Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás lányok márpedig vannak...

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
9815 hozzászólás a témában

#9761
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
PARA!!!
Köszike az útleirást, mint mindig, nagyon élvezetes volt. Kérlek máskor is ird majd le. A fotók pedig engem nagyon érdekelnének, várom a linket!
Köszi a cuki infót is!  ;D

MÁTRA TÚRHÁBAN én totál benne vagyok, mert az egy napos, az szuper! Mikor lenne? Ez és a jövô hétvége nem jó, és még a Piros85-ös TT hétvégéjén sem jó, de utána igen. Végülis bármikor novemberben vagy decemberben szivesen megcsinálom/juk veled többen is. Ismerek vállalkozó szellemûeket! ;) Számithatsz ránk, csak egyeztessünk egy jó idôpontot! :-*

#9762
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kedves Budibogarak  ;D !

Benne vagytok az uj Bikkmakkban! Ott vagytok foltuntetve mint 5. csapat, a neveitekkel egyutt. Szupi!
Meg valami: findlike, van rolad egy nagyon klassz foto hatulrol!

Meg valami: nezzetek meg Aszta Mecsek Mt-s kepeit feltetlenul!

:-* :-*

#9763
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás

Kinek lenne kedve társulni lóval egy egynapos kis mátra tekerésre?

Nekem. De _csak_ szaraz idoben ! :)

udv,
m

#9764
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
tetszene, ha nem veszprémben lennék... :(

#9765
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
No, csak nem bírtam ki...! 8)

Kinek lenne kedve társulni lóval egy egynapos kis mátra tekerésre?

reggeli vonattal(keletibõl 8h05m) Gyöngyösig, onnan fel Kékesre aszfalton, illetve a déli sípályán, majd kicsit kilátó, aztán KÉK túristán le Sas-kõ, és Pisztrángos-tó, illetve Ilona-vgyi vízesés... Onnan aszfalton vissaz Mátraházára, és Gyöngyösre.

Vissza Gyöngyösrõl a 18h02m-kor induló vonattal...

Csõváz és hátszél!
Joghurt már menne... áááááááááááááá


#9766
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy, sziasztok!

Hétvégén voltam egy napos túrára Kékesen, gondoltam megosztom élményeim veletek... 8)
Örültök, mi?

Szombat reggel 8kor indultunk vonattal, majd GYöngyösrõl, ahol a Mátra Maratonos nap után ezen a napon is füstölt a kuka, tovább busszal Mátraházáig. Itt már sûrû, enyhén szitáló pára felhõ fogadott minket, és kellemes 14-15fok. Szóval olyan igazi englis-i idõ... Részemrõl szeretem az ilyet. Az erdõben a színek élénkek, alig találkozol vkivel, és az, hogy ráadásul õsz van, totál rátett egy lapáttal a hangulatra. Minden csodálatosan sárga, barna, piros, és zöld színekben pompázott. Nem csak a fák, hanem a föld is, anyni avar volt...
Mátraházáról elindultunk Kékesnek, a déli sípályán... 5percenként idegesítve a többieket, ahogy elmondtam: "itt ment a MátraMaraton...látjátok?" 8)
Fantasztikus látvány volt, amikor imitt-amott a fák közé befújt a szél, magával sodorva a 'tejet'... Jó egy órányi séta alatt értünk fel a toronyhoz, melyet csak onnan tudtunk, hogy ki volt írva a táblára. A toronyból ugyanis csak a bajáratot láttuk... Gondoltunk egyett, hátha a kilátó része mára felhõ felett van: gyerünk fel! Mondanom sem kell, kicsit kiakasztott, hogy 300Ft volt a beugró...  >:(
Fizet... Liftbe beszáll... Elindul... Megérkezünk... Lift ajtó kinyílik... Kilép az elõtérbe... Külsûtérre nyíló ajtót kinyit... Hátratántorodik... ;D "Mikor üvegezték be a kilátót körbe? ráadásul tejüveggel??" ;D
Azért körbe sétáltunk, megcsodáltuk a "tájat" ;D és csak eztán mentünk le az egy emelettel lejjebb levõ körpresszóba. Nahhh, ide is jutott a tejüvegbõl ;D Úgy hogy leültünk a Markaznak "nézõ" ablak mellé, és megittunk egy capuccinot(ami nagyon fincsi volt, csak langyi, és 130HuF) Egyébként itt a presszóban közel 8000db!!! kisüveg gyûjtemény van kirakva, remélem jól sikerül majd az itt készült fotók legtöbbje. Volt egy-két nagyon érdekes külsejû is...
Hosszas melegedés után, ismét csak neki indultunk, terveink szerint Disznó-kõnek, a KÉK túristaúton. Egy ideig nem is volt gond, csak aztán hirtelen elénk terült egy szikla... ööö... Hol az út?? ;D Annyira avar lep mmindent, hogy egyszerûen észrevehetetlen néhol az ösvény! A KÉK úton rákellett jönnöm, hogy nagyon rég jártam a mátrában tekerni (MM nem számít), és nagyon hiányzik.... PÓTOLANDÓk listájára került... 8)
Disznó-kõbõl végül csak a Sas-kõi Vikágháborús emlékmû lett, itt ismét megcsodáltuk a milyen-is-a-tejbe-burkolódzott -táj effektet, amjd vissazfordultunmk, hogy félúton Kélkesnek, a KÉK+ jelzésen induljunk el lefele. Ahhh... itt ismét dobogott a szívem... OLYAN ÁLLAT AZ AZ ÖSVÉNY!!! Kezeim görcsösen markolták volna a kormányt ;D
A KÉK+ után a SÁRGA+en haladtunk tovább, mely szinte végig vízsszintesen halad, de nagyon gyönyörû helyeken. Itt majd nem ráléptem egy kb.15centis foltos szalamandrára... Hihetelen szép ez az állat... KÉsõbb még két szalamandrával találkoztuk az úton.
Mindeközben totál eleredt az esõ, de végeredményben már nem számított nekünk, lassan ugyan, de átáztunk.
Fél4re értünk vissaz a mátraházi buszmegállóhoz, ahol fagyoskodva kicsit megpróbáltunk átöltözni szárazba, ami nem igazán jött össze, mivel a hátizsákjaink sem bírták a végére a kiképzést, és beáztak.
Gyöngyösre leérve másfélóránk volt még a vonatig, és mivel a várótermet nem fûtik!!! kerestünk egy cukrászdát. Lens: a gyöngyösi, mátrafüredi úton levõ cukrászda minõsítése 2/5! ;) De arra jó volt, hogy melegben legyünk.
Végülis egy csodálatos túra volt, és már az sem számított, hogy a végén szakadt az esõ...
Remélem jól sikerülnek a fotók, majd feltolom õket, ha érdekel vkit.

és mivel nincs messze, még idén máég egyszer megtámadom így a hegyet!
Társulókat várom ;)

Csõváz... és hátszél!


#9767
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Topiklakók!

A Mecsek marcsi képei itt vannak:

http://kep.tar.hu/ze...ml?aid=27536469

AsztA

#9768
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Egy picit OFF:

Nagy nagy az öröm mifelénktájt, ugyanis márciusban álmodtam egy komoly bringát, májusban elkezdtem építeni dirib-darabokból, és ma megvettem hozzá az utolsó hozzávalót ! ELKÉSZÜLT! az álomgép.. reméljük, most egy picit kibirom nyugton egy ideig, gépépítés nélkül!
Jah és kössz Nektek fórumosok, ugyanis az alkatrészeket részben használtan vettem innen és így 30-40%-al olcsóbban jöttem ki a végére, mintha mindent újonnan vettem volna...

Lens:: kicsit gyakorlom még az spd-t és akkor már lehet, hogy lesz esélyem a nyomodba érni...

Egynapos túra jöhet mindenképpen, csak a takony múljon el az idõjárásból...

ON: képzeljétek, tegnap láttam egy bringás lányt! ezekszerint márpedig vannak!  ;)

cAb

#9769
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi Lens,

Lehet róla szó, de 1 napos legyen a túra.

#9770
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Elnézést kérek mindenkitôl, akit esetleg behülyitettem, de a jövô heti Irottkô70-en sajna nem vehetnek részt biciklisek. Most beszéltem a szervezôvel!  :-/ :'( :'( Milyen kár, pedig olyan lelkesen készültem. Marad a Pilis. No persze, mehetnénk a Börzsönybe is. Ki mit szól hozzá?
Pl. mi lenne, ha elmennénk kocsival/vonattal Kismarosig vagy Zebegényig, és onnan fölterepeznénk Királyrétre, és onnan föl a Nagy-Hidegre? Onnan meg ahogy alakul. Úgyis mindig a Pilisbe járunk.

#9771
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Thy, azóta sem számoltál még be arról, hogyan történt a baleseted, és pontosan milyen sérüléseket szenvedtél. Például a térdeddel mi történt és mi van most?
Bicajozni azért tudsz?

#9772
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nézz be a bmft/csapatmez topikba...
a logó már megvan... Para a felelõs ;)

#9773
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ja télleg,a mez témából van már fejlemény?

#9774
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Lensver:Nem sajna nem megyek,mert ebben a formámban felesleges lenne:(Szerencsére kórházban nem voltam a térdemmel,de azért egy ideig eltartott amíg rendbe jött.(most olvastam vissza,amit írtatok régebben:))A BMFT taliról is lemaradtam,de majd elolvasom milye volt,bár az mégsem olyan,mit ott bulizni veletek:(
Ras:Megvan a CD,ott van nálam fehérváron.Ha kell,és Veszprémben vagy,akkor megdumálhatjuk.Írj e-mailt,mert azt el tudom olvasni minden nap.
Üdv:Thy

#9775
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szia Thy!!!

Nem, nekem gyorsan megy az oldal. Hogyhogy  nem tekersz mostanaban? Es nem jossz a Mecsek MT/re sem?  >:(

Oldbig: nagyon szivesen latunk!

#9776
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Na nagy nehezen itt vagyok.Próbálom tartani a kapcsolatot,de net nélkül nehéz:(A freemailre írjatok,mert az a telcsimrõl is megy. sandstone23@freemail.hu.
Kata:Laci üdvözöl,itt ül mellettem:)
Semmilyen tekerésrõl sem tudok sajos,így már egy hónapja nem ültem brinyón:(((((Nektek is ilyen lassú ez az oldal?
Üdv:Thy

#9777
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Halihó!


Zed:
Az a baj a bringával, hogy ha leszállsz róla, adrenalintúltengésed van. Szóval nem voltam túl kedves a rendõrbácsival. Különben is, olyan sunyi, tipikus buta, magyar rendõr feje volt... Tudod, mikor állok le bájologni.   :-/

Para:
mongúz? Hm, csak nem valami "pult alatt" szerzett cucc, amit az újság is már többször bemutatott?  ::)

Tegnap több, mint kétszerese volt az órámban, mint ma, viszont pénzt alig kevesebbet kerestem ma. Ez érdekes.

No,  :-* mindenkinek!
Kata

#9778
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Helló OLD!

Elõször is légy üdvözölve, mert mi még nem beszéltünk ;D

Tehát a teljesítményed nem olyan rossz mint gondolod, mert mi is valami hasonló idõeredményt produkáltunk  8) Igaz, hogy ezt fõként nekem lehet köszönni, mert én voltam, aki nem sietett nagyon ( kidöglöttem, mint állat ;D ) Találkozni viszont esélyünk se volt veled, mert mi elég lusta módon csak 09:30 körül vágtunk neki a távnak ;D

Szerintem a többiek nevében is mondhatom, hogy szíves látunk mindenirányú megmozdulásainkon, csak figyeld a topicot és biztos, hogy valami mindig szervezõdõben van errefelé. Ezt fõként lensvernek lehet köszönni, aki e topic háziasszonya ;D ( bocs lens )

üdv

fish

#9779
Oldbig

Oldbig

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Szia Lensver!

Köszi az elismerést, az mindig jól jön. Annyira belejöttem, hogy érdeklõdnék az általad említett Kõszeg ill. Börzsöny TT-rõl. Amit én láttam a TTT honlapon az csak gyalogtúrának tûnik. Te tudsz róla, hogy brigásokat is fogadnak?

A TTT-n csak a kétnapos Zemplén túrát találtam, ahol szó van brigás lehetõségrõl is.

Egyébként, a magam részérõl - mint T.B. fórumos -szívesen betársulnék közös tekerésekre, ha a nagyérdemû társulat elfogadja szerény személyemet. A Kozmán ugyanis nagyon "unalmas" volt végig egyedül dergázni. Egyébként sok vizet nem zavarok, az elsõ 50 méter után garantáltan lemaradnék.

Kozmás adataim egyébként:

Rajt: 7.00, Cél: 13,30
Táv: 68,6 km (ez a külön utak miatt)
Tiszta menetidõ: 5ó 13p
Teljes menetidõ: 6ó 30p
AV speed: 13,6
Max speed: 56,2
Szint: 1404 m, óra szerint.

Hát elég siralmas.

OLD

#9780
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
figyi írj a mail@ackermann.hu-ra... tuti találnak megoldást...