Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BP - az eletveszelyes varos

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
150 hozzászólás a témában

#21
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát ammá biztos. Tudom én aztat, hogy az ügyesebbje nyikkanás nélkül száguldott volna le ott, ahol mi fékezve, nyöszörögve gurultunk.  :-/

#22
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Lensver, épp errõl beszéltünk amikor Zeddel voltunk, hogy azok a " technikás " lejtõk talán csak nekünk technikásak ...

#23
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
..vagy dobókés, csapágygolyó, darts, kézigránát inkább. Hát néha az ember nem tudja kivel áll szemben, ki tudja mennyire húzza fel magát, bevár legközelebb, utánamjön kocsival, motorral, mittomén... Ha persze mondjuk kárt tett volna bennem... hát nem tudom hogyan reagálom le. Még sosem verekedtem, de (...öltem már embert  ;) ) ha olyan a szitu, vagy biztos az erõfölényem/ünk...  ;D.
A kis beszólásomért pedig bocs, a smily is jelezte, hogy csak viccelek, és igazából nem is CC-t kellett volna írnom - ergo meg sem szólaltam...
Dehogy fölfelé izguljak... inkább izzadnék; bár ezt úgy se hiszik el sokan, de lefelé is igencsak el lehet fáradni.

Lepke: menjünk akkor együtt nézni boltokat, nekem is kell vennem bukót, rugót, meg csomó mindent, amúgy sincs semmi dolgom, úgy értem a megérdemelt(!) pihenés idõszakát élem szeptember közepéig, aztán meg ugye a nyár fáradalmainak kipihenése következik a fõsuli keretein belül.

FONTOS:
Amúgy meg Tr-rel a héten felkeressük ezt a hadnagyot és elmondjuk neki mi is volt pontosan, ahogy Kislust is tette és erre kérünk mindenkit, aki ott volt a balesetkor.

#24
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Phyree, ha egyszer eljössz velünk (CC-sekkel) egy kiadós terepezésre, akkor rájössz, hogy ez a fajta bringázás legkevésbé szól arról hogy egyenes vonalban tekerünk. Sôt, halálra izgulnád magad a letörések, taktikás lefelék, még taktikásabb, szinte csigalépcsôs fölfelék, kidôlt fatörzseken való áttriálozások miatt. Mindezen élvezet csak nô saras idôben.  ;D Kérdezd csak meg Kogát.  ;)

Azt az átjárót én sem szeretem túlzottan, egyszer egy jót vágódtam a rudak közt, néhány gyalogos nagy mulatságára. Nálad az ilyen dobálós esetekre mért nem szokott lenni valami, amit visszadobhatsz az elkövetôre? Pl. egy rohadt alma, vagy kô, vagy kistesód gumilabdája. Jól hozzávágod, a melák meg rohanhat utánad, ugyse kap el.

#25
Lepke

Lepke

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Szia Phyree, es mindenki !

Vegeztem A Rehabilitacios Intezetben, most itthhon leszek egy darabig, de mennek mar vissza dolgozni, hogy gyujtsek a telora :)
Nalam most elso a bico, mert szeretnem a labizmaimat egy kicsit visszakapni. Egy darabig meg nem akarom "durvan" nyomni, szinte csak sik terepen :) esetleg egy kis lejto azert belefer talan.
Aztan ha kesz a canga akkor veszek egy bukot is.
Phyree, nem igy ismertelek, legalabb elkerted a csajszi telefonszamat ? :)

#26
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Te állat :-*, most kacagok :)

#27
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Tsá Lepke, jó "hallani" itt is a "hangodat".
GYere rendbe minél hamarabb, aztán majd tekergünk 1000-rel - azt tudod ugye, hogy addig nem segítünk semmilyen telót, vázat, stb beszerezni, amíg egy bukót (full-facet - ezen nem spórolunk!) nem veszel!

Én spec szintén mindíg a járdán megyek, nem annyira monoton, mint egyfolytában tekerni, tekerni, elõre, egyenesen, tekerni (nem is értem a CCseket...  ;) ), lehet kerülgetni az embereket, ilyesztgetni õket, leugrani a lépcsõket, csekkolni a sok szép lányokat... 8)
Multkor bicikli úton ment a csaj és kotorászik a táskájában, jó közel mentem hozzá és behúztam hírtelen minden fékem - úgy megilyedt a tárcsák csikorgásától, hogy majdnem kiszórt mindent a kezébõl, azt se tudta merre ugorjon... biztos tanult belõle... :)
Amúgy meg volt, hogy velem szórakoztak. Mentem a fogas felé a Moszkva felöl és tudjátok, ott elágazik a bicikli út meg a járda a büfék miatt. Namost én nem szeretek ott a bringaúton menni, mert nem nagyon férek el a kormányommal a hülye cikk-cakk korlátok között. Egy csávó - hasonló izomagyu taho ezt látván, de lehet, hogy csak túl jó kedve volt átdobott elöttem egy ilyen üdítõs kis papírdobozt, de így jól megküldte, úgy pattant le a telefonfülkérõl... Lefékezek hátranézek. Aztán valamit beszólt, meg láttam ott van még 5 klónja. Ha még csak négyen lettek volna... Na mindegy mondom én már most többre vittem az életbe mint õ valaha fogja... legyen ennyi öröme... Persze azért elnézegettem volna hogy folyik le a vére a kesztyûm protektorjáról...

#28
Lepke

Lepke

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Majdnem egesz eletemben sportoltam valamit, es mindig is szerettem azokat az utcai sportokat, ahol az en altalam hajtott geppel arra mentem amerre gondoltam. A kozben arcomba suvito menetszel tetszik meg nagyon, es mar eleg reg ereztem hasonlot :)
Szoval nagyon szeretnem, ha nem csak en gyogyulnek, hanem parhuzamosan velem a bike is.


#29
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Szimpi egy csávó vagy Te ;D, ilyen állapotban telókat bámulni.... hihetetlen fanatikus gyógyulás, na csak gyógyulj minél gyorsabban!!!!!!!!

#30
Lepke

Lepke

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hello Mindenki !

Megvolt a kontroll vizsgalat, lattam a rontgen kepeket a labamrol. Szep nagy csont osszeforras lathato rajta, aminek nagyon orult a dokim, meg en is persze. A lenyeg hogy meg aznap (csutortok) mentem mankok nelkul, mert mar nem nagyon birom veluk egyutt :) Azert meg kimelnem kell, mert meg csak 5 het telt el a mutetem ota, es azert az ilyen toreseknel legalabb 6 het kell a gyogyulashoz. Meg 1 het az OORI-ban, es akkor jovok haza. Ma hazafele jovet beneztem az X-factorba, elso telot nezni. Egy felelt volna meg a kivansagaimnak: Shock Works Big One 179000 Ft, sajnos eleg draga, meg varok vele.
Ha esetleg valaki tudna hasonlot szerezni irjon ide plz. Kb. olyan 100e Ft kornyeken meg lehet hogy belefer. Joda, te is szolj, ha tudsz eladot :)

Ja, a doki azt mondta, hogy kb. 3 ev mulva veszik ki a vasat a csontombol. Erre visszakerdeztem hogy mennyi ??, azt mondta lehet hogy 2...na szep :)

Sziasztok, igyekszem bringara ulni !

#31
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
TScience, én épp az ilyenek miatt megyek 40 felett az út közepén, az autósok sem mehetnek sokkal gyorsabban.

#32
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
HI!!

beleolvastam a topicba és elszörnyûlködtem...
Lepkének mielöbbi teljes gyógyulást kívánok és nagyon körültekintõen kell menni (MINDENHOL)

engem épp a mai nap folyamán ütött el egy autó, egy lépcsõsoron(több szintû) ugrattam ki, mikor beleértkeztem a következõ lépcsõsorba hirtelen elvesztettem az irányítást a gép flelett és az erre rákövetkezõ lépcsõsoron elestem és egészen kicsúsztam az autóútra épphogy kikerült az autós!! (eurocenternél volt) össze-vissza törtem magam, semmi védõ nem volt rajtam!!!


MINDENKI NAGYON ÓVATOSAN ÉS MEGFONTOLTAN CSELEKEDJEN ÉS NE VÁÁLALJON BE MINDEN BAROMSÁGOT!!!!!!




#33
totalscience

totalscience

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
budakeszirol jarok dolgozni (napi ket dh :)) de a minap kesve indultam, ilyenkor a budakeszi uton zuzatok lefele. az autok ugy-ahogy kikerultek, de egy dobozos teherauto kb 30 centit volt hajlando tartani tolem, aztan amikor feluton volt, szepen hatarozottan kezdett leszoritani. fekezek mint orult, EPPEN HOGY nem sodor le az utrol (magas padka, meter mely betonarok, 60-as tempo), adrenalintol kaprazo szemekkel indulok utana, joval lejjebb, a lampanal beerem:
- majdnem sikerult kinyirnia! - meg magazom.
- miert, semmi bajod nem tortent. - elnezo mosollyal az arcan.
- az nem rajtad mult oreg!! te hivatasos sofor lennel? emlekszel meg a kreszre?? (minimum egy metert kell tartani a bringastol, le van irva)
- zarovonal volt, nem lephettem at...
ezen a ponton vesztettem el a maradek modoromat. majdnem utottem, de aztan csak beszeltem errol-arrol.
viszont megtalaltam az "Ultimate Driver Neutraliser-t". 3 rugoert lehet kapni suritett levegos kurtot sportboltban. ha akkor lett volna nalam egy olyan, csak benyomom az ablakon, es mar kvittek is vagyunk :))


#34
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Lepke: nagyon jo! hogy igy gyogyulsz,csak igy tovabb!!!

Addig oruljetek amig magyar autost lattok, mert csak hulye, de az amik meg egyszeruen benaaak!!! de nagyon, nem tudnak mitkezdeni 1 bringassal....

Mindenkinek balesetmentest!

boar


#35
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

inkabb legurulok a lejton, es a vegen van egy 6-os lepcso, azt meg leugrom. Atmegyek az aluljaron, es felciplelem a cangamat a lepcson :)

Sziasztok, legyetek korultekintoek, mint en lettem !



Kedves Lepke, iszonyúan körültekintô lettél!  ;D ;D ;D

Komolyra forditva a szót, szerintem nem kell annyira félned a vasrúd kivételétôl a lábadból. Lehet, hogy pár hétig nem ülhetsz utána cangára, de szerintem 2 hét a max. És gondolj arra, hogy akár nem is ülhetnél cangára egyáltalán. Mit neked az a kis vas-kivétel 1 év múlva!

#36
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Járdán 20km/h-val szabad menni, hivatalosan csak akkor, ha az "úttest kerékpározásra nem alkalmas". Ez egy elég tág definíció...

#37
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
lehet járdán menni, de csak max 10 km/hval , ahogy Lensver mondta, de nem kell tolni !

#38
Lepke

Lepke

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Jo reggelt mindenkinek !

Raknam mar ossze a bringamat, de sajnos most hogy nem dolgozok (nincs fusim se ) :( nincs eleg penzem. Szeretnek egy nagyjabol durva elso telot, mert az enyem osszegyurodott, nem birta ugy mint en :). Jo lenne ha a becsuszoszar legalabb 30-40 mm-es lenne, olaj-levegos, duplavallas, es szeretnek legalabb 180-200mm-es utat.
Nagyok az igenyeim ? :) lehet, de az elozo az eleg gyenge volt. Rugo-elasztoman, kb. mozgott vagy 80mm-ert. Lejto kozben ereztem is, hogy nem sokat er. Ha tudok szerezni egy brutalisabb telot, asszem kell majd uj kerekagy is, mert szerintem az atuto tengelyes lesz nekem meg a Deore van. Fog kelleni meg egy uj felni is, nem hiszem hogy meg lehet majd csinalni a regit. Es azt mondja Joda hogy elgorbult a 200-as fektarcsam is, de azt megprobalom hidraulikus pressel kiegyengetni :)
Szoval eleg sokba lesz ez nekem. En meg abba is belemennek hogy reszletre veszem meg a telot, valamelyik boltban, csak lassam mar epulni.
En mar ugyis kezdek epulni, az aggaszt egy kicsit, hogy amit a combcsontom melle tettek vasdarabot, valmikor ki kell venni. En ugy hallottam hogy lehet hogy csak 1 ev mulva. Addig annyit fogok bringazni, hogy teljesen visszajon az izom a labamra. Attol tartok hogy amikor kiveszik megint kap az izom rendesen, mert a cuccos kb. 30-40 cm, es 4 csavar is fogja :( Nem faj, nem is erzem eleg jol megcsinalta a dokim, de szerintem legalabb 1 honap kihagyas lesz belole.
En inkabb a jardan szoktam menni. Regen mindig mikor Budarol jottem a Margit hidon, akkor a pesti hidfonel mindig kimentem az uttesre, hogy ne kelljen lepcsoznom. Ez a baleset elott valtozott, inkabb legurulok a lejton, es a vegen van egy 6-os lepcso, azt meg leugrom. Atmegyek az aluljaron, es felciplelem a cangamat a lepcson :)
En ugy erzem nem lesz bennem maradando karosodas, de azert meg megvarom a kontroll vizsgalatot. Ugy erzem nagy szerencsem volt, hogy igy megusztam.

Sziasztok, legyetek korultekintoek, mint en lettem !


#39
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szerintem a gyalogosok sokkal kiszámithatatlanabbak, mint az autósok, márcsak azért is mert kisebbek lévén,sokkal mozgékonyabbak igy én szivesebben közlekedem a kocsik közt.

Szabály, ha jól tudom az  hogy a járdán nem lehet bicajjal menni, csak ha nincs rá más lehetôség, de akkor is vagy tolni kell, vagy valami 10km/h-val haladni.

#40
sped

sped

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
A kérdés: városban hol szoktatok tekerni, inkább a járdán vagy autók között akár csúcsforgalomban is?

Én ha lehet járdán megyek és csak nagyon rövid szakaszokra megyek le az útra ezzel is csökkentve a balesetveszélyt, mert ugye én tudom hogy ha egy gyalogos elém ugrik akkor biztosan meg tudok állni [ilyen helyeken ahol ez esedékes ugye nem 40-el kell tolni neki] de az autóvezetõk képességeire inkább nem bízom rá magam, fõleg nem azokéra akik sportot ûznek a bringások kicentizésébõl / ledudálásából / anyázásából stb.-bõl..

Egyébként mennyire szabájos bicajjal a járdán menni? Van erre valami szabály [gondolom van, mindenre van]?