Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

40km/h ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
155 hozzászólás a témában

#81
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
jorus: gonodltam... meg a rendõrök sem képesek bonyolultabb feladatokra.. :D

Nade akkor is hülye aki hagya hogy megbüntssék!:D
hát minimum, hogy vmi fényképes trafi vagy levalább legyen egy sebességmérõjük, mert autóban nem emberkednék annyira a yardokkal, mert ott a jogsi is kockánforog de itt sokat nem veszíthetsz

#82
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

De akkor meg legyen az,hogy kiálnak trafipaxal és bemérik az illetõt, de nemhogy "há' kábé ez több volt". Mert lehet, inkább valószínü, hogy több volt ,de nem tudja bizonyítani, csakúgy saccperkábé vazz....
Hülye aki hagyamagát megbüntetni!



A dolog arról szól, hogy az ottlakók azt szeretnék látni, hogy az adóforintjaikból fizetett rendõrök a sokpénzért vásárolt zöldövezeti ingatlanjaik környékén cseszegetik a szemükben szemtelen svihákokként definiált kerékpárosokat.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#83
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
de hiába vannak kevesebben
a kirívó viselkedés jobban megmaard az emberekben, elõbb észreveszik.
és általálosítani is nagy divat manapság
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#84
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

jajj persze, , persze, engem is...de nem is errõl van szó, hanem a többségrõl...
a frí fogasos bunkókról, akik rongálnak, szemtelenek, firkálnak, cigiznek, stb...


Akik kevesebben vannak..
És nem hiszem hogy mindenki fogasozik..
Annyi a helyzet hogy hegyen és a környéken lakókat zavarja a sok bringás..meg a bringa út is..
Amin igen sokan megfordulnak..
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#85
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás

Én nem.
Sok a köcsög az tény de eléggé eltúlzóak ezek az bejelentések.
Engem már átkozott el azért mamika mert közel mentem hozzá..


jajj persze, , persze, engem is...de nem is errõl van szó, hanem a többségrõl...
a frí fogasos bunkókról, akik rongálnak, szemtelenek, firkálnak, cigiznek, stb...
Van állásom...:bananadan

#86
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
De akkor meg legyen az,hogy kiálnak trafipaxal és bemérik az illetõt, de nemhogy "há' kábé ez több volt". Mert lehet, inkább valószínü, hogy több volt ,de nem tudja bizonyítani, csakúgy saccperkábé vazz....
Hülye aki hagyamagát megbüntetni!

#87
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

éshát valljuk be, akik arra járnak, nem mind arról híres, hog ykedves, udvarias, stb....

úgyhogy meg tudom érteni a bejelentõ mammereket kicsit...


Én nem.
Sok a köcsög az tény de eléggé eltúlzóak ezek az bejelentések.
Engem már átkozott el azért mamika mert közel mentem hozzá..
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#88
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
érthetõ ;)
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#89
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
éshát valljuk be, akik arra járnak, nem mind arról híres, hog ykedves, udvarias, stb....

úgyhogy meg tudom érteni a bejelentõ mammereket kicsit...
Van állásom...:bananadan

#90
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A XII. kerületben napi 10-12 komoly - nem névtelen - feljelentés érkezett kerékpárosok ellen (a XII. ker ugye a Széchenyi hegy), ezért a "razzia".

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#91
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
jah, bár nem értek egy a fenti eljárással, de a hozzáállással sem..:)
Van állásom...:bananadan

#92
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
...mégha echte magyaros is.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#93
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
ez is egy hozzáállás....
Van állásom...:bananadan

#94
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
1ébként hallottatoka nagy büntetõsdirõl a múlt héten? Asszem XII ker-ben basztatták (-ják?) a járdán bringázókat. Ekkora g*ciket!!! Eleve törvénytelen, mert nem tudja bizonyítani, hogy 10km/h fölött mentél, azt meg végképp hiába makogja a zsernyák, hogy szerinte mehetnél az úttesten... Én mindig ott megyek (gyorsabb), de kevésbé vagányok miért kockáztatnák a testi épségüket??? Minden forgalmas út veszélyes, sõt alkalmatlan a bringázásra, ha nem tudsz jól bringázni.
Ilyenkor lesz elegem minden szabályozásból... Szarok a fejükre, megyek forgalommal szeben, kéz nélkül, 50-nel. Minek tartsam be a szabályokat, ha úgy is büntethetnek?

#95
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás

Nos, múltkor gázkürttel mentünk
(Mondjuk ha az én nagyimmal csinálnának ilyet le is ütném az illetõt :))

Ez itt a lényeg, hogy többen, mert egyedül neki se nagy a szája, meg hát haverok elõtt ez (ebben a korban) nagy májerság.

#96
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
mert olyan, mint a többi, baromarcú tínédzser..:)

egyszer jól nyakon kell csapni, majd megtanulja..

de most komolyan..általános, hogy az emberek csak a sajátjukra vigyáznak, pl szemetelés..mondjk a kutya is kimegy a kertõl szarni, a sajátját nem rondítja össze..:)

dehát az ember elvárná a fajtársaitól, hogy valamiféle társadalmi felelõsséget magukra vegyenek, de ez lássuk be, hiú ábránd...
Van állásom...:bananadan

#97
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

(Mondjuk ha az én nagyimmal csinálnának ilyet le is ütném az illetõt :))


Akkor te méris csinálod?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#98
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Azon röhögök, hogyha a városban megyek és elmegyek az öregasszonyok mellett 30 km/h-val, azt mondják, hogy õrült, és, hogy miért nincsen csengõm ?!
Nos, múltkor gázkürttel mentünk na akkor arrébb ugrottak a nyanyák, akkor meg azért szidtak minket.
(Mondjuk ha az én nagyimmal csinálnának ilyet le is ütném az illetõt :))

#99
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Szerintem is a szabályok jó része a biztonság miatt van.
A Haverod a BMX-et, meg Te a triálos MTB-ot nem hiszem hogy közlekedésre használod. Ezek sporteszközök, igazából részt sem vehetnének a közlekedésben. Persze ez hülyeség, mert ki az aki hazatolja a bringáját? Senki! De nem hiszem hogy azokkal a bringákkal kilómétereken keresztül száguldoztok a csúcsforgalomban. Az a lámpa ami sötétben a Te biztonságodat szolgálja leszerelhetõ, így ha nincs rá szükséged, nem akadájoz semmiben. (Én pl. kifejezetten utálom, ha valaki sötétben lámpa nélkül közlekedik.) Az, hogy pl. sárvédõd nincs (nekem sincs) alapvetõen a Te bajod, Te leszel sáros, de nem befolyásolja a biztonságodat, és más biztonságát sem. A csengõ szerintem is hülyeség, tapasztalataim szerint ha rácsengetsz valakire, az többnyire megáll és hátranéz, akkor pedig vagy Te is megállsz, vagy átesel rajta... A névtábla... hmm hát egy kicsit elavult... nem hiszem hogy kommentálni kellene. Nekem az a véleményem, hogy nem ártana a KRESZ szabályokat átgondolni, és  kicsit modernizálni, több rendelkezés is idejétmúlt, és szinte alkalmazhatatlan... De nem szabad elfelejteni, amíg hatályban vannak a szabályok, addig büntethetnek a be nem tartásuk miatt! Ez pedig ha tetszik, ha nem, jogos az õ szemszögükbõl. Persze sok olyan szabály van, amit fontos lenne betartani, és ezt a bicikliseknek kellene megfontolniuk, és komolyan venniük! A bicikli is közlekedési eszköz, ha forgalomban használod. A közlekedés pedig (ha mindenki betartja a szabályokat akkor is) veszélyes, és nagyon komoly dolog, még akkor is, ha most elmosolyodsz. Kicsit gondold végig, milyen következményei lehetnek! Most mondhatod, hogy az autósok sem tartják be a szabályokat! Ez sajnos így van. De ez nem azt jelenti, hogy neked sem kell! Sõt így láthatod milyen gondot okoz, ha valaki szabálytalan! A balesetek nagy része ebbõl adódik! Ha valaki biciklivel közlekedik a testi épsége, akár az élete is múlhat azon, hogy eszetlenül nyomul, vagy odafigyel kicsit... Persze ha valakinek fogalma sincs a szabályokról, az már önmagában is nagy gond! Sokan vannak így! Ezzel kapcsolatban is tenni kellene valamit.

Anubis

#100
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
A kerékpárokra vonatkozó kresszelõírásokról csak annyit, hogy engem egyszer már állított meg zsaru a lámpa hiánya miatt. (nappal) Egyébént azt hiszem van igaza annak is aki azokat a szabályokat megalkotta. Az, hogy éjjel valami világítson rajtunk, hogy hordjunk bukót, meg hogy 40km/h-nál többel ne száguldozzunk (legalábbis városban) leginkább a biztonságos kerékpározást szolgálja.