Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Látni & látszani!

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
8736 replies to this topic

#3301
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Sigma-nak néztem az új ELOY lámpáját. Írtam, hogy a FLEA nálam a befutó, és bár a miniatûrsége fogott meg, kicsi a bors de erõs alapon, mégis a méret oltárán hajlandó vagyok áldozni egy picit, ha hasonló fényerõt kapok tölthetõ elemek segítségével. Eddig a bikefun spot nevû lámpáját használtam, csak trinity néven futott. :) Ezt gondolom nem lesz nehéz túlszárnyalni. :D

Ezek szerint akkor a Sigma lámpák nem túl jók. Most végiglesem a cateye lámpákat is, de valami olyan kellene amit az itthoni nagykerekbõl is be lehet szerezni. Vennék azokból is akár, amiket is sokan istenítenek, de kétlem, hogy kihasználnám, igazából sötétben ritkán bringázom (bár egy jó piláccsal ez változhat.)

#3302
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,325 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ismét egy új és nagyon komoly fényerejû, de "ócó" lámpa került a fókuszba az Mtbr.com-on. 4 db Cree XP-G R5 led, 1400 lumen, 150 USD... Light and Go Foride Bike Light Reviews | Mountain Bike News and Reviews

Forgalmazó és rendelés, akit érdekel: ::: Light and Go ::: (Ja, és gyártó a MagicShine - ami lassan már jót is jelenthet:->)

#3303
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Szerintem is ennyi fényerõt kapsz 2eft-ért is kínain nyoccázért is.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3304
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Sigmát alapban ne végy ,mindnek szar a fénye.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#3305
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,690 posts
Ezt nézd meg ! Sigma Triled lámpa teszt, kerékpár, bicikli, ár Havernak ilyen van és szerintem nagyon jó a fénye.
Marci

#3306
Zbacsi

Zbacsi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Tiszteletem,
Sigma Quadro X piláccsal van valakinek tapasztalata, megéri ?
Sima városi villogót keresek, de azért olyat aminek van fényereje. Esetleg más az alsó kategóriában (max 5k) ?

#3307
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,325 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Új DX-es lámpák. Minõség és egyebek még kérdéses, de árban olcsóbbak, mint az MJ-808. Fontos, hogy néhányhoz (utolsó három) külön kell LiIon akksit venni.
DealExtreme: $58.60 SSC P7 3-Mode 900-Lumen LED Headlamp/Bike Light Set (4*18650)
DealExtreme: $56.60 Eastward YJ-E02 HRC20-30MN MC-E SSC-PT 3-Mode 800-Lumen LED Bike Light Set (4*18650)
DealExtreme: $61.70 Eastward YJ-E01 SSC P7 3-Mode 800-Lumen LED Headlamp Set - Black (4*18650)
DealExtreme: $61.90 Eastward YJ-E02 SSC P7 3-Mode 800-Lumen LED Headlamp Set - Silver (4*18650)
DealExtreme: $61.90 Eastward YJ-E03 SSC P7 3-Mode 800-Lumen LED Bikelight Set - Black (4*18650)

#3308
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts

Ha megbízhatót szeretnél, akkor mondjuk egy CatEye HL-EL220. A fényereje nem annyira nagy szám, de városi használatra bõven elég, illetve viszonylag sokáig bírja szuflával, hála a 4 db AA-s akksinak. Esetleg rendelj a DealExtreme-rõl bicajos elsõ lámpát, állítólag az olcsóbbak közt is van pár egész használható (kommenteket érdemes elolvasgatni). Ha igazán jó fényerõ kell viszonylag olcsón terepezéshez is (erre a legtöbb nem LiIon akksis olcsó cucc alkalmatlan), akkor MJ-808 updated version.


Az a gond, hogy ennél kompaktabb dolgot nem hiszem, hogy találok, így a cateye se jöhet szóba. Bár ez nem gond, mert sokat eladtam már belõle, és eddig csak pozitív visszajelzés volt, de jobb kérdezõsködni, hátha ezt is árulják olcsóbban, csak nem blackburn néven... :D

Testbike-os ötletet is köszönöm, de az ottani "véleményekkel" óvatosan kell bánni. :) Mondjuk úgy, hogy a jó része nem túl hiteles, bár egy lámpa esetében ez nem hiszem, hogy ígyvan.

#3309
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,325 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok.

Keveset mászkálok sötétben, ezt is Budapesten teszem, de azért látni és látszódni érdemes ugyebár. Az elsõ lámpámat akarnám lecserélni, valami kompakt, jól világító cuccra. A blackburn flea-nek szerintetek van konkurenciája? Lehet akár ici picit nagyobb is, de a méret és a nichia led elég meggyõzõ dolog.


Ha megbízhatót szeretnél, akkor mondjuk egy CatEye HL-EL220. A fényereje nem annyira nagy szám, de városi használatra bõven elég, illetve viszonylag sokáig bírja szuflával, hála a 4 db AA-s akksinak. Esetleg rendelj a DealExtreme-rõl bicajos elsõ lámpát, állítólag az olcsóbbak közt is van pár egész használható (kommenteket érdemes elolvasgatni). Ha igazán jó fényerõ kell viszonylag olcsón terepezéshez is (erre a legtöbb nem LiIon akksis olcsó cucc alkalmatlan), akkor MJ-808 updated version.

#3310
dualos

dualos

    vendég

  • fórumtag
  • 126 posts
Nekem vásárláskor nem kapcsolt be, de szó nélkül cserélték. (Rendeltem) Testbike-on elég sok vélemény van róla amúgy.

#3311
bandyta

bandyta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 posts
Az már kevésbé meggyõzõ, hogy 1 hónap után nem tudod bekapcsolni. Bár örökéletgaris.

#3312
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Sziasztok.

Keveset mászkálok sötétben, ezt is Budapesten teszem, de azért látni és látszódni érdemes ugyebár. Az elsõ lámpámat akarnám lecserélni, valami kompakt, jól világító cuccra. A blackburn flea-nek szerintetek van konkurenciája? Lehet akár ici picit nagyobb is, de a méret és a nichia led elég meggyõzõ dolog.

#3313
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Megkovetem a Magyar Postat, tenyleg nem lehet rajuk panasz. Most hogy beallt a tracking statusz, lattam megreptettek kicsit a dolgot :) Nalunk max 1-2 napot allhatott.
A sisakrogzitessel kapcsolatban meg annyit (Magicshine808-rol van szo meg mindig akinek nem tiszta) hogy attol fugg milyen sisak. Fullface bukora jo lehet a sima gyari fejpant . A lyukacsos sisakoknal viszont jo esetben hasznalhato a gumigyuru :) Teljesen stabil vele.

Akit esetleg meg erdekel lampa, vagy mas eszkoz bringara, sisakra rogzitesenek oldhato modszere, annak leirom hogy van egy ilyen szupereros ontapados tepozar jellegu cucca a 3M-nek. Erdemes lehet beszerezni, mert eros, egyszeru es gyors rogzitest/oldast tesz lehetove. Persze sajna nem olcso cserebe.
3M Dual-Lock Fastening System

#3314
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
A Pantonnnál lehet kapni ilyesmit.
Panton : Papíripari és Dekorációs Üzletlánc Budapest
Ha kell akkor akár 10 centis csíkot is levágnak belõle, úgy nem is drága.

Annyira nyújtható, hogy felvegye a gömbfelület formáját ha melegben próbálod felhelyezni.
Jobb híján valami hõsugárzó közrelében próbáld feltenni.
Arra vigyázni kell, hogy ne ráncosodjon be mert azt már nem lehet visszaszedni, inkább szakad.
A végén ahol fogod, ott érdemes fennhagyni az öntapadós részen a védõ fóliát és
csak a legvégén levenni amikor már nem kell feszesen tartani a nyújtáshoz.
(mert ugye magasabb hõfokon való nyújtáskor fekszik fel a gömbre. 30 fok fölött már sz'tem jól alakítható, nyújtható)

Amikor az egyik szélét feltetted, azután lassan folyamatosan kicsi részenként lehet felsimítani, (közben feszesen tartva),
hogy egyenletes és gyûrõdéstõl és buboréktól mentes legyen. Kicsit macerás de ha van kézügyességed akkor összejön!

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#3315
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts
Sziasztok!
Légy szíves segítsetek. Szeretnék a bringámra, és a motoros sisakomra ragasztani fényvisszaverõ fóliát.
Elõször egyáltalán lehet kapni ilyet a magyar zászló színeiben? (zöldet még nem találtam sehol, valahol lehet szerezni?) Ha igen hol?
Illetve az olyan anyagok amelyek idõjárásállóak (tudtommal a méhsejtesek többsége ilyen) mennyire lehet nyújtani? A motoros sisakomat be lehetne vele fedni?
Köszönöm a válaszokat!

#3316
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,325 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nekem a postára egy szavam sem lehet, talán ha 2 napot volt náluk. December 9-én indítottam a rendelést EMS postával, majd mivel azért még plusz extra pénzt kértek volna (a 13-14 USD-s feláron túl), visszamondtam azt. Így 18-áig állt a rendelés... Végül 21-én postára adták és 27-én szállt fel a repülõ a csomaggal. Nos, 31-én reggel munkahelyi címemre kikézbesítették, postának tõlem pirospont jár! :->
(Tegnap mentem be érte és hoztam haza, tapasztalataim még nincsenek, éppen csak próbálgattam tegnap este az erkélyrõl. Nagyon komoly fénye van, az már biztos.)
Adatok. Lámpatest maga 106g, két gumigyûrû együtt 6g, hosszabbító kábel 45g, akku pack 352g - összesen 509g a teljes szett (a 220-as töltõ nélkül).
Azt én is kiemelném, hogy a hosszabbító kábelt és egy US-EU 220-as dugó átalakítót érdemes megvásárolni a szetthez, szerencsére ezeket én is megrendeltem hozzá. Amit nem rendeltem meg és már most tudom, hogy jó lett volna, az a két fejpánt. Egy a sisakra szerelhetõséghez, másik a futáshoz.
Ami érdekesség még, hogy hálózati töltõbõl nem az volt a csomagban, ami kint van a termék oldalán. Ennél egy keskenyebb verziót kaptam, de teljes mértékben minõségi benyomást kelt, nincs vele gond. Töltésnél egy kis led pirosra vált rajta, ha kész a töltés, zöldre vált a led. Ha már a minõség: egy német fogyasztóvédelmistõl láttam, hogy mennyire fondos, milyen szagok jönnek ki a csomagból, mert az sokat elárul arról, mennyire ártalmas esetleg az egészségre egy mûanyag. Ha irritáló és/vagy erõs szaga van valaminek, akkor ott gond lehet a felhasznált anyagokkal. Nos, itt minden olyan volt, mint amikor kibontottam anno az erõsen legalább középkategóriás Sony miniHiFi-met a csomagolásából. Nagyon rendben van!

#3317
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Ez az amcsi Gemini cucc ugyanannak tunik mint a korabban linkelt olcsobb kinai kicsit felturbozva a koritest (jobb minosegu fejpant stb)

Mellesleg en is megkaptam mar a cuccot (volt delay rendesen) . Tapasztalataim meg nincsenek vele. A szerelhetosege (bringara, sisakra) tetszik.
Egy igazan jelentektelen kellemetlenseg talan hogy a kimeneti vezetek irto benan van megcsinalva. Elorefele hagyja el a lampatestet es a rogzito gumigyuru nem helyezheto ra vagy veheto le rola a vezetek miatt, csak ha kicsavarozzuk az egesz tartokonzolt a lampatestbol. Mondjuk elvileg egyszer szerel ilyet az ember, hacsak nem valtogatja hogy hol hasznalja eppen, mert akkor kell egy csillagcsavarhuzo is melle ;)
Ettol fuggetlen szuperjo. Hosszabbito kabel, es US-EU konverter rendelese hozza ajanlott!

A rendelessel kapcs. annyit, hogy szerintem a magyar postan tobbet allt a csomag mint Mo-ig az egesz ut tobbszorose.

#3318
murga

murga

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Annak aki esetleg tart a kínából való vásárlástól, és a garanciaás problémáktól, érdekes lehet ez a lámpa is.
YouTube - Murgalamp - ML800 - Bike ledlamp Murga módra
Igaz, hogy drágább mint kínából de legalább magyar, és olcsóbb mint a 80.000.- -os Lupine Tesla... :) és van rá garancia.

#3319
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,325 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Igen Pesten van a fõpostán! Ott van a vámkezelés is. Az elég érdekes, mert van amikor napokat ülnek úgy rajta, hogy nem is nyitják ki, de tegnap például olyan küldeményt kaptam, ami elvileg csak egy délelõttöt volt a vámon a nyomkövetés szerint és megkaptam már délután (Szentendrén) úgy hogy közben még fel is bontották!
Szóval nem tudom, hogy milyen szisztémával dolgoznak!

tboy


Ha lenne a postán ismerõsöm, biztos rákérdeznék, mert érdekelne. Közben ezt látom már: "2010.12.30 07:30 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to cust"

De hogy ne offoljam szét a topikot, Kanadában elkezdõdött egy Magicshine-klón forgalmazása, ami nem vészesen sokkal kerül többe, mint a magicshine a DX-tõl, és garanciát is adnak rá, ha jól értem.
Bemutató írás: Gemini Titan, A Night Light For The Big Kids - Pinkbike.com
Teszt és összehasonlítás az MS-808-cal: Gemini Titan Light review - Mountain Bike Forums
Battery pack infó: Gemini Industries | Gemini Battery Pack

#3320
tboy72

tboy72

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts

:->
Közben már kis hazánkba érkezett az én MJ-808-asom is: "2010.12.29 10:41 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Item received from abroa"
Nem tudom, ez mit jelent, meg hol van ez a Budapest 1005 (vámkezelés talán? google.com szerint az lehet), de remélem, csak napok kérdése és végre megkaparinthatom. :->


Igen Pesten van a fõpostán! Ott van a vámkezelés is. Az elég érdekes, mert van amikor napokat ülnek úgy rajta, hogy nem is nyitják ki, de tegnap például olyan küldeményt kaptam, ami elvileg csak egy délelõttöt volt a vámon a nyomkövetés szerint és megkaptam már délután (Szentendrén) úgy hogy közben még fel is bontották!
Szóval nem tudom, hogy milyen szisztémával dolgoznak!

tboy