Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás lányok márpedig vannak...

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
9815 hozzászólás a témában

#9801
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lensi hol láttad ezeket a túrákat??? mert én se a TTT se az MMTBSZ oldalán nem találam meg õket...

#9802
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
És van még egy másik is, okt.26-ra, azt mindjárt ideirom.:

Börzsöny Vándortúra IV.
október 26.  
Nagybörzsöny - Koppány-nyereg - Nagy-Koppány - Nagyirtáspuszta  -Kisirtáspuszta  -Hegyes-hegy-orom - Aprólépések - Nagy-Hideg-hegy - Csóványos - Foltán-kereszt  -Spartacus kulcsosház - Királyrét

Nagybörzsöny, Szent István templom
 Királyrét, D.I.N.P. Oktatóközpont
 8.00-10.00 óra  400 Ft/fo´´  33,61 km  1171 m
Mint látható, ez kis távolság, tehát egy lazább, de igen szép túra.

Bocs, hogy igy beindultam.  ;D De csak azért tettem, mert többen is kérdezték, hogy lesz-e még idén tekerés.
Mi az hogy! És ezek még csak az októberi TT-k voltak! Folyt.köv.

#9803
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Mellon:  ;D hehe, jó kis beszámoló. Csak amit te nem tudsz az az, hogy csak úgy záporoztak akkor reggel rám a mobiltelcsi hivások. Ti hivtatok kétszer, Tyitóék felhivtak kétszer, Zöld is kétszer... ::) Szal, jól lejárattam magamat, meg a hiper-szuper navigátori tudásomat.  ;D

Ezen a TT-n tényleg rengeteg kaját kaptunk! Az a különleges sauce-ben áztatott lila hagyma is tök fincsi volt. Utána meg tök jó volt egymással beszélgetni, és imádkozhattunk, hogy amikor valaki büfögött, hogy ne felénk fújja a szél.

Egyébként képzeljétek el, azon a napon, tehát szombaton az országban 6 db TT-t rendeztek. A Kozma 60 csak az egyik volt!!!
Az MMTBSZ-nek még 2 TT kiirása van erre az évre. Az egyikre mindenképpen elmentem volna, ha nem lenne a Mecsek Mt. Képzeljétek el, ez egy 120km-es TT, ami két napon át zajlik. Ára 1600Ft, és ezért kapsz szállást egy tornateremben, meg kaját mindkét napra.
Ilyet még sosem próbáltam, de mindenképpen ki akarom majd!

Találtam egy újabb kiirást. Ez jó program lehet a Mecsek Mt utáni hétvégére:

ÍROTTKÔ 70   okt.19.
Ko´´szeg - Pogányok-  Velem - Bozsok - Kalapos-ko´´ - Írottko´´ - Velem - Stájerházak - Paradicsomos - Hét-forrás - Óház-teto´´ - Kenyér-hegy  -Velem  Lukácsháza - Ko´´szegfalva - Ko´´szeg

Ko´´szeg, Jurisich M. Gimnázium
 Indulás: 6.00 óra  Nevezési dij: 350 Ft/fo´´  táv: 68 km  szk: 2003

Tudom persze, hogy Kôszeg irdatlan messze van Bp-tôl, ezért én úgy tudom ezt elképzelni, hogy ottalszunk elôtte való éjjel. Lehet, hogy meg fogom próbálni, ha kell akkor egyedül is, mert még sosem tekertem a Kôszegi-hegységben.   :D

#9804
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Kozma 60 MTB
Oldbig biztos rendes volt, és elindult reggel a megadott idõben, nem úgy mint mi, akik (vagyis Lensver) kisírtuk, hogy 8 kor indulhassunk, és fél tíz felé valóban neki is vágtunk a távnak.

Mert az úgy volt, hogy...
A szegedi különítmény a szokásos sztrádatempójával idõben megérkezett a 0. check poit-hoz Budaörsre, de a bp.i szekció természetesen elkésett a Moszkva téri találkozóról.
Ennek ellenére reggel nyolckor már egészen közel kerültünk Csákvárhoz a 100as úton haladva. A megfelelõ leágazásnál lefordultunk az útról, természetesen éppen az ellenkezõ irányba. 8) A hátsó autóban a hibát észlelve rákérdeztünk, jó irányba megyünk-e, a válasz természetesen igen volt, megnézték a térképen...
Néhány kilóméterrel késõbb megáltak, és kivették a csomagtartóból a fentebb említett térképet  :-/
Így ismét megcsodálhattuk az Óbarok és Nagyegyháza közötti gyönyörû erdõket, majd rátérve a helyes útra, megérkeztünk Csákvárra, ahol hatalmas tömeg (TTn ennyi embert még nem láttam) és szolid napsütés várt minket.
Itt várt minket (uszkve egy órája) Zöld. Mindössze fél órás vacakolás után el is indultunk.

Számos útszakasz annyira megtetszett a társaságnak, hogy 2x, 3x is megjártuk (oda-vissza, majd újra oda). Fõnavigátor ezúttal Manó volt, aki már ismerte a terpet, így fenntartotta az eltévedés jogát mgának. A vége felé, mikor megált térképet nézni, már mindenki automatikusan fordította is meg a bringáját  ;) ;) ;)
Ahogy az már lenni szokott, számos elágazásnál nem volt kint túrista út jelzés, ellenben az orvleágazásokat (amikor a széles útról egy ösvényre lekanyarodik a jelzett út) szerencsére mindig észrevette valaki a 11 emberbõl.
Végülis megúsztuk 67 kmbõl, a 60as távot, mindössze egy defekttel. Ennek ellenére fél 5 is elmúlt, mire beértünk, bár az órám szerint mindössze 4 1/2 órát tekertünk. Ebbõl is látszik, hogy nem rohantunk, jó móka volt az egész.

A nap egyik féynpontja a replülõ bemutatóm volt, ami  pályafutásom elsõ igazán nagy perecelését takarja... Szerencsére nekem nem lett komoly bajom, néhány horzsolással megúsztam. (ezúton is köszönöm a jókívánságokat) A bringám is egyben mardt, de sajnálatos módon a nagytányérom pályafutása véget ért.
Zedbõl rögvest elõtört a kereskedõszellem  ;D, és ott melegébn eladott elõmegállapodás keretében egy új nagytányért a részemre , hogy a Mecse Maratonra ismét teljes fényében pompázzon a gépem!

Kissfishnek még egyszer 1000 köszönet a fuvarért!

Ja és 600 Ft ért kaptunk egy csokit, fánkot, Vérteskozmán (ahol 2x is jártunk) teát, zsíros és lekváros kenyeret, egy tucat pecsétet valamint a végén oklevelet és kitûzõt is átvehettünk.
Szóval érdemes TTkre is járni.

És végül a cuki finom és occsó! A kedvenc párosításom  ;D

#9805
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Ebben az évben lesz még közös tekerés?


#9806
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Sziasztok!

Fájdigál a pici szívem, hogy nem lehettem veletek! (Meg a pici vállaim is fájdigálnak, azért nem lehettem veletek). És még a Mecsek is kimarad. Lehet, hogy idénre vége a bringázásnak?

--Trifo

#9807
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nem mondod!!! Ott voltál, és nem mondtad, hogy jössz!!! >:( Bicajjal voltál? Hánykor indultál? Mondj el mindent! Sok bringást nem láttál? Azok voltunk mink.

#9808
Oldbig

Oldbig

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Csak nagyon halkan merem kimondani, de én is megcsináltam a Kozma 60-at. Persze belül azért nagyon büszke vagyok magamra, mivel ez volt az elsõ "komolyabb" rendezvény amin bátorkodtam elindulni. Fantasztikus volt. Csak azt sajnálom, hogy senkit sem ismertem, pedig jó lett volna egy-két ismerõsre lelni. Na, talán majd legközelebb.



#9809
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Drága cheesy! Kisebb képeket nem lehetett volna késziteni? Mert sajna ezeket én alig látom! Legalább 480*640 pixeles kéne, de a legjobb lenne az 1200*960 vagy hasonló! Kérlek, ha megvan neked nagyobban, akkor azokat tedd fel, mert igy nem élvezet nézegetni. Vagy a kamerád csak ilyen mini-felbontást tesz lehetôvé? Akkor megeszem a sisakom kinomban.

#9810
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi,

Legyen meg a csapat akarata. Ime a képek, ha jól csináltam mindent. Nem vagyok valami nagy fénképész... no meg kevés áramot hoztam magammal elembe csomagolva... Legközelebb többet fotózok.

http://kep.tar.hu/ch...ml?aid=27535857

#9811
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Barátaim! Szerintem is fantasztikusan sikerült a szombati TT (még ha el is kevertünk "kissé" az elején ;D). Az idô -bár eleinte ijesztôen nézett ki a sok sötét felhô, és hidegnek tûnt a levegô- koradélutántól egyre csak javult, és a végén igazi, csodálatos, ragyogó ôszi délutánban tekertünk. Idônként a levélzet pompás szinei vettek minket körül, vagy 1-1 elénk táruló látvány varázsolt el.
Örülök, hogy bár sokan (11) voltunk, ez mégse okozott gondot, és egy nagyon jó kis csapatot alkottunk. Senki sem sietett annyira, hogy nyavajogni kezdett volna a hátul jövôk miatt, és senki se fáradt el annyira, hogy nem akart volna továbbmenni. A Vértes ilyen szempontból is ideális túrázó hely, mert a hegyek annyira nem meredekek, és olyanok is  nyugodtan járhatják útjait, akiknek nincsen annyi idejük edzeni a fölfelékre.
A sok túrista ugyan néha zavaró volt, de csak az elején, mert aztán már egyre kevesebb emberrel futottunk össze.

Örömmel vettem észre, hogy mindegyikôtök élvezte a túrát,és a másik társaságát. Öröm volt veletek tekerni.
:-* :-*
Még sok ilyet csináljunk jövôre is (meg idén is egypárat még)

Képlinkeket tegyetek föl légyszi!

#9812
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Királyság volt a 7végi Kozma TT ;D Igaz, hogy úgy kipurcantam, ahogy már elég régen, de így jár, aki ritkán ül bringára 8)
Remélem, hogy a következõre egy kicsit jobb formában tudok majd ottlenni és kevesebbet kell rám várnotok 8)

Mellon: jobbulást ;D ;D

Cheesy: várjuk majd a képeket ;D

Tyito: mégegyszer köszönet mindenért ;D

Lens: tényleg jó volt a cukrászda 8)

A küllõ legyen veletek

üdv

fish

#9813
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Sziasztok TTs Kamperok!
NAGYON Sirály volt! Asszem ez a nap oly módon telt el,ahogy abban a bizonyos NAGY KÖNYVBEN írva vagyon!
A Maratonok mellett ezek után,sztem,TTs túrákra is járni kell.

Üdv.:Tyito

#9814
madmax

madmax

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
lehet, hogy vannak, de én miért látom õket olyan ritkán?

#9815
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Pajtilány, a Yard, nem a BKV, és nem tudod következmények nélkül elfelejteni a csekket! Egyébként, hogy nem tudtad kimosolyogni magad a rendôrbácsiknál?

#9816
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát akkor folytassuk itt :)
az elõzõ utsó lapja: ez