Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BP - az eletveszelyes varos

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
150 hozzászólás a témában

#141
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Én is nagyon sajnálom a srácot. Még így a leírások alapján is szinte sokkol, ahogy megpróbálom elképzelni. Tényleg mindig tegyetek fel sisakot. Múlt hétvégén a bükkben voltam (de jó nekem ;D) lightosan túráztam csak és így is sikerült lefejelnem egy létrát. Ha nem  lett volna rajtam a sisak biztosan betöröm a fejem.

#142
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Az, hogy "megállitod" a forgalmat az autósokat sosem fogja elgondolkodtatni, hanem ez agresszivvá teszi ôket. Hidd el, én éveket jártam ilyesfajta tüntetésre(és ott általában nem tiz, hanem volt úgy hogy 30-50 vagy még több cangás vonult föl), és még páran a fórumról, pl. Pixel  és Zed.
Hidd el, egy autós nem fog azon elgondolkodni, hogy mért akadályozod a haladásban. Inkább anyázni fog, és még jobban utálni fogja a biciklistákat.
Fôleg, ha nem is tudja, hogy miért tesszük, ha nem magyarázzuk meg.
Egyébként szerintem a probléma általános jellegû és nem attól függ, hogy valaki kocsiban ül vagy sem. Amikor egy biciklista elcsap figyelmetlenségbôl egy gyalogost, az ugyanabból a hibából ered. Tehát itt olyasmirôl van szó, ami nem csak egy kasztra jellemzô, hanem az egész emberi nemre.
A kocsis nem csak azért csapja el a biciklist, mert autós, hanem mert alapvetôen szétszórt, figyelmetlen, vagy törtetô és nem érdeklik más emberek. Az emberi tulajdonságokat meg szokásokat pedig iszonyúan nehéz  megváltoztatni és sikert sajnos valamiféle kényszerrel lehet elérni (valami olyasmi, amit muszáj megtenni, mert magától senki nem fog csinálni semmit és változni  sem - tisztelet a kivételeknek).

Bár ha engem kérdezel, szerintem azért valamennyit javult a helyzet, és az autósok is türelmesebbek a bicajosokkal szemben. Ez nemcsak az én véleményem, hanem több barátomé is!!!

#143
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
nem hiszem hogy torni zuzni kellene. hanem egesz egyszeruen megallitani a forgalmat hogy lassak mi is itt vagyunk. es termeszetszerueleg ez egyszer nem nem eleg. akkor ki kell menni a kovetkezo heten is . es ha meg ez sem akkor a kovetkezon is.
ha permanensen es tematikusan csinaljuk nem lesz az az ember akinek ez ne tunne fel es ne gondolkodna el rajta. az hogy milyen modon az pedig egy megbeszeles targya. egyenlore tanacstalan vagyok hisz meg eletemben nem szerveztem tuntetest. ezer` kertem esetlegesen tapasztaltabb emberek tanacsat. es tovabbra is varom.

#144
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Helló tr, na e topicban választ kaptam a kérdésemre. Borzasztóan sajnálom, ami a sráccal történt, és kivánom, hogy minél hamarabb gyógyuljon meg. Mondd meg neki hogy egy egész bringás fórum drukkol neki.

Amit a tiltakozásról irsz, abban én benne lennék, csak nem mindegy, hogy hogyan. Igen, ilyen dolgokat, mint tüntetô tekeréseket már mások is csináltak és csinálnak is. Te azt mondod, hogy nem sok eredményt láttál belôle, és ez valóban igy van, mert sokszor olyan tagok is  eljöttek az ilyen tekerésekre, akik bunkó magatartásukkal növelték a cangások iránti rossz érzéseket. Mégis, azt kell, hogy mondjam, hogy valahol eme egyesületek igenis eredményesek voltak, mert sikerült kicsikarni pár bringautat meg támogatást a kormánytól.
Ha egy ilyen komoly egyesületnek nem sikerült megváltoztatni az autósok hozzáállását, akkor szerinted mi, egy maroknyi ember, hogyan tudnánk azt megcsinálni? Te hogyan akarod kivitelezni a tüntetést?
Feliratozott plakátokkal vonulni, vagy véres fotókat mutogatni az embereknek? Ôket az ilyesmi nem izgatja. Az ilyesfajta baleseteket csakis valami országos divathullám változtathatná meg, vagy nagyon erôs embervédelmi törvények, súlyos birságok. Szerintem egy olyan autóst, aki bizonyitottan hibás volt biciklis gázoláskor, magas pénzbirsággal kéne sújtani, a bringást meg kárpótolni. De könyörgöm, erre hogyan lesz lehetôség ebben az országban?
Persze, csinálhatunk megtorló akciót is, és pár kocsinak betörjük a szélvédôjét, s otthagyunk papirokat, hogy "ezt az elgázolt biciklistákért", de ennek se lenne sok értelme.
Tehát, hogy hogyan lehetne a buta és agressziv autósok ellen hatékonyan fellépni, nekem sajnos fogalmam sincs, csak annyit látok, hogy pár ember nem sokat tehet.
Vagy talán mégis van megoldás? Remélem, tévedek, és tényleg van.
Mint emlitettem, valami tüntetésben azért benne lennék, csak ki kell találni, hogyan csináljuk.

#145
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
szeher u. bognar utca sarok. ahogy jossz le a szepjuhasznetol .- sorompo - ket fekvo rendor - aztan le az utca aljaig az elso nagy keresztezodes. ez az a bizonyos.

#146
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Valaki le tudná írni, hogy hol történt az eset? Az elsõ hozzászólásban említett keresztezõdésben? Csak mert hallottam más infot is a helyszínt illetõen. THX!

#147
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
az esetnel en is ott voltam a szemem elott zajlott az egesz.
talan reszletezni valoban felesleges
az hogy ezzel kelek ezzel fekszem gondolom nem lepi meg azokat akik lattak ilyet testkozelbol. nem elso felhaborodasomban de ugy erzem talan lehetne tenni ez ellen valamit. szervezodjunk es vonuljunk ki budapestre es lepjuk el az utcakat. nem az autosok ellen hanem a bringasokert. tudom hogy van mar ilyen "szervezet" vagy szervezkedes de nem latom igazabol eredmenyet. mintahogy mindenhol, itt is az agressziv politika vezethet celra. isten ments hogy barki is kommunistanak nezzen errol szo sincs csak iszonyuan felajzott a szombati baleset. juniusban elejen menjunk az utcara tegyunk valamit ezer`. talan a sracnak is segit a mielobbi felgyogyulasban.
varom a reakciokat szerintetek van e ertelme vagy nincs.
en egy voksot tennek az _igen_ melle.

#148
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Nagyon szomorú az eset, egyszer elõttem is szép laposra nyomott egy kb. 10 éves gyereket egy betonkeverõ a bringaúton (!!!), utána egy hétig kb. 10-zel közlekedtem.
Várhatóan az autóst sem fogják túlságosan elmarasztalni (legrosszabb esetben is felfüggesztettet kaphat), mert van ez a 40-es sebességkorlátozás bringára, és ha a srác 60-nal ment, akkor elméletileg õ is hibás volt. Bukó nélkül meg ne engedjetek senkit bringára ülni!

#149
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Hasonló esetem nekem is volt egy hete. Pünkösd elõtti vasárnap. A barátnõmhöz tekertem, az õ nõi vázas biciklijét vittem neki haza. Nem száguldoztam vele, élveztem, hogy fasza idõben tekerhetek. Újpestrõl mentem szentmihályra és kb 5 autót láttam egész úton. Az ötödik viszont baszta megadni az elsõbbséget. Én szerintem nagyon helyesen az út jobb széléhez húzódva tekertem annak ellenére, hogy nem volt forgalom, és ekkor kanyarodott jobbról ez a barom.Nem ütött el, mert elkaptam balra a kormányt, de marha nagyot pereceltem. Ha ez hétköznap történik, akkor simán keresztülmegy rajtam a 77-es busz vagy bármi más. Egybõl felpattantam az autós meg továbbhajtott. Szerencsére kisebb zúzódásokkal megúsztam.
Egyébként melóba bringával járok és a kerékpárútnak rengeteg helyen elsõbbsége van ráadásul ezt táblával jelzik is, de a legtöbb autós ezt leszarja vagy egyszerûen nem veszi észre. Már tudom, hogy melyek ezek a veszélyes helyek és nem száguldok át rajta hiába van elsõbbségem. Viszont akárhányszor átmegy ilyen helyen elõttem egy autós, elborul az agyam. Egyszerûen nem tudok hozzászokni a paraszt viselkedéshez. Már gondoltam, hogy ilyen esetekre viszek magammal egy marék követ az övtatyómba, csak hát én nem vagyok ilyen bugris.

#150
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Én is mihamarabbi jóbbulást kívánok a srácnak. Tegnap találkoztam veletek az Erzsébet-híd lábánál és meséltétek az esetet, nem nagyon bírtam normálisan haza tekerni. Mindenhól azt figyeltem mikór jön egy kocsi és csap el.

Palmer

#151
totalscience

totalscience

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
sziasztok!
elso hozzaszolasomban a szombaton (05.26.)tortent szornyu es ertelmetlen balesetrol szeretnek irni, aminek erintetje es szemtanuja volt tobb forumos tag is.
a penteki varosi tekeres resztvevoi es par budakeszis tag indult egy kozos ereszkedesre a szepjuhasznetol a varos fele. voltunk vagy nyolcan-tizen, emiatt a harci szellem azonnal atvette a jozan merlegeles helyet a fejekben - zuztunk lefele rendesen. a szeher ut-budencz utca sarkan egy astra fekezes es a jobbkezszabaly megadasa nelkul hajtott elenk. a legelol halado gyuri nevu srac hatvannal talalta el a jobb elso sarvedot. csak rajta nem volt buko kozulunk...
a tovabbi reszletektol megkimelek mindenkit, a srac jelenleg melyaltatasban fekszik, koponyatores, combnyaktores, es meg egy csomo kisebb(?) serules. mielobbi es teljes felepulest kivanok neki. az orvosok szerint megvan ra az esely.

en minden nap arra megyek bringaval dolgozni. eddig, bar figyeltem, soha nem fekeztem a keresztezodesben, "kocsog autos lefekez, nekem van elsobbsegem". hat nem fekez le. az autosnak fogalma sincs a kreszrol, viszont van neki masfel ket tonnas sulya tomor vasbol. mi meg vagyunk kb 80 kilo konnyu alubol + torekeny testbol. az biztos, hogy mostantol mindig, amikor a varosban tekerek, kiserteni fog ez a baleset, es soha tobbet nem bizom a testi epsegemet egy autos jo reflexeire, kresz ismereteire, "vezetesi kulturajara". es persze (ahogy eddig is) mindig huzok bukot, meg ha csak a haveromhoz gurulok is at.
bocs a hosszu beirasert, csak kivagyok, es sztem ilyen dolgokra nem lehet eleget figyelmeztetni magunkat es egymast.

ja, az a rendor, aki mericskelt, feltunoen jokedvu volt. biztos a sok szurke/feher arcu bringas, az okozo felesegenek ajulas kozeli allapota, meg a ver latvanya dobta fel ennyire. gratulalok neki!