Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Motorosok & Kerékpárosok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
121 hozzászólás a témában

#21
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Lcs: Köszönöm! :) És remélem, hogy valóban sikerül csillapitani valamelyest a kedélyeket itt-meg ott a fórumlapokon.

A menjünkmá-ki-kocsival túrista meg valóban közveszélyes fajta.

#22
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Lens: Te mindig olyan költõi vagy és ezzel eredményesen nyugtatod a felpörgött indulatokat és még igazad is van. :-*.

De még egy kicsi a "gyalogosok a legkevesebb kárt okozzák..." -hoz: ;D
Nekem például eszembe se jutna letérni az ösvényrõl összetaposni mindent mint ahogy a gyalogosok teszik.
Ezen felül a gyalogosok közül sokkal több idióta jut be az erdõbe a "gyertek gyerekek megyünk autóval kirándulni, aztán felzabáljuk a csirkecombot és megyünk is haza" fajtából, mi meg csak kultúráltan végigrobogunk az ÚTON!!! és kész.

Na


#23
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igen, ez nagyon igaz! Szerintem ha megnézzük, hogy ki szemetel a legtöbbet az erdõben a motoros, kerékpáros és gyalogos túrista közül, hát akkor a gyalogos az. No meg az erdészet munkásai, akik szintén elõszeretettel, dobálnak el palackokat, sörösüvegeket, konzerveket, nagy mûanyag táskákat, olaj vagy benzinhordó edényeket, stb...

És különbenis, amig ilyen apróságokon vitázunk, sokkal monumentálisabb dolgok történnek a világban. Jó, általánosságban mindenki tudja, hogy pusztulnak az õserdõk, stb..., de én láttam a saját szememmel is a gleccsereket, és hogyan húzódnak vissza. Egy kanadai barátom, aki igencsak zöld, ma irta, hogy mennyire el van keseredve a gleccserek eltünedezése miatt. Egyfolytában járja a Sziklás-hegységet, és látja, hogyan szivódnak fel ezek a különleges jószágok. Természetesen sajnálom a Pilist is, meg a Bükköt, meg az összes többi hegységet és erdõséget, de amikor ezekre az óriási pusztulásokra gondolok, akkor teljes képtelenségnek látom azt, hogy a természetet megmenthetjük azzal, ha kitiltjuk az összes motorost, erdészt meg bringást onnan!
Az esõcseppekrõl vitázunk, miközben egy hatalmas vihar közeledik felénk.

#24
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

hát igen ez igaz. nekem pl biciklizés közben még soha nem jutott eszembe sörösüveget, pillepalackot,cigarettát meg hasonlókat eldobálni. :-\

#25
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
na a gyalogos qrva kis mértékben rombolja az erdõt c. hozzászõlásssal nem igazán értek egyet! Láttam már én egy-két olyan állatot, hogy csak azt nem tudom hogy szökött ki édes anyukája hasából :o

#26
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nos ezek a kérdések idõrõl idõre elõjönnek.
Véleményem szerint az egésznek nem kell ekkora ügyet kerekíteni. Aki motorozni akar erdõben, hát tegye. Ha lenne motorom, tuti, hogy így tennék én is... Egy dolgot viszont én is elfogadok, hogy pl.: természetvédelmi területrõl ki kell tiltani a motorokat mindenképpen.

#27
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

sött a motor nagy mértékben a kerékpár kissebb mértékben a gyalogos meg kurva kis mértékben rombolja az érdöt. de valamennyire gyalog is kijárjuk. szoval ki a turistákkal az erdöböl.

#28
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Magyarázom a bizonyítványom;

De szerintem egy bicikli egy motor-méretû gumival sem okozna akkora kárt,mint a moci,mert az ember nem képes olyan erõvel kiforgatni azt a kereket,mint az x lóerõs motor...

Szóval én arra gondoltam,h a bringához képest ugyan a motor jóval több kárt okoz,de ugyanez Lmondható a bringáról is,ha a gyalogos túrázóhoz viszonyítjuk...Szóval értitek... ;D

#29
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Mondjátok,hogy a kerékpárosok is ugyanolyan talajeróziót okoznak a terepgumijaikkal,mint a motorosok.De szerintem egy bicikli egy motor-méretû gumival sem okozna akkora kárt,mint a moci,mert az ember nem képes olyan erõvel kiforgatni azt a kereket,mint az x lóerõs motor...
És hát milyen crossmotoros az,aki nem forgatja ki a kereket több méter hosszan induláskor? ;)

Kerékpáros vagyok,de nem érzek sem irigységet,sem rosszindulatot a motorosok ellen.Szvsz motorkerékpár sokkal kevésbé való ERDÕBE,mint kerékpár,egészen egyszerûen,mint olyan,sokkal jobban zavarja az erdõ és lakói nyugalmát.

És nem mondom,hogy nem ülnék meg szívesen egy ilyen járgányt,de ha felelõségteljesen gondolkodom,akkor azt mondom: nem mennék be vele a Bükki Nemzeti Parkba.
És ezt komolyan gondolom.

Az a baj,hogy sokan úgy érvelnek,hogy "ha a hülye favágó a kétütemû láncfûrészével bemehet,akkor én miért ne?" "Nem az én motorozásomtól fog tönkremenni az erdõ" stb. Kicsit más témában: "Más is eldobta itt a szemetet,én akkor miért ne dobhatnám!?"
Hát ezek azok a dolgok,amiért az emberiség tönkreteszi és feléli a környezetét.

Na mégha úgy tûnik is,ez nem a motorosok ellen szólt,egy (szerintem) tényt akartam leszögezni.
Nemis akartam ilyen hosszúra és szentbeszédesre sikeredni,Bocs! :-X

És béke mindenkinek! ;)

#30
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ez a sokadik kör ebben a témában,nem igaz?Na mind1,hátha ebben a topiokban +váltjuk a világot. :)
Én valahol megértem Petákot...1részt ha lenne egy crossmotorom,lehet,h én sem tudnám megállni,h ne tegyem magam próbára... ::)A másik meg az,h álszent dolog anyázni a motorosokat mintha mi,bringások olyan nagyon ügyelnénk a környezetre...A gyalogosok joggal mondhatnák nekünk,h húzás ki az erdõbõl,de ki az,aki ezt megtenné?IMHO sokkal inkább arról van szó,h mi hozzá vagyunk szokva az erdõ csendjéhez no meg a bringa kattogásához,és a moci zúgása zavarja a nem motor meghajtású túrázókat...Meg egyéb ilyen "praktikus" okok,mint a bringát kormányzó keréknyomok.Nem?

#31
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
fityisz: elnézést, arabot akartam irni afgán helyett. Nos, az erõsen túlfütött arabok közt sokan vannak olyanok, akik igenis imádnak harcolni, háborúzni, a saját igazukért(pl. a thalibok). Fanatizmusukat nem hiszem, hogy elcserélnék egy bringára vagy motorra!

#32
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
;D ;D ;D ;D!!!!
ez igaz!!!!
Az afgánok imádnak háborúzni! ;D

#33
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nem hiszem, hogy az afgánok azért háborúznak mert szeretnek háborúzni........biztos jobban szeretnének bringázni vagy motorozni ::)

#34
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hú! Elõször jól be akartam szólni Petáknak, hogy "nehogymá, meg mit képzel", de aztán beláttam, hogy õ is csak azt szereti, amit csinál, az erdészek is csak azt, meg a háborúzó afgánok. Nehéz meghúzni a határt, hogy eddig igen, de innentõl már mind rossz, gonosz, tilos stb... amit csinálsz - csináltok.

Igy továbbra is korridálom az erdei utakat a bringám kerekével, fatörzseket teszek ki a motrosoknak és behatolok tiltott erdészeti zónákba éleslövészet idején.



#35
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
Részben igaz amire gondolsz. De nekik ( ha megkérdezed õket: azt mondják:- Ez a munkánk) és részükrõl eme kevés kis über a dolgokra már semmit sem számít... de te tehetsz az ellen, hogy ne teljesen nyírjuk ki mi szuper mûvelt intellektüel emberek a komplett természetet. Mert ha nem is magadra gondolsz ,de a gyerekeid,v. unokáid is ezen a Föld nevû bolygon fognak élni és nekik lehet még örömet okozna "egy talpalatnyi zöld" ... Kicsit elkalandoztam ,de sajnos ebbe a témába nagyon messzemenõ következtetéseket lehet levonni ;)

#36
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
:) bocs de most mosolyognom kell, és nem rajtd, hanem magamon, pontosbban azon hogy 100%-n igazad van nekem meg nincs mit mondanom, csak annyi van hogy én élvezem a motrozást...na eszembe jutott még egy dolog...mi van akkor ha egy fasz reggel kimegy a 2ütemü láncfürészével fákot vágni...és egész nap zug, füstöl, riogatja a vadakat..+ vágja a fákat...ezeket nem kellene kiterelni egy "pályára" mütuskokat farigcsálni.
Mint1 igazatok van..a bringa az 99% környezetbarát...a motor meg nem...de akkor sem fogok pályákra szorulni, mert az unalmas...és egyszerüen igazságtalan az egész...ha valaki látná mi van errefele nyáron..rönkhuzatok szelik az erdei utakat zajosak köpködik a füstöt néha az olajat, üvöltöznek az emberre, hogy "huzz fére köcsög" és utközbe netuddmeg hány künnyenelejthetö vadat leszednek az ülés mögé becsusztatott vadászpuskával. Na akkor én mi vagyok ezek az érzéktelen idiota állatokhoz képest?

#37
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

De ti minden motorost egy rohadt pályára terelnétek, hogy ott zugjon, meg menjen körbe...

én télen deszkázok ugyhogy tudom mi az a szabadság érzés,

A tankok sem mennek autópályán, annak is megvan a maga helye. Sõt, nem csak autópályán, de természetvédelmi területen sem járkálnak. Pedig lehet, hogy a tankvezetõ bácsika is deszkázik télen, és tudja, hogy mi az a szabadságérzés.

Mondom én bringáztam is, és tudom, meg láttam, hogy mekkora károkat okoztam, ennyi erövel titeket is ki kellene üzni az erdökböl.

Na, mekkora károkat okozok, amikor egy jelzett ösvényen végigmegyek? A lihegésem megzavarja az erdõ csendjét? Vagy ha nem mosok fogat, akkor a büdös számmal szennyezem a levegõt?

De nem ezt mondom, hanem azt hogy élvezzük az élet örömeit minél kevesebb kárt okozva a természetben azaz magunknak.

Ilyeneket mondasz, hogy minél kevesebb kárt akarsz okozni a természetben, közben meg kroszmocival szeled az erdõt?

#38
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Nem Bruce..azt csak viccnek szántam..tudom mirol beszéltek. De ti minden motorost egy rohadt pályára terelnétek, hogy ott zugjon, meg menjen körbe...én télen deszkázok ugyhogy tudom mi az a szabadság érzés, és nincs kedvem csak azért körbekarikázni, mert egyesek azt mondják, hogy a crossmotor az olyan a természetre nézve mint a pestis. Mondom én bringáztam is, és tudom, meg láttam, hogy mekkora károkat okoztam, ennyi erövel titeket is ki kellene üzni az erdökböl. De nem ezt mondom, hanem azt hogy élvezzük az élet örömeit minél kevesebb kárt okozva a természetben azaz magunknak.

#39
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Peták te nagyon durva vagy...

Most azt akarod mondani, hogy az a rohadt kroszmoci semmi kárt sem tesz az erdõben? Esetleg még jó is, mert az állatok többé nem fognak téblábolni a kedvenc ösvényednél, nem?

#40
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
A motorosok még mindig jobb helyzetben vannak.
Indulj el egyszer Esztergom irányába, ahol 5km-enként van crosspálya. Ottvan pl Ebszõnybánya (Tokod mellett).
Jajj Te szegény, az országban legalább 20 crosspálya van.

Annyira azért nem sanyarú a helyzetetek, mert hogy örülnénk mi is ha lenne pályánk, de nekünk egy darab sincs.

Na részemrõl ennyit errõl. >:(