Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Motorosok & Kerékpárosok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
121 hozzászólás a témában

#121
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
A problema tenyleg nem egyszeru:
- ki kene tiltani oket a zaj, talajrombolas, fust miatt
- elvileg mar reg ki vannak tiltva (erdotorveny), de ennyi erovel a bringasok is
- valahol nekik is kell motorozni

Talan egyeztetni kene veluk is, biztos van elfogadhato kompromisszum. Az uldozesuk nem hiszem, hogy hatekony lehet, hacsak nem akarnak az erdeszek motorosuldozest az erdoben. (Ha jol tudom, nincs rendszamuk ezeknek a motoroknak, igy nem azonosithatoak tul konnyen...)

#122
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Érdekelne, hogy mi a véleményetek az egyre nagyobb számban megjelenõ motoros "turistákról". Rendkívül aggasztónak tartom azt, hogy ellepik az erdei ösvényeket és ez az erdészeket is dühíti. A gond az, hogy a nemzeti parkosok és egyébb hatóságok már összedugták a fejüket, mert szerintük mindenképpen tenni kell valamit. (Megjegyzem szerintem is).
Az erdõtörvényt gondolom ismeritek, elégszer volt publikálva. Nos eszerint nekünk sem lenne semmi keresnivalónk a turistautakon. Ez eddig nem nagyon izgatott sem engem, sem biciklis ismerõseimet, de nagyon valószínû, hogy a motorosok miatt szigorúbban próbálják ellenõrizni az utakat. Erre mondhatod:"Na persze úgy sem fognak elkapni, mert nem érnek a nyomomba sem." Erre mondok egy példát: A Bükki Nemzeti Park tudomásom szerint fejpénzt tûzött ki a motorosokra.(100 000 Ft/koponya) Állandó a járõrözés is. (kerékpárral, terepjáróval,gyalogosan) Csak nehogy mi is belekerüljünk a szórásba. Mi lehet a motoroskérdés megoldása? Nem tudom, de a véleményetek érdekelne.