Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8481
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Azthiszem inkább a lor-féle lámpaépítési lincenszet fogom lekoppintani ;D

nem gond! ;-)
kuldjem a terveket? ;-)

#8482
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
tdns: csatlakozom hozzád a kivilágítattlan bicikliseket illetõen! Nekem már volt, hogy bicikliúton majdnem frontálisan ütköztünk, mer késõn vettem észre, hogy jönnek szembe...
Tehát tényleg nem csak magatokkal szúrtok ki, ha nincs világítás/villogás tisztelt "sötétek" ;D
(a sötéteken nehogy megsértõggyön vki, nem abban az értelemben gondoltam!)

#8483
vendég__*

vendég__*
  • vendég

autóra, elõre, ledes lámpa: ÉRTELMETLEN
szerintem...
pont amiatt amit lor mondott... hátra nem kunszt ott nem kell világítania csak fénylenie...

én nem értek hozzá, de vmi új tanulmányautón láttam ledes elsõ lámpát. lehet, h értelmetlen, de a GMnek teccik... szoval majd kiderül, h mi a pálya.

#8484
tdns

tdns

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Most olvastam végig az egész topicot

Hozzászólásaim:
-használtam már cateye LD 120II hátsólámpát, 3 ledes. a fényerejével semmi gondom, városba tökéletes csakhogy: többszöris elõfordult, hogy egyszerûen szétdobta magát! :o egyszer pl a Újpesten a villamossínen, hát az baromiciki volt, mert éppen jött a villamos. gyorsan összeszedtem mind az öt alkatrészét (ennyi felé hullott szét a drága: maga a lámpa, 2 elem, tömítõgumi nameg a piros födele), a villamos elõl pedig szerencsésen megmenekültem (30 méterre volt) :P
-használtam már szintén a cicaszemtõl LD 170 hátsót is, ez sokkal jobb mert erõsebb a fénye, kisebb, szebb és jó kis strapabíró darab, legalábbis nem hagy cserben a villamosnál... mindenhova tökéletes, ha esetleg két ilyet raksz fel akkor fél kilóméterrõl meglátnak
-van egy Smart BL-117HF akkus halogén lámpám, nem én vettem, kaptam. na hát ez a lámpa egy nagy csalódás volt nekem, olyan gyöngén pislákol, mint egy gyertya!!! vajon mér? ??? állítólag 1,5 h üzemidõ, 12 h akkutöltés... Azthiszem inkább a lor-féle lámpaépítési lincenszet fogom lekoppintani ;D
az egy-két kilós akku éjcaka nem gond: valahogy az éjszaka hangulata okozza, semmivé válik a súly és tökjó az erõsfényû lámpa
-a dinamó 25-30 km/h fölött tönkremegy, beragad. régen igy ment tönkre több dinamóm, ma már nem használok
-néhány fórumlakó csak egy hozzászólás erejéig ugrott be ebbe a topicba, melyben kifejtette, hogy õ nem használ lámpát, sz@r az egészre és ezzel õ szupercsúcsjófej. nos, én nem is tudom, hogy lehet valaki ilyen felelõtlen. ha éjszaka lámpátlan bicóst látok (sokszor fõútvonalon), kedvem lenne lerángatni a gépérõl és jól beolvasni neki, hogy az életével játszik :o
-a kresz elavult, nem kell figyelembe venni, hiszen a dinamós lámpa qrvára egyáltalán nem látszik, fõleg akkor, amikor kéne és mindig elszakad a vezeték
-Balatonföldváron olyan szobában aludtam, hogy pont a szemembe világított a vasút fénysorompója. na gondoltam, ha ilyen lenne az én biciklimen.. persze nem kilopásra gondoltam, hanem szépen utánajárni és venni egyet (biztos hülyének néznének, hogy mindenáron egy fénysorompót akarok) ez persze nem az a régi fénysorompó, hanem az új ledes, pl Békásmegyeri hévátjárón is láttam ilyent. persze lehet hogy marhanagy hülyeséget találtam ki, mert nagy a teljesítménye, nehéz, nem is lehet olyat szerezni ::)
-Dani éppen hanyadik diplomáját készül megszerezni? és a latinos mûveltsége...ohh. na mindegy. ez van

Milyen sokat írtam! most mindenki engem fog szidni, hogy hülyeségekkel rablom a drága idejét!! :-[ :P

#8485
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Két dologra vagyok kíváncsi. mekkora az aksi cm-ben, hány voltos, hány amperórás? Ha tokban van. értelemszerûen szér kell szedni... ;)
Én most egy 6V 4.2 Ah-s egykilós ólomaksit akarok leváltani legalább 6Ah-s félkilós NiMH-ra.... nézek neked, is, ha szólsz.

#8486
Dagobert_bacsi

Dagobert_bacsi

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok !!!!

Vettem egy vadi uj Sigma Mirage-X akkus lampat
ez eddig ok, csak hasznalati utasitasal nem nagyon latak el igaz joval ar alat volt ahonan vetem(Bp uzlet...)
Tehat kerdesem az lenne eloszoris olyanokhoz akik ilyet hasznalnak hogy mire kell vigyazni,figyelni ezen orakal kapcsolatban ....
ja es hogy lehete bele valami hasonlo meretu akkut szerezni ami tobbet birjon (egesi ido 1illetve2lampacskaval)

Valaszaitokat elore koszonom,

endre

#8487
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
haaat meg has.
amikor en azt mondtam, hoyg nem eri meg akkor nem arra gondoltam, hoyg van 3 esetleg 5 (huh!!!) led beeepitve.
hanem arra, hoyg beraksz egymas melle 10darabot es mindezt 6-7 sorban!
nah ennek nincs ertelme!!!
mivel alap esetben higgyetek el nem hatekonyabb a led mint a halogen.
csak a ledet konnyebb vezerelni.
persze hamar elektronika vezerli akkor mar lehet halogent is csapatni es ugy mar o is halasabb.
de tovabb lepve fenycsovet is lehet hasznalni (ezt mondjuk fokuszalni nehez!!) vagy ottan van meg a femhalogen. (hasonloan kell meghajtani, mint a fenycsovet, csak nagyobb frekvencian)
es meg annyit, hogy a petzl-nek is van led-es lampaja arra is ravestek, hogy 150 oraig birja.
hat persze csak 10 ora utan leesik a fenye eleg nagy mertekben! onnan man meg sem kozeliti a kezdeti allapotot.

#8488
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
autóra, elõre, ledes lámpa: ÉRTELMETLEN
szerintem...
pont amiatt amit lor mondott... hátra nem kunszt ott nem kell világítania csak fénylenie...

#8489
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Hátsó lámpatestet Ledes kivitelben már szinte bármelyik típushoz gyárt a HELLA. Katalógusban láttam õket, csak egy a gond. pl a GOLF-II-mhöz egy pár LED-es hátsó világítótest kb 100.000,-hUF-ba kerülne. :-\ :-\ :-\
Lor!
Veled azért nem értek egyet, mert a LED-ek fogyasztása még nagyobb mennyiségben is nagyságrendekkel kevesebb, mint a halogéneké. Nem utolsó dolog a gyújtófeszültség, ami a LED esetén pár volt, míg a halogén sokkal érzékenyebb a feszültségre. A CATEYE OPTICUBE rendszerével pedíg a LED fényereje elég rendesen fokozható. Tapasztalatból mondom, mert próbáltam magasfényû LED-del lámpát készíteni, de a fényerõ valahogy mégsem volt az, mint a gyári pilácsé akár milyen foncsort vagy üveget tettem elé. A másik az élettartam. Egy LED élettartama többszöröse a Halogénének, nincs hõtermelés sem, idõjárási hatásokra érzéketlenebb.
Forrest!
Azért azt nem, ;)de elég jól lehet vele látni!

#8490
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Sziasztok! lor, nem értek egyet Veled. Igenis van értelme a ledes lámpának. Igen, valóban drágább picit, de nem utolsó szempont azt hiszem, hogy a 4 db tartós elemet 3-4 óránként (pár naponta) veszed, vagy párszáz óra (akár egy egész idény) után kell csak cserélni.
A Cateye-nak van az a 3ledes lámpája, biztos tudjátok, mirõl beszélek. Csobánkán voltunk egyszer 2en fent, jöttünk le éjszaka az erdõben, ahol ugyebár közvilágítás nulla. Elöl ment a srác, akivel voltam, lámpa nélkül. Hátul én a ledes lámpával, mindketten láttunk. Egész nyáron egyébként nem kellett elemet cserélnem. Ennek a lámpának jött ki pár hónapja az újabb változata, aminél vannak azok a nagyító-szerû részek a búrán; állítólag 40%-kal növelve a fényerõt, valamint a tartóssága is tovább nõtt. 5000 forint körül van. És láttam a Cateye-nak az 5ledes lámpáját is (8e pénz) mûködés közben... Hát nem tudom.. Azt hiszem erre mondják, hogy a lósz--t is felszárítja maga elõtt.

#8491
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
csupan annyi baj van a ledes lampaval, hoyg nincs erteleme!!!!
mivel ha nagyobb fenyerot akarsz elerni akkor mar a halogen jobb megoldas mert ilyen mennyisegben a led mar tul draga.
hatasfokilag nagyjabol egy szinten vannak csak az ar ami nem mindegy!
azert hasznaljak hatul lampakba mert rovidebb ido alatt gyulad 'ki'.
nincs izzasi ido

#8492
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Megvan, csak noormális cikket még nem találtam nektek róla...
Audi Novulari megnevezésû koncepció autó ::)

http://www.auto5.hu/cikk.php?cikk=804 :o

Persze lehet hogy még mindig tévedek, de 99% hogy errõl aztat olvastam hogy elsõ lápma LEd... ::)

#8493
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Kivácsian várom.. ::)

#8494
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
nem röhögtetlek de eskû megkeresem melyik audi.... ;)

#8495
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Elõre?? Ne röhögtess ;D
Hátra Van példa BNW7 széria
Alfa 166 hátsó indexek

#8496
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mondd el melyik típusokban van ledes lámpa...
kiváncsi lennék ::)

#8497
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
A LED es technikáról annyit hogy több autógyár ilyen elvel csinál lámpákat mind elõre mind hátra...

A legutóbbi asszem az Audi volt...

Lámpa? háát az enyim valamerrre elkeveredett, de multkor egy zseblámpát tûztem a kormányra ;D

#8498
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
aza baj ha leveszed a burat , akkor nagyon keves ido alatt megmegy az ego.. gondolom ejszaka leple alatt nem akarsz ezzel gorcsolni..

nagyon eso,sar,para,zsir erzekeny a halogen

#8499
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ja
van menetes van bajonettes es van tu labas.

#8500
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Rászereljek egy procihûtõt? ;D Inkább leveszem a búrát. ;)
És méretben egy halogén égõ ugyanolyan mint egy normál? A fém részére gondolok itt.