Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BP - az eletveszelyes varos

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
150 hozzászólás a témában

#41
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Hát a nyári hõségben tényleg veszélyes BP.
Majdnem eldõltem a lámpánál,néhány oszlop is közel volt,de hát így jár aki nem a bringázásra koncentrál.
A szebbik nem ugyanis nekivetkõzött a nyárnak,én meg nem gyõzöm kapkodni a fejem. ;D

#42
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
JAJA DE JÓ!!!  :D

Nagyon örülök hogy már ilyen jól vagy!!! Remélem hamarosan tekerhetsz is majd és semi perc alatt olyan jól leszel mintha semmi se törént volna!!!  ;)

Mit mondanak a dokik ? ? ? Lesz valami maradandó vagy akármi ? ? ? Szóval teljesen rendbejössz ? ? ?  :) (Nagyon remélem!!!)

#43
Lepke

Lepke

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok Ketkerekuek ! :)

Most ertem haza az ORI-bol (Orszagos Rehabilitacios Intezet).
Megint koszonom a jokivansagokat, ha minden jol megy, akkor juli 4-en a vizsgalaton azt mondjak majd, hogy dobjam el a 2 mankomat :)
Ma kozoltek velem a gyogytornaszok, hogy hetfotol nem kell mar injekciozni magam Fragmin-al. Ezt elvileg a trombozis, meg a lebenulas ellen kaptam.
Sajnos most szombat-vasarnap meg beadom magamnak, de mar az eltet hogy hetfotol vege ennek is :)
Joda, nalad van a bringam, de kerlek ne alakitsd at szoba biciklire. Nemsokara erte megyek, koszi hogy hazavitted :)
Ja es igerem, hogy a vazat kezdem mar lassan rendezni veled.

Sziasztok, megyek kajalni, kesz a tojasos lecso :)

#44
tib

tib

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hi!

Megnyugtato hallani, hogy rendbejottel Lepke! :)

Itt van megegy kis story a topichoz:

Szombaton teljes lelki nyugalommal kerekeztem egy csendes kis kertvarosi utcaban hazafele.
Ket alak ugyancsak ott ballagott az ut kozepen, es kivetelesen sikerult az utat teljes szelessegeben elallniuk. Ezert szepen lefekezek, kikerulom oket.
Mikor mar kb. 20m-rel elhagytam oket, egy utest erzek a vallamon, aztan latok elgurulni egy jo nagy nyers diot (ugy a zold tokjaval egyutt - kicsit kisebb, es kemenyebb, mint egy teniszlabda).
Szoval valamelyik izomagyu kreten megdobott hatulrol, meghozza jo erosen, mert igy is, hogy nem kapott telibe percekig ereztem a helyet.
Tanulsagok:
1. Ha tarkon v. halantekon talal, lehet, hogy lefordulok a bingarol -> ez +1 indok a sisak mellett!!!
2. Az izomagyu tahok lehetnek rosszabbak, mint a kutyak/setaltatoik.
3. A zold dio kimoshatatlan foltot hagy! :(
Igy talan ertheto, hogy annak ellenere, hogy keves bekeszeretobb embert ismerek magamnal, akkor nem bantam volna, mondjuk este reszegen osszeverekszenek es kinyirjak egymast, or something like that...
>:(

#45
totalscience

totalscience

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
big up lepke!
azt tudtuk, hogy felepulsz (sokszor ittunk az egeszsegdre) de, hogy ilyen gyorsan, azt nem. a gepet csak epitsd, fogunk mi meg kozosen ereszkedni ebben a szezonban.
a.

#46
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
05/26/02 16:29:43
06/23/02 07:59:25

ez egy honap sincs..
lepke vasbol vagy.  
akkor aznap, ott, abban a pillanatban nem gondoltam volna.. legmereszebb almaimban sem.
jobbulast tovabbra is.

#47
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Na azért, addig is szobabrinyó! ;)

#48
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nna sikerult meggyoznom a baratnomet, mar nem all olyan durvan a dolgokhoz.
Mos megyek vissza, hetfo van, de majd a hetvegere megint haza jovok :) Akkor lehetek ismet gepkozelbe.

Sziasztok, jo tekerest, de csak ovatosan ! ;)
(kezdek gyujteni bico alkatreszekre)


#49
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kedves Lepke!
Isten hozott újra a cangások körében - ahol remélhetõleg hamarosan már nem csak lélekben lehetsz jelen majd.
Nagyon örülünk, hogy túlélted ezt a balesetet, és hogy már olyan jól vagy, hogy tudtál irni is nekünk.
Rettenetesen szerencsés vagy, hogy "csak" ennyivel úsztad meg, mert bizony rosszabbul is járhattál volna.
A barátnõdnek abban szerintem nincsen igaza, hogy hagyd el a bicajozást, mert õ nem szabhat neked korlátokat olyasmiben, ami neked az életet és boldogságot jelenti. Részben azért igaza van, mert nagyon félt téged, és gondolj arra a borzalomra amit neki is át kellett élnie, amig te élettelenül feküdtél a kórházban. Nem akarja még egyszer ezt átélni, teljesen érthetõ módon.
Szerintem meg tudnád nyugtatni,hogy bár ezentúl is fogsz bicajozni, ez nem úgy fog történni, mint eddig, mert sokat tanultál ebbõl a balesetbõl.
Ha a hozzátartozód,kedvesed látja vagy megérti,hogy az adott dolgot lehet biztonságosan is csinálni, akkor általában megnyugszanak.

További még gyorsabb gyógyulást kivánok és óvatosabb közlekedést a jövőben.

#50
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok !

Eloszor is, koszonom mindenkinek a jokivansagokat.
Mar egesz jol vagyok, csak meg nem allhatok ra a bal labamra, mert lehet hogy nem forrrt meg ossze rendesen, es akkor rovidebb lehet. A fejemen latszodik egy kis varras, de nem veszesen. Meg a jobb szemem feherje veres egy kicsit, de mar az is javul.
En ugy erzem az mentett meg, hogy elotte eleg sokat sportoltam. pl: kiskoromban usztam, aztan 2 evig kajakoztam, es kb. 6.-os lehettem amikor kaptam egy felcsatolhato gorkorit :) ezt kesobb levaltottam sorosra. kb. 13 evig ment a gorkori, es aztan elkezdtem snakeboardozni is. Ezt kb. 5-6 evig nyomtam, es szinte elsonek kezdtem Bp-en. Sajnos 1 evvel ezelott, egy extrem magazin szeretett volna a Snakeboard-rol irni, persze kepekkel. Kimentunk a Gorzenalba. Ott van egy kb. 5m hosszu tort korlat. En ezt szerettem volna vegigcsuszni fifty-fifty grind-ban. Egy ivbol kellett felugrani, de en sajnos ugyerzem tul lassan mentem, es ahol a korlat elkezd lefele hajlani, megalltam. Erre en meg leugrottam kb. 1m70cm magasrol. Sajnos olyan hulyen erkeztem a foldre, hogy kitamasztottam magam a bal labammal. Ereztem, hogy kiment a terdem, de nem maradt kicsavarodva, visszaallt. Nagyon fajt, nem tudtam raalni, ezert kihivtuk a mentot. A korhazban kiderult, hogy reszleges keresztszalag, es oldalszalag szakadasom van. Nem mutottek meg, de ma mar ugy erzem meg kellett volna, mert meg ma is erzem hogy gyenge.

Az orvos azt tanacsolta, hogy bicajozzak, mert azzal erosithetem :) Ekkor keztem. Eladtam a Snakeboardot, es elkezdtem osszerakni a bicomat.
Persze olyat arartam osszerakni ami birja az ugrasokat :).

Most epp Budakeszin vagyok az Orszagos Rehabilitacios Intezetben. Itt minden reggel van gyogytorna, ahol a labaimmal foglalkoznak, es utana van meg egy konditorna is ahol mindent megmozgatnak. Egesz jo a hely sajnos. Itt nagyon sok a csonkolt beteg, es nagyon orulok hogy nekem megmaradt mindenem.

Nem szeretnem abbahagyni a cangat, mert nagyon szeretem, de en is belegondoltam a velem tortentekbe, es asszem veszek majd egy bukot, es persze kicsit atgondotabban hajtok majd.
En 10 kilot fogytam a tortentek ota, de a Szuleim es persze a Baratnom, aki nagyon sokat segitett a korhazban, teljesen kivoltak. Az egy het altatatas alatt semmi sem volt biztos, de amikor kezdtem helyre razodni, meg a dokik is megjegyeztek milyen gyorsan gyogyulok.
Egyedul a Baratnom fenyegetett meg, hogy ha folytatom a kerot itthagy. Szerintetek igaza van ?

Julius 4-en megyek vissza a Janosba controll vizsgalatra, remelem ott azt mondjak majd, hogy raalhatok a labamra, de addig is 2 manko :(

Megegyszer koszonom mindenkinek az erdeklodest.

#51
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Olyan aranyos kép tárult elém ma reggel: Egy 160-as néni (magasság cm-ben) sétáltatott egy dán dogot!  :)

#52
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Shaman, arról a kutya valóban nem tehet ,de ha elkezd kergetni arról már igen ! elég nagy kaka ám ha  megálsz és elkezd feléd futni egy egy méter magas dög !

#53
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Igen ez a lényeg, az emberek rohadt önzõek és nem érdekli õket, hogy a másikat zavarja, de közben õ maga is belesüllyed a kutyája lassan nyakig érõ szarába, nem is beszélve a fent említett veszélyhelyzetekrõl.
De egy biztos: amig egy kis szarzsák lerághatja a bokámat mindenféle következmény nélkül, addig én a bringámról nem fogok senki torkának vagy lábszárának ugrani, de még az utca közepére szarni, hugyozni sem.
Ha valakit zavar, hogy biciklisták vannak (és nem egy autós vagy BKV-s) az szóljon.

üdv, lcs, aki szereti a kutyákat is, csak tudja, hogy a kutyának nem jó a városban és az embernek se jó, hogy kutya van a városban csak azt hiszi.

#54
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
lensver: miért a kutyát lõnéd??? õ igazán nem tehet semmirõl.. nem tudja,hogy bicikliútra szarik...
a gazdát kéne--- lelõni vagy nemtom... ez nem az én dolgom...

#55
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Na ezt csak azért kérdeztem, mert emléxem még kb 20 évvel ezelõtt, ha valaki kutyát tartott a városban, az nagy szám volt és összesúgtak az emberek mögötte, azután nagy divat lett.
Most majd nyílván jön a lelki rizsa, dehát akkor is voltak nehéz lelki állapotban lévõ emberek, mégis megvoltak kutya nélkül. ::)
Annyi más tisztább, egészségesebben tartható kisállat van még..... nem értem az embereket.

#56
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Lehetne mondani, hogy a biciklivel is csak a gond van, mégis sokan tartanak.
A kulcs: azért, mert szeretjük! Mert jókedvre derit. Mert a társaságában boldogok vagyunk.

#57
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
lcs, ez engem is érdekelne   :-X

#58
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
minek kutyát tartani, csak a gond van vele? ::)

#59
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
vagy nem szeretné, hogy elaltassák azért mert a traktor állával szétmarcangolt egy bicóst ...

#60
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na ja, ez a kutya-téma vissza-visszatér közénk. Pár nappal ezelôtt engem többször is megkergetett kutya, kétféle is. A kisebbikkel nem volt probléma, de nagyobb már félelemetesebbnek tûnt.
Egyébként szerintem ha valaki igazán szereti a kutyáját, figyelni fog rá, mert valszeg nem szeretné, hogyha egy ôrült bicajos elütné!