Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1660 hozzászólás a témában

#1641
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
Nekem általában van bérletem, de ha fogasozom akkor a bicajnak nem szoktam lyukasztani (kivéva ha tudom hogy ellenõrök vannak, és mindenképpen fel kell mennem)
De van nekem is egy jó ötletem!! Lyukasztasz 1 azaz egy darab jegyet a fogason és úgy idõzítesz, hogy a következõ körben is ugyanazzal a fogassal menj fel!!
Nekünk már kész jegygyûjteményünk van!!! A hologrammos jegyek/gyûjtõjegyek korlátlan ideig felhasználhatóak!!! Bizonyám!!!
Az 1Ft-os buli az elején nekem is szimpi volt, de security gyorsan rájött és most ebbõl élnek!! Nem túl kifizetõdõ!!
Remélem nem volt túl hosszú az okfejtésem!

#1642
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Háj Jorus és mindenki!

Az én trükköm az útlevél.Nincs benne anyám neve és lakcím,így mindig mást lehet mondani de ma pl., mikor elkaptak, nem akarták elfogadni és járõrt hívtak. Az meg egy fiatal faszi volt, persze vigyorgott, és bemondtam neki, hogy az Akácfa 18-ban lakom. Erre az ellenõrök rámnéznek: Maga az Akácfa u-ban lakik? Mondom, persze, tudom, hol kell bemutatni a bérletet!
Persze, mondanom sem kell, nem ott lakom!  ;D
De most már lehet, hogy fogok venni bérlete, ez egy új dolog, hogy az útlevél nem helyettesíti  a személyit.
Most itt idézhetnék a Belgától, de az nem tûrne festéket... Aki ismeri, tudja, miért.  ;D ;D

#1643
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
THX Srácok!

Igyexik az ember no... ;D

#1644
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Jorus:

Én meg a lápi békás dumádat imádom ;D ;D

lcs

#1645
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Jorus, ez a kizárás NAGYON KIRÁLY  ;D ;D ;D Ahol tudok, élek vele majd!

#1646
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az az igazság, hogy egy ellenõrnek nincs semmiféle jogköre, az ellenõrzésen kívül (ahogy a nevük is mutatja). tehát egy ellenõr nem állíthat meg (személyi szabadság korlátozása lenne, ami hatósági jogkör - lásd Magyar Köztársaság Alkotmánya), nem tarthat vissza, amíg kiérkezik a rendõr, stb. Ha rendõr van, neki persze oda kell adni a személyit, ám õ nem adhatja ki harmadik félnek (BKV Rt.). Elvileg. Ha mégis megteszi, feljelentheted... (Ekkor mindenképpen kérd el az igazolványszámát!!! A vicc, hogy KÖTELES megmondani! Bizony!  ;D Ezt egyébként már nem nagyon szeretik mutogatni a rendõrök... ;D Tudom, mert sajna van pár razziás tapasztalatom. Nagyon féltik a számukat, mer ugye az alapján már könnyen lehetnek gondjaik. Hivatali visszaélés, stb. Különösen most, amikor még a lápi békáknak is külön ombudsmanuk van... :D) Hogy van-e értelme, az más kérdés... :- :-X

Továbbá, ha valaki olvasta az "Utazási feltételek a metrón (M2 és M3)" címû remek kis ismertetõt a metrókon, az felfigyelhetett erre: " Az utazásból kizárható továbbá: -aki nem rendelkezik érvényes menetjeggyxel, bérlettel, vagy utazási igazolvánnyal, továbbá a pótjegy váltását és a pótdij megfizetését megtagadja."
Magyarul, ha nincs jegyed, és nem is akarsz venni, valamint a büntetést sem akarod kifizetni, akkor kizárhatnak az utazásból (magyarán le kell szállnod), ami kicsit fura, hiszen általában a kijáratnál ellenõriznek, amikor már úgyis leszálltál.  ;D

És tényleg bejön! Én mondtam az ellenõrnek, hogy olvastam az "Utazási Feltételeket", ám nincs jegyem, nem is akarok venni, továbbá büntetést sem vagyok hajlandó fizetni, úgyhogy legyen szíves zárjon ki az utazásból, hamár épp kifelé tartok. A válasz: "az ilyen ingyenélõk miatt tart itt ez az ország", aztán meg a Demszkyrõl makogott még valamit, de többet nem tudot tenni. ;D ;D ;D

Bocs, hogy hosszú voltam, de talán hasznos lehet.

Bye!

#1647
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Ma felhívtam a BKV ügyfélszolgálatát, és megerõsítették, hogy nov 1-30-ig még elfogadják az igénylõlap másolatát.
(A diszpécser elköszönésképp további jó utazást kívánt  ;D )

#1648
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Háj!

A héten utaztam a kisföldalattin és felszálltak az ellenõrök. Az egyik kérte a bérletemet, meg is mutattam neki (diákbérletem van), és mutattam neki a diákigazolvány-igénylõ lapom másolatát is. (Sajnos még nem készült el a diákom :-( ) Erre õ kikapja a kezembõl és elkezdi olvasgatni, majd kijelenti, hogy ez nagyon szép, és hogy azt is látja, hogy nappalis vagyok, de hogy õk ezt már nem fogadhatják el. Erre én mondtam neki, hogy ez nem igaz, mert október 31-ig kötelesek elfogadni (pont 31-e volt), mert az igazgatónõnk felhívta a BKV-t és azt mondták neki, hogy a papírok 31-ig érvényesek. Erre azt mondja, hogy nem jól tudom, csak 20-áig voltak érvényben. Visszavettem a kezébõl a lapot, és elkezdtem elpakolni, és mondtam neki, hogy ne higgye, hogy szórakozni akarok vele, gondolhatja, hogy nem akarok bliccelni, mert akkor egyaltalán nem lenne semmilyen bértletem. Ez nem nagyon hatotta meg, elkezdett nekem egy kiselõadást tartani, hogy ne gondoljam, hogy az ellenõrök munkája csak abból áll, hogy nézegetik a jegyeket és büntetgetnek, nekik rengeteg jogszabályt be kell tartaniuk, stb... Látta, hogy nem túlzottan érdekel, és megkérdezte, hogy ha ez a lap 31-ig jó (most akkor mégiscsak jó?????), akkor mivel akarok holnap utazni? Mondtam, hogy nem tudom, nem rajtam múlik, hogy mikor adja ki a nyomda a diákot. Õ nagykegyesen elmondta, hogy menjek be a suliba, és csináltassak ideiglenes diákigazolványt, mert ezzel már nem utazhatok, és leszállt.
Az egész nem érdekelt, de pénteken olvastam a Népszabadságban, hogy 17000 felsõoktatásban tanuló diák nem kapta még meg a diákigazolványát, mert hibásan töltötték ki, vagy az iskolák késõn adták le. (Ez is röhejes, nem tudom elhinni, hogy ennyi diák lenne hülye.) Az Oktatási Minisztérium megérte a Közlekedési és Vízügyi Minisztériumot, hogy szólítsa fel a közlekedési vállalatokat, hogy az október 31-i!!!! idõpontot tolják ki november 30-ig. (azt nem tudom, hogy lesz-e belõle valami, holnap azért kérek egy ideiglenes diákot, bár a suliban ilyesmit úgy adnak ki, mintha a fogukat húznák)
Enyhén szólva is k****-ra undorítónak tartom, hogy az  ellenõrök a jutalékukat azzal akarják növelni, hogy más embereket rövidítenek meg, ez a hazudozás pedig kifejezetten gusztustalan volt.


#1649
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hali!

Most olvasgatom az eddigi hozzászólásokat, és fiúk....
...nem semmi ötletek gyûltek össze!!!  ;D ;D ;D ;D

Na akkor én is párat:
Az egyik, ami nem mindig jön be, de:
Ha az ellenõr siet, akkor mondd meg neki, hogy itt van a táskád alján. Aztán szépen, lassan kezdd el kipakolni a cuccaidat! Ne sietsd el!! Nekem a vonaton diákig. keresésénél bejött  ;D ;D
Vagy ha a haverodnak van jegye/bérlete, neked meg nincs, és jön az ellenõr:
kérdd meg a haverodat, hogy legyen ideges, és kezdjen el rohanni a másik irányba, közben idegesen nézegetve az ellenõrre. Ekkor az ellenõr ezerrel kezd futni utána, te meg leszállsz a köv. megállóban...

Egyébként egy haveromat jól beszopatták az ellenõrök.
Elkapták. Kérdezik, hogy hívják. Kis János. Anyád neve? Kis Anikó. Az ellenõr érdekesen néz, haverom menti magát: Tudja, nincs apám, aztán anyukám nevét vettem fel. Ellenõr: Igen? Mikor van János nap?? Haver: Hát...ööö....izé.....   ;D ;D ;D ;D

Üdv:
BRUCE

#1650
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
hmmm...
erre már én is gondoltam, de még valahogy nem valósítottam meg. Jó ötlet!! :D

kislust

#1651
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Kislust!

Vegyél 1 db jegyet a fogasra, és szállj fel akkor, amikor még nincs senki a kocsiban (vagy legalábbis ellenõr ne legyen), és a jegykezelõkbe dobj be 1-1 1 forintost (ez nem egy nagy összeg, viszont bemutathatod nekik ha jönnek, hogy te mennyire szerettél volna lyukasztani, csak nem ment....) Nekünk eddig bevált ez a taktika. Csak arra kell vigyázni, hogy a biztonsági õr ki ne szúrja, mostanában már eléggé szokott figyelni, de ha többen vagytok, akkor lehet jól takarni a másikat.

#1652
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Ha jobban jössz ki akkor ez tényleg jó befektetés!  ;D
Azért nem versenytempóban tekerek fel hanem  csak úgy kényelmesen és azért van kék bukóm mert az hideg szín és hûti a fejemet!
;)
Zöldfülû

#1653
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hey!!

Tudod te, hogy milyen magasan van a normafa? ;D

normális???!!!! :o

félre a tréfát, nincs az az isten, amiért én odáig feltekernék!!! Lehet, hogy lusta vagyok, de szoktam nézni felfelé menet, hogy vannak vállalkozó kedvûek, de a vége falé már elég érdekes színû a fejük!

kislust

UI:Végülis már annyiszor lógtam, hogy még ígyis én jövök ki jobban!

#1654
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

A múltkor én is vitába keveredtem az ellenõrökkel  HÉV-en. A közigazgatási határon kívül lakom és két megállónál is fel tudok szállni. Az egyiknél nincs pénztár a másiknál van. Mivel ott szoktam felszállni ahol nincs pénztár a HÉV-en veszek kiegészítõ jegyet a kalauztól. Aznap valahogy a másikon szálltam fel és elfelejtettem, hogy vennem kellene. (Bérletem az van.) Abban a percben lekapcsoltak ahogy felszálltam és 1500 FT-ot akartak bevasalni rajtam. Mondtam, hogy leszállok de az adataimat úgysem mondom meg és visszavettem a bérletemet. Erre fogta  a rádióját és erõsítést hívott.  ??? Azután leszálltunk én meg köszöntem és elsétáltam a következõ utcáig közben hívtam egy taxit mivel idõre mentem, a következõ HÉV meg 25 perc múlva jött volna. Az meg szívás. Remélem valahogy ki tudom fizettetni a melóhelyemmel!

A rendõrt nyugodtan feljelenthetnéd de szerintem annyi idõdet vinné el az egész procedúra, hogy kár belekezdeni!

Egyébként két lábbal meg egy Polar-X-el simán feltekersz a hegyre, ahhoz nem kell fogaskerekû. Elõször azt hittem, hogy nagyon gáz felmenni de pl. Dobogó-kõre feltekerni sokkal rosszabb! Sajnos ritkán jutok fel de ha van idõm akkor csak kétkeréken és nem fogaskeréken megyek.

Zöldfülû


#1655
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Hát megint!!! Azok a szenyó ellenõrök megbûntettek a fogason!! Nem nagyon izgattak volna, de hát megint elõkerült egy rendõr(civil), s elújságolta, hogy mit kephatok, ha nem engedelmeskedem. Szerintem k@@vára nem szabályos, hogy neki megmondom a nevem+címem, õ meg kiadja az ellenõrnek, de valamiért nem merek a rendõrökkel vitatkozni.
Ez van. Vettem egy bérletet, majd megyek az akácfába! :(
szemetek!!

kislust

#1656
groover-

groover-

    vendég

  • fórumtag
  • 188 hozzászólás
ezen a héten nem jár a fogas karbantartási munkálatok miatt... meglepõdve tapasztaltam a feliratot a fogas bejáratánál. próbálta valaki a 21-essel felvinni a bringáját? jövõ héten amikor ismét jár majd a kibaszás biztos zuhogó esõ lesz! suxxx

#1657
DNS

DNS

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Ugy vettem észre hogy normálisabbak lettek

#1658
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
[shadow=red,left,300]TEXT[/shadow]Majd lenyomják a FÓKUSZBAN meg a FORRÓNYOMONBAN ;D

#1659
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Bocs de nagyon berágtam és lehet, hogy kicsit hosszú leszek.
Megnéztem http://index.hu/exit/ketkereken oldalt ahol van két cikk a BKV ellenõrökrõl és egy rendõrrõl! Ezután beleolvastam ebbe a topicba és qrva ideges lettem! Miért van az, hogy a bringásokkal mindent meg lehet tenni. (Bár nekem két hét alatt szerencsére még nem voltak ilyen típusú élményeim!) Nincsen egy olyan érdekvédelmi szervezete a kerekeseknek akik az asztalra b....nak, és azt mondanák, hogy elég? A fõváros azt szeretné ha kevesebb autó lenne a városban és ezzel megszûnne az utakon a zsúfoltság és a bûz! Ennek a tömegközlekedésen kívül, egyik alternatívája lehetne a kerékpár, de így senki nem fog bringára ülni! Valamit tenni kellene!
Lehet, hogy én túlságosan naív vagyok, de ezt így nem tudom és nem is akarom elfogadni.
Az a baj, hogy leírjuk a saját és elolvassuk a mások eseteit, de ezen túl senki nem próbál meg tenni valamit. Inkább együtt élünk ezekkel a problémákkal. Már számtalanszor elmondtam, hogy bringásként Zoldfulu vagyok de én nem akarok együtt élni ezekkel a jelenségekkel. Nem értem miért nem jelenik meg semmi a médiában az ilyen esetekrõl!!!!!!! Ennyire magunkra lennénk hagyatva? Lehet, hogy ezek megmaradnak költõi kérdéseknek de azért ha valakinek szintén tele vannak  a testis-ei az ilyen és ehhez hasonló attrocitásokkal és tenni is szeretne valamit jelezze! Összedugnánk a fejünket és megpróbálnánk valamit kitalálni!  Kiállni a jogainkért nem nagyobb bátorság "zúzni lefelé a meredeken"!  
Ha kicsit sok voltam akkor bocs! Nem készülök semmilyen választásra és nem akarom, hogy bárki is bárhová belépjen! Ha valakinek ilyen érzései lettek volna, akkor bocs!! Csak kib.....tt ideges lettem, és dühít a tehetetlenség!

Zoldfulu

#1660
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Van valami változás fogasügyben?