Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1660 hozzászólás a témában

#1621
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Talán fél éve valami fõerdész nyilatkozta a TV-ben, hogy mivel a János hegyen sok több bp-felé nézõ úton igen nagy a bringás forgalom, sokkal nagyobb mint a gyalogosoké, szeretnék e dolgot szervezett keretek közé szorítani, szóval egy fun-parkot létrehozni folyamatosan karbantartott pályákkal (így az errózióval sem lenne gond). Azóta errõl sem hallottam. Lehet hogy felvették a kapcsolatot az MMTBSZ-szel? Ez lehetett a hiba.

#1622
GooRoo

GooRoo

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Az utak kijelölése szerintem sem a leg szerencsésebb megoldás, de most ez van. Én itt Sopronban megpróbálom kihozni belõle a lehetõ legjobbat, és az igazat megvallva nehezen haladni elõre.
Ez sokakat eltántorít attól, hogy kitartsanak ötletek vagy célok mellett. Lenkei Petiék valószínûleg nem voltak elég rámenõsek, vagy nem a megfelelõ emberekkel beszélgettek.
Az útvonalakat egyébként való igaz, hogy elsõsorban a hatóságok szempontjaival egyeztetve  kell alakítani, mert õk adják az engedélyt. Ami nekik (és mellesleg az egyéb hivataloknak) nem tetszik, az soha nem lesz pálya.

#1623
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
A fejemben érlelõdik egy gondolat, mely beválhatna. Kicsit bonyolult, de mi nem az a kezdetek kezdetén! Szerintem a találkozón majd megvitathatjuk ezt is! Ez is egy hasonló kaliberû agymenés, mint b kollégáé, de egyszerre egy agymenés megvalósítása elég ;D

#1624
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Olaf:
5letem sincs.  :( A porbeléma ugyanaz, amirõl a triálos szekció is panaszkodik. Aki nem érzi át a dolgot, csak eccerû macho, annak hiába beszélsz. A fizikai ráhatás pedig illegális és úgysem használ, mint még sosem. Bár egy próbát lehet, hogy megérne...  ;D

#1625
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Lenkei Patyáék két éve elkezdtek egyezkedni az erdészetekkel pilisi és visegrádi hg-beli utak kijelölésérõl, úgy volt, hogy akkor tavasszal megyünk is festegetni, de nem lett belõle semmi. Pedig komoly utakról, valódi tereprõl nem egy 500m hosszú kaviccsal felszórt szarról, mint ami hûvösvölgyben van. Úgy tudom, hogy az egyik erdészettõl nem kapta meg az engedélyt, de még rákérdezek.

#1626
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Jorusnak: ez sajna az! >:(
1Sten: igazad van azzal a néhány állattal van gond! Kezdeni kéne velük valamit, és ezt sajna nekünk kéne elintézni, és a megoldást a megfelelõ körökbe el juttatni! De mit??

#1627
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Srácok! Itt már többször elhangzott a "kijelölt út" kifejezés. Ez tkp mit jelent? Egyáltalán hogy néz ki egy ilyen kijelölt út? Én, ha biciklizek a természetben, ugyanúgy megyek, mintha kirándulnék. Tehát kiválasztom a célt, aztán keresek egy nekem megfelelõ utacskát (pl. kék kereszt a völgyig, onnan tovább a sárga jelzésen, stb.). Ez szabálytalan?

#1628
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Olaf:
Bocsi, a sorompókat képletesen értettem!  ;)
Azért erózió témában lehet vitatkozni, mert ugye attól még, hogy a lovasok is... Azért barmok mindig akadnak, akik két perc szórakozásért szétvágnak egy száz éves sziklagyepet. Ez persze nem jellemezõ, de ilyenbõl egy is elég.  >:(
Különben egyet értek. :)

#1629
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Kerékpárutak létjogosultsága az erdõkben szerintem megkérdõjelezhetõek, mivel úgy sem fogja senki sem használni (tisztelet a kivételnek)! Az ok a következõ amontisok többsége nem csak a tekerés örömei miatt mennek az ardõb, hanam a felfedezés örömei miatt is. Ezt pedig kijelölt pályán nem lehet senkinek sem nyújtani. Az átlag montisok ráadásul semmilyen kárt nem okoznak! Ha továbbra is példálóznak azzal hogy milyen eróziót okozunk, akkor megkéne nekik mutatni azt az utat amit a lovasok használnak. Szerintem tudjátok az hogy néz ki. Kijelölt utakon olyan tekerni (persze csak egy idõ után), mint amikor be mégy a mûjégpályára korcsolyázni és keringsz egyirányba Kérdezem én: az mire jó, és milyen élményt nyújt??
1Sten kolléga megnyugtatására annyit, hogy a sorompók nem ellenünk, hanem fõleg a fetulvajok ellen van! ;D

#1630
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
A kijelölt úttal az a gáz, hogy ha már van, akkor ugyebár illene azt használni. Mindenkinek. Én pedig nem azért megyek az erdõbe, hogy ott is rengeteg embert lássak. Jobban szeretem a félre esõ helyeket, és ha olyan embert látok, aki nem velem van, akkor inkább keresek másik utat.
KÖLCSÖNÖS tolerancia kellene, nem kijelölt útak! Ha nem zavarjuk egymás köreit, akkor nem kellenek sorompók, legalább is nem annyi. Persze lehetnek olyan területek egy erdõben, amit el kell zárni a közönség elõl, de ez már környezetvédelem és ne erdõgazdálkodás miatt legyen.
Egyébként itt Bp környékén nem nagyon tudok erdöben futó kerékpár utakról. Egy rövidke van a Hüvösvölgyben, de az sem ér kutyagumit.

#1631
GooRoo

GooRoo

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Szervusz, mindenki és köszi a hozzászólásokat. Bár nem feltétlen tudjátok, de segítitek a munkámat!
Volna viszont egy olyan kérdésem, hogy mi a helyzet kijelölt utakkal?
Nálunk volt egy, amit senki sem használt, legalábbis nem többet, mint bármely más erdei utat. A lovasokkal ugyanez van. Ki van jelölve a pályájuk, és mennek mindenfelé.
Szóval: felétek van-e kijelölt út, ha igen, milyen hosszú, mennyire jó, stb.

#1632
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Rendõrök, ellenõrök viseledése=kis ember kezébe hatalom

lcs

#1633
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Mi idõnként a Gemencbe ruccanunk ki, ami elvileg tájvédelmi körzet. Az erdészekkel nem törõdünk, egyik társunk ismeri az összeset, és mi is tudjuk a  varázsszót. Egyébként fel lennék háborodva, ha szólnának. Nehogymár mi nagyobb kárt csinálunk, mint az erdõgizdaság Kamazai, akik néha fél méter mély nyomvályút csinálnak, és telefüstölik a környéket.

#1634
cserko

cserko

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Hahó

Nekem csa az aluliskolázott fontosodó beszédhibás közrendõrokkel némi problémám (tisztelet a kivétel) !
Utolsó kalandom a mikiegerekkel a Nyugati PU.-nál járdán gurulva bicózunk haverommal és 2 mikiegér felszolít, hogy száljunk le a bájkról és toljuk! Mi persze udvariasan reagálunk, hogy nem igazén értünk velük 1et és nem szálunk le guruló alkalmatosságunkról ! Erre a két burnyák azonnal igazoltat és megmotoz az emberek szeme láttára !  >:(

Szerintem ezt a fajta uninteligens emberelfajzást kellene málenkij robotra küldeni Szibériába  ;D

Üdv mindenkinek

#1635
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Dear mindenki,

mielõtt mindenki szentként kezdené tisztelni a bliccelõket, gondoljatok bele, hogy ez ugyanolyan, mint taxival utazni és aztán fizetés nélkül kiszállni. Ha igénybe veszel valamit aminek ára van és azt nem fizeted ki azt lopásnak hívják. Nem a sok paraszt ellenõrt akarom védeni, de miért büszke mindenki arra, hogy nem fizet?
Egyébként rengeteg erdésszel találkoztam már a Pilisben, Börzsönyben, Bükkben, és a gödöllõi buckákon, de soha nem volt velük semmi gondom. Egyszer Domonyvölgy környékén állítottak meg és közölték, hogy itt nem lehet kerékpározni (egy földúton, amin autók járnak - õk is azzal voltak!!!) aztán továbbtepertek.

#1636
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Én Budapesten lakom, és elég gyakran megyek a Normafához, illetve környékére bringázni!! Erdésszel eddig nem nagyon találkoztam (lehet hogy véletlen), favágokkal is csak néhányszor találkoztam. Ekkor lassítottam és békésen elvonultam mellettük, és senki nem problémázott!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8) 8) 8)

#1637
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
GooRoo:
Pilisi tapasztalat, hogy ha az erdész/favágó/vagykicsoda mellett kultúrált tempóban elgurulok és a szemébe nézve hangosan ráköszönök, akkor esetleg észrevesz. Volt már, hogy hangos köszönés kiséretében tõlük egy méterre emeltem át a bicajt egy sorompón. Visszaköszöntek, oszt ennyi. Prsze nincs kizárva, hogy szerencsém volt vagy szimpatikusan néztem, de eddig (kop-kop-kop) még nem balhéztak velem.
A lassítás és a köszönés egyébként szerintem úgyis mindenkinek jár, elvégre senki nem ijedezni megy az erdõbe.

#1638
GooRoo

GooRoo

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Tisztelt Mindenki!

Miután átolvasgattam az új hozzászólásokat, szinte félek feltenni a kérdést: vajon az erdészekhz mit szóltok?

Van egy '96-os erdõvédelmi törvény, amirõl a BikeMag. 2000 áprilisi és 2001 decemberi számában is olvashattatok már (lényegében ugyanazt), illetve vagy szembesültetek a törvény szigorával vagy nem.

Megtisztelnétek és segítebétek, ha kifejtenétek itt nekem, a ti krnyéketeken az erdõvédelmi törvényt mennyire veszik komolyan: mind kerékpáros, ill. erdész részrõl.

Nálunk Sopronban megpróbálják erõltetni a törvény betartását, de a montisok errõl hallani sem akarnak. Volt egy kijelölt pálya, amit senki nem használt (kb. 10 km), és most felajánlottak egy 15-20 km-t úgy, hogy a régi pálya egy részét törölni kellene. (...)

Szóval, hogy ne aludj ide, a monitor alá: mondd, Sporttárs, nálad mi a helyzet (lécci add meg a környéket is, ahol laksz és tekersz).

#1639
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Az a baj hogy a mocsok szemét állat járõrök kurvára visszaélnek a hatalmukkal és leginkább azzal hogy a legtöbb ember nincs teljesen tisztában a jogaival így olyanokat kamáznak össze-vissza. Igazoltatáskor BÁRKI igazolhat megnéztem a törvénykönyvben mivel elõtte egy zsernyák nem akarta elfogadni sem a diákom sem pedig azt hogy a személyivel rendelkezõ haverom igazol. Aztán ott van a VIII. kerületi térfigyelõ rendszer az Qrvára sérti a személyiségi jogokat. Szal érdemes beszerezni mondjuk egy komplex cd jogtárat és utánanézni a jogaidnak és ha egy zsaru kekeckedik elkérni a jelvényszámát. Alapból megmotozni sincs joga csak bûntény alapos gyanújával. Pl ot ahol tilos nyilvánosan alkoholt fogyasztani (aszzem 1-2 kerületben csak) ott simán piálhatsz zacskóbol mivel a rendör azt nem veheti el bûntény gyanújával hiszen az csak szabálysértés. A jogrendszer tele van kiskapukkal csak ismerni kell õket, és én mint törvénytisztelõ állampolgár kötelességemnek érzem hogy azokat ki is használjam ;)

#1640
Dagobert_bacsi

Dagobert_bacsi

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Egyetertek a mejen tisztelt szerzovel mivel
nem reg
a kedves is Arad varos foutcajan haladtam amikor
jott egg k**** ki****** roman rendor tragacs
es elkezdett fizkazni es leszoritottak az utrol  :o :o
De sebaj meg neztem a szamat aztan par napra
ra jol szet vertem a lampajat egy ejszaka meg egy
lanckerekel egy par pajtasommal jol ossze is tetovaltuk
a tragacs ronda szineit!!!

Szerintem meg erdemelte az a piszok bunko roman !!!