Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

40km/h ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
155 hozzászólás a témában

#141
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hi All !!

Érdemes azon is gondolkodni, hogy mi indít be egy traffipaxot. Vicces lenne, ha elröppene elõtte egy légy és villogna ezerrel... :))

Üdv:
BRUCE

#142
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Nem kell rendszám. Létezik olyan, hogy tettenérés... ;)
Egyébként meg elég sok értelmetlen szabály, és dolog van kis hazánkban, nem? Pl. ez az olimpia marhulás... Nem szabad itt ilyeneken gondolkodni, hogy mi értelmes és mi nem.

#143
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Halihó Mindenki !!

Engem még nem kaptak el gyorshajtás miatt (keróval még más miatt sem), és egyhamar nem is fognak.
De egy (jó több) mindent nem értek:

1)  Miért kellett ezt a szabályt hozni??
Valaki magyarázza meg nekem, miért nem mindegy, hogy egy biciklis mennyivel megy? Na jó, ne menyjen 100al, de miért ne mehetne annyival, mint egy autó??? (feltéve, ha bír...) Miért ne vonatkoznának városban (esetleg máshol is) egy biciklisre ugyanazok a szabályok, mint a motorosra, autósra stb. ??

2) Hogyan tudják ezt betartatni??
Az autóknál/motoroknál/stb., tiszta sor, ott a rendszámtábla, ha az autós/motoros/stb. nem fizet azonnal, feljelentik. Nem? Már gázosabb a segédmotoroknál, pontosan annyira, mint egy bringásnál. Nincs rendszámtábla!! Mi a bizonyíték? Mert ugyanolyan sisakja van a fotón a gázsókának, mint nekem? A szemüvegtõl úgysem látja a pofikámat!! Hát nem?
Szóval szerintem ez egy tök marhaság, szarjuk le !!    ;))

Üdv:
BRUCE

#144
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
A logika tényleg azt diktálja, hogy ne számítsak semmi jóra, de azért hátha!! Én azért bízom benne, hogy a Bartók B. úton lesz kerékpárút.
Létezik olyan térkép, amely Budapest kerékpárútjait ábrázolja?
Kislust
::)

#145
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Viccelsz?
Magyarországon? ;D
örülj, ha nem hoznak még egypár értelmetlen, hülye szabályt... :-X

#146
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hallottam valami olyasmit, hogy minden olyan útra fognak kerékpárutat építeni, amelyeket most újítanak fel. Igaz ez?
Kislust
::)

#147
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
A legegyszerûbb, ha egy KRESZ könyvet nézel meg. Bár eltérõ dolgokat hallottam az új szabályokról. Állítólag már érvényben vannak. Mindenestetre ugorj el a rendõrség honlapjára, és ott a fórumon van ilyenrõl szó.
Az régen volt úgy, hogy lefényképeztek, és kaptál egy borítékot, benne a képpel, meg a feljelentéssel. Most már a legtöbb esetben megállítanak rögtön, ott nem kell semmi fénykép, a helyszínen megtörténik minden formaság. Hiába mondod, hogy nem Te voltál. Ez olyan, mintha tilosban parkolsz (kocsival), és utána azt magyarázod, hogy nem Te voltál. Ott sincs fénykép!
Más: számunkra fontos lehet az a szabály, hogyha az úttest nem megfelelõ bringázásra (ez nincs pontosítva, de elvileg akkor van így, ha kint van a tiltó tábla, vagy az út fõút) akkor a járdán lehet bringázni max. 10 km/h sebességgel. Na ezután próbáljon valaki beszólni nekem!!! A 10km/h-t aztán fõleg nem tudják bizonyítani!!

#148
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hol lehet utánanézni a kerékpárosokra vonatkozó szabályoknak?(interneten)
Kislust
::)

#149
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A traffipaxtól pár száz méterre megállítanak. Sokszor látótávolságon belül van a mérõhely. Egyszerûen nincs értelme tagadni, hisz láttak. Ha nagyon kekeckedsz, legfeljebb valami mást is rádvarrnak. Olyan szabályok vannak kerékpárra, hogy elszálltok tõle. Pl: Kötelezõ egy megadott méretû fém vagy mûanyag lapot a kerékpárra erõsíteni, rajta a tulaj címével, nevével. Vagy hogy mást ne mondjak, a világító berendezés éjjel nappal kötelezõ, megszabott helyre szerelve. Stb, stb.

#150
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Szerencsére idáig még semmi rosszat nem mondhatok a rendõrökrõl, pl ma az új Váci utcán tekertem át kb 30-al, és a rendõrök még csak rám se néztek. Még nem sikerült olyat csinálnom, amiért szóltak volna a rendõrök :)
A bûntetésre visszatérve hogy tudnak úgy felelõsségre vonni, ha azt mondom, hogy nem én voltam? A négykerekûeknél ilyenkor följelentenek, a bizonyíték a fénykép. Itt ha a trafipax csinál is rólam képet, nem tudják bebizonyítani, hogy én vagyok a kép fõszereplõje.
Kislust
::)(egyébként nem sûrûn szoktam 40 fölé menni, csak lejtõn)

#151
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Simán felelõsségre fognak vonni, nyugi. Az egyik haveromat mult héten azért kapták el, mert a járdán gurult (kb. 100 métert), és a kapu elõtt 10 méterrel állították meg. A 40 km/h másik hátránya majd balesetkor derül ki, amikor gyorshajtás okán rád akarják kenni a dolgot. Mielõtt hõzöngenétek, itt is simán megmondják a sebességeteket utólag.

#152
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
ZAp:

Szerintem az még önmagában nem bizonyíték, hogy én vagyok az egyetlen kétkerekû az adott útszakaszon, így nem szólhatnak semmit.>>>fekete-fehér bizonyíték(autóknál rendszám)híján nem vonhatnak felelõsségre!!
Kislust
::)

#153
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Úgy, hogy a radar bemér, a rendõr meg a következõ keresztezõdésnél leállít, így könnyû lesz azonosítani, ha Te vagy az egyetlen bringás azon a 100 méteren... ;)
Bár szerintem úgy fa**ág az egész, ahogy van, de ez más téma.

#154
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Helló!

Hogy tudják bizonyítani, hogy én tényleg többel mentem mint 40, és hogy egyáltalán én voltam az? A gépen nincs rendszám, mi alapján azonosítanak?
Kislust
::)




#155
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Elkaptak már valakit emiatt? Én belefutottam egy mérõautóba, de egy IFA mögött voltam, így nem látott ;D

#156
Bikemag

Bikemag

    házigazda

  • globális moderátor
  • 420 hozzászólás
Régi fórum hozzászólásai