Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Esések - Egészségügy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
153 hozzászólás a témában

#141
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Apropó altatás, és egészségügy.
Nagyimat (74 éves) háromszor altatták egymás utáni napokon, mert elsõ nap "nem ért rá" a doktor úr (randija volt), második alkalommal meg volt valami sürgõsebb mûtét. Tudni kell ehhez, hogy szerencsétlen nagyimat már vágták úgy, hogy még nem aludt  >:( . Azóta nem csodálom, hogy parázik az altatástól.
Más. Én csak olyan helyre merek menni, ahol vagy az orvost, vagy a nõvért ismerem, mert így legalább nem kell teljesen paráznom. A lokáldoki is tök rendes - modjuk szerintem már kívülrõl fújja a kórtörténetemet - és értelmesen válaszol minden kérdésemre is. Én a balesetire mászkálok ilyen okból (szomszédunk fõnõvér).

Uff!

#142
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hja, õ a legjobb! :-*

#143
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mér má mit gondótá hö? ha nem lenne az nem lenne a bikemagban se hö...
;)

#144
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ez igy van!
És ha már a jó orvosoknál tartunk, megerõsitem, hogy ez igaz, mert léteznek. Én többel is találkoztam. Egyik a Kiss Jenõ a Jánosban, másik a Béres doki, õt nagyon ajánlom, mert tényleg tud. Viszont ha valaki emberségre is, tudásra is vágyik, az menjen el a Knoll dokihoz. Õ a kedvencem. Nem úgy kezel, mintha te csak a soron következõ megszerelendõ alkatrész lennél a mozgószalagon, hanem meghallgat, és mosolya még nem az a tipikus, érzelemnélküli mûmosoly. Sokat nõtt a szememben, mióta összeakadtam vele a Lajosforrásról Dobogókõre vezetõ terepúton. Õ is bicajos!

#145
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Szerintem minndketõtt el lehet rontani és mindkettõbe bele lehet halni/nyomorodni...
Én amióta a Szegedi Gyermekklinikán a batár vénámat 5-ödjére találta meg a fiatalka éjszakás nõvér azóta én csak tapasztal idõsebb orvos/nõvér keze alá adom magam...
amúgy meg vannak nagyon rendes orvosok... és szarok is mint mindenütt máshol...
persze mindenki a jókhoz szeretne kerülni... 8)

#146
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Legszebbcsávó, látod látod, engem meg "gyepesagyú marharépának" neveztek el, pár sorral följebb, mégse fogok most sipitozni, hogy ne irkáljon ide a topicba. Miért is ne irkálhatna? Ugyanúgy megvan hozzá a joga, mint nekem.

Neked viszont azt mondom Jackdaniels, hogy nem te vagy az elsõ, aki nekem a gerincszuri elõnyeirõl papol, de van egy kis bibi: a beadásához érteni is kell! Egyik barátnõm úgy kapott szurit a gerincébe, hogy egy kezdõ nõvér gyakorolt rajta, és a mellette álló nõvértõl kérdezgette, hogy ez most jó? Nem? Hát igy? És TE gondolom vagy olyan tájékozott és tudod, hogy ha kicsivel is odébbszúrnak, akkor egy életre is nyomorékká tehetnek, ugyanis itt nem holmi véraláfutásokkal játszanak,hanem a gerinceddel és az ott futó idegekekkel!!! Ha ez nem elég indok, hogy miért szeretem jobban az altatást, hát kedvesem azért, mert mikor tavaly tavasszal én kaptam egy gerincszurit, akkor utána 2 hónapon át fájt a derekam és a gerincemnél kisugárzó tompa fájdalommal sem tudtam napirendre térni, és sokat emlegettem az orvosokat!!! Már több altatásban is volt részem, és azért itt nem úgy mûködik, hogy az ember egyszercsak nem ébred fel! Egészséges embernél csak akkor lehetséges, ha az altatóorvos elszúrja! És el szokták!
Abban igazad van, hogy nem kellett volna cangáznom a mûtét elõtti napokban (de ha már itt tartunk, el se kellett volna szakitani a keresztszalagomat, nem?), de abban már nincs, hogy orvosaim hanyagságát egy szóval sem itéled el. Hisz õk látták, hogy van rajtam egy friss ütés a mûtét helyén! Miért nem volt kommunikáció közöttük, és az altatóorvos között? Az orvos engedélye nélkül nincs altatás!
Csakhogy tudd, hogy nincs igazad: a történtek után megmondtam az orvosomnak,hogy botrányos, ami történt, és azt mondta, hogy ezt õ is tudja, és hogy ilyesmiknek nem lenne szabad elõfordulni. És hogy a jövõben erre jobban oda fognak figyelni. ;D

#147
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az a bizonyos Lcs kispajtása én lennék.  ::)  ;D
Ennyit még hozzáfûznék: nagyjából délután 1-re értünk be a Jánosba és 9-kor kerültem fel a szobába. Semmi gyógyszert, kezelést, kaját nem kaptam aznap. Másnap 1 beton zsömle, 1 szelet pöndörödõ szélû (tehát nem friss), szelet sajt.
A "nõvérkek" (Jorusnál nagyobb darabok  ;D) bunkók voltak, le sem szarták a betegeket. Gyk. semmi ellátást sem kaptam a bent töltött 4 nap alatt és nem az agyrázkódástól voltam rosszul, hanem a környezettõl, nyomortól és bazi közönytõl az orvosok és nõvérkék részérõl.
Utolsó nap kerek 5 órát rohangáltam a zárójelentésem után, hogy végre hazamehessek, úgy, hogy utána még 2 hétig feküdtem otthon betegácsiba, mire rendbejöttem.
Bakker, Jánosba soha többet. Aki oda visz be, ha összetöröm magamat, azt megverem!  ;D

#148
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
HI! Azért nemkéne védeni az orvosokat. Én minden orvost útálok mert szerintem köcsögök kivéve Morty Mike anyját. Õ jó csákó, meg mindig rendes hozzám :) Szóval szerintem az a baj az orvosokkal hogy alapbol nem keresnek sokat, de a hálapénz. És az a szomorú hogyha nemadsz akkor leszarnak. És JackDaniel szóltam hogy fáj a kulcscsontom! Szóval ha sírnak az orvosok hogy mennyit keresnek addig.... Ja és egészségügy magyarországon?!

#149
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Na akkor mégegy a János traumatológiájáról egy nagyobb esés után (többször voltam ott vendég)
Legutóbb egy kispajtásom kapott agyrázkódást, bukója el is tört.
Szóval a sztori:
Beértünk, vártunk, vártunk...X25, aztán a barátnõm gondolta kérdez, mert már fél órája nem történt semmi. Közben 26 orvos és nõvér jött ment össze vissza, ki-be. Én többször is beláttam a ambulanciára és nem volt bent egy beteg se, kint viszont 15.
A pajtásom már eléggé szédült és mindent 32szer kérdezett meg, tehát emlékezetkiesése volt.
Szóval a barátnõm kérdésére, hogy "esetleg nem e vennék e föl eme agyrázkódott fiút?" - jött a válasz: ja, de. Kíváncsi lennék ha nem szólunk, meddig ülünk ott. A vizsgálat menetét inkább most hagyjuk, kriminális. A röntgenes srác is marhára ráért, elment növérkéket tologatni a leszakadt karú balesetesek közé, akiket még fel se vettek. :o.
Na mindegy a tények:
-péntek délben értünk be, a srácot este 9-re rakták be egy szobába, ahol végre lefekhetett.
-a sebeit az anyja mosta ki elõször délután 4 körül, a nõvérke hosszas könyörgés után egy vizezett jódos vattával 5 körül? pacsmagolta körbe.
-aznap már kaját nem kapott, mert már "lekéste"
-másnap reggel 1 zsömi egy konzerv májkrém.

Slusszpoén:
hétfõn mielõtt elengedték megkérdezték:
-kapott pénteken tetanuszt?
-nem
-ja akkor most gyorsan kap egyet.

Na szóval ilyen ez a [glow=red,2,300]mi oldalunkról nézve [/glow]és úgy érzem ebben a történetben egyszer sem a fizetésen múlott a hozzáállás. És a srác is fizet tb-t.

üdv, lcs

#150
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Hát igen, az orvosé is éppolyan szakma, mint a hentesé, a vályogvetõé vagy az atomreaktorfûtõé. Mindenkinek van szar napja néha, csak nem mindegy, hogy ez hány emberre hat ki és hogyan.
A szike mindkét végén állókat/fekvõket meg tudja érteni az ember, ha épp velük beszél. De azért kellemesebb a kés tompábbik végén beszélgetni.

#151
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Apám sebész és mesélte hogy sokszor igen nehéz elmagyarázni egyes gyepesagyú marharépáknak hogy a gerincérzéstelenítés sokkal biztonságosabb mint az altatás, mivel a gerinc egy tokban van és kitér a tû elöl tehát még szándékosan sem lehetne megkárosítani, viszont voltak már jópáran akik nem keltek föl altatás után...
Hogyha pedig mûtik a térded (gondolom kersztszalagszakadással) akkor szerinted érett és megfontolt magatartás elõzõ nap csúszós idöben bringázni menni? Nem véletlen nem kockáztatják hogy szennyezõdés menjen a térdedbe ugyanis ha egy izület elgennyed az kiba***ttul nagy szívás. Nem feltétlen az orvosokban kell a hibát keresni bár igaz hogy vannak felelõtlen orvosok de azért jusson eszetekbe hogy nem csak ti vagytok a világon és az orvosnak aznap ti vagytok az 50. páciense ha pedig nem mondod hogy "bevertem a kulccsontomat lehet hogy eltört" akkor a doki azt honnan találja ki?
Bocs ha kicsit durva a hangvétel de ebben az országban eléggé ki van szúrva az orvosokkal.

#152
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hi MG, nekem is van egy ilyesmi élményem, bár nem bringás. Bringával is estem már sokat, de szerencsémre még egyszer se kellett miatta kórházba mennem.
Viszont a múlt nyáron térdmûtétnek néztem elibe. Befekvés elõtti napon persze még elmentem egyet terepezni. Ahogy már ez ilyenkor lenni szokott, a legváratlanabb helyen elestem. Történt ez úgy, hogy Csóbánkán meglátogattam egy ismerõst. Elõtte volt egy nagy zuhé, ami a Nagy-Kevély tetején kapott el bennünket Findlivel. Ott persze semmi se történt, hanem az ismerõs kertjében szépen elzúgtam a nedves füvön. Na, másnapra kicsit véraláfutásos lett a mûtendõ térdem.  ;D
Doki a JÁnos- kórházban megnézte, és mondta, hogy "hát ez lehet, hogy nem szerencsés". Ennél többet azonban nem mondott. Másnap lett volna  mûtét. REggel jött az altatóorvos, és (külön kellett érte rimánkodnom), nem gerincérzéstelenitöt adott, hanem elaltatott. Közben már a mûtõben voltam kipányvázva, hullára dermedve (ilyenkor egy szál leplet raknak az emberre és nagyon hideg van), lábam felszijazva. A dokikat vártuk, de azok nem jöttek. Valami konferencián voltak. Mikor értek oda, azt én már nem tudtam meg, mert addigra elkábultam, és már csak az ágyamban tértem magamhoz. Legnagyobb meglepetésemre, a térdemben semmi fájdalmat vagy zsibbadást nem éreztem. Hát kiderült, hogy miután a dokik végre sziveskedtek bevánszorogni, és elõvették a mûtendõ térdet, rájöttek, hogy azt - az apró sebesülés miatt - õk nem fogják megoperálni.  >:(
Tehát tök feleslegesen altattak, és egyébként ez már orvosi hibának minõsül.
Ezekután egész héten be voltam rekedve az altatás miatt és marhára fájt a torkom. De áldottam elõrelátásom, hogy nem gerinc-szurit kértem, mert azután az embernek 24 óráig tilos felállnia, vagy akárcsak a fejét is felemelnie. Feküdhettem volna ott, mint az idióta, s közben a semmiért!
Sose menjetek a Jánosba!


#153
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ez elég gázos... :o
hálistennek nekem még nem volt szerencsém hasonló balfékekhez... 8)

#154
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
HI! Azon gondolkodtam délután, hogy milyen téma nincs még itt a fórumon. És rájöttem, itt egy téma amirõl gondolom mindenkinek van véleménye, nagy esések mi a véleményetek a magyar egészségügyrõl. Nekem van véleményem róla ;) Nekem kismillió esésem volt már bringával de az eddigi legnagyobbat leírom: Morty Mike kollégámmal nyomultunk le a helyi piros jelzésen, nem az útra figyeltem, hanem Morty-ra és bekövetkezett a firka. Keréknyomba bele speedbõl, kormányon átrepülés, háton csúszok hátrafelé (kb. 5m-t). Gyorsan felkelek, káromkodok egyet. Felülök a bringára elindulok eddigre utolért Morty :D :D :D Megyek kb. 3 m-t k**vára fáj a vállam. Megállok, elsötétedik a kép, elájulok, bele a csalánba  :) :) :) Utána a csalán gyorsan magamhoztérít. Gyalogolunk hazafelé Mortyval. Elmegyek a faterral az ambulanciára. A sebeket lekezelik, kinyomtatják a jelentést, erre faterom mondja a dokinak hogy nemkéne elmenni röntgenre? Erre felküldött a csákó. 3x megröntgeneznek elsõre nem adnak kötényt( tudod ami megvédi az anyagot a sugárzástól). Aztmondja a doki hogy nincs semmi baja a vállamnak. Utána 1 hét múlva visszamegyek, kiderült hogy megvan repedve a csuklóm. Sínberakják. Utána mikor megyek leszedetni a sínt, kiderül hogy elvan törve a kulcscsontom is. RULEZ :) Ja és 2 hétig lázas is voltam, mert nemhitték el hogy kaptam 1 éven belül már tetanuszt és adtak még 1-et. Ennyit a magyar egészségügyrõl. Kicsit hosszúra sikerült az élménybeszámoló. Szerintem ez is érdekes téma.