Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

40km/h ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
155 hozzászólás a témában

#101
N_Z

N_Z

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Véleményem szerint a legtöbb biciklikre vonatkozó szabály teljesen értelmetlen. Az elsõ hozzászólásoknál volt, hogy minek kell lennie egy biciklin, ahhoz, hogy teljesen szabályosnak lehessen tekinteni. Megnézném, hogy ki az az elvetemült ember, aki sport célokra szánt biciklire lámpát, fém vagy mûanyag lapocskát vagy akármilyen más dolgot aggatna ami letörhet vagy megsemmisülhet a durvulás  vagy esés közben.
A haveromnak van egy flatlandre szánt BMX-e, ha erre felszerelné a kötelezõ dolgokat 1. hülyán nézne ki, 2. akadályozná a trükkök végrehajtásában. Nekem van egy triálra való MTB-om és valahogy arra sincs kedvem ilyen cuccokat pakolni. Szerintem a bicikliknél nem kéne sebességkorlátozást bevezetni, csak olyan helyen, ahol tényleg nagyon veszélyes száguldozni. A járdán való biciklizés meg elkerülhetetlen, mert az autósok hozzáállása miatt néha akkor  is fel kell menni a járdára ha az út egyébként alkalmas lenne a közlekedésre. Én 10 km/h-val majdnem gyaloglok, nemhogy biciklizek és ha valamilyen trükköt akarok megcsinálni, azt sem az út közepén fogom elkezdeni.

#102
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Engem speciel vidéken kaptak el, robogós rendõrök. Meglógtam volna, de egy hülye nõci kitolatott elém, és elzárta az egész utat.
A 40 km pedig nem akkor fog számítani, amikor mérnek, hanem ha baleset részese egy kerékpáros. Ott aztán rád tudják adni  a vizes lepedõt! A közlekedésbiztonsági szakértõ  pedig megmondja  5 km/h-n belül a sebességét, az hótsicher.

#103
dzsi

dzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Ti kerékpárúton szoktatok tekerni? Nekem az a tapasztalatom, hogy itt Bp-en a kerékpárosok számára legveszélyesebb hely a kerékpárút. Ha a járdán megy, akkor a kóválygó gyalogosok miatt, az úton pedig az autók szivatnak meg. Legjobb példa a Karinthy Frigyes út itt a XI.kerben. Az út szélére van felfestve, az autók simán parkolnak rajta. Kersztezõdésnél pedig kizárt, hogy belenézzenek jobbra kanyarodáskor a tükörbe.
Legbiztonságosabb szerintem az úttest, mégpedig úgy, hogy minél inkább útban legyek a kocsiknak. Így kénytelenek lassítani és szabályosan kikerülni. Mondjuk nem nagyon szoktam 30 alatt menni,így kevésbé tartom fel õket.

A zsarukról: Nehogy már egy montival + egy kis helyismerettel ne tudjatok bármilyen gyalogos vagy autós zsarut lekoptatni itt Bp-en! Mondjuk nekem még sem gyorshajtásért semmásért nem pampogtak be, szóval elég normálisak.

#104
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Kicsit le vagyok maradva. KRESZ ügyileg is. Most, hogy végigolvastam a topikot, rájöttem, hogy az elmúlt pár évben nem volt szabályos megmozdulásom.
De példul a Nagykörúton, ami ugyibár fõútvonal, le se sz**nak a rendõrök, ha legalább egy méterre megyek el melletük. Legalábbis eddig így volt. Persze ez biztos attól függ, hogy milyen napjuk van.
A bizonyításról, fényképrõl, stb. annyit, hogy általában azért vannak kettesével, hogy vitás esetben egymásnak tanúskodhassanak. Szóval kár okoskodni.
A 40 km/h-s szabály nem feltétlenül hülyeség, mert tényleg nem kell csúcsforgalomban lejtõzni. De pl. Dobogókõrõl lefelé becsszó, hogy én sem fogom megtartani. Hátha nem találom mag az egyetlen szembejövõ buszt...
A trafit pedig tényleg nem hiszem, hogy 40-re állítják be.

#105
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Ma a Gellért szálló mellett vágtattam le kb 45-el, az ott posztóló rendõröket csak annyira érdekeltem, hogy megnézték ki ilyen hülye(balról elõztem egy ladát, mert lassan kanyarodott), egyáltalán nem voltam szabályos, mégsem cseszegettek. Szerintem csak akkor piszkálnak, ha épp sz@r kedvük van.
kislust

#106
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Most kaptam egy üdvözlõkártyát azoktól, akiket mindnyájan annyira szeretünk. Az állt rajta, hogy a járdán túl gyorsan kerékpározott. Sztárfotó persze nem volt. Azt persze nem vették figyelembe, hogy a linkelõ rendõrök miatt kellett felugranom a járdára. Aztán meg ordítottak velem, hogy mit száguldozok (kb. 40-45 volt). De pl. haverom 20 lepedõt kapott, mert este (forgalom semmi) jobbra kisívben belehajtott egy piros lámpába. Bezzeg az autósoknak mindent elnéznek, 10000 feletti bírság igen ritka. Ja, és a rendõröknek fogalmuk sincs a KRESZ-rõl. Elég sok szabály változott, de a 40-rõl még a minisztériumban is hallgatnak. Pedig valami van, mert egy szakértõ is mondta. Próbáltam utánajárni, de nem sikerült.  Most úgy mûködik a dolog, hogy azok a szabályok vannak érvényben, amit a rendõr gondol.

#107
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi!

Az hogy a járdán tekerünk énszerintem a rendõröket ez most sem hatja + és ez utánse fogja meghatni mert egy párszor már tekertem el rendõr elött és egy szót se szólt.
Vagy szóljon be,úgyis én vagyok a gyorsabb! ;D ;D ;D

#108
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hogy senkit ne érjen meglepetés, a járdán közlekedésrõl pár szó:

" Lakott területen lévõ olyan úton, amelyen a kerékpáros az úttesten kényszerülne közlekedni (nincs kerékpárút, kerékpársáv, leállósáv vagy kerékpározásra folyamatosan alkalmas útpadka), de az a kerékpár-közlekedésre alkalmatlan, kerékpárral - a gyalogosforgalom zavarása nélkül, legfeljebb 10 km/h sebességgel és csak egy sorban - a járdán is szabad közlekedni.
Kerékpár-közlekedésre alkalmatlan a földút úttestje, ha azon fizikailag lehetetlen kerékpározni.
Nem alkalmatlan az úttest kerékpár-közlekedésre, ha azon nagy a forgalom, és emiatt ott veszélyes kerékpárral közlekedni, vagy az úttesten jelzõtábla ill. szabály tiltja a kerékpárral való közlekedést, tehát ezekben az esetekben a járdán tilos a kerékpározás. "

Anubis

#109
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hahó!

Én csak annyit szeretnék hozzáfûzni, a fényképpel kapcsolatban (amit a trafipax készít), hogy egy sebességértéket állítanak be a készüléken, amin felül fényképet készít.
Ez pedig nem valõszínû hogy 40 km/h, hacsak nem egy 40-es tábla volt valahol elõtte kint az út szélén. Ebbõl adódik, hogy fényképet nem fognak nektek adni.

Egyébként a 40 km/h-s maximális sebességrõl szóló szabály 2002 január 1-én lép életbe (ha addig nem történik valami).

Anubis

#110
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Az, hogy nincs km. órád, a rendõrt nem hatja meg. Már bocs, de õ ezt nagy ívben le fogja (na vajon mit csinálni?). Azért max. még jobban megbüntet. Vagy ne lehessen kerót km. óra nélkül eladni?? Az is egy megoldás. Az autóknál (személygépjármûveknél) így mûködik.

#111
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Kicsit lefutott téma de azért 1-2 hozzászolás:
Mi a 40Km/h? Ezt ugye Km órával szokták mérni. Mérni meg úgy lehet hogy valamihez viszonyítok, de elõtte HITELESÍTENI KELL AZ ÓRÁT. Én nem hiszem hogy ezt bárhol megcsinálják. Ha meg megvan azt le kell blambázni, vagy zárni. De ha átállítom a kerékméretet az órában, vagy lecserélem a gumit, fújok, eresztek, akkor megint jöhet a hitelesítés. Ja egyébbként meg nem minden bringán van óra. Csak ennyi lett volna. Sziasztok

#112
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Halihó...!

Én (is) csatlakozni szeretnék Paraferee gondolataihoz.
Egy skac nekem azt mondta, hogy a legújabb kresz módosításokban nem volt benne a 40km/h-s törvény. Ismétlem: Nem, azaz NEM, azaz [shadow=red,left,300]NEM[/shadow] volt benne.

Tehát trafipax esetén mosolyogni, és a kamerába bámulni.... :)))

Üdv:
BRUCE

#113
stojesz

stojesz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Csõváz!

Az eset Szombathelyen történt és szerintem még a rendõrök sem tudják pontosan, hogy hatályban van-e ez a rendelet!

Stojesz

#114
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Csak mindenki vegyen a fejére olvasztott mûanyagból, préselés által készített különbözõ színekkel díszített, népi hagyományokat örzõ fejviseletet, amit a mai fiatalok egyszerûen 'leBUKÓZNAK'.......


Szal!

ÓVJÁTOK A FEJETEKET!!!!!

OFF
LiquidBugger
8)

#115
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
köszi skaccok!
;D

Cs&H!
osztán nyomulás ezererrel... persze csak ott ahol ezzel nem leszel közveszélyes... ;)
Paraferee voltam...

#116
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Én nemrég beszéltem egy zsekával. Pályát biztosítottunk egy országúti versenyen. Megkérdeztem, hogy most nem érvényes a 40 kiló/h ? Megvonta a vállát és annyit válaszolt, hogy ezért vannak itt.......lehet, hogy én voltama hülye4, hogy szóba álltam vele. ehehehehe (nem akarom bántani a zsekákat....inkább több legyen mint egysem...)

Arra, hogy a törvény életben van-e azt mondta, hogy nincs...


Úgyhogy:

LÚRA!!!!
Osz nyomatni és mosolyogni!!!!!

OFF
LiquidBugger
8)

#117
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
hI!

Paraferee-t szeretném támogatni, 2002.(nem tudom hogy január vagy május)elsejétõl lép életbe egy csomó más kerós-törvénnyel együtt!
kislust

#118
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,

mond, merre volt ez az eset?

csak mert akkor arra nem tekerek... ;)

xerintem ez csak a rendõrök szivatása volt... már ne haragudj...

de tutira mondom, hogy EZ A SZABÁLY NINCS ÉLETBEN MÉG!
:o

Csõváz és hátszél!
Joghurt legyen veletek, Paraferee voltam...

#119
stojesz

stojesz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Csõváz!

Az egyik haveromat épp most meszelték le a rendõrök!
Aszongya:
Próbálom kihozni a legtöbbet a bringából, csak tekerek meg tekerek mire a rendõr elkezd integetni, hogy álljak meg! Megkérdezi mennyivel mentem én meg nagy vagányan mutatom neki a km-órát meg a 49-es max sebességet.

2000 Ft helyszíni bírságot kapott.

Stojesz

#120
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
No, Hy Dear!
Csak hozzászólok(megint...) ... :-X

Nem is tudom skaccok, Én a legjobb és legfrissebb tudásom szerint úgy taposom a kissé túl méretezett pedálaimat ;) az úton, hogy ezen szabály [shadow=red,left,300]JELENLEG NINCS HATÁLYBAN!!![/shadow]

Bocs, de ha tévednék javítsatok ki...
DE, 2001. május 1-ével NEM lépett életbe szinte semmilyen kerékpáros KRESZ szabályozás...
Ez van...
Ha addig nem változtatnak, akkor majd 2002. január 1-tõl lép életbe...
Addig meg nyugodtan tépjen ezerrel ki bír és mer...
;D
Amúgy, hosszú távon, az Alföldön, aszfalton Én szoktam 40nel tépni (ugyan ritkán...), csak olyankor már az Alivio nagytányérjának fogszámai kevesek, és a ló alattam ugrál, mint szûz az elsõ kényszer bevetésen...  ;D ;D ;D

Szal nyugi gyerekek!

Csõváz és hátszél!