Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#61
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Újat kezdek, mert más téma: Ez szembejött, és ha már úgyis felmerült a fejlámpa téma... ez mennyire értelmes vétel vajon?

Vagy ezen az árszinten, esetleg alatta mit érdemes venni? A külső akksis most azért tetszett meg, mert ha mezzsebben tartom, télen nem hűlne le annyira. És kevésbé húzná a nyakam. Mindezt jobban meg tudnám indokolni, ha annyit mennék sötétben, de egyszer már majdnem kedvem lett :P

 



#62
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Látszik, hogy régen néztem a termékoldalt, és a tesztet is, mert abban a tudatban használtam, hogy a 450 lm a középső fokozat. De nem, hanem a 250. Én a középsőben használom szinte mindig. Az alacsony elég kevés, a magas és a középső között viszont nincs elég nagy lépcső szemre. De legalább hamarabb merül smile.png Volt már persze, hogy felkapcsoltam maxra, de inkább igyekeztem spórolni a kapacitással. Így is eg ymásfél órás reggeli út után feltettem tölteni, hogy tutira bírja hazafelé is, bár valószínűleg ezt épp tudta volna az 5000-es akksival.

De mivel most az is kiderült számomra, hogy a Samu cella nekem is csak 10A-es, ezért meg fogom nézni a turbót a másikkal... https://www.intercel...kumulator_32773

Ez pedig a "másik", még ki sem próbáltam, csak feltöltöttem: https://www.tme.eu/h...21700-4200-30a/

 

Múltkor mentem egy kört vele, sötét erdei aszfalton. Arra továbbra is elég volt közepesben, hogy közlekedjek, de oda nagyon hiányzott egy fejlámpa, mert folyton azt sasoltam, mikor ugrik rám egy medve, vagy valami más vérszomjas lény. Elég keskenyen világít, én aszfalton kívül máshova csak kiegészítő lámpával együtt ajánlanám. De ettől tud elég lenni még a 250 lm is... Egyébként nappali fénynek is használtam, amikor a munkába jövés még világosban tudott történni, annak is rendben van szerintem a középső állás.

 

A tartójával nincs semmi gondom, egyedül akkor lazult le, amikor balf*sz módon olyan helyre raktam fel a kormányon, ahol épp változott a keresztmetszet. Nekem tök stabil.

 

szerk.: nekem mondjuk tegnap más áramok jöttek ki, de nem jegyeztem meg igazán, mivel csak arra voltam kíváncsi, mennyire lőttem mellé a 3A-es tippel. És nem nagyon, 2,4 körül rémlik, amit high-ban mértem, és 50mA, amit low-ban... ez mindenesetre más, mint ami a tesztben szerepel, majd esetleg megnézem pontosabban.


ZolkoW módosította - 2020. november 02. - 09:36

  • Kisherceg kedveli ezt

#63
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Egy 5 Ah-s van, meg most frissen vettem egy 4,2 Ah-sat, mert az volt ott,ahonnan amúgy is rendeltem, hogy legyen tartalékom. Mindegyik nagyáramú, a második 35 A asszem, de ez a lámpa nem eszik sokat, jónak kell lennie a 10 A-esnek is. 850 lm, ahhoz elég kb 3 A, de nem mértem.

pontosan milyen akkuk ezek, amiket rendeltel? Kene valami, ami birja a nagyaramu terhelest es legalabb 4000 mAh-s, de inkabb tobb.

most nezem jobban a b01 terheleset, de ez a 800 lument a turbo modban csak ket-harom percig tudja, utana visszavesz 450 korulre, amit a high modban is produkal. Es eleg ez a fenyero aszfalton?

Vegulis annyira nem gaz, de ha alig melegszik, akkor me' nem csak kesobb vesz vissza :/ De legalabb biztos eleg ehhez a 10 amperes akku...

zeroair_reviews_lumintop_b01_55_turbo_fi

zeroair_reviews_lumintop_b01_56_high_fix


es a tartoja jol birja? Ranezes alapjan nem tul bizalomgerjeszto.

blash módosította - 2020. november 01. - 23:41


#64
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
Egy 5Ah-s van, meg most frissen vettem egy 4.2Ah-sat, mert az volt ott,ahonnan amúgy is rendeltem, hogy legyen tartalékom. Mindegyik nagyáramú, a második 35A asszem, de ez a lámpa nem eszik sokat, jónak kell lennie a 10A-esnek is. 850 lm, ahhoz elég kb 3A, de nem mértem.

#65
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Megint linkelem a Lumintopot, ennek mezei kínai szorítós tartója van, de eddig még nem volt gondom vele. banggood.com/Lumintop-B01-850lm-210m-USB-Rechargeable-Bike-Light-Headlight-21700-18650-Flashlight-p-1526312.html
Tehát ilyet külön is tudsz venni, és ezt a lámpát simán elbírja sz*r terepen is.

A Lumintop lámpa nekem is bevált.

Milyen akkuval hasznalod ezt a lampat? Zolkowtol is kerdezem, mer o is mindig ezt a lampat ajanlgatja. Van harom felesleges 10 amperes 21700-as akku, amik azert feleslegesek, mert keves a fireflies pl47 meghajtasahoz, ahhoz legalabb 15 ampert is elbiro kene. Amugy vilagit a 10 amperes akkuval is, csak joval gyengebben. Amit talaltam errol a lamparol tesztet, ott 15 amperes 21700-as akkuval hasznaltak.


Es igen, ahogy azt gondoltam, a lumintop c01 nem valt be a cserelhetetlen akku miatt. Meg a gombja miatt, ami rogton bekapcsol, ha lenyomodik. Igy tok konnyen le lehet meriteni a taskaban. Nem ertem, hogy miert igy csinaljak meg ezeket a gombokat, miert nem duplan kell benyomni a bekapcsolashoz, vagy lenne rajta egy lezaro gomb me'g.

blash módosította - 2020. november 01. - 14:15


#66
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás

Sziasztok! 2 böngésznivaló:

 

-40 Lámpa tesztje a road.cc oldalán

(Tesztfotók összehasonlítása: 1-1 lámpa kijelölhető összehasonlításra, majd jobbra - balra húzogatható elválasztóval lehet a 2 képet váltani...)smile.png

 

hdRDL6z3_o.png

és Singletrackworld.com: "What lights for the road bike?"


  • Balu1 és ZolkoW kedveli ezt

#67
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
A másik felében "ultio"-nak válaszoltam.

..ja mint első fénynek való lenne, na igen. Tényleg nem.

Balu1 módosította - 2020. október 01. - 13:44

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#68
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Ilyent én is vettem és tényleg jó fénye van annak is, de a fény elosztása nem épp kerékpár első kombinált fénynek való, ami több zónában biztosít jó látást előttünk közelebbre és távolabbra is.

A másik, amit ajánlottam,
aminél a gyorsulásmérős féklámpa megoldás is működik,
az épp kerékpárra optimális.

Azy talán itt sokan ismerik, hogy én elég kényes vagyok a jó lámpa szempontjából, ahol nem is a hatalmas fényerő a fontos, inkább a jó fény elosztás.

Ezek mellett egy szúrófényű fejlámpa még szerintem erdőben terepen fontos lehet, mert az oda világít ahova nézünk.

 

ilyet nem is írtam. :D ;)


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#69
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Ilyent én is vettem és tényleg jó fénye van annak is, de a fény elosztása nem épp kerékpár első kombinált fénynek való, ami több zónában biztosít jó látást előttünk közelebbre és távolabbra is.

A másik, amit ajánlottam,
aminél a gyorsulásmérős féklámpa megoldás is működik,
az épp kerékpárra optimális.

Azy talán itt sokan ismerik, hogy én elég kényes vagyok a jó lámpa szempontjából, ahol nem is a hatalmas fényerő a fontos, inkább a jó fény elosztás.

Ezek mellett egy szúrófényű fejlámpa még szerintem erdőben terepen fontos lehet, mert az oda világít ahova nézünk.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#70
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

ha már a ki_milyen_lámpát_vett_az_aldiban/lidlben résznél tartunk: én vettem egyet a 2300 forintos zseblámpából (29. oldal, jobb alsó sarok vagy itt direktben). úgy voltam vele, ha nagyon gagyi, visszaviszem, de meglepően jó, kíváncsi vagyok, meddig fogja bírni.


Kisherceg módosította - 2020. október 01. - 09:03

  • ultio kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#71
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Épp ma láttam az Aldiban azt a lámpát amiről itt írtam korábban, 5499,-Ft áron.
le is fotóztam, de most nem tudom, hova lehetne feltölteni, melyik képfeltöltő oldal működik még.

 

Én pedig meg is vettem. Szerintem tökéletes!

Erdőben, terepen is lehet használni, persze ésszel. De nem is hiszem, hogy éjszaka kell pr-t beállítani smile.png.

A rögzítése stabil, egyáltalán nem mozog. Van a bilincsen egy kis gumi kidudorodás, emiatt stabil, illetve emiatt nem lehet túlhúzni se. A fényerő mérője, szabályozója nagyon jól működik.

Városban a min. fényerő is bőven elég.

 

A hátsó lámpa is pöpec, az is stabil és jól működik a mozgásérzékelője, amit az Aldi féklámpának hív. Végül is igaz. De erősebb mozgásra kapcsolja fel a 4 plusz lefed, tehát erőteljes gyorsításra is pl. De ez csak jó.

Nagyon erős a fénye az egy lednek is, messziről látszik.

 

Type C kábel jár hozzá és 3 év garancia. A töltöttség jelzője nagyon bő egy óra max fényerős használat után max töltöttséget mutat.

 

Nagyon ajánlom megvételre, ha újra kapható lesz.


  • Balu1 kedveli ezt

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#72
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Köszönöm a hsz-eket,még nézelődöm de valszeg Velotech lesz belőle.



#73
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

hátha valaki kedvet érez tesztelésre:

https://www.planetx....essories/lights

Tudom, tőlük nem olyan olcsó a posta, 15 GBP, de mehet mellé pár zokni... (még nem jöttem rá, melyik fajta zoknit szabad megvenni tőlük, régen rengeteg faja zoknijuk volt, aztán elkurvultak ebben is, túl vastagok azok is, amit nyárinak vettem, meg volt, ami vállalhatatlanul "szőrös" szövésű... meg sikerült jót is vennem, de fogalmam sincs, mitől függ)



#74
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Épp ma láttam az Aldiban azt a lámpát amiről itt írtam korábban, 5499,-Ft áron.
le is fotóztam, de most nem tudom, hova lehetne feltölteni, melyik képfeltöltő oldal működik még.
  • ultio kedveli ezt

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#75
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Első lámpa vásárlás előtt állok és segítséget kérnék.

Olyan lámpát keresek ami jól rögzíthető a kormányra.Feltétel még hogy kontakthibáktól mentes legyen.Városban illetve néha egyáltalán nem kivilágított helyen is használnám.Ár max 5-6e.

Ez biztosan elég erős és kb 6e Ft körül van: https://bringabutik....en-usb-toltheto
Ha meg jót akarsz és egy valóban maradandó lámpát vennél, akkor csak hozzácsapnék még 3e pénzt és beruháznék egy ilyenre: https://bringabutik....-elso-lampa-usb

Ez szerintem egy komoly minőségi ugrás a sok nevenincs kínai fos mellett. Ennek egy korábbi változatával járok legalább 6 éve, minden nap bringával közlekedem és folyamatosan villogtatom, sötét helyen világítok vele, kicsit lassabban még a vaksötét erdőben is nyugodtan használhatod. Kb 1,5 havonta kell tölteni. A rögzítése meg kb tökéletes.


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt
Marci

#76
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Megint linkelem a Lumintopot, ennek mezei kínai szorítós tartója van, de eddig még nem volt gondom vele. https://www.banggood...-p-1526312.html

Tehát ilyet külön is tudsz venni, és ezt a lámpát simán elbírja sz*r terepen is.

A Lumintop lámpa nekem is bevált. 



#77
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Néha van az Aldiban 6e-ért egy három fényerő fokozatú, aminek automata fényerő szabályozása is van és nagyon jó előre a 3 zónás fényelosztása. egészen jó a távoli fénye is, csak oldalra keskeny.

Tennék fel képet a fényéről, azt használom távoli fénynek az erdőben, de nem tudok most is használható ingyenes képtárhelyet.

Próbáltam minden más fényt lekapcsolni és önmagában is jól használható, de csak kerékpárúton, mert terepre túl keskeny a fénye.

Ahhoz is tartozott gyorsulás érzékelős fékezésre erős fényre kapcsoló hátsó lámpa.

Mivel egyre közeledik a sötét időszak, biztosan lesz még olyan később.. esetleg talán a Lidlben is, mert többször láttam már egyik árúját a másiknál.

Balu1 módosította - 2020. szeptember 29. - 16:51

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#78
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Köszi a segítséget ZolkoW,de a büdzsé max 6eft lenne.Valami más az Aldi-s lámpán kívül ami használható?



#79
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Van most a z Aldi/Lidl (nem tudom, melyik) féle szett 5500-ért, az a múltkori alapján megvehető, nagy fényerőre ne számíts, de alig kivilágított helyeken el lehet bóklászni vele. 30-cal töksötétben tekerni már kevés.

(hátsó lámpával együtt ennyi, és most féklámpa funkciósat adnak hozzá)

 

Kérdezted a rögzítést, szerintem nagy megfejtések itt nem kellenek, de a gumipántosnál azért van jobb. Megint linkelem a Lumintopot, ennek mezei kínai szorítós tartója van, de eddig még nem volt gondom vele. https://www.banggood...-p-1526312.html

Tehát ilyet külön is tudsz venni, és ezt a lámpát simán elbírja sz*r terepen is.

 

Első lámpa vásárlás előtt állok és segítséget kérnék.

Olyan lámpát keresek ami jól rögzíthető a kormányra.Feltétel még hogy kontakthibáktól mentes legyen.Városban illetve néha egyáltalán nem kivilágított helyen is használnám.Ár max 5-6e.



#80
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Első lámpa vásárlás előtt állok és segítséget kérnék.

Olyan lámpát keresek ami jól rögzíthető a kormányra.Feltétel még hogy kontakthibáktól mentes legyen.Városban illetve néha egyáltalán nem kivilágított helyen is használnám.Ár max 5-6e.