Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

40km/h ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
155 hozzászólás a témában

#121
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Köszi Koga, nyomulok, s kerítek egyet!!! ;D ;D
Kislust

#122
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Kislust:Van egy Kerékpárral Budapesten térkép,ingyenes,legutóbb a Probikeban láttam.

#123
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
groover:

Szerintem nincs igazad. Ez egy létezõ törvény és vitázni "kell" róla (ugyanúgy, mint az erdei kerózásról).

Üdv:
BRUCE

#124
groover-

groover-

    vendég

  • fórumtag
  • 188 hozzászólás
szerintem akkor kéne vitázni errõl a dologról, ha valamelyik kedves topiktagot lemeszeltek és megbírságoltak, addig teljes értelmetlen dolognak tartom ezt a témát!
üdv: grrr

#125
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Shaun Palmer

Onnan tudod meg, hogy ki van téve a tiltó tábla. Általában lovaskocsi+traktor+bicikli van kinnt.

#126
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Helló Belló!

Ha jól tudom, mért ne tudnám a házunkban lakik egy fakabát és tõle tudom, hogy ez a változtatás a KRESZ- ben annak köszönhetõ, hogy sok f@sz@gyerek Pl: ÉN is az Istenhegyi úton és ehez hasonló mondhatni meredek útakon 60 akár 65!!!! :o Kilóméteres óránkénti sebességel is tép lefelé(bemérték trafipaxxal). És eböl elég gyakran jön ki a sebesség megszálotja (kerékpáros) vesztesként. Mármint egy személygépkocsival szemben. Láttam már a Zuhatag soron beszakadt orrú VW GOLFot kerékpáros ütközés után, elég gázul nézett ki, de a bringa sem volt felismerhetõ (fejcsõ leszakadva, teló eltörve, felni Kb. 25cm- esre összegyürödve) a srác meg nemtudom, hogy túl élte-e, de kómában, törött csigolyákkal és kulcs-csontokkal szállítoták kórházba.
Pedig volt rajta bukósisak, ijenkor mit sem ér az egész.

Amióta a baleset következményét láttam azóta kicsit félek szálguldozni lefelé autóúton.
Valahol megérthetõ, hogy törvényben korlátozzák a kerékpárosok maximális sebességét autóúton.

Bocs ha hosszú lett, de ez van.

Shaun Palmer

U.i: A járdán csak akkor lehet tekerni, ha a közútvonal vagy mifene nem alkalmas kerékpározásra. ???Azt honnan a bûbánatból tudom, hogy nem alkalmas?

#127
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
A KRESZ asszem 56 (vagy 58?) szakasza szerint lehet járdán max. 10 km/h sebességgel bringázni, ha az út nem alkalmas bringázásra (és persze nincs bringaút). Ekkor nem büntethetnek meg. Sõt engem már többször küldött fel a rendõr a járdára fõútról.

#128
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Halihó.. !

Köszönjük kiscsangonak ezt a felvilágosítást, és úgy gondolom, ezzel a témát lezártnak is tekinthetjük.

Üdv:
BRUCE

#129
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
kiscsango!
bocs, de te sem irtal tobbet, mint az elozo hozzaszolasok... ::)

#130
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Úgy látom, elég tapasztalatlanok vagytok.
A traffipax bemért, manuálisan, vagy automatán, az mindegy.
Egy bringás méretû tárgyat már elkap, hiszen az alig kisebb mint egy motoros. Pár száz méter után a tag megállít elkéri az adataidat, és ad egy csekket vagy papirt. Már a helyszíni bírságot is csekken fizeted, nem a rendõrnek. Szóval tök mindegy, van-e nálad pénz. Az adataidat meg CB-n leelenõrzik egy perc alatt, ha nincs személyid. Esélyed a lógásra 0.
Járdán tényleg lehet bringázni a KRESZ szerint, de megbüntetnek érte. Ne felejtsétek, a rendõr a törvény, a papir le van szarva.
Van ingyenes Budapest kerékpáros térkép, elég jó. A tourinformban szokott lenni.



#131
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Osztom Zoldfulu véleményét. Nem kéne annyit beszélni róla. BRUCEnak igaza van, hogy nagy falloszt ér az egész kerékpárokkal kapcsolatos törvény. A rendõröknek úgyis sok dolguk van. Ha meg büntetni akarnak, úgyis a nyakadba varrják, hogy nincs lámpád stb.
Fel a fejjel!! 8)

#132
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Zoldfulu:

Igazad van, szép teljesítmény, nekem sem a 40 az utazósebbességem. HANEM 60!! Hahahaha..... bocsi.
Szóval én sem megyek síkon 40nél többel, az biztos. És biztos, hogy rajtam kívül még sokan vannak így. De akkor meg mi értelme az egésznek ??????????? Én ezt nagyon nem értem, ez akkora f@szság, amilyen rég nem volt!!

Üdv:
BRUCE

u.i.:bocs, egy kicsit kikeltem magamból.

#133
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Hirtelen nagyon "forró" lett ez a topic. Nem lehet, hogy egy lufit hámozunk? 40 km/h-val haladni sík úton hosszú távon (önerõbõl) az szép teljesítmény fõleg MTB-vel! Magamból indulok ki! (Elnézést mindenkitõl akinek ez az utazó sebessége!) Mivel az autóknál is van pár%-os tûréshatár a sebességtúllépésnél 50-es táblánál 60km/h-tól büntetnek (amennyire én tudom). Legyen ez a bringánál mondjuk 45 km/h ez még szebb teljesítmény! Tudom vannak lejtõs területek is de én én még ott sem láttam olyat, hogy egy bringást intettek volna le ott a rendõrök! Van elég dolguk az autósokkal!

De komolyan valaki fizetett már "bringás gyorshajtásért"?

Ha a valóságtól teljesen elrugaszkodtam ne hagyjatok a tudatlanság sötétjében bolyongani!

Zoldfulu

#134
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hi

Az igazat megvallva én is azt gondolom, hogy ha elkapnak/lefényképeznek, akkor jól megbûntetnek, csak érdekel, hogy hogyan, miként. A fénykép szerintem nem igazi bizonyíték, mert valószínû, hogy a hátsó felemet fogja ábrázolni, ami alapján senki(még a mamám sem) tudja 100%-ig állítani, hogy az én vagyok. Az, hogy közel-távol én vagyok az egyetlen biciklis kék rövidgatyában a környéken, az csak gyanús, de nem bizonyíték.
A tanúvallomás meg csak akkor lehet, ha az illetõ látja, hogy jövök, elhaladok a mérõ kütyü elõtt, mire az villan egyet.
Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyenes úton nem is tudok 40-el menni, max egy pár mp-et.
Kislust
::)

#135
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
pesta-nak teljesen igaza van, ezt én is akartam mondani, csak valahogy kimaradt...  :-[

#136
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
A bizonyíték a fénykép, amit a trafipax készít... 8), személyinek mindig ott kell lenni, ha nincs, az is büntethetõ. dupla szopi.

#137
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
majd ott áll egy parasztbácsi az út mellett a kapájával, és bólogat, hogy õ is látta, amint túllépted a 40et... :)))
ez jó tanúvallomásnak, nem ?? ;))

#138
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hi!

Jó, legyen nálam a személyim, de följelenteni akkor sem tudnak(a följelentés mellé kell valami bizonyíték, vagy tanúvallomás)!
Kislust
::)

#139
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Halihóó...!!

A biciklit esetleg lefoglalhatják. Tegyük fel, hogy ez igaz. A biciklimet lefoglalták. Mondjuk ér a keróm 5000 pénzt (:)). A büntetés 10.000 pénz. Akkor most mi van?? Gáz...
Egyébként az igazolással kapcsolatba: a személyidet köteles vagy magaddal hordani a budira is. Én úgytom.

Üdv:
BRUCE

#140
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Sziasztok!

Mi van akkor, ha elkapnak gyorshajtásért, be is ismerem(ez mondjuk nem történhet meg), de sajna nincs nálam egy fillér sem? Fel nem tudnak jelenteni, mert nam tudnak azonosítani, mivel a kerekezéshez nem kell jogsi, azt sem vehetik el, a biciklit pedig nincs joguk eltulajdonítani. Szerintetek ilyen szituban mit csinálnak? A mai rendõröket ismerve, biztos kitalálnak valami jó szivatást!
Kislust
::)