Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Esések - Egészségügy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
153 hozzászólás a témában

#1
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A kislábujjat nem gipszelik. Most jövök az orvostól, nem tört el, csak letört belõle egy picike darab (az is a legutolsó percbõl). Az mondták no foci (semmi sport), de az SPD cipõben bringázhatok (a merev talpból kifolyólag). Hál' Istennek! :D

U.i.: Tudom másoknak nagyobb sérülései is vannak, de szeretem sajnálni magam :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hát nemtudom, elég kis csontokról van szó, tehát egy darabig biztos tart, de valószínûleg visszatudják.

#3
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Úgytudom nem gipszelik a kislábujjat. Orvosok vissza tudják rakni ha szétugrik a csont?

#4
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
esetlegl ehet hogy kiugrott az izületbõl, haveromnak most volt ilyenje, fociztunk a strandon, õ buta volt és nem vett cipõt, aztán egy erõsebb passznál pont lábujjal ért bele, vittük be gyorsan kórházba, mert elég durván állt a lábujja, de szerencsére csak zúzodott...

#5
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás

Kislábujj töréssel nem nagyon tudnak mit csinálni, nekem is volt ilyen, orvoshoz sem mentem el, meggyógyult. Persze ha nem javul, vagy hülye szögben áll akkor irány doki, de ha járni tudsz az már nem rossz jel.


Azért vigyázni kell mert ha elmozdult, de nem veszed észre, akkor porcosodni kezd a csontok vége ami egy álizülethez vezet ami minden lépésnél fájni fog...
anyukámnak a lábközépcsontjából pattant le egy kis szilánk, és azt is begitpszelték a fent említett okból kifolyólag...
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#6
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás

Nekem bekékült, fáj ha játszom vele, de tudom mozgatni Elvileg ordítanom kéne?


:D mijafasznak játszol vele, te kis mazo..

#7
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Kislábujj töréssel nem nagyon tudnak mit csinálni, nekem is volt ilyen, orvoshoz sem mentem el, meggyógyult. Persze ha nem javul, vagy hülye szögben áll akkor irány doki, de ha járni tudsz az már nem rossz jel.

#8
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Nekem másfél éve volt elõször csonttörésem, a kisujjam törött el a kezemen (nem biciklizéstõl), de mivel még nem volt korábbi tapasztalatom törésekbõl, ezért nem voltam benne biztos. Eléggé be volt duzzadva, nehezen mozgattam és ha ráncigáltam, akkor néha fájt is. Két hét után sem múltak el ezek a tünetek, így gondoltam elnézek dokihoz, az pedig megállapította, hogy ez bizony törés:scared:. Még szerencse, hogy minden nap alaposan megtornáztattam, ráncigáltam, így nem forrt össze (rosszul) a csont...

Szóval szerintem neked is törésed van, bár az a biztos, ha mégis meg tudod röntgeneztetni...

#9
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Mivel nemtudok elmenni a dokihoz idõ híján, leírná valaki, hogy egy törött csontnak milyen jelei vannak? (Nekem bekékült, fáj ha játszom vele, de tudom mozgatni horizontálisan, vertikálisan nem annyira, ja és bedagadt egy kicsit) Elvileg ordítanom kéne?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#10
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Csak én lehetek olyan pancser, hogy az ajtófélfa segítségével eltöröm a jobb kislábujjamat (legalábbis olyan, mintha eltörtem volna, de még nem tudom pontosan) :) LOL :D :(
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#11
Willmaker

Willmaker

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Huhh,...hááát ja az igencsak csúnya dolog...:icon_sad:
Szerencsére az ilyen töréseket egyenlõre megúsztam!:ysz:
Bár tegnap ha nincsen rajtam a térdsípcsontvédõ tutira törik a lábam!!!
(Megvolt az elsõ esésem a GIANT-tal):D

#12
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
volt. mert ha bordád tört volna, vagy láthatóan a bordák közti rostok engedték volna el magukat, akkor arra tudtak volna adni valamit.(utóbbira)


ma viszont láttam egy könyököt.. áá, az durva volt. a csont kiugrott a helyérõl. <-- de semmi külsérelmi nyom, seb. áááá:(

#13
Willmaker

Willmaker

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Az egézségügyrõl hasonló storym van mint MG-nek,...
Egy derék esés után eléggé levegõ híján voltam,...és nagyon fájt a szegycsontom,...Mondja Apu: "mennyél le a röntgenre,..kituggya mivan"
(2álommentes éjszaka után)
Tehát elindultam röntgenre,..
Az orvosok valószínüleg nemtudták kezelni a röntgent,..mivel a 4.alkalomra sikerült megröntgenezni(közte4fel és leöltözés...):pomocy_na
Amit gondolom említeni sem kell hogy alig bírtam mozgatni magam, és szarul esett...
Nahh,.. léyneg a lényeg,..egymás között megbszélték hogy "szegycsont repedésem van" , de nekem aztmondták hogy nemírnak róla papírt,mert úgysem tudnak vele mitkezdeni..:mad:
Kérdés: VOLT ÉRTELME BEMENNI???

#14
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Az üzenõfalra gondoltam elõször,de ide talán jobban passzol: (egészségügy)

"Paprika János" beszélt az egészségügy átalakításáról is. Azt mondta, arra törekszenek majd, hogy mindenkinek érdeke fûzõdjön az egészség megõrzéséhez, és ha az megromlik, akkor racionálisan döntsön, hogy mennyi szolgáltatást vásárol a gyógyuláshoz.
(forrás:http://www.kuruc.inf...ID=2&HirID=2656 )
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#15
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
csak az a mondani valom, hogy miutan leszazalekoltak elöször 50 re majd 40 re akkor lettem 110% ember. Köszönöm a sportnak meg a szerencsenek.
Innen 10 km re van egy jo DH Palya ( Bad Wildbad) meg kiakarom probalni remelem kibirjak a bejarodott csapagyak ::))

#16
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Ez nagyon durva! További jobbulást!

Én holnap kezdek spd-zni és eléggé félek tõle és azért akartam ide írni h remélem nem fogok többet ide írni a pedál miatt és más miatt sem.

#17
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ezek a németek tudnak valamit.... De gratulálok én is!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#18
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ehhez nagyon erõsnek kellett lenned. minden tiszteletem a tiéd...

#19
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
Minden tiszteletem a tiéd, nekem nem hinném, hogy lett volna ennyi kitartásom.
Sok sikert és örömet a bringázáshoz!
(és ne dh-z!!!:-)
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#20
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Húúú öregem!
Minden tiszteletem a tiéd, hogy fel tudtál épülni, ez nagy lelki elõre vall....