Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Motorosok & Kerékpárosok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
121 hozzászólás a témában

#1
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

"aki a vilagot meg akarja valtoztatni, az kezdje sajat maganal!"


És milyen igaz! :D

#2
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
hat egye fene, ha mar ekkorat sikitottal:

"aki a vilagot meg akarja valtoztatni, az kezdje sajat maganal!"

oroszul meg nem tudom! :( ;D

#3
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
zo-lee: de igen, a bringán! ;)

Ja és most sikitok: áááááááááááá

Tehát ugye akkor elárulod? Angolul vagy oroszul nyugodtan irhatod a forditást!

#4
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
lens: te a lelkemböl beszelsz!!!!

van egy olyan nemet mondas, hogy: "wer die welt verändern will, der soll erst bei sich anfangen!"
...ha valaki nix sprechen deutsch, az sikitson, es küldöm a forditast!

amugy meg1 kerdes lens: veletlenül nem meditalsz!?



#5
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igy van zo-lee. De ehelyett csak az egymásra mutogatás megy:
Ô volt, miatta van. Nem nem , ômiatta van.
Bringások mutogatnak motorosokra, azok a gyalogosokra, azok a bringásokra. És ez igy megy az élet minden területén.

Szerintem a probléma igazi megoldása -globálisan is - abban rejlik, hogy minden embernek elsôsorban magába kéne néznie, önmaga hibáit meglátni. Erôsiteni a gyengéit, feltölteni a hiányosságokat. Ehelyett azonban sajnos mindig a másik hibáin rágódunk, és úgy teszünk, hogy mi magunk a ma született ártatlanság és tökéletesség vagyunk.
Ha az ember önmagába nézne és látna is, akkor megértené, hogy bajait csakis magának köszönheti. És akkor megindulna egy olyan úton, melynek lényege nem más emberek és a külsô világ megváltoztatása lenne, hanem a külsô világ megváltoztatása önmaga javitásával, tökéletesitésével. Mert ha mi emberek megváltozunk, ha humánusabb, önzetlenebb, figyelmesebb lesz a szellemünk, akkor a világ is változni fog. Méghozzá a jó irányba.

#6
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
ebben sajna igazad lehet.
tudod a profit! a penz az, ami a gyarosokat ösztönözi az ilyen dolgokra. azt nem ertem, hogy ezeknek az embereknek ugyis annyi penzük van mint a szemet, es nem tudnak betelni.
ÖK felnek, hogy ehen fognak halni!?
ezert vezetik sokan a szennyvizet a folyokba, stb....
de ez egy hatalmas tema/problema, amiröl egy egesz könyvet lehetne irni, es az a szomoru, hogy nem eleg, ha csak egyesek vedik/tisztelik a termeszetet. mindenkinek ezt kellene tenni!

#7
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Ha igy folytatjuk akkor nyugat elköltözik a marsra mi meg maradunk a haldoklo földön...remélem nem igy lesz. De tényleg...keletebre egyre rosszabb a helyzet...magyarország még okésnak mondhato, de ott van románia...getto...moldávia...getto oroszország...getto...kina...na meglátjuk de eddig getto. Az arab államok..getto...már ha nincs legalább egy olajkutad...india..getto..afrikárol ne is beszéljünk..ja mikor érünk oda, hogy mindenki annyira okos lesz, hogy nem irtják ki az erdöket, nem háboruznak, meg stb? talán soha.

#8
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
egy szep nap biztos.
ha nezted mult penteken a heti 7est: a verebes is megmondta,hogy körülbelül 17 ev mulva elerjük a mai nyugati szinvonalat.
...de hol lesz akkor a nyugat!? ;D

#9
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
igy van zo-lee. a lényeg a tisztelet...mert mi csak egy bolha vagyunk a természet számára, csak sajnos ez a bolha egy halálos virust hordoz...anno..ha tényleg nem figyelünk oda akkor lehet hogy késö lesz egy idö után. Valoban globálisan kell nézni, persze külföldön már tényleg nem lehet motorozni/bringázni az erdökben, csak a kijelölt helyeken...de azok nem akkorák, hogy 1 nap altt megund...itt pedig ez hiányzik...remélem mi is eljutunk oda.

#10
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
mindegyikünknek igaza van valamennyire. ez különben egy jo tema, mert vegtelenül sokat lehet diskuralni rola, es nagyon sok szemszögböl lehet megközeliteni.
az is igaz, hogy a környekeden csak te meg a haverod vagytok, de nezzük a dolgot globalisan....!
de ne feszegessük ezt a temat.
a lenyeg az, hogy minden embernek tisztelni es ovni kellene a környezetet. de ezt sajna nem mindenki teszi / latja igy!

amugy meg ride on!

#11
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Ez nem tünt meggyözönek Bagi ;D ;)

#12
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Persze,hogy nem vagy! ;D ;D ;)

#13
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Szoval ha jol értem akkor gyalogosan okés minden...szerintem nem...persze az emberek hétvégenként megszálják az erdöt..."menekülnek a hangzavartol"...na mármost 1 ... legtöbben autoval mennek...az is zug...füstöl...stb. 2 ... miután távoznak 95% otthagyj a szemetet mint kutya a sz...-t. Nagyon szép látvány nem mondom...füstölgö tüzhely+egy halom mocsok..ami jo ha szerves.legalább lebomlik egy idö után, de nem mindig igy van....ok..ök nem erozioznak...csak ha meglátnak egy kigyot azt megölik, csak azért, hogy nehogy megharapja öket...az ilyeneket 1 a 1-be levágnám...és nem csak beszélek, hanem tudom, hogy ez van. Na kb. ennyit a hétvégi "menekülökröl" persze vannak akik természetbarátok és tudják mi a szabály.
Valoban nem helyes az a gondolatmod, miszerint csak egy csepp vagyok a tengerbe...de éna haveremen kivül más motorost soha nem láttam a környékünkön. Na lényegtelen...én csak azt akarom mondani, hogy nem miattam tünnek el álatfalyok, nem miattam válik egy hegyoldal kopárrá, és ne ránk mutogassanak, mert rohadt könnyü kibulyni a felelöség alol.
Nem haragszok ha nem egyezik a véleményünk, hiszen igazatok is van...de mint mondtam nem én vagyok a gonosz, sötét állatirto, fairto szellem.

#14
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
ez ugyan igaz, hogy ezeken az utakon nem szamit az erozio,
de epp ezekben az erdökben, amit itt oly szepen körbeirsz, van a legerdekesebb allatvilag.
....nem vagyok "zöld", de azert szeretem es tisztelem a temeszetet!
es ha belegondolsz: ha mindegyik motoros igy gondolkozik, hogy en csak 0,0000000001% vagyok annak, ami nem jo környezetnek, es utana összeszamolod hogy hanyan gondoljak ezt, maris egy joval nagyobb szamot kapsz!?
es ha mar a varosokban alig kap az ember levegöt a szmogtol, akkor hagyjuk meg legalabb az erdökben a friss levegöt, es nyugalmat.
ugyanis altalaban mindenki azert megy az erdöbe, hogy egy kicsit elmeneküljön a mindennapi stressz, es hangzavartol!

vannak mas helyek is ahol lehet frankon motorozni - akar erre kijelölt palyakon is. pl. soprontol nem messze is van egy nagyon tuti cross-palya.

nem kell az erdö varazsat elrontani....!

remelem nincs harag!? csak szerintem ez a kemeny valosag!

#15
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Bocs már Peták,hogy kötözködök!
Láttad Te már a Bükköt? ;) Az nem két hegynyi,meg három völgynyi!!! ;D ;D
És nem jó ez a duma a % -okkal,mert a sok 0.000000001 %-ból áll össze a 100 %!!!
A földutakban egyetértünk.De ne mondd má' hogy egy igazán frankó vad motoros megmarad a kétnyomtávos,autó-széles erdõgazdasági úton.Ott az ösvény,adjunk neki!
No azért nincs harag,remélem! ;)

#16
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Látom itt van kivel beszélni...lensver..pont erröl beszélek én is, hogy nagyobb dolgok is vannak...csakhogy egyeseknek fontosabb ha ujjal mutogatnak a motrosokra vagy bringásokra, hogy 'szennyezik a környezetet' mert szerintem egy busz mocskos román jobban szennyezi egy kis pihenövel a környezetet mint én egy egész életem alatt.
Persze mivel a motor tényleg hangos, meg füstöl joll lehet rájuk kenni a dolgot, de szerintem nem miattunk olvadoznak a gleccserek..ok..mi is közrejátszunk, de merem mondani hogy 0.0000000001% tesszük ki mi motrosok. A másik, hogy én sem vagyok érzéketlen..nem megyek védett helyen, mert tudom, hogy ott olyan flora/fauna van amit jobb ha nem zavarunk a saját érdekükbe..viszont az rdöröl, valahogy más a véleményem...az erdö nem a Bükk meg hasonlok...az erdö az aminek nevesincs akkora...nem 2 hegynnyi, meg 3 vögynyi..hanem joval nagyobb...ami azt jelenti, hogy a tankbol hamarabb kifogy a benzin és én csak az erdö 2%-t láttam..2...már mondtam, hogy motorral igen bátror ember kell legyél, hogy 60 fölött száguldozz egy ösvényen...merthogy ez nem bringa, hogy kis fék, vetjük farát és ok minden...tehát egy olyan szélles földut kell amin elfér egy auto is...ott pedig tudtommal semmit nem számit az erozio.
Bocs ha hosszu.

#17
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Ez bizony igaz, de pl. a nemzeti parkos felügyelõk nagyon utálják a betolakodókat, nem hiszem, hogy a két szép szeméért vagy egy kissebb összegért elengedik a büntetést.

#18
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
lg: az unios csatlakozas utani temahoz csak annyit tudok mondani (es tudom miröl beszelek - 15 evet eltem nemetorszagban), hogy ott kemenyen büntetik az ilyen szemeteldobos embereket, es megkemenyebben az erdöben motorozosokat! ez addig is elmehet, hogy több ezer euro, es ha nagyon gazos biro ele kerül a dolog, akkor meg a jogsi is ugorhat, 1-2 honapra.
az erdö ugyanis NEM motorozasra van. a mi bringasok, nem riasszuk el / fel az erdö lakoit. ez egy jo hangos cross-mocinal mar nem mondhato!
nemetorszagban en is crossoztam egy ideig, de ott is vannak erre kijelölt palyak, vagy neha bekeredzkettünk hatalmas epitkezesekre, ahol aztan lehetett neki tolni a 7vegen.
na most ha itt hazankban kesöbb is igy megy a korrupcio, mint mostanaban (sajnos), akkor nem lesz szerintem gond, a nagy bünteteseket elkerülni, mert ugye mindig van valaki, aki ismer valakit, aki megint tud szolni valakinek, hogy......!
biztos nyugaton is el lehet intezni 1-2 dolgot ismeretseggel, de közel sem ennyit, es ilyen gatlastalanul es könnyen, mint nalunk.
ennyi!
bocsika, kicsit hosszura sikerült, de csak ugy jött belölem.

#19
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Gabi: ;D ;) :-*

#20
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás

És nem mondom,hogy nem ülnék meg szívesen egy ilyen járgányt,de ha felelõségteljesen gondolkodom,akkor azt mondom: nem mennék be vele a Bükki Nemzeti Parkba.
És ezt komolyan gondolom.

Bagi Mester!

Nagyot nõttél a szememben!

A nemzeti parkokba szerintem sem való a motorbicaj.
A szemetelésrõl csak annyit: A kisfiam már eleve úgy van nevelve, hogy ö sem dobja el a szemetet, hanem viszzaadja nekünk, mi eltesszük,és egy megfelelõ edényzetbe helyezzük. Ha minden ember alapból így gondolkozna, nem lenne semmi gond.
Kíváncsi vagyok az Uniós csatlakozás után milyen szabályzások lesznek.