Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Miért utálják a rendõrök a bringásokat???

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
129 hozzászólás a témában

#21
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
De egyáltalán hogy tudnak feljelenteni ha nem állok meg?Egy csaj bordó-fekete bringával átment 3 piroson?
Más:ha elütnek véletlenül és kicsit rosszabbul járok,esetleg elfelejtem az eszem,akkor mi lesz a bringámmal?Mert 1x voltunk egy ortophéd orvosnál,és a folyosón volt egy országútis srác akit igencsak elcsaptak,aztán beszélt v-melyik hozzátartozójával telefonon,amit akaratlanul is hallottam,és kommunikációjuk lényege az volt,hogy a srác bringája nem tudni hova került,de a telefon másik végén lévõ személy látta hogy az egyik rendõr ott biciklízgetett vele....

#22
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Ez teljesen olyan, mintha a bíroságon lennél, és az ügyvéd azt mondaná, hogy ismerd be (amit nem követtél el), és megúszhatod kevesebb évvel....
De ez egy akkora igazságtalanság...  :'(

#23
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
no most valszeg jogi ismereteim hiánya miatt felötlött bennem néhány kérdés. adott a helyzet kerékpárral elkövetek valamilyen csúnyaságot a rendõrök ugye kettesével járnak mert félnek egyedül szóval feljelentenek. ebben az esetben az õ két állításuk áll szemben az enyémmel ami azt jelenti hogy például kerékpárral hajtottam a villamos sínen és ráadásul átmentem három piroson/csak/. Mi van ha azt mondom hogy nincs is kerékpárom- mármint a szab. sértési elõadónak? Hogyan bizonyítják be hogy mégis hiszen a feljelentésnél úgyis csak a személyes adataimat figják felvenni? Vagy esetleg még ott tartunk hogy ha a rendõr azt mondja valahol hogy én egy gyilkos vagyok akkor azt mindenkli elhiszi, sõt egy idõ után már én is biztos leszek benne.


#24
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Van egy ismerõsöm akit feljelentettek miután átszaggatott vagy 4-5 piros lámpán, persze mind ezt késõ éjszaka tette, emiatt persze elég kötekedés szagu a dolog a rendõrök részérõl..........bár szerencséje, hogy nem szondáztatták...........
Helyszínem nem bírságolhat.

#25
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Legrosszabb esetben még mindig leléphetek,ha egy olyan helyen kap el,amit ismerek,mert a mellékutcákban nincs esélye....De ha mégsem tudok elmenekülni,mennyire vehetnek le?
Igaz eddig szerencsére nem volt konfliktusom rendõr bácsikkal,de szerintem a barátságos arcom elõvételével megúszhatnék egy-két lámpát...

#26
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Jojoba, engem is állitott már le rendôrkocsi, mert szerintük piroson tekertem át, de szerintem még sárga volt. De azért leállitottak, és nagyon kötekedtek. A végén már inkább elismertem az igazát, csak hogy leszálljanak rólam, mert nagyon agressziv volt az egyik. Ráadásul este volt. Megúsztam, de nem sokon múlott, hogy nem birságoltak meg.

#27
vendég__*

vendég__*
  • vendég
jojoba, távolj álljon tölem a kötekedés, de megbüntethetne a rendõr, sõt az összes piroson átszaladgáló gyalogost is megbüntethetné, nem teszik, elnézõek....emléxem még apám mesélte, hogy gyerekkorában nem egyszer büntették meg mert átment a piroson, változnak az idõk..
a másik, akkor is megbüntethet a rendõr ha azt mondod, hogy Te a zebrán mentén, mivel a kresz szerint tilos a zebrán kerékpározni.

Amúgy a rendörökkel az a legnagyobb gond, hogy nem fogják föl, a kerékpáros sokkal védtelenebb mint egy autós mert nem védi kasztni, sokkal védtelenebb mint egy gyalogos mert gyorsabban halad, és mindezek fölött nincs úthálózat kiépítve nekünk úgy mint az autóknak vagy mint a gyalogosoknak, és az elõbb említettek nem tekintenek minket kerékpárosokat a közlekedésben résztvevõ egyenrangú partnernek, csak zavaró tényezõnek.

Nah ez lehet elég zavaros volt...............

#28
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Lehet hogy épp nyúlta a bringát,ami nem valószínû mivel az elég nevetséges hogy pl. v-ki beöltözik bringásnak és útközben leüt egy gyereket a kerékpárjáról aztán felül és sprintel...
Különben így látatlanban én is az országútis pártján állok..
Más:ha átmegyek egy piroson amikor nem jön senki,megbüntethetnek a rendõrök?Mert végül is akkor minden gyalogossal is szívózniuk kéne.Meg ha épp használod a kerékpárutat az Andrássy mellett és tök tömött sétálókkal ill. a kutyáikkal,ez okból kifolyólag elhagyod azt,és a mellette párhuzamos kis egyirányú úton haladsz tovább,ami televan lámpákkal és hopp bekapsz egy pirosat,de nem állsz meg,hanem átmész az út jobb oldalán a zebra mellett ahol zöldet mutat a jelzõ lámpa.Na akkor belém köthetnek hogy piroson megyek át?Mert az útra nézve a lámpa piros,de mondhatnám azt is hogy a zebrán veszem a keresztezõdést csak pár centikével arrébb?!?

#29
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Végsõ soron igaza van fityisznek, mert nem láttam, hogy hogy kezdõdött, az egész üldözés. Csak most azon gondolkozom, hogy mit követhetett el, amiért így elkezdték cseszegetni. Nem tudom, lehet, hogy elõítélet, de én mégis inkább az országútist védem, látatlanban is. Pedig lehet, hogy elkövette élete legnagyobb hibáját, de azért is.... ::)

#30
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

persze persze csak tréfáltam.  én például mindig tudom mikor mit hágok ki mert aki minden szabályt betart az gyáva vagy robot.de hát a rend örei is válogathatnak a megoldások közt. szoval a gondolkodás ne essen már annyira nehezükre. miért van olyan sok rendör vicc, nem??

#31
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Úgy érzem félre ismertetek, én sem rajongok a rendörökért, nem egyszer volt már összetûzésem velük, futottak is már utánam. Én csak azt mondom, és mondtam mindig, hogy tudd miben vétessz, persze mikor ezt szóvá teszik akkor fel kell elene lázadni és nem beletörõdve lenyelni a bunkózást, soxor túloznak a rend "éber" õrei is.
Én csak azt nem tudom elviselni mikor valaki vét valami szabály ellen és úgy szitkozódik, hogy fogalma sincs arról, hogy mit is tett, vagy mi annak a következményei, de arról 100%-ig meg van gyözõdve, hogy Ö biztosan nem...............

#32
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

hát ez kurva jo lesz ha majd még a kerékpáros rendör is minket üldöz.csinálhatnánk versenyt belöle kit kergetnek meg többször!! akit meg elkap
annak csukottszemmel kell lejönni a libegö alatt
28as férfi kerékpárral.
természetesen a közlekedési és közerkölcsi szabályok teljes betártásával drága fityisz ;D ;D ;D

#33
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
ez tetszik fityisz  ;D ja  ahéten én is találkoztam biciklis rendörõkkel a móriczon majdnem elütöttek a járdán majdnem utánik szóltam de inkább nem, mert ketten voltak...

#34
vendég__*

vendég__*
  • vendég
El tudom képzelni a válogatást:

-Na emberek, két önkéntest kérek! maga és maga!
-Iiiiigen fõtörzs!?
-Tudnak maguk kerékpározni??
-He? kerékpározni?
-Én tudok fõtörzs!!! amatör háztömbkerülõ bajnok is voltam 9 évesen!!!
-Remek! maguk lesznek az osztag kerékpáros különitménye! Itt vannak a szolgálati kerékpárok, két kékre festett, szimánó vátómûvel felszerelt csúcs kerékpárok amikkel akár elérhetik a 20 km per órás álomhatárt is!!!
-Huuuuuuu, ez remek fõtörzs, de mi ez a sok biszbasz rajta?
-Nem kérdez!! Fölülni!!! Irány járõrözni!!
-Igenis!! áááááááááá, bummmmmmmm
-Hé maga! azt mondta tud kerékpározni!!!
-Én igy szállok le fõtörzs!!



#35
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Valahol azt olvastam hogy ezek a nyári turizmus idejére tekeregnek itt-ott,úgyanúgy mint a lovas- illetve kutyás rendõrök.Szerintem a kisebb rendbontások a szakterületük.
Amúgy mennyire jó bringások õk?-ha jók egyáltalán-
Meg vajon hogy lettek?Jelentkeztek vagy ez inkább v-mi büntetés féle a rendõrségnél?Van-e egyáltalán fogalmuk hogy mivel jár ez a munka,esetleg csak megnéztek egy sorozatot és bejött nekik,aztán úgy döntöttek hogy õk is!?
Nem szeretném hogy valaki pl. ellopja a táskám egy ilyen 'margitszigeti bringás zsernyák' szeme elõtt mert ha üldözõbe veszi és jön egy padka ,megágyaz,a táskás meg már az üveghegyen is túl.....

#36
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Hát nem tudom, hogy ezek mikor fognak szeretni... >:( :( (Te nem láttad azt az elszánt pofát..ahogy kergették azt a szerncsétlent, szinte meg tudta volna ölni az a szemét)
De az biztos, hogy így nem lesz nagy jövõje a "bringás rendõröknek"...
De azért reméljük a legjobbakat. ::)

Ja és még valami: Ezeknek a rendõröknek nem az lenne a feladatuk, hogy a bicikliutakat védjék? Tudjátok, hogy ne álljon rá a kocsi, a motoros ne ott menjen stb? Ennyire univerzálisak lennének? Akkor mi lesz az autóval közlekedõ rendõrökkel? Ki fognak szorulni?

#37
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
HOlnaptol kezdem a tréninget!!!!!  ;D
Amugy szerintem egy 5 év mulva a bicajos rendörök annyira megszeretik a biciklizést, hogy az autost bassza meg és nem a bicajost legalábbis remélem

#38
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
David: Egy edzett országutis ellen nem sok esélyük van 8), de lehet, hogy egy triálost el tudnának kapni.. Bocs az érintettektõl :-[
Egyébként nagyon komoly volt, a srác többször visszanézett, hogy hol vannak, és tépett nagyon...
Mondjuk a zsaruk se unatkoztak... Tekertek azok is, a végét sajnos nem tudom, szerintem a rend õrei kifáradtak, és feladták, de lehet hogy nem? ::)

#39
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
frusztrált köcsögök és ez a legkedvesebb amit tudok róluk mondani.  a qva anyjukat kergessék.

#40
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
És ezek a pimaszok jol nyomják??? (remélem nem)
Lassan jogsit kell letenni bicajozásra!!! ez  felháborito!!!  ;D