Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás lányok márpedig vannak...

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
9815 hozzászólás a témában

#9781
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
OK. Ras, de kihez tudok betársulni?  :'( :'( :'(
Ezek annak ellenére, hogy /fõ re vannak megadva, egy személyre nem érvényesek általában.

#9782
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mellon, szerintem a 2000es szállás ugyanez amit nekem ajánlottak...

#9783
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Szuper, az infók megvannak.
Viszont egyedül, vagyok és én félek egyedül, vagyis izé szóval ugye min 2 fõs házak vannak.

Tehát: Hálótárs(ak) kerestetnek!

aki még nem foglalt szállást,  hasonló cipõen jár az, szóljon.




#9784
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na, akkor felrakom a szállásinfót, és akit érdekel, az foglalhat magának.

hely: Harkány
telszám:  72-480-023
ára: 2300Ft/fô/éj (ez csak a 4 személyes faházra vonatkozik)
diákoknak ugyanez 2000Ft.
egyéb: a faház egész jó, mert nemcsak hálószoba van benne, de konyha, fürdôszoba, sôt TV meg hûtô is!  ;D
A kétágyas árát pontosan nem tudom, de kb. 5800Ft/2fô.

To Oldbig: Kedves bicajos Barátom! Beszámolód fantasztikusan klassz volt, élvezettel olvastam! Kedvenc mondatom ez: "Igaz szerelembõl származó kóbor eb kisér fel az emelkedõn."  ;D

#9785
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Pixel: szóval te Hollandiában tekeregsz szlovák nyelvóra helyett. Szép dolog, mondhatom!
Lens: engem is nagyon csábított a Zempléni túra. Remélem jövõre nem esik egybe a két nagy esemény. 26-án lehet, hogy csatlakozunk hozzátok a börzsönyi TT-re.

#9786
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mail@sommertag.hu
itt van szállásinfó...

amúgy nekem azt mondták Harkányban 2000, Pécsett 2750 HUF/fõ/éj a szállás, amit tudnak szerezni

#9787
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Lens, lehet minket is érdekelne szállás szombat estére. Jeleznéd, hogy mennyi és hol? Köszi!

#9788
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi,

Küldöm a priv cimedre a cippet.



#9789
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Ha kell valakinek kép, elküldöm cippelve.


nekem kellenek :)

amúgy én is megyek MM-re és harkányban szállok meg de csak szombaton...
a péntek éjjelt utazással fogom tölteni, meg csövezéssel (este fél 10kor indulok Veszprémbõl...)

nekem már visszaigazolták a szállást... (emailben intéztem: ackermann@... vagy valami ilyesmi a cím de a honlapon is fent van)

#9790
Oldbig

Oldbig

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Kicsit bõvebben a Kozma 60-ról, Lensvernek!

Elõzõ este lázas készülõdés, paripa átvizsgálás, beállítás, tisztogatás, olajozás, csill-vill minden. Útravaló a hátitatyóba: hamuba sült energia szelet, banán, itóka, szerszám, pótbelsõ, pumpa miegyéb. Korai lefekvés, még éjfél elõtt, ébresztõ beállítás 4-re, te jóisten, ki az, ki ilyen korán kel?

Óra, telefon szinte egyidõben csörren, jelezve virrad a nagy nap. Odakint minden vaksötét. Gyors készülõdés, könnyû reggeli, a kávé ma elmarad, helyette friss tej.

Roham az autóhoz, jézus, hiszen nincs rajta a csomagtartó! Elõ a szerszámokkal, csavarok szétgurulnak, keresgélés négykézláb a sötétben. Végre minden a helyén, pénz, paripa, fegyver, indulás Csákvárra.

Csákváron bringások hada mutatja merre a rajthely.Õk már úton vannak. Gyalog és kerós túrázók között szlalom a sportpályáig. Nevezés, melegítés, csók a kisérõ személyzetnek, indulás. Hideg van, nem csoda, hisz a nap még alig kelt fel. Jó neki, õ nem indult a TT-n. Az eleje aszfaltos, de nem az igazi. Kevés a szufla a hátsó gumiban. Gyors kitérõ a benzinkúthoz, kompresszor mûködik, nyomásmérõ nem. Marad a jól bevált nyomkodós ellenõrzés. Gyerünk tovább, vár az elsõ EP. Gyalog túristák szorgalmas kerülgetése. Hogy ezek milyen tempóban mennek, hogy bírják ezt 60 km-en?

Barlangnál végre ismét néhány kerós, õk már túl vannak a pecsételésen, éppen indulnak. Néznek rám, ki ez a mûemlék? Nosza megyek velük, csoki zsebbe, indulás. Sziklamászás (ilyent még nem ettem), bringák add tovább mozgalomban érnek fel a csúcsra. Pihegés, körülnézés, sehol senki. Elmentek. Egyedül vagyok, mégsem félek. Tekerés, csúszkálás, kicsi eltévedés. Fennsík, metszõ hideg szél, háborgó gyalogok. Lejtõ, felni izzad, én rinyálok.

Gánton kb. 30 kerós fánkot majszol, pecsételés. Aszfalt, a száj hallgat, a szem beszél, mert fúúúú a szembeszél. Mögöttem stréhel egy élelmes mihaszna. Jön a homok, persze otthagy a cimbora, megint egyedül vagyok.

Kõhányás után kis csalás, a kék jelzés helyett az aszfalton megyek be Kozmára. Jó ötlet, de nem kifizetõdõ. Szembe jön néhány eltévedt corabájkos. Ezek hogy kerültek ide?

Kozma, hagy ma, hagyma. Mászás fel a murván, majd az egyik kedvenc lejtõn be Gesztesre. Vár a vár, meg egy rakás kiránduló iskolás a lejtõ közepén. Ordibálás, fütyülés, anyázás, satufék. A haja szála se görbül.

Sár, pocsolya, latyak. Bozót, csalán, tüske-böki. Kék kereszt nem ereszt. Igaz szerelembõl származó kóbor eb kisér fel az emelkedõn. Együtt lihegünk a tetõig. Mátyás-kúton ismét néhány kerós. Valahogy ezek is olyan furán néznek rám. Mi lehet rajtam? Tán nem láttak még aggastyánt búkóban?

A másik kedvenc Vitány vár, csak most persze ellenkezõ irányból, vagyis felfelé. Tolás. Várban két lány vár, nem engem. Õk egy másik túrához tartoznak, de azért igazolják ottlétemet.

Nyomás, tolás, eltévedés (csak kicsit). Körtvélyes, kedélyes beszélgetés a helyiekkel. Õk nem láttak itt élõ pecsételõt. Sebaj, a seb baj, mert horzsolt.

Átizzadt pólóban gyalog túrista síbottal. Beszélgetünk, kifejezem õszinte elismerésemet teljesítménye láttán. Segít tájékozódni, hálám egy fénymásolt térkép képében nyilvánítom. Csak tudnám, hogy talált idáig térkép nélkül.

Tekerés piros sávon, háromszögön. Farkastorok jó kis lejtõ. Fék izzad, már nem rinyálok. EP-n sör és kóla kapható, inkább megyek tovább. Ismét egy kedvenc terep, a Fáni-völgyi aszfaltos. Valahogy most nem esik olyan jól. Fáradok. Anyám, én nem ilyen lovat akartam. Sõt, tulajdonképpen semmilyen lovat sem akartam.

Végre megint Kozma. Hadosztálynyi gyalogos és kerós a kulcsosház kertjében, elnézõ mosollyal ajkán. Már nem izgat, vajon min derülnek? Most jól jön a hagymás zsírosdöfi, meleg tea öblítéssel. Átverekszem magam a tömegen, irány Csákvár. Anna-ház felé menetelõ gyalogok hada. Néhányan beszólnak, a többség udvariasan menti az irháját.

Nem durva murva. Ezt szeretem. Szárnyakat kapok, nyomom mint a süket a csengõt. Repülök be a célig.

Célban csalódás - sehol virágesõ, sehol díszlövés, sehol pomponos lányok. Csak rogyadozó lábak, sajgó végtagok és elgyötört ülõrészek.

És a jólesõ bizsergés - MEGCSINÁLTAM!!!


Bocs, hogy ilyen hosszú lett!

OLD

#9791
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Épp most vívok vérre menõ csatákat azon, hogy ne kelljen bejönnöm 7végén dolgozni  :-/
Két fõ részére kellene, remélem, le tudok menni. Hol terveztek megszállni, a célnál vagy a rajtnál?

#9792
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Ohó, itt már folyik a szervezkedés.
Én ma próbáltam a honlapon megadott számokon érdeklõdni a lehetõségekrõl, de csak fax-al sikerült kapcsolatot teremtenem.
Ha lehet nekem is kérni, én 1 helyet szeretnék.
Harkány péntek - szombat??

Lesz vonat, az egyik IChez raknak bicószállító vvagont, de így sem ússzuk meg az IC jegyet, amit pénteken nem igen kapni, így elõre kell megvenni.
Asszem én holnap megveszem. Jön még valaki vonattal? Esetleg vállalom a jegyek beszerzését, ha holnap kb 17.00 ig jelzitek. (vagy megyek egyedül???)


#9793
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hollandia csodálatos kis ország, csak sajna nincsenek hegyek! Ezért máris kiesik a listáról (ahová költöznék szivesen).

Hát, Mecsekre majd ma fogom ledumálni a szállást. Neked hány fô részére kéne, és hány éjszakára Pix?

#9794
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Megjöttem Hollandiából. Anyám, hogy ott micsoda utak vannak! Kölcsönkértem valakinek a csotrogány bicaját (nem nagyon sikerült nekik elmagyaráznom, hogy számomra ebben mi a különleges), és körbenéztem picinykét. Sok helyen az autóút MINDKÉT oldalán széles, kétsávos kerékpárút, minden egyirányú utcában lehet bicajjal közlekedni mindkét irányban, mindenhol abszolút összefüggõ kerékpárutak, akármerre mentem, minden utcában volt, és nem a mi kis felfestett sárga vonalunk, hanem nagyon komolyan és szépen meg vannak csinálva. Amit itt nekünk az orrunk alá dugnak, az egy utolsó mocsok, hihetetlen a különbség... disszidálok!
Csak hát...
nincsenek hegyek.
Szóval mégsem.
A lényeg, hogy szervezõdik-e már valami a Mecsek maratonra? Szállás, leutazás?




#9795
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi Lens,

Szorri. Megoldom legközelebbre.

Mindenesetre engem is érdekelnek az õszi TT-k. Ha lesz csapat, mehetünk.

#9796
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hi Lens

Tavaly egy hétvégét tekeregtem az Írottkõ naturparkban ebbõl egy napot Ausztriában. Onnan tekertünk fel Írottkõre, szerintem kihagyhatatlan. Az idõjárás szerintem elég szeszélyes ott!  

#9797
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szlovákiában is havazott!  :-/

Cheesy: sajna a fotóknál a méret igenis lényeg, mert ha ezt a pici képet én megpróbálnám otthon kinagyitani, egy ócska kulimász lenne csak belôle. Minél több pixelt tartalmaz a kép, annál többet lehet belôle látni, annál jobb lesz a kép minôsége. Sajnos a te fotóid olyan kicsik, olyan kevés képpontot tartalmaznak, hogy azokat nem lehet már felnagyitani úgy, hogy lehessen is látni valamit!!! Úgyhogy sajna ez nem jött össze. :'(

#9798
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
[glow=yellow,4,300]KÉKES-TETÕN ESETT A HÓ!!![/glow]

8)

#9799
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

Ha a lovam rendbe jön valamelyest, és sikerül az asszoynt végre rávenni egy ki tekerésre ott a helyem!
Hoyg melyiken?
;D

Amelyikre mentek! 8)

Katapajti: az a dzsíti' már mongúz'... legalábbis papíron...  ::) :-/

Mellon: ejnye-bejyne ;D és persze jobbulást! ;)

Üdv, PéeF

#9800
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi Lens,

nem mondták még neked, hogy nem a méret a lényeg?   ;D

A képeket, ha lemented magadnak, akkor szerintem kinagyíthatod tetszés szerint. Mindenesetre legközelebb elolvasom a pénképezõgép használti utasítását.  :-[

Ha kell valakinek kép, elküldöm cippelve.

Hát akkor kezdjük megszervezni a következõ TT-t, de most hosszú nadrágban!!!!   8)