Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Motorosok & Kerékpárosok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
121 hozzászólás a témában

#41
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Ok...a kontrasztot én is látom...de te látod a kontrasztot a motrosok meg kamionok, nagyapam traktorja...stb. között? és akkor hol motrozzak, a városba? 2cm-s bütykökkel? persze lehet mondani, hogy huzás a crosspályára...ez pont olyan mintha én azt mondanám, hogy huzzatok a focipályára körbekarikázni.
Megérteném, ha 50 motoros menne mindennap ki az erdöbe, de itt pl. rajtam kivül ugy 5 ha vagyunk. Amugy meg én ugyanugy szeretem az álatokat mint bármelyik természetvédö, viszont én nem elégszek meg azzal a max 60km sebességgel, meg 2,3 m ugrásokkal azért kell motor nekem. Nem hinném, hogy több kárt okozok mint egy bringaverseny min. 20/30 résztvevöje. Ellenbe ha valaki természetvédelmi okokbol vesz nekem egy jegyet a repüllöre Coloradoig akkor itt sem vagyok.:)

#42
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ez tökéletes végszó volt, és milyen igaz.....
nyithatnánk egy filozófia topicot :)

#43
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
lcs-nak tökéletesen igaza van!
Különben is a zaj éppoly potenciális környezetszennyezõ, mint a füst.
Épp az "ez a kicsi már úgyse számít" nézõpont juttatta oda az emberiséget, ahol van :P

#44
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
De azért érzed a durva kontrasztot a bringa és a motor között ugye? ;)
A korlátot meg valahol meg kell szabni és ezt mókusok, a kirándulók és én szerintem is teljesen jogosan ott húzták meg, hogy van e motor a jármûvedben!
Azért mindent ne szabadjon már :-\

#45
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Jaj hát nem is arrol beszélek, hogy a motor nem károsabb a bringánál..söt...de nem erröl van szo, hanem arrol, hogy könnyü ujjal mutogatni egy motrosra hogy "nee hogy szaggatja a földet azzal a rohadt bütykösgumival" és közbe az erdészek "feketén" eladják a fákat...lövik a vadakat...mérgezik a folyokat stb. Amig az arányok igy állnak addig nincs miröl beszélni. Bár tudom, hogy ahol elhalad egy motor ott marad egy kis nyoma, de hidd el, hogy ha végiggyurod a kedvenc erdei ösvényedet a cangáddal 2x 3x ugyanaz a látvány fogad majd. Most már csak a füstel meg a zajjal van gond...a zajt nem látom potenciális környezetszennyezönek...max a vadállatok nem fognak téblábolni ha sétálsz csak ugy...igy még jo is...mert a vadászok sem találkoznak olyan sürün állatokkal...álatkák megmentve :)..a füst az sajnos adva..ellene semmit nem lehet tenni...és én sem kapcsolnám ki a motrot csak azért hogy az a pipepurc mennyiségü füst ne szennyezzen...nem tudom néztétek a ParisDakart? és valaki nézte a kamionosokat...pl. KAMAZ? az füst...és nem csak az van...gyárak stb...erre jöhet egy replika...hogy a gyár az hasznos én meg haszontalan dolgokkal mocskolok...erre én megkérdem a cigi az hasznos? a pia hasznos? Na ennyit csak hogy nédjam magam meg a boklászo motocrossosokat.

#46
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
yalaman:

Hát ja az már egy másik téma, hogy mikor hol jön vissza a sok befizetett adó... lehet jobb ha nem is tudjuk mennyi nem jön vissza minden egyéb befizetésünkbõl se;D

a többi amit írtál sajna igaz és vérlázító, de erre írtam már esszét ;D korábban, hogy az állam milyen rossz "tulajdonosa" az erdeinknek :'(

#47
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
Abban a dologban tényleg igazad van , hogy idengenforgalom... állambácsi sok pénze... de... hol jön vissza nekünk az állam pénze???? (sehol) a másik, hogy nem tudom miért zavarja az erdészetket a kerékpározás, sokkal több kárt tesznek õk az erdõben mint mi!!! Én nem hagynám ,hogy kivágják a friccek az összes fát zalában és vas megyében. De ugye ez is az erdészet hatásköre. Persze minden kivágott fa helyére már nem telik csemetére és ezzel az erdõ ún. frissítése abba is marad.

#48
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Peták:
Javaslom nézd meg a ChainReaction2-t, abban is a motoros részt, aztán ott van a zaj, meg a kibocsátott károsanyag, ezek után nem értem milyen értelmes magyarázatot vársz.
A törvények nem minden embernek egyformán értelmesek ::).

Az erdészes részhez:
Nem értem egyeseket miért zavar ennyire a vadászok állatirtó tevékenysége.
Ezt úgy is fel lehet fogni, mint egy módja az adózásnak.
Ezek az állatok nem szaporodnának túl, ha az erdészek nem etetnék õket télen nyakra fõre (mondhatni tenyésztik õket), ->miért etetik õket? ->hogy lehessen vadászatokat rendezni -> a vadászat nem a legcsóróbbak szórakozása (az állatok eszmei értéke néha milliókban mérhetõ) + a külföldiek is jönnek csõstül lövöldözni -> bevétel, ami végsõ soron az államnál köt ki. Hol van ebben a hiba, ez is a turizmus egy fajtája.

Hû most lehet nyugodtan felháborodni, hogy szegény pucu kis állatkák (én is sírok), de naponta 64csillió tonna csirkét ölnek meg, hogy legyen mit zabálnunk, nade azok meg se születtek volna ha mi nem akarjuk.
Ugyanez van kicsiban az erdõben is.



Na akkor most hogy jön ide az, hogy nem hagynak Téged "rájdolni" a mociddal?

#49
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Sziasztok...nem tudom hogy van ez az egész, de tényleg nincs jol...az ilyen erdész vs. bringás meg motros dolog...én jelenleg bringás vagyok, de minél hamarabb el szeretném adni a bicomat, hogy vegyek egy Yamaha YZ250-t..namármost ha lesz motom, akkor nem szabad ugyanott gyurjam mint eddig? ez fura dolog...ok...eddig sem voltam hive az erdei ösvény nélküli lejtözésnek, de szerintem egy rider nem tud lemondani arrol az érzésröl amiröl szol a freeride.
Az erdészek ugtnak, de ök talán a leg kártékonyabbak a természetre nézve..vakon lelönek egy szekér nyulat és még élvezik is...és védekezésképpen mondják, hogy ök fentartják az egyensulyt..namármost ha nem lötték volna ki a rokákat/farkasokat akkor nem kellene löjjék a nyulakat.
Mig én egy héten végigmegyek 3x, 4x egy erdei ösvényen akkora kárt nem okozok sem motorral sem bicával, mondjuk az igaz, hogy nem kerülgetem a virágokat..de attol még a flora nem pusztul ki.
Tehát amig valaki nem talál egy logikus magyarázatot arra hogy ne motorozzak a hegyi osvényeken...addig rideolok.

#50
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
És milyen igazad van, én is hasonlóan érzek.

#51
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
még valami: MountainBike RLZ!!!

én maradok hegyikerékpáros, eccerû kis cc-s :)


#52
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
Sziasztok...egy kis személyes tapasztalat a Dunántúlról.....
Biztos hallottatok már a Kõszegi Tájvédelmi Körzetrõl....Tavaly megrendezésre került egy Hillclimb verseny, ami a körzeten haladt kersztül, cél az Írott-kõ volt...namostmár...egy természetvédõ, naturparkos ürge megvárta, amíg elrajtolunk, és utána (!) ment oda a verseny szervezõjéhez, és közölte vele, hogy most megy és feljelenti....
ezen a hétvégén találkoztunk 3 erdésszel a kõszegi hegyben, õk terepjáróval (!ez is röhej, nem??) jöttek, megállítottak minket , és az egyik nagyon keményen kiállt elénk, nekiállt pampogni...majdnem beszóltam neki, hogy mi a francnak minket csesztetnek, amikor a fél hegy tarra van vágva, folyamatosan termelik ki a fákat a körzetbõl..... az eccerû turista ebbõl ugye nem lát semmit, de mi mountisok olyan helyeken járunk, ahol turista talán még eccer sem, és látjuk hogyan gyalázzák meg a Természetet....ez az erdõ is asszem állami tulajdonban van, és az állam nagy környezetvédõ lévén kivágatja a fákat...az államnak nem mernek visszaugatni, ilyenkor bûnbakot kell keresni, akikkel nyugodtan lehet szórakozni, és majd akko' azokon leverünk mindent....
a turistákat bezzeg nem cseszegetik, pedig sok szemetet hagynak ott, ráadásul az autók bûze jóval több kárt okoz, mint mi....
az erdei vadak is hagynak csapákat, talán azokat is fel kellene jelenteni.... :-\
ráadásul, ha picit végig gondoljuk az egészet.....
a hegyekben és az erdõkben az utak nem mi miattunk lettek kiépítve , hanem a turisták miatt....a turistautak kiépítésével sokkal jobban károsítva van a Természet, mint a mountisok miatt, hiszen turista JÓVAL TÖBB VAN, mint mountis...
sõt, az embereknek fáj az, hogy mi ilyen helyeken is tudunk biciklizni, õk meg pár métert sem tudnának az erdõben megtenni biciklivel, szal irigykednek is...
ehh, elragadtattam magam, bocsi a hosszúra nyúlt kommentért, ráadásul teljesen feleslegesen, hiszen tehetlenek vagyunk...elõbb utóbb az lesz, hogy nem lehet majd ott bicajozni, ahol szeretnénk...van Kõszegen állítólag egy elszánt természetvédõ vagy mi.....a fazon fákat döntöget bele a letörésekbe, és drótokat helyez el az erdõben, meg ilyen apróságok....eddig sikerült elkerülni az ilyet, de mi lesz, ha valakinek baja lesz? Senki nem fog a mountisok mellett szót emelni :(
valahogy nem szeretek Magyarországon élni...

#53
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Vadász idény még nincs ránk kiírva ;D Úgy hogy Vadászhatóak nem vagyunk 8)

#54
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
pláne hogy a montisok sokak szerint állatok nem is kell nézni... :-X

#55
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Na igen ez sajna elõ fordul. Félhomályban egy embert könnyû vaddisznõnak nézni. Ezt én is tapasztaltam, de egy montist 8) lehetetlen állatnak nézni ;D

#56
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Azért csak óvatosan. A múltkor volt ,hogy egy vadász lelõtte a társát mert vadnak nézte a sötétben.

#57
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
A vadászati Tv szerint kutyát abban az esetben lehet kilõni, ha az a gazdájától olyan távolságra kerül, amely kívül van annak irányítási lehetõségén. Ez Tv szerint ha jól tudom 300 m. Fajtatiszta kutyát csak abban az esetben lehet lelõni, ha az az erdõ, vagy mezõgazdasági területen élõ vadfajokat zavarja. Értsd a kuty kergeti a nyúlat ;D.
Egy csikó lelövést jogilag nem biztos, hogy ellehet tusolni. Esetleg elegendõ mennyiságû készpénzel. ;D Ha vki kicsit rámenõs nagy hírverést tud csinálni. a sajtó zabálja az ilyen sztorikat. ;D
Lens lõni csak abban az esetben lehet vmire (Kire) ha bizonyosan felismete a vadász azt hogy mi az amire lõ, és nem veszélyeztet sem anyagi vagyont, sem emberi életet. A vadõr valószínûleg az erdõbõl kiváltó rókát vagy vaddisznót leste. Egy montist 8) nem lehet vaddisznóval összekeverni az tuti, úgyhogy nem fognak rádlõni mert vaddisznónak vélnek.

#58
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igen, elvileg tényleg csak szeptembertôl lehetne, és jelölni kellene nekik. Csak nem mindenhol fogják jelölni, és nem is mindenhol lehet jelölni. Egy-két út kimaradhat.
No de amirôl itt beszélünk végülis szélsôségek.

#59
Pusi

Pusi

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ez akkor tényleg durva! Bár a vadász takarózhat azzal, hogy csak a dúvadat lõtt ki. Egyébként én úgy tudom, hogy kötelesek figyelmeztetõ táblákat elhelyezni az utak mentén, hogy vadászat folyik az erdõben.
Mondjuk azzal elkerülheted, hogy szarvasnak nézzenekha valami rikító zöld vagy sárga cuccot veszel magadra. Ja, és ráadásul csak szeptembertõl lehet szarvasra vadászni, úgyhogy addig csak azt kell elkerülni, hogy vaddisznónak nézzenek. ;D


#60
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A kutya is,meg a csikó is néhány méterre kóborolt gazdától - anyjától. Csikót természetesen nem hagyták annyiban, csakhogy ez egy vadásztársaság, és végül eltussolták az ügyet.

Egyébként egy személyes sztori: egyszer alkonyatkor jöttem hazafele a S jelen Nagykoviból. A településhez közel van egy nagy rét, és ott állt egy vadász. Csôre töltött puskával figyelt befele az erdôbe,ahol én mentem, ismétlem, a Sárga túrista jelzésen.
Nomármost az erdôben sötétebb volt már, mint ott ahol ô állt. Továbbá a bringám kerekének zaja eltért az emberi léptekétôl.
Felvetôdött bennem a kérdés, hogy mi van, ha a hang irányába kezd el lôni??

Bármi megtörténhet! Nem csak csikó kilövése, de bringás lelövése fémparipájáról is!