Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Esések - Egészségügy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
153 hozzászólás a témában

#41
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
Tegnap hallottam, hogy haverom kórházban van, és marad még egy darabig...
Egyedül ment fel a hegyre, és az Istenhegyin gurult lefele. 60-70 körüli sebességgel akart megelõzni egy buszt, de a busz elõtti kocsi kivágott elé... esélye sem volt fékezni, kikerülni, neki a kocsinak, át a kocsin le az aszfaltra... mindhárom kézközépcsontja a jobb kezében széttört, a Jánosban puzzleztak vele egy darabig... annyira durván nézett ki, hogy a mûtét(félig altatásos, érzéstelenítés és kábulat) alatt az egyik orvos végig káromkodott, hogy hogyan lehet valaki ilyen hülye, hogy ilyen fiatalon így széttöri magát....
Ami pedig a csoda része a dolognak: Nem volt rajta bukó, de a fején 2 karcoláson kívül semmi nem volt... csak a kezét törte szét, pedig igen nagy esélyjel belehalhatott volna...nem ez az elsõ necces esete de eddig a legdurvább és reméljük az utolsó...
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#42
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
történt egy szerncsétlen eset velem
szombat este az uszodában elcsúsztam, és ráestem a kezemre. ugy tünt, csak rándulás. itthon bekenegettem voltarennel. vasárnapra bedagadt, ugy tünt h kiugrott a kisujjam a jobb kezemen -arra estem-. bementünk a jános kórházba. röntgen. a szélsõ kézközépcsontom eltört, de elég durván. kaptam elefántnyi adag érzéstelenitöt, helyrerántás és gipsz rá. 3 hétig van rajtam. és 2 hónapig nem sportolhatok. tehát április és május ugrott. szilváson talán mehetek. de nem valószínû.pedig idénre komoly edzéseket és sok versenyt terveztem be. erre itt egy ilyen szerencsétlen sérülés...

#43
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Áááá, örök harc lesz közöttünk, hasztalan megoldást keresni. Ha nagyon figyelsz, a sok sügér helyett is gondolkodsz, megúszhatod baleset nélkül. És ha kellõképpen az út közepén mész (mint én), akkor nem hagysz teret centizni - leúthengerezni meg úgysem fognak. Sajnos ez az "országúton úgysem tekerek" nem mûködik, ha jó eredményeket (neadjisten hosszútávokat) akarsz - alapozni úgyis országúton kell, nem lehet várni a jó idõre. Én marha keveset mentem idén, de azért már megvolt 40 óra görgõ és 1500 km aszfalt... Az erdei aszfaltutakban sok a szint, télen ráadásul havasak is sokszor...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#44
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Országúton nem is tekerek szóval én megvagyok mentve a kamionoktól stb! De visztont ez egy olyan út, ami ha jól tudom lakóövezetes és ott nemigen kéne vadállatkodni az autósoknak még télen sem! De már jólenne ha itt lenne a jóidõ és akkor irány az erdõ!
:P


#45
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Tuki!
csatlakozom voti-hoz, örülj ,hogy ennyivel megúsztad!
ÉN ha tehetem olyan erdei betonutakon közlekedek ilyen idõben ahol a legcsekélyebb a forglom, mert országuúton ilyenkor életveszélyes (máskor is)!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#46
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Tuki!
Örülj, hogy ennyivel megúsztad!
Sajnos a magyar autós (tisztelet a kivételnek) még akkor sem kerül ki rendesen, ha szembõl nem jön senki tehát lenne helye :(

#47
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hát ez elég szomorú eset, és ez a ráhúzza a kormányt...ismerõs effektus...amikor jobb idõ volt ,talán kedden(?), elmentem egyet tekerni...de csak outra mentem slick gumival, mert a hegyen nagy sár volt...10 autósból ha 1 olyan akadt, aki fél méternél nagyobb távolságra került ki, akkor még sokat mondok...természetesen csuromvíz lettem...de hát sajnos ez Magyarország...:(

#48
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Ezek a rohadt, mocskos autósok! Tegnap du. elcsapott az egyik! Túl sikerült élnem! Mentem a parti úton és elkezdett elõzni, már félig megelõzött, amikor rámrántotta kormányt és bedöntött az árokba! Az elsõ kerekembe beletett egy egész szép kis 8-ast! (Úgyis cserélni akartam a felnit) más bajom nem történt, csak elég sáros lettem! Haza már nem sikerült mennem, mert nem forgott a kerék! Kivettem és megpróbáltam kitaposni, de nem jött össze! Ezért kihívtam a rendõröket! A polgárõrök jöttek ki és vittek be az örsre,"kihallgatni" meg lefürdeni! A kihallgatás ezért volt szükséges mert cserbenhagyott az a ...! Ezután hazavittek a rendõrbácsik! Azt mondják nemvalószínû, hogy megtalálják a tettest! Mert én csak a kocsi színére emléxem (bordó volt), szemtanú sem volt sajnos! Így elég nehéz lesz nekik megtalálniuk!
:P


#49
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Én a könyökömbe kaptam egy pár hete egy szurit,valószínû,hogy ugyan olyan okból mint te,és az orvos mondta is,hogy a következõ egy-két napban rosszabb lesz mint volt...így is lett,viszont kb.a harmadik naptól beállt a javulás,és most majdnem tökéletes:-)


na ez valamelyest vigasztal most.
a terdkalacsom tort el meg oktober vegen, es nem igen akar rendesen gatyaba razodni. elmentem vele dokihoz, hogy valamit sussunk ki, mert az egy dolog, hogy egesz telen nem fociztam emiatt, de most mar bringaszezon is jon, arrol nem is beszelve, hogy 4 honap elmultaval azert valami terhelest mar csak kene birnia... erre adott injekciot, mondvan, hogy ez segit kipucevalni a terdembol a gyogyulas folyaman ottmaradt salakanyagokat, meg javit az esetleg meg megbuvo kicsi gyulladasokon is. ez volt tegnap este, nahat ma reggel alig birtam labra allni es kezdtem panikolni, de akkor a hetveget most kivarom, mi lesz vele.
kosz a tapasztalatot! :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#50
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
Én a könyökömbe kaptam egy pár hete egy szurit,valószínû,hogy ugyan olyan okból mint te,és az orvos mondta is,hogy a következõ egy-két napban rosszabb lesz mint volt...így is lett,viszont kb.a harmadik naptól beállt a javulás,és most majdnem tökéletes:-)

#51
sigi

sigi

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Sas hombres!


Szal le vagyok sérülve.Egy hosszú futás után jött ki,tél vége felé.Mindkét térdem belsõ felén és a sípcsontom felsõ részén erõsebb húzásra fáj.Valszeg ott ahol az inak a csontra tapadnak,illetve ahol a comb alsó izmának + a vádli inának a találkozása van. Nem igazán javul, pedig eltelt már egy pár hónap. :(



Nekem is valami hasonló volt a télen. Olyan másfél hónap alatt múlt el. Perskindollal kenegettem, és mellette aktívan sportoltam. Annál a pontnál, ahoh tapad a szalag a csonthoz, érdemes masszírozni. Ro***tul fáj, de nekem bevállt. Ma már vígan sportolok!!!!!!
"Amint elindul a verseny, már nincs gond. Azt csináljuk, amihez értünk, tekerünk. Nem esik ugyan jól az izmoknak, de fejben azért könnyebb, mint a rajt elõtt." (Julien Absalon, a hegyikerékpáros)

#52
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
sziasz!

volt mar, aki kapott injekciot a terdebe? normalis dolog, hogy utana alig tudod hajlitani a labad, terhelni pedig egyaltalan nem? elotte legalabb a jaras nem volt gond, de most az is :| 14 oraja volt a szuri...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#53
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
ja... sajnos:(
nem is estem nagyot pedig... és pont jobb kezem tört el:(
tegnap azt mondták, h csak zuzodas, ma meg megtudtam h el is tort...

#54
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Részvétem.
De inkább most,mint nyáron. ;-)
Kerékpár volt a tettes?
Lehet tudnunk?
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#55
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
haccc most asszem egy ideig targytalan... eltortem a jobb csuklom:((((

#56
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Ha nem fõvárosi lennél,akkor még ajánlani is tudnék egyet,AKI nem is rossz.
;-)

#57
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
(ide írom-nem találtam jobbat:P)

Volt már vki csontkovácsnál?

#58
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Jobbulást. Az izomlazító tényleg jó döntésnek tûnik.

#59
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Használj ilyen izomlazítókat , meg ilyne izelti fájdalmakra izéket ... keresd fel a sportkórházat, vagy vmi gyógytornészt vagy vmi, oszt azok majd segínenek !

#60
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Ja, és nem is nõttem sokat a sérülés elõtt.Most kb 184cm vagyok.Remélem már nem leszek sokkal nagyobb.