Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Árpád-híd

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
198 hozzászólás a témában

#21
vendég__*

vendég__*
  • vendég

...Én nem értem, mit szarakodtak annyit azzal a hiddel, nem sok változást észleltem. Csak annyit, hogy fel lett festve néhol a bringás jele, meg eltûntek a buckák. De most be van szûkitve a sáv, és csak egy bringás fér el ott egyszerre, mert valami faanyagok vannak lefektetve végig. Na ezt nevezem!

Biztos, hogy még sokáig nem megyek arra még egyszer.


Sajnálatos, hogy így állsz neki. Ez kb. olyan, mint amikor egy kölök a Kevély aljában megjegyezte a nagy pocsolyánál, hogy erre se jön többet. Pedig az a pocsolya kikerülhetõ, meg nincs is mindig. A Kevély viszont szép, jó illatú, és Bike-os leányok és legények is tekeregnek arra (szegények)!
:D

A fa pallók azért vannak ott, mert még nincs átadva a híd. Kb. 1 hét mire levonulnak a munkások. Mivel rakodni csak éjszaka szabad nekik...

Türelem, szép és nemes erény.
A Nõ legyen mindig szerény.
SZép is legyen, meg magazatos,
Bike-ja is legyen oly csodálatos!
;D

#22
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Öcsém!! :o :o :o Ezt lementem magamnak! Hát ez kis városkám himnusza!! ;D :o :D Manka ezt frankón köszönöm! Igazábol a feleségem a tõsgyökeres szentendrei, ezt meglátja hát elalél! Köszike! Este jösz a partra?


Örülök, hogy sikerült jókedvre deríteni. Jó érzés. Na és örömet okozni még jobb.

Melyik partra gondoltál? Mert azért St.Endre és Óbuda kicsit távolabb van egymástól, semmint egy laza tekerés...
;)
Én most inkább felmegyek a HHH-ra.

Hiszen hétágra süt a nap,
dalolnak a madarak.
Világoskék az ég.
Felhõ? Ó, az messze még.
Ragyog a táj fénylik a hegy,
Bike-os legény ide felmegy.

#23
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Azok a fadarabok, lécek, falapok a híd külsõ oldalára voltak felerõsítve, és azon állva festették a korlátot. Na mondjuk azt én sem értem mijé kell ezt ilyen lassan csinálni, tényleg elég para az elférés!

#24
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na csak azért irok ebbe a topikba, hogy elmondjam: tegnap áttekertem az Árpád-hidon. Ez azért olyan rendkivüli, mert sosem szoktam arra járni, mivel ki nem állhatom a helyet.
De most gondoltam, megnézem,hogyan néz ki, hisz egy topik lett megalkotva róla.

Én nem értem, mit szarakodtak annyit azzal a hiddel, nem sok változást észleltem. Csak annyit, hogy fel lett festve néhol a bringás jele, meg eltûntek a buckák. De most be van szûkitve a sáv, és csak egy bringás fér el ott egyszerre, mert valami faanyagok vannak lefektetve végig. Na ezt nevezem!

Biztos, hogy még sokáig nem megyek arra még egyszer.

#25
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Öcsém!! :o :o :o Ezt lementem magamnak! Hát ez kis városkám himnusza!! ;D :o :D Manka ezt frankón köszönöm! Igazábol a feleségem a tõsgyökeres szentendrei, ezt meglátja hát elalél! Köszike! Este jösz a partra?

#26
vendég__*

vendég__*
  • vendég

OHH nem nem kell rögtön megasztalni Szentendrét,
...


Nem "megasztalom", csak dícsérem!
Teccik a hely én-nékem.
Imádom a felsõ földjét,
be szeretem a patak völgyét.
Tekerni meg olyan jó,
hisz közel van a Pilis, hej-hó.
Imádom a kék eget,
a St.Endrei réteket.
A Duna partján nagy tömeg,
a fagyizóban rengeteg
választéka olyan király,
ide repül mind, 'ki Sirály!
:D :D :D

#27
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
OHH nem nem kell rögtön megasztalni Szentendrét, mondjuk tény hogy karaj hely de én is lakótelepen lakom itt! De íííííímádom, még ennek ellenére is! :D :D :D

#28
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Olyan aranyos vagy, de ezt elhibáztad! ;);) Nem dombon dolgozom, sajnos, hanem benne a nagybüdös nyóckerbe Horváth Misi tér Matáv :'(
...
Szentendrérõl az út fele nyugi, de azután jön a horror. Nem tudom miért de én élvezem! ::)
Sajnos melóhely terén rokonbicósok vagyunk (vagy mi a szösz)

1., Én is a "nyóckerbe" dódozom. Az Asztalos Sándor Street ott van... ;)
2., De jó neked. St.Endre nagyon szép hely. Sõt olyan területei vannak, ahova én is kiköltöznék, ha lenne rá pénzem. Így viszont marad a Flórcsi. Bár Óbuda Budapest egyik legjobb és legszebb helye, de azért mégsem egy P.St.László, vagy PilisCsaba. Azok még másnál is szebbek...

Na elég az álmodozásból.
:)

#29
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Olyan aranyos vagy, de ezt elhibáztad! ;);) Nem dombon dolgozom, sajnos, hanem benne a nagybüdös nyóckerbe Horváth Misi tér Matáv :'( BBRROOÁÁFF Büdös, tömeg, kátyú, útépítés, kerülgetés, anyázás, ésatöbbi. Van egy amcsi film, ezüstkerék a címe, bringafutárokról szól NewYorkban "azthiszem" Na kb olyan nekem betekerni. Szentendrérõl az út fele nyugi, de azután jön a horror. Nem tudom miért de én élvezem! ::)
Sajnos melóhely terén rokonbicósok vagyunk (vagy mi a szösz)

#30
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Hát sajnos nekem annyit kell tekernem hazafelé a melóból, hogy jófórmán az Árpádhíd az egyetlen normális sima felület egész utamon.
...


De jó lehet neked. Ezek szerint fent dolgozol valamelyik "dombon". ;)

Az olyan jó lehet. Én is szívesen dolgoznék fent a hegyekben. Jó levegõn, csendben, na és persze kerós útvonal közelében.

Így viszont - hogy az MTK pályánál dolgozom - kénytelen vagyok valamerre átjönni Budára, majd feltekerni a SZEF-en, hogy hegyre mehessek. Bármerre is indulok el, minimum 40-45 perc kell ahhoz, hogy zöldben lehessek. Persze utána nagyon élvezem...
:D :D :D

#31
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Hát sajnos nekem annyit kell tekernem hazafelé a melóból, hogy jófórmán az Árpádhíd az egyetlen normális sima felület egész utamon. Annyira nem vészes. Én egy olyan 2-3 év múlva leszek rá kiváncsi, hogy felpúposodik e, avagy sem. De szerintem a telet már nem fogja kibírni, szétfagy a rákba. Az illesztéseknél bemegy a víz, megfagy és máris csigidicsá a hídnak! :-\

#32
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az Árpád-híd északi járdája - bár még nincs hivatalosan átadva - már járható. A deszkákra, építési törmelékekre érdemes vigyázni.

Szerintem ugyanolyan hullámos és "szûk", mint volt, de ezt a véleményemet nem mindenki osztja.

A táblák szerint (AZso mondja) csak kerós út!

#33
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Szerintem ha nem lenne átadva, akkor le lenne zárva! De nincs lezárva, ezért én mint laikus úgy vizuálom hogy átadták a forgalomnak! :) De ebbe ne menjünk bele, világbéke, Terézanya furevör! 8)

#34
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Nem baj, kikerüljük õlet! Nekem már ez is nagy segítség hogy kész ez a nyomorult híd!! :)

Na de pont azt írom, mondom, hogy még nincs kész! Nincs átadva.

Az tény, mivel ma én is kipróbáltam, hogy jó, kényelmes. A lemez ugyanolyan hullámos, mint a másik oldalon...

#35
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
Én tegnap óta 5-ször mentem át rajta:D

(egyszer ide-oda direkt az elszenvedett pár hónapért cserébe)

#36
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Nem baj, kikerüljük õlet! Nekem már ez is nagy segítség hogy kész ez a nyomorult híd!! :)

#37
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hát igen. Ma is láttam több idiótát, akik gyalogosan - a bazi nagy sárga kerós jelzés ellenére - bementek az építési területre. A munkások által felrakott útelzárást gondosan lebontva. Tényleg ennyire primitívek vagyunk mi magyarok?

Egyébként tényleg lehet tekerni, de még teli van deszkával, építési anyaggal, mivel nem vonultak le a melósok.

#38
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
!!!!!!IIIIIIIGGGGGGGGEEEEEEENNNNNN!!!!!!!!!!

Tegnap este kb olyan 19:30 körül sikeresen megtettem elsõ bátortalan lépéseimet a nagy és hírhedten híres nevezetes északi oldalon!!! :-*Hát nem szép az élet!? Persze még nem teljesen volt megnyitva, értem ez alatt azt, hogy Pest felöl jövén a munkaterület elején a léc nem keresztbe volt téve, hanem neki volt támasztva a híd oldalának de természetesen úgy, hogy csak éppenhogy elfértem, de ez nem tartott vissza!! ÁTMENTEM!! mint a szél. Olyan boldog vagyok!!
Szeretnék köszönetet mondani az építõmunkásoknak, biztonsági embereknek, a polgármesternek, mérnököknek, az Egyesült Államok Elnökének,Kim Basingernek csodálatos alakjáért, és szüleimnek, hogy létrehoztak engem, és megérhettem ezt a szép napot!

Free Tibet, fehér Afrikát, Terézanya forever!! :D 8)

#39
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az elõzõ pénteken, vagyis augusztus 29-én szerették volna átadni az északi járdát (mûszakilag). Sajnos a hibák tömege miatt ez meghiusult.

Most talán (reménykedjünk, hogy igen) sikerül majd átadni a járdát. Elsõre ugyanolyan vacak, mint a másik oldal, de a magas korlát mindenkit megvéd az úttestre, vagy a vízbe-eséstõl!

A festések is csak mára készültek el.

Persze egy-két idióta gyalogos már most - átmászva a kerítésen és járda-lezáráson - bement a munkaterületre, mert neki oda szólt a sétajegye!
???

#40
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
Te kis sezlony!

Na ma én is megpróbálkoztam, legalább csak megnézni, hogy mi van már azzal az oldalllal (nekem nem volt annyi vér a rugómban, hogy be is másszak a léc alatt). De még elzárt úttal találkoztam, úgyhogy visszasunnyodtam a másik oldalra fel-le lépcsõzni.

De már annyira várom, hogy kész legyen, bár utóbbi idõben átszoktam az UVH-ra, ott legalább nem kell leszállni a bringáról, hogy átjussak a hídon!