbá ,hogy egy viszonylag olcsóbb géppel sokkal profibb képeket lehet csinálni mint egy átlagos digit-al, sõt bizonyos dolgokat a digit.-al meg sem tudsz csinálni, ez pl. tájképeknél fontos lehet.;
objektív csere lehetõség (ez fontos!!! ha nagyon szép torzításmentes képet akarsz akkor közelre pl.:bogár és távolra pl.tájképhez más objektívet használsz) , nem merül állandóan le az elem mint a digit.-nál

Konklúzió: Ha csak kattintgatni akarsz és nem akarsz túl sokat
(fõleg ha web-re szánod) akkor mindenképpen digit vegyél ,de ha esetleg profibb szinten akarod ûzni ,vagy nagyon igényes vagy akkor csakis a tükörreflekszes vagy 800e-tõl valamilyen brutális digit. fgép jön szóba

#5371
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Én mindenképpen a digitálisat javasolnám, mert szerintem sokkal széleskörûbbek a felhasználási területei, és a kényelmi szolgáltatásai.

-Otthon "hívod" elõ a képet
-A Monitorodon utánaszerkeszthetsz, ha valami nem úgy sikerült.
-Jó nyomtatóval, és fotópapírral, gyakorlatilag ugyanolyan képeket tudsz csinálni, mint egy tükörreflexessel.
-Amennyivel többe kerül, annyival többet is tud.
-Manapság rengeteg olcsó darabot látni, és ha nem vagy nagyon igényes 120 ezerért már kapsz egy elfogatható példányt. -sõt még olcsóbban is, egy ugyanilyet, attól függ hogy hol veszed.

Egyelõre ennnyit írtam, ha tudok (megha eszembe jut még valami), akkor még segítek.

#5372
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Szerintem digitalis. Kiveve, ha nagymeretu nagyitasokat akarsz a kepeidrol, ill nagy mennyisegben van szukseged papirkepre. Es persze kell hozza szamitogep is :)
Az olcso szkenner+papirkep megoldas biztosan rosszabb eredmenyt ad egy atlagos digit fenykepezonel.

Nezz korul itt: http://digicam.index.hu/

#5373
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Szal a kérdésem az lene,hogy szeretnék venni egy komolyabb fényképezõgépet,de nem tudom,hogy digitálisat érdemes,vagy hagyományos tükörreflexeset?Eddig egy tükrös Werra-m volt Zeiss optikával.A terület ,amire kellene,hegyek között tájképek készítése,versenyeken fotózás.Ki milyen típust ajánl?Milyet nem?És a fõ kérdeés,hogy megéri e a papírképeket szkennelgetni,ahhoz,hogy a gépen legyen,vagy jobb egy digitgép?Képminõség különbségek a kettõ között?
Na elõre is kösz minden tanácsért
Üdv:Thy:)