Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8561
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
Lovas_Gabi!
Neked is Hl-EL300-s pilácsod van?Holvetted és menniért?

Ja,te miskolci vagy...Szóval inkább mennyi volt az ára?

#8562
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Isukim!

Ez így van. elemcsere. Egyébként tudod milyen sok az a 30 óra? azért sok függ az elem minõségétõl is!
És mindezt úgy, hogy nem csak látszol, hanem látsz is. Ez a pilács egész jól használható. én tavaly novemberben vettem, és még azóta nem cseréltem elemet.

#8563
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
Ha jól tudom, 3-féle dinamó van:
1.abroncsra ható
2.küllõ- és
3.agydinamó.

A küllödinamót FER gyártja (esetleg ez a fantázianeve...),agydinamót pedig simánjó... :)
Egyébként a gyerekkori élményembõl adódóan az abroncsos dinamó lassit...Legjobb akkor használni,ha lemész vele pölö Istenhegyi úton...

ppüsi!
4db elemmel az elsõ 30 óra a vakitás,az utáni 80-110 óra a sima világitás?Tehát ha azt akarom,h ismét vakitson,ki kell cserélnem az elemet?


#8564
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

nem ér hozzá semmihez, csak a mágneses hatás, ami termeli az áramot lassítja a kereket, mivel a mozgással ellentétes irányú (ergo fékezõ) erõ lép fel...

Lorentz erõnek híjják a fizikusok ha jol emlékszem.



LGabi: jól mondod mint mondtam vala én is ;)

#8565
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Annyival egészíteném ki, hogy:
Az indukált áram minden esetben létrehoz egy olyan ellenirányú áramot,imelynek iránya mindíg olyan, hogy az õt létrehozó hatást akadályozni illetve megszüntetni igyekszik. (húúú de régen volt, lehet, hogy nem pontos a definíció)

Összességében: Van egy áram amit felhasználsz és van egy ellen irányú áram, amit nem tapasztalsz, csak úgy, hogy jelen helyzetben lassítani fogja a kereket. Minél nagyobb a terhelés, (minél több nagyteljesítményû pilács van rajta, annál nagyobb lesz ez a fékezõ hatás, annál több energia kell az ellenirányú áram leküzdésére.

Az egyetlen nem lassító energiaforrás az elem (akkumulátor)

LOR!
Jól emlékszem?

#8566
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
JA!
ennyi a lenyege!
1. a valtozo magneses mezo aramot indukal!û
-
2. a valtozo aram pedig magneses mezot gerjeszt!
1. <-> 2.

#8567
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a változó mágneses erõvonalak áramot indukálnak ::)...
nem vagyok fizikus de kb szvsz ennyi elég is a megértéshez ;)

#8568
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

nem nagy hanem erõs mágnesnek kell lennie

Igaz!Még jó,h kedvenc ofõm nem fórumozik,kilapítana,ha meglátná,milyen okosságot mondtam éppen... ::)

De még mindig nem tudom Lképzelni,hogy ez a cuccos hogy termelne áramot :-X
Azt megértem,hogy a vezetõ tengelye körkörös mozgást végez,úgy,h közben egy irányból érkezenk a mágneses indukciós erõvonalcuccok, ( ;D ) szóval akkor váltóáram jön létre,stb.
de hogy mié' lenne jó az,h egy mágnes körbe-körbe megy a kerék mentén...
Lor!Segíts!Néped érted kiállt,fizikus! ;)

#8569
ppüsi

ppüsi

    vendég

  • fórumtag
  • 222 hozzászólás
Lehet-e látni a HL-EL 300-sal??? ???
Hát válaszom egyértelmûen IGEN!!!! 8) Ezzel már el merek indulni az erdõbe is éjszakai bringázásra, mert finoman szólva vakít!!! A haveromnak 3 ledes van, az is kellemesen lágy, de azért látható a különbség, persze fõleg terepen!!!

Az egyedüli negatívum (amit természetesen nem osztanak meg az ismertetõkben a szerencsétlen potenciális fogyasztóikkal), hogy ez a bika fényerõ csak 30 órán át tart, a további 80 órában már "csak" világít!!! :-\
Ezt a következõképpen írják rá a csomagolásra: Headlamp - up to 30 hours bright, safetylight - about 110 hours total run! :(

#8570
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
A Cateye 5 LED-es elsõ lámpája az hogy teríti ki fényerejét az útra? ( ;D) Lehet vele látni? Vagy olyan mint a 3 LED-es, amivel csak látszani lehet? ???

#8571
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
köszönöm


#8572
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lor szavaiból kivéve nem dinamóról van szó ::)...
kala nem nagy hanem erõs mágnesnek kell lennie ;)

#8573
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Mberek!Dinamóról van szó???
Mert olyat még nem hallottam,h egy sima mágnes rá a küllõkre,és az termelne áramot!(jó nagy mágnesnek kellene ahhoz lennie) sztem ti nagyon a dinamora gondoltok,az is mágnessel mûködik...
És nem lassít nagyon,ha jól be van állítva a rugó!Minden tanyabike-on van,a parasztbácsik mégis fel tudnak mászni a legdurvább kaptatókon is! :D
No meg éjjel úgysem az eszeveszett száguldás a cél,és elég,ha akkor kapcsolod be...

#8574
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
megkerdem ki forgalamz hasonlot holnap belokom ide!

#8575
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
esetleg tudnál mondani egy boltot? vagy kérdezõsködjek.


#8576
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem er hozza!!!!
a magneses mezo lassitja!!!!
a kullokre kell rakni a magnest!

#8577
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nem ér hozzá semmihez, csak a mágneses hatás, ami termeli az áramot lassítja a kereket, mivel a mozgással ellentétes irányú (ergo fékezõ) erõ lép fel...

Lorentz erõnek híjják a fizikusok ha jol emlékszem.

#8578
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
megfogja? úgy érted, mint egy dinamó? a dinamó az sajnos nagyon sokat lassít, érezhetõ, szerintem nem olyan drága az az elem, ledesbe meg sokáig elég...

és hová ér hozzá? azért érdekes, mert régen a külsõk oldalán éppen ezért hagytak egy recézett sávot - én azér nem örülnék neki, ha egy kis esõ után szépen összemócsingolná a külsõ feliratait (nem tudom észrevettétek-e, de egy jó kis savasesõ/ sós hólé oldja egy picit a feliratot...)

#8579
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az arban nincs nagy kulonbseg egy jobb ledeshez kepest!
a kerk lassitasrol annyit haver hasznal ilyet o mondta, hogy lassit!
annyira csak nem durva de lehet annyira mintha surolna egy kicsit a fek.

#8580
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
vágom, vágom.
de tényleg érezhetõen megfogja a kereket?
ja és ha már így átmentem automatába akkor
nagyságrendileg milyen árban láttad ha emléxel még rá?