Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#81
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Melyik a legjobb rögzítés típus első lámpához?



#82
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Segítséget kérnék.Első lámpám bekapcsolás után kb 1 percig alacsony fényerővel világít mintha nagyon gyenge lenne az elem,utána viszont rendes fényerőt bocsát ki magából.Mi lehet a probléma vele?



#83
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
A fékezés jelzése nekem tetszik de hasznos is. Jómúltkor vettem az Aldiban egy fényérzékelős, automatikus fényerőszabályzós első lámpát, aminek a tetején a baloldali sávban több színes led jelzi az akku töltöttséget, és a jobb oldali sávjában a különböző fényerő fokozatokat, az automata állástól a beállítható fix fényerő fokozatokig.
Ehhez adtak egy gyorsulás érzékelős hátsó lámpát is, ami fékezésnél nagyobb fényre kapcsol.
Egy a baja, nagyon kicsi a fény pont mérete a közepén. Igaz, elég erős, vagyis jól látható. Próbáltam éjszka az erdőben kicsit mögé menni, jól látszik normál üzemben is távolabbról.
Viszont ez a nagyobb felületű nekem még jobban tetszik. Lehet, ez csak egyéni nézőpont.

Az meg nem hiszem, hogy bármi hátrányt kellene jelentsen, ha több helyen forgalmazzák.

Egyébként is, hátsó lámpából inkább kettőt érdemes bekapcsolni, ha az egyik kimerül, esetleg kikapcsol egy zökkenőnél (volt már olyan, igaz nem ezekkel), akkor ott a másik, az még világít.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#84
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

kotte-zeller.de/$WS/kotte-zeller-shop/websale8_shop-kotte-zeller-shop/produkte/medien/bilder/gross/127530.jpg
 
ilyenem van, az előagy markolatra van ragasztószalagozva

 
21,7 mm körüli a külső átmérő a convoy S2 csövének a kapcsoló felőli végén. Ami képet linkeltél, az alapján ugyanolyannak tűnnek. Talán pont jó is hozzá. De végül rendeltél S2-t vagy valami mást?
 

Ennek van értelme szerintetek? Szükségem nagyon nincs rá, de tetszik az ötlet, megvalósítás, stb. Persze hajnalban indulok tekerni ha az idő engedi, tehát használni azt használnám, nem szobadísz lenne  :D

olumins.com/products/tail


Én is simán benéztem ezt az oldalt, bár biztos még rákerestem volna, hogy van-e ilyen máshol, mert ezek kicsit furák voltak elsőre:
 

 

99% of our customers enjoyed their order. 4320 orders.

Sale ends on Feb 13, 2020
 
 
Free Worldwide Shipping & 60% Off Today!
 
Limited to first 500 customers*  

 

 
 
A dátum az mindig egy nappal későbbi, meg 4320 rendeléshez képest szép az az öt darab értékelés, biztos csak elfelejtették az értékelés írására szpemelni a vásárlókat :))
 
Ettől lehet nem rossz a lámpa, de nekem főleg az nem tetszik, hogy oldalra nem nagyon világít. A cateye omni jobban tetszik a kicsit kifelé álló szélső led-ek és a konzol felőli átlátszó burkolat miatt, így jobban látom, hogy be van-e kapcsolva, nem kell elé tennem a kezem. De nem tud fékezést érzékelni, mongyuk nekem nem hiányzott ez, de cserébe 2-3 ezer körül megkapni:
 
61bxcohcZ9L._AC_SL1200_.jpg
 
81Uc6LPUV5L._AC_SL1500_.jpg
 


#85
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Ez szerintem egy kínai csodalámpa. Az ebay tele van vele mindenféle néven.

 

https://www.ebay.com...HZ/142943301609

 

Igazad lehet...

Basszus 39 évesen 15-20 évnyi Ebay meg hasonlók után nem gondoltam, hogy át tudnak verni egy szép oldallal (mert sok ilyen van, de ezt most nem kerestem az Ali és az Ebay oldalakon).

Még azt is néztem, hogy kanadai, az mondjuk feltűnt, hogy a facebook oldaluk új.

Na megpróbálom a Paypal-on keresztül visszakapni a zsetont  :)  


  • blash és zscs kedveli ezt

#86
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Ennek van értelme szerintetek? 

Szükségem nagyon nincs rá, de tetszik az ötlet, megvalósítás, stb. Persze hajnalban indulok tekerni ha az idő engedi, tehát használni azt használnám, nem szobadísz lenne  :D

https://olumins.com/...BXq7UR68nXUl2Ak

Ez szerintem egy kínai csodalámpa. Az ebay tele van vele mindenféle néven.

 

https://www.ebay.com...HZ/142943301609


  • blash és karakoram kedveli ezt

#87
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ennek van értelme szerintetek? 

https://olumins.com/...BXq7UR68nXUl2Ak

Egyértelműen van értelme!
Forgalomban a mozgásnak, a fény változásának, a jó láthatóságnak figyelem felkeltő, és ebben az esetben információ közvetítő tulajdonsága is van, hogy éppen lassítasz valamiért és kerülni kell, vagy az, hogy ott van valami.

Nekem is gyorsulás érzékelős az egyik hátsó lámpám, vagyis féklámpaként működik, de abban csak egyetlen kicsi vörös fényű LED chip van, ez meg igazán jól láthatóan nagy felületű sőt esztétikus is.

Gondolom itthon még nem kapható, csak kintről lehet rendelni?
Az ilyen külföldi rendelési utakat és utalásokat nem ismerem annyira, hogy bele merjek vágni.
Majd lesz biztosan nálunk is, addig meg van nekem több is felszerelve. Be kapcsolok kettőt is, ha egyikkel bármi történne, akkir ne maradjak hátulról sötétben.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#88
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ennek van értelme szerintetek? 

Szükségem nagyon nincs rá, de tetszik az ötlet, megvalósítás, stb. Persze hajnalban indulok tekerni ha az idő engedi, tehát használni azt használnám, nem szobadísz lenne  :D

https://olumins.com/...BXq7UR68nXUl2Ak

A Lupine Rotlicht-et ajánlanám, 4.5 éve használunk ilyet, van 2 db is. https://bikerumor.co...d-neo-headlamp/

 

2-3 hetente 1x elég tölteni napi használat mellett, brake sensor van benne és fényszenzor egyaránt. Létezik egy nagyobb akksis kivitele, a Rotlich MAX: https://www.lupine-s...licht-max-stvzo

 

Nem Li-Ion, hanem Li-Po akksi van bennük. Ha véletlenül tönkre menne az akksi, ~8 EUR egy új mindössze és egyetlen csavarhúzóval cserélhető. Az egész konstrukció örök élet +1 nap, egyszer kell megvenned. ;)



#89
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Ennek van értelme szerintetek? 

Szükségem nagyon nincs rá, de tetszik az ötlet, megvalósítás, stb. Persze hajnalban indulok tekerni ha az idő engedi, tehát használni azt használnám, nem szobadísz lenne  :D

https://olumins.com/...BXq7UR68nXUl2Ak

Szerintem ennyiért nagyon jó. Safety first!



#90
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Ennek van értelme szerintetek? 

Szükségem nagyon nincs rá, de tetszik az ötlet, megvalósítás, stb. Persze hajnalban indulok tekerni ha az idő engedi, tehát használni azt használnám, nem szobadísz lenne  :D

https://olumins.com/...BXq7UR68nXUl2Ak

 

 

 



#91
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

ilyen kapcsolora gondoltal?

0f34d70c-1553-4560-933a-f73ef95c4a00.jpg

Nem mindegy a lampatest atmeroje, de ez pont az s2-re valo, kb. 8 dollar banggood.com/Convoy-DIY-Remote-Switch-Tail-Switch-For-Convoy-S2-Flashlight-DIY-Flashlight-Accessories-p-1557244.html

aliexpress.com/i/4000004992334.html

127530.jpg

 

ilyenem van, az előagy markolatra van ragasztószalagozva


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#92
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

az persze nem árt, ha a végére helyezhetek egy szalagkapcsolót (vagy a fenébe hívják ezt a nyomókábelt)
de köszi a linket, igyekszem okosodni

ilyen kapcsolora gondoltal?

0f34d70c-1553-4560-933a-f73ef95c4a00.jpg

Nem mindegy a lampatest atmeroje, de ez pont az s2-re valo, kb. 8 dollar banggood.com/Convoy-DIY-Remote-Switch-Tail-Switch-For-Convoy-S2-Flashlight-DIY-Flashlight-Accessories-p-1557244.html

aliexpress.com/i/4000004992334.html

blash módosította - 2020. január 13. - 12:21

  • rob kedveli ezt

#93
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Én is csak úgy tudok forrasztani, hogy megnéztem pár videót. Szóval jobban örültem volna, ha nem kell barkácsolnom.

 

11 dollárért van Convoy S2+ biscotti firmware-rel, sst-20 led-del (4000 K, 95 cri). Válaszd a 7135*8-ast, az a legerősebb, nincs benne hővédelem, így addig megy max fényerőn, míg az akku bírja vagy a led ki nem ég :DD Annyira azért nem vészes, bírja jól, csak kicsit meleg lesz. De ezzel a firmware-rel lehet módcsoportokat választani, olyat is, hogy ne villogjon vagy hogy csak 50%-os fényerőt legyen a max. Remélem, hogy ez az SMO tükör jobb, mint ami az enyémben van, mert nem tudom, hogy a hidegebb színhőmérséklet miatt vagy a tükör miatt, de nem tetszik a fénye. Már ragasztottam az üvegre dc fix fóliát, mintha azzal jobb lenne. Azért megnyugtató, hogy másoknak bevált ez a fóliás dolog: reddit.com/r/flashlight/comments/78o5fj/dcfix_all_the_lights/   vagy budgetlightforum.com/node/62343

 

Ja, azért 11 dollárért tökjó vétel ez a lámpa, ha valami kompaktabb és olcsó dolgot keresel, meg nem zavar, hogy az alján van a kapcsoló.

 

Itt egy lista arról, hogy melyik lámpában találni normálisabb firmware-t: Flashlights with BLF User Interfaces LIST (latest production models)  Biztos tud más lámpa is tudja, hogy ott kapcsoljon be, ahol kikapcsoltad.

az persze nem árt, ha a végére helyezhetek egy szalagkapcsolót (vagy a fenébe hívják ezt a nyomókábelt)

de köszi a linket, igyekszem okosodni


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#94
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

aha, hát én tuti nem állok neki forrasztgatni meg barkácsolni lámpákkal, inkább veszek valamit 5 dollárral többért :D

köszönöm a bizalmat persze, hogy kinézed belőlem, ez jól esik.

 

Én is csak úgy tudok forrasztani, hogy megnéztem pár videót. Szóval jobban örültem volna, ha nem kell barkácsolnom.

 

11 dollárért van Convoy S2+ biscotti firmware-rel, sst-20 led-del (4000 K, 95 cri). Válaszd a 7135*8-ast, az a legerősebb, nincs benne hővédelem, így addig megy max fényerőn, míg az akku bírja vagy a led ki nem ég :DD Annyira azért nem vészes, bírja jól, csak kicsit meleg lesz. De ezzel a firmware-rel lehet módcsoportokat választani, olyat is, hogy ne villogjon vagy hogy csak 50%-os fényerőt legyen a max. Remélem, hogy ez az SMO tükör jobb, mint ami az enyémben van, mert nem tudom, hogy a hidegebb színhőmérséklet miatt vagy a tükör miatt, de nem tetszik a fénye. Már ragasztottam az üvegre dc fix fóliát, mintha azzal jobb lenne. Azért megnyugtató, hogy másoknak bevált ez a fóliás dolog: reddit.com/r/flashlight/comments/78o5fj/dcfix_all_the_lights/   vagy budgetlightforum.com/node/62343

 

Ja, azért 11 dollárért tökjó vétel ez a lámpa, ha valami kompaktabb és olcsó dolgot keresel, meg nem zavar, hogy az alján van a kapcsoló.

 

Itt egy lista arról, hogy melyik lámpában találni normálisabb firmware-t: Flashlights with BLF User Interfaces LIST (latest production models)  Biztos tud más lámpa is tudja, hogy ott kapcsoljon be, ahol kikapcsoltad.



#95
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

aha, hát én tuti nem állok neki forrasztgatni meg barkácsolni lámpákkal, inkább veszek valamit 5 dollárral többért :D

köszönöm a bizalmat persze, hogy kinézed belőlem, ez jól esik.

 

0
Ha maradnal azoknal a lampaknal, akkor kicserelheted a drivert. Nem annyira nehez, me'g nekem is sikerult, miutan elegge felmelegitenem a rezt.

Convoy S2+-ban csereltem ki, mert rohadtul idegesitett, hogy legalacsonyabb fenyeron hasznalva konnyen at lehet valtani a villogos modcsoportba. Tettem bele biscotti-fele drivert, azzal mar nincs ilyen gondom, meg van nagyon gyenge mod is, hogy ne vakitson. Egyedul csak az nem tetszik, hogy nem lehet rogton a legkisebb fenyeron bekapcsolni, mint a Skilhunt H03-nal hosszan benyomva a gombot. Amugy mindig azon a fenyeron kapcsol be, amelyiken ki lett.

Ennyibol all az egesz:

Replacing the Driver & LED on WF-501B - NANJG 105D AMC 7135 x 8



De ha vennel valami normalisabb lampat, akkor ez a Lumintop EDC18 egesz jo lehet, csak nem fer bele a vedett 18650-os cella. De biztos ra lehet valami magneses tartoval buheralni a fegyverre, gondolom oda kene, mert mondtad, hogy airsoftozasnal zavar, hogy nem ugyanottkapcsol be.

http://www.lumintop.com/edc18.html


 


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#96
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
0

van olyan kínai lámpa, ami minden alkalommal úgy kapcsol be, ahogy kikapcsoltam?
van 2-3 ilyen noname zseblámpám, de azok mindig a következő móddal kapcsolnak be (ha van 4 mód mint low-middle-high-flash és kikapcsolom middle-n, akkor bekapcsoláskor high-on lesz, kikapcs, újra be és villogni fog... elég idegesítő)


Ha maradnal azoknal a lampaknal, akkor kicserelheted a drivert. Nem annyira nehez, me'g nekem is sikerult, miutan elegge felmelegitenem a rezt.

Convoy S2+-ban csereltem ki, mert rohadtul idegesitett, hogy legalacsonyabb fenyeron hasznalva konnyen at lehet valtani a villogos modcsoportba. Tettem bele biscotti-fele drivert, azzal mar nincs ilyen gondom, meg van nagyon gyenge mod is, hogy ne vakitson. Egyedul csak az nem tetszik, hogy nem lehet rogton a legkisebb fenyeron bekapcsolni, mint a Skilhunt H03-nal hosszan benyomva a gombot. Amugy mindig azon a fenyeron kapcsol be, amelyiken ki lett.

Ennyibol all az egesz:

Replacing the Driver & LED on WF-501B - NANJG 105D AMC 7135 x 8




De ha vennel valami normalisabb lampat, akkor ez a Lumintop EDC18 egesz jo lehet, csak nem fer bele a vedett 18650-os cella. De biztos ra lehet valami magneses tartoval buheralni a fegyverre, gondolom oda kene, mert mondtad, hogy airsoftozasnal zavar, hogy nem ugyanottkapcsol be.

http://www.lumintop.com/edc18.html





https://www.youtube.com/watch?v=dcIcXXU1cdM
  • rob kedveli ezt

#97
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

airsoftozni kellene, nem bringázni


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#98
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

van olyan kínai lámpa, ami minden alkalommal úgy kapcsol be, ahogy kikapcsoltam?


A Gaciron igen

#99
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Skilhuntom van csak a felsorolt gyártmányokból (az is régebbi, H02), de az rendes módmemóriás. a Convoyok is. (bár azok közt ritkább az USB-s töltésű, de létezik, pl. S9)

Az Eagle Eye X2R és a Lumintop B01 is megjegyzi, hol kapcsoltad ki. 

van olyan kínai lámpa, ami minden alkalommal úgy kapcsol be, ahogy kikapcsoltam?

van 2-3 ilyen noname zseblámpám, de azok mindig a következő móddal kapcsolnak be (ha van 4 mód mint low-middle-high-flash és kikapcsolom middle-n, akkor bekapcsoláskor high-on lesz, kikapcs, újra be és villogni fog... elég idegesítő)



#100
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

 
Egyre több van, nyomj rá alul a show all-ra: flashlights.parametrek.com/index.html?features=integrated charger

Van amelyik mágneses csatlakozójú, meg van sima micro usb-s is, illetve usb-c is. De ezek többnyire lassabban töltik az akkut, mint egy normális töltő. Nemcsak négy helyes akkutöltőt kapni, hanem van egy és két helyes is. Vagy mágneses töltők, de ezek is lassabban töltenek, például Olight UC.

 

Sisakra inkább pipalámpát (aminek az oldalán van a led) választanék, mert könnyebben lehet forgatni, így azt is, hogy milyen szögben világítson. X2R helyett inkább az X1R-t próbálnám ki. Ebben is van töltő, 16-22 dollár körül árulják. De ha nem lenne meg a H03, biztos vennék egy Sofirn SP40-et. Annyira nem tudna izgatni, hogy lekopik a fekete róla.

Így tettem fel a sisakra a Skilhunt H03-at, a kormányra is így, de már írtam itt erről korábban:



Drónokhoz kapni erősebb tépőzáras szíjat, most rendeltem olyat is, mert ezekből a tökolcsókból már elhasználódott pár. Valamelyiknek a tépőzára kopott el, valamelyik elszakadt, mikor jó erősen meghúztam, ennek külön örültem, mert nem volt nálam másik... Ilyet rendeltem: diatone

van olyan kínai lámpa, ami minden alkalommal úgy kapcsol be, ahogy kikapcsoltam?

van 2-3 ilyen noname zseblámpám, de azok mindig a következő móddal kapcsolnak be (ha van 4 mód mint low-middle-high-flash és kikapcsolom middle-n, akkor bekapcsoláskor high-on lesz, kikapcs, újra be és villogni fog... elég idegesítő)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.