Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8581
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
magneses indukcio!
magnes porog a kerekkel tekercs a lampanal meg indukalja az aramot!

#8582
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
aszondod?

én csak hallottam róla. pontosan hogy mûködik egy ilyen szer?


#8583
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ja! delassitja elegge a kereket!

#8584
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
látott már valaki üzletben nem elemmel mûködõ villogót?


#8585
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
ppüsi!

Variáció:
Hátul 3 ledes Cateye, a többi stimmel. És az 5 Led-essel elõl már látni is lehet!

LOR!
Én is így szoktam!
Hajlamosak melléd jönni, és kivenni a kormányt a kezedbõl. A sötét bunkó ilyenkor még dudálni is szokott.

Kovács László:
Egyetértek.
Én a hátsót eleve úgy tettem föl, hogy le sem akarom venni, csak elemcserekor.
Az elsõ napközben meg elfér a hátitatyóban.

#8586
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Laszlonak igaza van . es oszintenszolva nem is kellene eroltetni a kozuton bringazast ...

sokan nincsennek tisztaba hogy attol hogy a bringas elore eltervezett utvonalan halad.. egy autoban nem biztos hogy tisztaban van az ember eppen mire is keszul a kerekparos..

ha lehet ki az erdobe ott tombolhat az ember ..

#8587
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 hozzászólás
No comment! :-X

Elõl Cateye 5 ledes, vakít mint disznó
Hátul szintén 5 ledes, vakít mint... szóval ugyanúgy!!
Válazom csupán ennyi!

#8588
Kovács László

Kovács László

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
???

Igen nagyrabecsült kerékpáros kollégák!

Ahogy korom(37) egyre elõrehaladottabbá válik, egyre inkább a biztonság felé hajlik az agyam(?). Most egy durva mondat következik, 12 éven aluliak kizárólag szülõi felügyelet mellett olvashatják: MI A LÓ...-ÉRT NEM LEHET EGY KIB...TT LÁMPÁT FELTENNI ARRA A QRVA BICAJRA? túl sokba kerül?
Na, ennyi, aki szeretné, hogy kanyarban, kerékpárúton, járdán összetörjék az arcát, az ne vegye a fentieket figyelembe.

Kovács László

#8589
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Troll & Namfáj!

Kicsit félreértettetek: A KRESZ-szerint elõremehetek-e???
erre voltam kiváncsi.
De a story-k tetszettek, feldobják a topic hangulatát.

Az autósok problémázásainak kezelésében nincs gondom, dolgoztam Bp utcáin néhány hónapot Biciklis futárként.
Akkor nap-mint-nap volt dolgom f@szokkal.
2-3 hét után már ha éppen nyugis hangulatba voltam, nem is foglalkoztattak.
Ha meg épp sz@r napom volt, 3-4 autóst leüvöltöttem, vagy elküldetem a pi****ba...levezettem a feszültséget.
De van nekem is 1-2 storym.
Ha lesz több idõm, írok majd!!!!


Béke Veletek ! ! !

#8590
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Nemfáj:
Megelõztél ;) 1perc 12mp-el
Ez szép volt! Csak drakulálni tudok ;D ! Mármint a nevelés.
Eccer rám is húztak kormánt (a Margit szigeten!!!!!), kihasználva azt a kevés alkalmat, mikor elkaphatnak: mellémjött a rohadék, majd mikor már orrhosszal vezetett, bekanyarodott jobbra. Én meg közbe' ott voltam melette >:( >:( >:(
Én csak beanyáztam, mert két szép darab szoláriumban sült okoslegény ült a sötétített fekete Golfban. Én se vagyok kicsi, de ezek egyenként nagyobbak voltak, ezért elküldtem õket szépen jó messzire. Persze pampogtak, de erre még jobban elküldtem õket aztán otthagytam megpukkadni, hogy a strandról kijövõ összes népek elõtt le k****anyázódtak :)

#8591
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Szerintem csak arra vigyázz, nehogy néhány megáltalkodottnak eszébe jusson kitenni a kezét v. rádnyitni az ajtót (szoktak ám pirosnál is kiugrálni emberek a kocsiból, ha nem tudják máshol kitenni õket...)
De elvileg szerintem nem szabad elõremenned, ha ugyan azt a sávot használod, mint a többi jármû (azaz nincs külön kerékpársáv az út szélén). Ha nem így teszel, nem számítod magad a közlekedés teljes értékû résztvevõjének, és ne is várd el, hogy úgy kezeljenek.
Eddig a 'hivatalos álláspont'. 8)
Egyébként én utálok kocsik közt tekerni, akkora parajokkal lehet találkozni :P ez persze másik topicra tartozik (bocsi)
Hogy ne legyen annyira 'off' és még aktuális is (hosszú éccakák): ha van lámpásod, a tükörbõl sokkal könnyebben észrevesznek (vagyis másképp sehogy nem vesznek észre), ha hátra is teszel vijjogót, akkor még eltaposni se fognak olyan gyakran, mikor beérnek a start (zöld) után.
Hogy még beljebb menjek a témába ('on'):
nekem kb. 2 hónapja van elöl egy HL-EL200-as (ha jól emléxem a számára. ez az a 3LEDes Opticube).
Megvakulni nem lehet a fényénél (a kormány innensõ oldaláról legalábbis) viszont rettenetesen figyelemfelkeltõ!
Mivel nem szeretek autók közt menni (néha persze muszáj) ezért gyalogosokkal szemben több tapasztalatot gyûjtöttem vele: király! 10-20 méterekkel azelõtt, hogy elérném õket kedvesen félrehúzódnak az útból! Vagy a téli maszkom miatt? ;D
Szóval a lényeg, hogy ezzel a kis lámpával ne próbálj látni, mert azt úgy se lehet, de biztonsági szempontból mindenképp szereznék egyet, ha nem lenne, mert kegyetlen sokáig bírja egy adag elemmel, NAGYON figyelemfelkeltõ (fõleg villogva) és ha nem maradt más, szép lassan ennek a fényénél is haza lehet gurulni.
A brutális halogén fáklyák mellé kötelezõ darab, mert azok rettentõ hamar lemerülnek (szívtam már 1-2szer) és nem is mindig kell a fényerõ, inkább csak a 'helyzetjelzés'
Ezt a funkciót viszont jobban betölti, ha nem az utat próbálod világítani vele, hanem közel vízsintesre állítod be. Így sokkal messzebbrõl látni fognak és ha nincs másik lámpád, még te is jobban látsz majd a kivilágítatlan utcákon, mintha a látóteredbe esõ fénytócsától beszûkülne a pupillád (ha jól láttam már volt errõl vita itt).

Huhh, ennyit összesen nem írtam még a fórumba 8)

TROLL

#8592
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Mehetsz elõre, de vigyáz, mert hamar rád húzzák a kormányt, vagy rád nyitják az ajtót. És sokszor direkt, mert miért nem állsz sorba te köcsög - mondja. És csak azért vertem meg két seggfejet a múltkor, mert rám húzta a kormányt, és mikor nem tudott leszortani, kinyitotta az ajtót is. Én meg visszacsuktam, reflexbõl. Prsze már alig gurultam. Ez a két tinó meg anyázott, és agresszvbe ment át. Gondoltam, elsprintelek, de eszenbe jutott, hogy mást is lenyomnak 10 perc múlva. Inkább megkérdezetm mi a baj. Utána meg lehetett mentõt hni, és tele van velük a baleseti intézet. De azért a rendõrt nem vártam meg.
Csak az a baj, hogy nem tanultak a dologból, mert nem én ütöttem õket, el akartam magyarázni, hogy igenis minden bringás megelõzi a sort, mert ázunk, fázunk, de gyorsabbak vagyunk dugóban. És jöjjön bringával, és õ is gyorsabb lesz (és kinõ az agya). De csak ütni akartak. A 4. vagy 5. maflás-ksérletnél meguntam.

De ez két segg, és nem lett eszük. És csak azt látták - és látják most is - hogy szemét bringás. De ha lenyomnak, és én a zakózás miatt összetöröm magam, ki se száll, hogy mi van. Tehát nem sajnálom, csak, kárbaveszett energia.

Szóval, lehet elmenni a sor mellett, de nagyon figyelj. Hogy a KRESZ szerint szabályos-e, nem tudom, de nem is érdekel, mert úgyse várom ki a sort a szomgban.

#8593
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szerintem nem mehetsz elore mivel te is egyfajta kozlekedesi jarmu vagy es egy savban egy jarmu!
DE eppen ezert a villamos megallo szigeteknel meg ok nem elozhetnek meg ezert szoktam ott kozepen nyomulni!

#8594
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Trollember: COOL !

Ennél jobban nem is lehetett volna...mindenki fogja körülöttem a szemét, mert úgy megvilágosodtam!!!
A lényeg: B@sszák meg a sok segfej hülységüket.

A pirosnál álló kocsisornál elõremehetek a sor elejére????


#8595
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

Minek kell 35 cm-nél közelebb lenni az úthoz???
Lehet, hogy rosszul olvastam elõször, és most nem tudom kibogozni...de megmagyarázná valaki???

Köszönettel ! ;D ;D ;D



Nnna:
Hosszirányú függõleges felezõsík=képzeld azt, hogy egy nagyon éles és magas pengének nekibicajozol szembõl. ;D
Vagyis ha szembe állsz a bicajjal, akkor a függõleges "szimmetria"tengelyrõl van szó.
Mindegy. Amit ezzel mondani akartak az az, hogy középre pakold a lámpát/macskaszemet, de azért írták ilyen körmönfontan, mert a középent sokféleképp lehet értelmezni. Szerintem ezt az se értette, aki írta 8)
A 60-90 cm meg arra vonatkozik, hogy ilyen magasságban libegjen a pilács/visszaverõ egység. Gondolom azért, mert ha magasabban van, zavarja az édes autós kollegák pici szemecskéjét. A kis husik! :-*

Na jól megmondtam a tutit? ::) ;) ;D

#8596
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ezt nem lehet!!!!!!

#8597
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Hát...végigolvastam.
Szerintem bõven átalakításra szorulna.
Amit én elavultnak tartok:
1. Csak sárga küllõprizma felel meg. Én fehéret használok, nem jobb, de jobban néz ki mint a sárga.
2. a lámpák egyszerre kell, hogy kapcsolhatók legyenek.
Ez is hülyeség, akkor csak dimanós lámpát használhatók...elvileg.
3. A küllõprizmák és fényvisszaverõk elhelyezése:
Nevetséges, hogy a küllõprizmánál 5cm játékot enged a KRESZ. ugyan nem mértem, de megmérem, hogy az enyém jól van-e felszerelve egyáltalán.
Azmit viszont 10edig nekifutásra sem tudtam értelmezni, az:

9. bekezdés: a -pontja:

a) Az (1) bekezdés...
- f) pontjában említett hátsó (piros színû) fényvisszaverõ
(ke)t,
valamint a (2) bekezdésben említett elsõ (fehér)
fényvisszaverõt a kerékpár hosszirányú függõleges
felezõsíkjában úgy, hogy
-
- a lámpák az úttesttõl 0,90 méternél távolabb,
- a fényvisszaverõk az úttesttõl 0,60 méternél távolabb ne
legyenek.


Minek kell 35 cm-nél közelebb lenni az úthoz???
Lehet, hogy rosszul olvastam elõször, és most nem tudom kibogozni...de megmagyarázná valaki???

Köszönettel ! ;D ;D ;D



#8598
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Kicsit büdös lehet az a metán hibrid akksi!
Helyesen: Metál hidrid akkumulátor, ez már nem annyira! ;D ;D ;D

A Ni-Mn hidrid akkuk is jók erre a célra, csak hát az ára...


Bocsi!


#8599
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
vehetnek konyebb akksit is de nem volt ra szuksegem mert a cadmiumos meg metan hidrid akksik sem sokkal konyebbek!
pl batyam vett akksit olyan nehez, mint ez csak ketszer nagyobb kapacitas 70eft! bar o barlangaszik is meg fenycsoves is log rajat idonkent. csodak azert nincsenek!

bocsesz modositottam. koszi gabi!

#8600
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
vegul is ahogy nezzuk..

egy melegebb nyari napon is huzunk magunk utan ennyi vizet sulyban ..annak ellenere sok szerintem az a ~ 2kg ..baaar..olcsobban kijossz sokkal mint egy normalis gyari hasonlo szerkezet...