Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Esések - Egészségügy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
153 hozzászólás a témában

#21
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
ááá :wtf:

#22
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Sziasztok.
2002 ben volt egy csunya motorbalesetem nemetorszagban.
180 rof fekeztem le miutan belevagottam egy 90 fokos kanyar korlatyaba a derekammal. Az eszmeletem megmaradt es felakartam kenli, ami nemnagyon müködött. A mentökocsi kb. 15 perc utan beerkezett es a korhazig ami 10 km re van 2x ujraelesztettek.
A helyi korhaz Baden-Baden csak stabilizalni tudott es helivel elvittek Freiburgba az Uni klinikara. Ott a diagnozis. 15 pontban Polytrauma többek közöt
Hematopneutorax 2 oldalon szoval a bordak atszurtak a tüdömet.
Instabil LWK töres, gerinctöres!
Lapocka töres. Vese, epe, lep , bel szakadas.
Sziv "torzio" nyomas.
Plexsus (benulas) jobb felsö kar.
Magyarul szarul neztem ki:(. 15 verkonzervat kaptam es mesterseges komaba raktak ja meg a felesegem a 7. honapba terhes volt.::))
Miutan jobban voltam megtanultam jarni is es egy MTB vettem mivel a rehakon sokszor szobabiciklit kellet tekernem. 1,5 ev utan itt a fekete erdöben a legnagyob csucsokat is megmasztam a gepemmel:bananadan
Most majdnem minden o.k a karom is csak felig bena (delta izom) meg a derekam is csak keveset szarakodik.
Ha az evben 5000km letekerek terepen AKKOR JOLERZEM MAGAM

Üdv es egeszsegetekre

#23
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
úgy vigyázzatok magatokra, hogy júli második felében a Jánosban a sebészeten fogok dolgozni, úgyhogy majd jól "ellátom a bajotokat..."
:D
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#24
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Engem is mindig rendesen gipszeltek meg minden, bár levenni már rosszkor vették le, én meg nem szóltam csak amikor már késõ volt... :D

Lábad rendbe jött?
Egyébként én se mondok rosszat a János orvosairól, bár én a traumatológián voltam és ott raktak ki puzzle-t a sarokcsontjaimból.:)


#25
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

:D....a jánosban azért nincsenek rossz orvosok. nekem pl. úgy megcsinálták a kezem, hogy jobb, mint újkorában (de tényleg).


Engem is mindig rendesen gipszeltek meg minden, bár levenni már rosszkor vették le, én meg nem szóltam csak amikor már késõ volt... :D

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#26
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
még jóhogy. én nem, mert hál Istennek nem volt még rá szükségem. kopp kopp.
csak mikor egy ficamot másnap a háziorvos tesz vissza, az azért már dúrva.

#27
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
jah te felnõtt balesetire mész? a gyerek balesetin kurvarendesek, egy mozdulattal helyrerakták a nem akárhogy diszlokalizálódott ujjamat. közben mondjuk mondta a doktornõ, hogy sok orvos egy ilyen töréssel fél óráig szaraxik....orvostól is függ a dolog..

#28
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

:D....a jánosban azért nincsenek rossz orvosok. nekem pl. úgy megcsinálták a kezem, hogy jobb, mint újkorában (de tényleg).

egy ujjficamot nem tudtak a helyére rakni, és nem az elsõ eset volt ismerettségi körben;)
fene tudja, inkább sportkorház akkor hisz azis közel van.

#29
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

....a jánosban azért nincsenek rossz orvosok. nekem pl. úgy megcsinálták a kezem, hogy jobb, mint újkorában (de tényleg).

Akkor törjem el én is a kezem, hátha oda visznek?;)
Mondjuk a bokám (is) kattog...:wtf:...nagyot kell esnem.:D
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#30
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
:D....a jánosban azért nincsenek rossz orvosok. nekem pl. úgy megcsinálták a kezem, hogy jobb, mint újkorában (de tényleg).

#31
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
az a durva, hogy vannak olyanok akik direkt Istenhegyizni járnak fel....
egyszerûen túl veszélyes ekkora sebességgel menni, mert a legkisebb hiba is hatalmas balesetet okozhat...
a Jánoshoz:
azért ott is vannak jó orvosok...
Ja és már most figyelmeztetek mindenkit, hogy július második felében a Jánosban a sebészeten fogok dolgozni, mint segédápoló, úgyhogy úgy vigyázzatok magatokra....:D
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#32
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

lol..
akkor hogyha elözõl autóval egy másikat, de jönnek szembõl és csatt, akkor nem te törted össze hanem õ tört téged? :)

edit: ja oké, nem szembejövõ jött :)

de akkoris õ a hibás szvsz...
az autósnak gondolom ott volt a busz a seggébe, akkor ha hátranéz mit lát?

de eleve városban 50en a megengedett innentõl kezdve.. (khhm személyautónak)

mindenképp a bringás a hibás, bárhogy is vágott ki elé egy autó. nemhiába van a 40-es limitünk;)
jobbulást, de én nem a jánosba vittem volna, annál rutintalanabb orvosokat még az ország legeldugottabb pontján sem találni.

#33
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
már nem azért, de kézközépcsontból 5 van, mint az >itt< látható. szerintem 3 az kéztõcsontból van, de a kézközépcsont az szar dolog. én most épültem fel kézközéptörésbõl, jelenleg rehabilitálodom (bazeg mosogatás 1 hónapig a csuklóm miatt:D)

hát nemtudom. tehát a srác helyében én buszt nem elõznék, 60-70 el meg nem száguldanék bukó nélkül. ezeken felül jobbulást neki. nekem 4 hét is sok volt gipszben. 12 hét + még legalább másfél hónap rehabilitáció.

a fiatalsághoz annyit, hogy én most 2 év alatt 3 elég komoly (kórházi ápolásra szoruló: 8 öltéses varrás; ragasztás+kötözés; és most a törés-gipszelés) sérülést szedtem be. ebbõl 2 volt bringából. az elsõben telibekaptam egy avar alatt megbújó traktornyomot ugy 25-30al. a másodikban lefele szürkületben jöttem, és nem láttam jól, telibekaptam egy sziklát. a törés az meg a saját hülyeségemnek (meg egy csajnak:P) köszönhetõ. tanultam az esetekbõl, azóta nem nyomom annyira lefele és mindig van nálam a táskában egy lámpa elõre, és átlátszó lencsére váltottam a narancsot. a törésbõl pedig élettapasztalat jött le:D

#34
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

lol..
akkor hogyha elözõl autóval egy másikat, de jönnek szembõl és csatt, akkor nem te törted össze hanem õ tört téged? :)

persze hogy...ha (még)gyorsabban mentél volna, már rég visszaértél volna a saját sávodba
Avagy egy haverom szavaival élve:"Ha gyorsabban megyünk, kevesebb ideig vagyunk veszélyben..."
Egyébként jobbulást!
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#35
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás

60-70 körüli sebességgel akart megelõzni egy buszt, de a busz elõtti kocsi kivágott elé...


LL: olvasd el mégegyszer;)

az autós nem nézett a tükörbe, gondolom balra akart kanyarodni...

nemmintha ez lenne a lényeg de hát nah
Autist Team:)



#36
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Hát nem azzé de nekem az jött le a hogy nem magát törte össze hanem õt törték össze...


lol..
akkor hogyha elözõl autóval egy másikat, de jönnek szembõl és csatt, akkor nem te törted össze hanem õ tört téged? :)

edit: ja oké, nem szembejövõ jött :)

de akkoris õ a hibás szvsz...
az autósnak gondolom ott volt a busz a seggébe, akkor ha hátranéz mit lát?

de eleve városban 50en a megengedett innentõl kezdve.. (khhm személyautónak)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#37
dánhill

dánhill

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Hát nem azzé de nekem az jött le a hogy nem magát törte össze hanem õt törték össze...

"de a busz elõtti kocsi kivágott elé"

Jó persze ha nem ment volna pont ott pont annyival akkor......

Jobbulást neki......(szar dolog a gipsz)

#38
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

... mindhárom kézközépcsontja a jobb kezében széttört, a Jánosban puzzleztak vele egy darabig...

Sajnálom szegény srácot, ha nincs semmi diszlokalizáció -márpedig miért ne lenne- akkor is kapásból 12 hét gipsz:(
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#39
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

És milyen igaza van... ettõl függetlenül jobbulást !

Istenhegyin egyébként nem nagyon lehet elérni a 60-70-et, 60-at talán ha beleteker.

Azért annyira mégsincs igaza pontossan fiatalon kevesseb az ember önkontrolja,és kisebb a közlekedési rutinja,max azért hülye mert nem hord sisakot,de bármelyikünk lesérülhet bármikor.
A doki meg tartsa meg magának a bunkó megjegyzéseit,fõleg hogy az egéségügy a langyos kakában uszik,nem mi tehetünk rola hogy a fizetésük nulla.
Jobbulást a srácnak!!!

#40
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

hogy hogyan lehet valaki ilyen hülye, hogy ilyen fiatalon így széttöri magát....


És milyen igaza van... ettõl függetlenül jobbulást !

Istenhegyin egyébként nem nagyon lehet elérni a 60-70-et, 60-at talán ha beleteker.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.