Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

yasec.hu

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
637 hozzászólás a témában

#601
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
ja, es meg valami...
senki es semmi se tokeletes. Hogy beazott nehany hatso agy?Vagy eltort egy ket vaz/szivesen vennem a forrast/. Ez lehetseges. De legalabb a Karcsi a reszletekben is probal olyan dolgokat megvalositani amire a 'nagy' cegek nem tudom miert nem hajlandok.
Lattam en mar sokkal nagyobb bakikat is istenitett vilagmarkaknal. Vegyuk pl a GT-t. Ott az istenitett Zaskar vazuk. Lattam eltorve a fejcsonel. Kiderult hogy a csovek maguk nem voltak normalisan osszeheggesztve csak az erositesek altal...
Vagy ott a Scott Octane vaz. Rugostagnal volt ket lemez, ami mindket helyen csak kivul volt megheggesztve. Kerdem en mibol tartott volna meg az a 2*2 cm t vegigheggesztenie a robotnak?Sokkal erosebb lett volna...vegul a Mariusz megcsinalta.
Es akkor meg nem beszeltem nagy versenybiciklivaz-gyartokrol, akik hulladek anyagokat hasznalnak a heggeszteseknel. Erre azert a Karcsi jobban ugyelt...

Ennek ellenere vennek Scott bicajt meg Yasec agyat. Mert van ugyan hibajuk, de jok. A hibakat meg remelem a tervezok kijavitjak meg az elejen.

#602
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
En valahol nagyon sajnalom ezt az egeszet. Szomoru hogy ez idaig fajult.
Emlekszem meg az MBAH s idokre, ezelott mar majd' 10 evvel hogy bujtuk az ujsagot Otto Jozsi sarga Yasec gepet nezegetve. Csorgott a nyalunk...

Azota mar nekem is jo ideje van vazam tole. Egy klasszikus acel cc vaz. A vaz vasarlasakor en csak pozitivat tudok mondani. Ami akkoriban nekem nagyon tetszett. Karcsi hajlando lett volna odaadni a vazat ugy hogy ha nem tetszik, akkor visszafizeti a penzt, vagy akar egy kozos ismeroson keresztul ingyen is odaadta volna.
Ezen tul a heggesztesekre orok elet garit adott -tehat ha ott torik nem a cso kozepen pl.

Kesobb azonban nekem is szembesulnom kellett a hu, majd kicsit kesobb, meg most kicsit el vagyok havazva szoveggel. :-( ...egy agyat szerettem volna.

Yasec nem isten es nem kell isteniteni, ezt os is megmondta. (ezt most nem a leg negativabb ertelemben kell erteni) Ill biztos igy gondolna.

Hogy miert nem vesz fel embereket, vagy nem csinal tomegtermelest? Mert akkor kiszurna a regi ugyfeleivel. Es ez igy is van rendjen, viszont annak ellenere hogy direkt marhara nem torodik a marketinggel, azert jo lenne ha kicsit annyiban megvaltozna az egesz, hogy a rendelesek kicsit korrektebben mennenek. Mondja meg ha nem er ra. Nem szegyen az! De akkor legalabb tudom mihez tartani magam.

Mindezek mellett vagy ellenere, szerintem szukseg van az ilyen kis cegekre, mert mindenkeppen elosegithetik a fejlodest. Sok uj otlet szulethet itt. A fejlesztes persze sok penzbe es idobe kerul, mikozben all a termeles...
A vasarlok meg orulhetnek hogy kicsit szinesedik a piac.


#603
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Újabb adalék Yasec mesterrõl alkotott kép árnyalásához. Miután egy Yasec gépekkel felszerelt hazai triatlonos csapat egy szezon alatt öt vázat repesztett meg, a Mester imigyen nyilatkotott:

"Legjobb vevõkörömet a Freeriderek jelentik, náluk ugyanis természetes, hogy törnek a vázak, nem nyavalyog miatta senki..." (A fiúkat ráadásul nem érdekli a nem létezõ határidõk be nem tartása)

Klasszikusokat csak pontosan alapelv némileg csorbult az elõzõekben, (a lényeg azonban nem) de Karcsink nem is mondható klasszikusnak.

Ébredjünk már fel kollégák, ez a csávó nekem kurva gyanús...


#604
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
:-)


sajna attol, hoyg en eldontottem, hogy holnaptol Ti vazak hegesztesebeol akarok megelni de csak Mo-n.
nem ment meg az ehenhalastol!!! :-/

tehat ahol piac van.

ha elvalalna egy melot. "bacsi eltort a papucsom. mit lehet vele csinalni? de nincs penzem!"
es megcsinalja akkor onantol hozza menenek es nem tudja a sajat sz@rjait csinalni.

a szetszortsagrol nem tok mit mondani.
a papucsrol + kulacsszemrol szinten nem.


ja a nevet meg nyugodtan elmondhatod mivel azert vagyunk itt, hogy infot kapjunk, adjunk.

asszem masra nem akartam reagalni

#605
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Pálinkás jó reggelt!

Örülök, hogy egyszerre jelent meg a velem egyetértõ és vitatkozó oldal álláspontja.

Lor hozzászólására reagálva:

1. Szerintem az egy dolog, hogy te mibõl szeretnél megélni, az egy másik, hogy mibõl tudsz megélni. amennyiben Õ úgy gondolja, hogy csak új váz és agy, ám legyen, szíve joga. Más tészta, hogy ebben az esetben tisztán üzleti szellemrõl beszélhetünk, a minél több szakmai tapasztalat megszerzésének igényérõl, valódi megszállottságról nem.

2. Nem tudom, hogy magyar piacra dolgozik-e, vagy nem, de szerintem ilyet nem szabad kijelenteni. Az olyan szakmákban, ahol a munka az utcáról jön be, az ember oda dolgozik, ahonnan éppen munkát kap, nem oda, ahová szeretne.

3. Két különbözõ lassúságról beszélünk. Te a technológiából eredõrõl, én pedig a szétszórtságból és megbízhatatlanságból eredõrõl. Ne keverjük a kettõt.

4. Tökéletes megoldás tényleg nincsen, de lehet jól és olcsón szintereztetni, tisztességesen megmunkált lánckerekeket gyártani, olyan váltótartó konzolt tervezni, amitõl még ki lehet venni a kereket, rendes helyre rakni egy kulacstartó szemet, stb.. Egyik sem varázslat, csak némi odafigyelést igényel.

A világ valóban ilyen, benne kell élni de nem muszáj belenyugodni...

Nem az a cél, fikázzunk bárkit, de az istenítés sem célravezetõ. Nem akarok ingyenráklámot csinálni senkinek ezért nem írok nevet, de van egy fickó, aki meghegeszt mindenféle vázat, baromi olcsón dolgozik, nem is értem, hogy éri meg neki. Mindemellett még kreatív is, önállóan szépen és jól old meg hosszú fejvakarásra esélyes mûszaki problémákat. Hozzám az õ mentalítása közelebb áll, egyszerûen csak dolgozni akar, és emellett szereti is azt amit csinál.
Az ilyen arcok nevét nem ismeri senki, pedig szerintem ugyan olyan értékes ember mint Yasec.
Egyebekmellett véleményem szerint egy szakmunkásvizsgával rendelkezõ baromi jó szakember ezerszer többet ér mint egy többdiplomás buta értelmiségi (nem Yasecre gondolok). Sajnos a világ affelé halad, hogy az utóbbiból lesz egyre több, dolgozni meg lassan senki sem fog...



#606
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
engem nem fenyeget az a vestély h bármit is csináltatnom kéne vele...

#607
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

mindemellett nagy érték egy ilyen szent õrült, csak néha nyilvánosan meg kéne szidni, mert állandó dícséretbõl nem lehet megélni...


Ez régóta a legnagyobb igazság, amit róla hallottam.

Én még annyival egészíteném ki a saját tapasztalatom alapján:

1. A lassúságot egyenesen kijavítanám megbízhatatlanságra. Már két ügyben is kerestem õt és a dadogáson, magyarázkodáson, meg a "hívjál késõbb még 6szor" srófáknál többre nem jutottunk.
Mér nem mondja, hogy hagyjál békén?

2. Egy ismerõsöm vázát állítólag õ erõsítette meg, aztán kiderült, hogy õ is csak csináltatta egy hegesztõemberrel, ráadásul elég csúnyán. Hol van ebben az imidzs, meg a "hand built" jó kurva lassan?

3. Amilyen nagy sztár Õ, ebbe a rózsaszín függönybe szerintem nem illik bele a linkség meg a kis ügyfelek flegma nem kiszolgálása. Egy igazi sztár az 5éves kisfiúnak is ad autogrammot.
Ha valaki ügyes, mint õ, de nem tudja menedzselni magát akkor pláne nem kéne azt hinnie, hogy az Õ seggébõl süt a nap.

4. Ha olyan nagy király, hogy "én csak külföldre gyártok" akkor mondja azt, hogy bocsi, nem vállalom és ne hitegessen hónapokon át. Egy sztár nem ilyen, de egy jó üzletember biztosan nem.
Talán el kéne döntenie, hogy õ most egy "szent-fíling-isten" vagy üzletember, mert így egyik se.

bocs, ennyi.

#608
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
1.hogy miert nem vallal be mindenfele javitgatast?
-mert nem abbol akar elni!
hanem abbol, hoyg csinal vazat agyat...
ezert inkabb elhajt, mint kurva a magzat vizet.

2.nem igazan a magyar piacra melozik

3.lassu
-az exkluziv dolgokkal igy megy ez.
ez a hand made erzes.
amikor nem egy polcrol kapsz vmit ahnem a csakot latod, hoyg sz.pik vele, hoyg amikor mesz erte akkor torli le rola az olajat es nyujtja at neked.
hoyg tessek hazsnald egeszseggel.

4.nem tokeletes, hibak...
-nyilvan nincs tokeletes megoldas.
a trila vazzal is vannak gondok az aggyal is idonkent

ez van ez egy ilyen vilag!
egyebkent mindig lesznek olyan emberek akik egyes peldanyokat isteniteni fognak!
de nem biztos, hoyg az akit istenitenek megteheti a tobbiekkel azt, hoyg kiabranditja oket.

(nezd meg a konat pl. semmi kulonos taiwan ezerrel. es?
megis imadjak az emberek)
de ez mar mas

#609
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Sziasztok!

Yasecot a kilencvenes évek eleje óta ismerem, ugyanabba a gépész suliba jártam ahová Õ, és egyszer meghívták, hogy tartson elõadást a cuccairól, meg bringákról általában. Ez 1994-ben volt. Azóta többször találkoztunk, jártam az összes mûhelyében, sok általa készített cucchoz volt szerencsém. A gondom csak annyi, hogy az a "tévedhetetlen sztárkonstruktõr" mítosz, ami kiépül köré, szerintem nem fedi a valóságot. Elõször is baromi drágán dolgozik. Most nem a vázaira gondolok, hanem arra, hogy odamész hozzá a kedvenc vázaddal, hogy valami gikszer van vele, vagy nem hajlandó foglalkozni vele, vagy mond egy olyan árat, hogy önként távozol. Ez elég fura hozzáállás, ugyanis az csóró fiatal srác, aki ilyen módon távozik töle lefittyedt szájszéllel, késõbb csúcsmenedzserként nem vele fogja élete vázát megépíttetni. Másrészt nem mindig dolgozik jól. Ez persze természetes, hisz emberek vagyunk, az viszont már kevésbé, hogy ezt nem szereti beismerni. Nem említek példákat, mert nem akarok hitelrontó lenni. Harmadrészt baromi lassú. Tudom, hogy ez nem az a mûfaj, ahol lehet határidõket tartani, de azért van egy lélektani határ, ahol elgondolkozik az ember azon, hogy szereti-e egyáltalán ez az ember amit csinál, avagy nem.
Ami a honlapot illeti, aki elolvassa a Bikemag monstreinterjúját, annak egyértelmû lehet, hogy azért nincs, mert a végén még munka érkezik rajta keresztül. Az interjúból egyébként több minden is kiderült, nekem legjobban "a mé ne toljam száznyócvannal a kocsit, ha tud menni annyival" -konklúzióval záruló eszmefuttatás tetszett. Ez tette be nálam a kaput és omlott össze véglegesen a sztár imágó.
Nem akarom sem a mestert, sem tisztelõit megsérteni, amit leírtam az mind saját tapasztalat, nem légbõl kapott rágalom. Igazából nem is tudom miért írtam le, talán azért mert mindemellett nagy érték egy ilyen szent õrült, csak néha nyilvánosan meg kéne szidni, mert állandó dícséretbõl nem lehet megélni...

#610
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Hagyjatok mar!!
;)

#611
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Én már csak ezt vártam... :P

#612
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
bazze berci

#613
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Tényleg szépek ezek a vázak. Több képet nem tudtok fölrakni, vagy küldjetek: tbertalan@mailbox.hu  köszi

#614
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Bocs. Bár én örülnék, ha összefüggésbe hoznának egy Yasec-kel. DE Kell ám!

#615
nagy_M

nagy_M

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
megnyugtatlak, Stormb. hogy meg egy sincs az az egy is csak osszel lesz, egyebkent is le kene jonned videkre...

M

#616
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Hooooowwww... 2 Yasec? Egy családban? Kirabolni valóan jófejek ;)

#617
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
nagy_M birnad mi!?
Mondjuk en is: 2 Yasec a csaladban....wowi
:D


#618
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Szerintem meg szar!  ;D De most komolyan... :-/

#619
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Sorn, szerintem ez király poén volt!  ;)
Demoskomolyan!  :D


#620
nagy_M

nagy_M

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
kedves Zsirosmacska, egy sajnalatoss hirt kell hogy kozoljek veled.
a képeken láthato váz, legnagyobb sajnálatomra, NEM az enyém, ez a spéci váz.. témakörben egy régen beígert kép volt. Ezt a képet Yasec külde bátyámnak(aki még mindig Vadkan), én meg fölraktam ide.
még a tulajt sem ismerem...

M