Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sztorik... 8)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
340 hozzászólás a témában

#41
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Nemfáj:
akkor marad Lao-Ce hejett Szun-Ce ;D


#42
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Trollember:

az erõszak erõszakot szül.......


Valóban!
De a baromagyúnak sem a hallgatás, sem Lao-Ce, sem a Biblia nem használ. Kipróbáltam. Csak begõzöltek tõle.

És akkor mi a megoldás?? Hagyni, hogy elüssenek?
Nem egyszerû, szerintem nagy dilemma, hogy visszaüss, vagy pacifista maradj. Bár... a Shaolin papok is szent emberek voltak, és ma sem rambók, mégis, a kung-fu/wushu kialakult, és fennmaradt...
Ha értitek, mire gondolok...
Szóval: ????????????????????????????

#43
rix

rix

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Csákó!

A sztorim nem nagyon vidám, de hátha más tanul a más kárán... ;)

Naszóval...két hete Hûvösvölgybõl indultam neki a városnak egy megbeszélésre. Kicsit csúszásban voltam, úgyhogy "húzzunk bele"...át a reptéren, be az erdõbe, kék túrista jelzés. (Nagyon kellemes kis terep, a Nyéki útig visz le a lejtõ.)
Kicsit meglódult a gép, vissza is fogtam picit de hát ugye bûn elpazarolni a jó kis energiát.
Egy teljesen lazának tûnõ kis szakasznál látom, hogy az úton keresztbe az öreg fa gyökere..."uccu neki, repüljünk át rajta!"...

Na át is repültem, de úgy egy tized masodpercen belül "puff" a bal oldalamon a fejemmel. Na fexem is a földön, a bíró számol, csikorog a fogam közt a homok és nézek vissza, hogy mi a "f*sz volt ez?". Hát látom, hogy a gyökér után másik 2 is volt és azon borultam be én a harmadik.
Fordulok és emelném a bal karom, de valahogy olyan hülye hangja volt, meghát nem is egészen úgy nézett ki mint a gyári.
-"Na, remek, szedd össze magad fiam!"- gondoltam, oszt közelebb kusztam a kezemhez mer' az nemigen jött. Az 100-asnak tûnt, hogy a nap további része mentõs buli lesz és az is biztos volt hogy én inkább ellátom magam amíg azt valaki intézi, úgyhogy telcsi, asszony felhív (7. hónapos pocak)..."hogy ne sokkoljam a hírrel?".
- Szia cicám! Estem...
- És? - merhát az ugye elõfordul.
- Kva nagyot estem -
- Jó. És?
- Asszem eltört a karom -
- neba....
- Nyílt törés...
...na úgyhogy felvezettem...

Megszervezõdött a mentõosztag én addíg kis trükkel -- mint John Rambo - ölbe vettem a kezem mer'hát nem tûnt jó ötletnek hogy ott a koszban pihentessem.
Az elsõ meglepetés akkor ért amikor ezen a nem túl forgalmas szakaszon megjelent egy kerós srác úgy kb. 8 percen belül.
Na itt döbbentem rá elõszõr, hogy totál amatõr vagyok...nála víz volt, nálam vízes narancslé...
A vízzel ugyebár le is hûtöttem a kezem, meg hát a mocskot is könnyebb azzal lemosni...

A srácnak ezúton is szeretném megköszönni mert, hogy visszament a bejárathoz könnyebben rám találtak.

Szóval jó buli volt kijutni, öcsém - aki motorozik - jött még segíteni, majdnem elájult.

Na a kórházi röntgenek után már látszott hogy alaposan összekócoltam a csontokat. Doki kérdezte is, hogy motor...?
- Én, motorral? Soha! Az veszélyes! - mondtam, de úgy láttam hogy vonakodik elhinni.

Na mindegy is. A lényeg, hogy a 4 ágyas szobában 5 nap alatt 4 kerós fordult meg, csak nekem volt bukóm közülük. Hát azok aztán fejek voltak!

Szóval vannak frankó lemezeim, mint Anakin Sywalkernek de ami tutkó, hogy egy métert ne menjetek bukó nélkül. A könyok-váll-alkar protector se hülyeség terepen mert sok a kiálló basz, amibõl én kifogtam egyet. Sebesség+80kg+kiálló szar nem túl jó kombináció...

Azóta voltam terepszemlén - ma már a teremben is, mert nehezen bírok a seggemen ülni - és megnéztem, hogy volt.

1. az érkezési szögbõl az akadályok egy része látszott...
- tehát ha "hú, most állat leszek és átmegyek rajta", akkor jöhet pici meglepetés. Néha jobb kikerülni.
2. ha picit lassabban megyek...
- kisebb sebesség = kisebb erõk. (Tudom, "akkor mi értelme...?")
3. teló keménység...
- pár nappal az eset elõtt puhábbra vettem. Asszem nem baj ha kicsit ráz és a lányoktól is úgy hallottam, hogy jobb a kemény...
4. a feltételezett érkezési pontokon 1-2 rondább kiálló göcsört volt
- ha nem muszaj ne essünk ezekre, közöttük is le lehet szállni
5. a dobások nagy százalékában fejjel elõre szállunk, úgyhogy...
- ha így kívánod a nyerget elhagyni, legalább bukó legyen rajtad
6. Sebek, stigmák...
- marártejet semmiképp ne vigyetek magatokkal, nem lehet vele sebet fertõtlenteni, sõt azzal a mûtõbe se lehet bemenni. A Betadine pl. kis helyen elfér és egyben egy barátságosabb fickó mint Maximus Tetanus.
7. Ha egyedül tekersz
- legalább mobil legyen nálad. (Meg biciklis szett, meg kihangosító, meg GPS, meg jelzõrakéta és kamera, hogy utána vissza tudd nézni)
8. Miután összeraktak
- ne riogasd a többi topictársadat feleslegesen és ha nincs szabad asztal az étteremben akkor se úgy szerezz helyet, hogy váratlanul a vendégek arcába mutatod stigmáidat.

Na csákó, és vigyázzatok magatokra!


#44
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Ja. Amikor még volt egy Tesco bicóm, mi is mindig azt csináltuk, mert tök laza, hogy olyan a hangja mint egy kocsié :)

Anno. egy acél össztelóssal akartam kb. 70 cm-t, de ugye eleje le, én pedig a kormányon át... Szerencsére volt rajtam egy sildes satyesz, és az elnyelte a becsapódás erejét. Képzeld, ha a homlokom lett volna az... :o :'(

#45
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

Nekem is lenne egy jó sztorim igaz nem velem történt,csak szemtanu voltam.
Egy derült napon gondoltunk eggyet a haverral és elindultunk tekerni csak hát nem úgy sült el a dolog ahogy terveztük.
Még ki se értünk a városbol amikor az uton meglátott a haver egy 0.33l-es üditõsflakont az oldalán heverni.
Gondolt egy nagyot és átakart rajta gurulni de ami ez után történt arra õ sem számíthatott.
Amint ráment az elsõ kerékkel a doboz frankón behorpadt de úgy hogy ráfordult(szorult) a gumira és megindult körbe a kerékkel csak hát fél kör megtétele után ott volt az elsõ és eggyetlen akadály a teló ami sikeresen megállította.A haver akkora szaltót nyomott hogy még nézni is fájt ;D.Kb 5 perc erölködés és röhögés után sikerült lefeszegetni a dobozkát.
Erre a haver: "nincs kedve bicajozni igyunk egy sört"
Jól berugtunk...................


Ezt én is szoktam csinálni, de Nekem nem blokkol be tõle a kerék.
:)

VDaNi

#46
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
sala: ;D ;D ;D

Tegnap volt szerencsém hazavitetni magam autóval... A haver a 3as autópályán tartott Miskolcnak, így Gödöllõig vele utazhattam. Útközben szólt, hogy tankolni akar, így be is álltunk a J** kúthoz, ahol aztán az istenért sem tudott egy csepp üzit sem belepréselni a tankba, pedig minden csellel, ráolvasással, szitokkal próbálkozott... Már vagy 5percce rajta volt, amikor egy a másik kútnál álldogáló "kuncsaft" átszólt Nekünk, hogy kár erõlködni: váltás van.
HOGY MI??

Kérem szépen!
2003at írunk... egy autópálya melletti benzinkútról van szó... csúcsforgalom idején...
ÉS AKKOR VÁLTÁS MIATT NEM LEHET TANKOLNI??
Gyorsan körülnéztem hol vannak az oroszok...
bazzzz...
Én totál kiakadtam ezen...

Na mind1...
Csõváz és hátszél...
Joghurtot legalább még lehet kapni délben is.... PéeF

#47
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
;D

#48
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
Nekem is lenne egy jó sztorim igaz nem velem történt,csak szemtanu voltam.
Egy derült napon gondoltunk eggyet a haverral és elindultunk tekerni csak hát nem úgy sült el a dolog ahogy terveztük.
Még ki se értünk a városbol amikor az uton meglátott a haver egy 0.33l-es üditõsflakont az oldalán heverni.
Gondolt egy nagyot és átakart rajta gurulni de ami ez után történt arra õ sem számíthatott.
Amint ráment az elsõ kerékkel a doboz frankón behorpadt de úgy hogy ráfordult(szorult) a gumira és megindult körbe a kerékkel csak hát fél kör megtétele után ott volt az elsõ és eggyetlen akadály a teló ami sikeresen megállította.A haver akkora szaltót nyomott hogy még nézni is fájt ;D.Kb 5 perc erölködés és röhögés után sikerült lefeszegetni a dobozkát.
Erre a haver: "nincs kedve bicajozni igyunk egy sört"
Jól berugtunk...................

#49
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Nemfaj:
ajanlom Spike Bike torteneteit :)

http://www.bikemag.h...&cikkcsoportid=
http://www.bikemag.h...&cikkcsoportid=

#50
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
az erõszak erõszakot szül.......

#51
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ugyan ezt nalunk mar reg tudjak!!!!
megtanitottuk nekik! :-)


de jo volt rimelt!!

#52
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Ismeritek?
" A harag réme a béke vége. Tombol a bosszú népe!"
Hát legyen!
Három fémeztelen állat rugdos egy bringást, miután fellökik. A bicikliúton!!.
A kamionos lenyom az útról, mert nem bír megelõzni, a szembeforgalom miatt.
A buszos felrak a járdára, mert siet, hogy még elõttem a megállóba állhasson.
Gyalog: a lányomat majdnem eltapossa sietõs állat. Bõrönddel szinte fellökik.
A templomból kisietõ vénasszony eltapos, hogy hamarabb átmehessen a piroson.
Elegem van! Besokalltam! És többször majdenm elütöttek - megvertek - megkéseltek, csak mert éppen ara jártam, és nem hagytam a kollegát, lányomat, stb.
Ütni, törni zúzni fogok, kedvenc 1,5 kg-os nunchakum a hátamon lesz; és ha szemétséget és mocskolódást látok, ütök. Mert nem lehet másként szót érteni. (Jó, a vénasszonyt nem, mert azt elütik "lélektestvérei" amúgy is). De türelmem elfogyott, és ha nem emberi hang, hanem ellenségesség fogadja a normális szót, akkor ütük, túlerõ ellen és fegyver ellen is. Mert nem akarok háborúzni, de itt csak a harckocsinak nem mennek neki. Hát ideje tanulni, hogy a 173 cm/ 80 kg bringás is veszélyes lehet.
Uff!

#53
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

hogy a nagydarab verve kullogott el.....

jeh jeh!!! :-))))
vigyazzon is mert verve lesz

#54
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
ma delelott tortent adolog a bertalan es a bartok sarkan. egy kb. 190*100 kg csavo meg egy kb 175*75kg biker verekedett vmin. eleg durva volt, kb fel percig tartott, meg kozbelepni sem volt ido az utca tuloldalarol. a sztori asztori resze az, hogy a nagydarab verve kullogott el...

masik esemeny: ma lattam ket bringas rendort a budafoki uton. a cuccuk tisztara pacific blue, de a bike nem olyan tuti, mint a filmbeli csodak...

#55
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Anno vala a 26 os csehszlovak noi vazas pirosbiciklim.
Nagyon jo kis bicaj volt, mara mar sajna a padlason eszi a rozsda, pedig meg fenykoraban helyi bicajversenyt is nyertem vele.

Szoval mentem az uton, elottem haverom, mentunk rendesen. Az elso sarvedo palcaja szokas szerint surolta -fentrol nezve- a gumi bal oldalat. Mivel haverom tepett, es nem akartam lemaradni, ezert a szokasos labbal hajlitom mar odebb azt a sarvedopalcat modszerrel probaltam az idegesito hangot megszuntetni.
Egyszer csak hogy hogy nem betevedt a labfejem a kullok koze....
A nagylabujjam tove egesz a villaig feltevedt ott megakadt... a bicaj atfordult en az uton fekudtem hatamon a keroval.

Meg jo hogy nem jott senki az uton...

Eredmeny:
Labom megmaradt, kis veralafutas vagy vmi hasonlo /jo fabol faragtak/

Egy kullo kitort
Az elovilla elhajlott, azt a helyszinen visszatapoostam hogy menni tudjak
Az elsotengelyben is lett kajszasag azt is cserelni kellett
Az elso patkofek is elgorbult, kesobb mar nem is hasznaltam

De amugy nekem semmi bajom nem lett.

kov: "Szemben a feher farkassal"
"Es a csajok az utcan bamulnak" c story

#56
vendég__*

vendég__*
  • vendég

egy nyugodt tekeresnek indult (2)
(a "HármasHatárHegy" topicbeli rész folytatása)


Ezt nem azért írtam le, hogy dicsekedjek! Aki ezt feltételezi, az rosszindulatú. Egyszerûen egy történetet írtam le, melynek viszonylag jó a végkimenetele, valamint arról szól, hogy 3 kerós segített egy 4. társukon!

Egyetlen nagyon komoly tanulsága van, amit ott le is írtam (mármint a végén): Nem szabad egyedül tekerni!

Persze ez a "Bagoly mondja verébnek" effektusba illik bele, mivel én is soxor így tekerek...

#57
vendég__*

vendég__*
  • vendég
egy nyugodt tekeresnek indult (2)
(a "HármasHatárHegy" topicbeli rész folytatása)

Mentünk egymás után. Elöl Panther, utána Vera. Majd kis szünet. A második csoportot én vezettem. Utánam jött Kaszi. Egyszer csak nagy csattanást és keró csúszás zaját hallottam. Fék egybõl. Majd vissza. Kaszi a gépe mellett, de ellõször nem mozdult. Na ekkor nagyon be voltam szarva. Aztán automatikusan kapcsolt be a "vészhelyzeti események kezelése" címû üzemmódom.

Verának szóltam, majd Panthernak is. Visszatérve Kaszihoz elõször jött a gép eltávolítása. Oldalra pakoltam a vasat, de lehet, hogy egy kicsit megállt bennem az ütõ, mert én még így szétnyilt elsõ villát nem láttam.

Ekkor még nem tudtam, hogy Kaszi mozdítható-e. Jobb vállal lefelé feküdt. Végig nézve a bal oldalát nem láttam sérülést sehol. Tehát jött a "nézzük meg a másik oldalt" manõver. Na ekkor tért magához. Nyöszörgött egy kicsit, majd azt mondta, hogy nem tudja, hol van, meg hasonló érdekességeket. Ekkor már tuti volt az agyrázkódás.

Még egy kicsi nézelõdés és beszélgetés, majd egyértelmû volt, hogy a reflexei jól mûködtek, azaz eltörni nem tört el semmije sem, de nagyot esett. Tehát jött az "útszélre a Kaszival" project. Ezt is teljesítettük. Ekkor már beszélgetni is tudtunk. Gyorsan lemostam a sebét a Bourbon-nal. Szegény pia...

Közben telefon a lakásra. Kértem, hogy jöjjenek érte kocsival. Verával beszéltem azért, hogy ha le kell vinni az útig Kaszit, akkor segítsen. Pantherral megbeszéltük közben, hogy lement az út végéhez. Ott várta kaszi anyját és nõvérét.

Közben ment Kaszi "észre térítése". Eleinte azt sem tudta, hogy hol van, miért van itt. Aztán szép lasan eszébe jutott pár dolog. Elõször csak a tegnapi eseményekre kezdett emlékezni, majd már eszébe jutott indulás elötti pillanat is. Nemsokára már a tekerés érdekes részeire is emlékezett. Például az én baromi nagy tüskémre, a sárga útra, az útválasztásra.

Nem tudom meddig voltunk ilyen pihentetõ üzemmódban. Az a lényeg, hogy Kaszi arcába visszatért az élet. Ekkor kezdõdött a végsõ stádium, vagyis a "le a hegyrõl Kaszival" címû manõver. Elõször lementem Kaszi nõvérével a kocsihoz. Levittük a gépet és a hátizsákot, valamint a bukót és a szemüveget. Sikeres bepakolás után vissza az ösvényre. Majd felhúztuk Kaszit, mármint lábra állítottuk, és mivel azt mondta, hogy már tud járni - megelõlegezve a bizalmat neki - lekisértük a kocsihoz.

Itt elbúcsúztunk tõle. Még fönt megbeszéltem anyukájával, hogy a Margit korház ügyeletére vigye el. Ettõl kezdve már olvastatok a dolgokról.

Igyekeztem viszonylag pontosan leírni a dolgokat, de ez természetesen nem sikerülhetett. Nemcsak azért, mert nagyon gyorsan peregtek az események, hanem azért is, mert több, párhuzamos esemény is volt egy idõben. Ezt leírni nem lehet korrekten.

Azt tudom mondani, hogy

- ha Vera nem segít Kaszi sebét megtisztítani, nem tudtam volna egyedül,
- ha Panther nem megy le a kocsi elé, nem biztos, hogy feltalált volna Kaszi anyukája és nõvére,
- ha, ha, ha...

Ez a "mentsük meg Kaszit" project hármunk közös munkája volt. Én csak azt tudom mndani, hogy ez egy igazi kerós összetartás remek példája! Örülök, hogy együtt tekerünk, hogy ilyen Barátok vannak mellettem! Nekem persze utána olyan gyomoridegem lett - a kríziskezelés utáni saját idegesség elõjövetele, hogy - alig bírtam lejönni a hegyrõl.

Na és egy pár kérés a többiek felé:

Vigyázzatok a gépekkel. Nézzétek, vagy nézessétek át néha, hogy van-e rajta látható hiba (repedés, törés).
Öreg géppel ne menjetek fel a hegyre.
Gagyi gépet ne vegyetek.
Soha - vagy lehetõleg csak nagyon ritkán - tekerjetek egyedül.
A csoportban tekerés alkalmavála ne hagyjatok senkit se egydül!

#58
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Üdv emberek, mostmnéztem ezt a topicot és gondoltam én is leirok egy történetet a sokból.
Akkor kezdem is egy verseny élményemmel: -történt az egy szép õszi napon, mikr is megrendezésre került a CityCross verseny amolyan bulis kis verseny a városkánkban.
- A rajt: kb a fél mezõny kidült egy béna srác miatt, én szerencsére még kijutottam.
- A folytatás: egy fasza egyenesben ketten kiváltunk a sorból, ugyanis volt benn egy piramis ugrató még a BMX-es kollegáktól, na gondoltuk mi ketten h. szépen megugorjuk 55 környékén, a többi csak mellete libasorban közlekedet, és mit ad Isten az egyik helyi klubb tagja az ugrató után kidõlt az útra, na mi meg hajtunk mint az állatok aztán már csak az ugratón vettük észre a helyzetet, de már késõ volt huzni a levegõben a féket, de reméltem hátha túl ugrom de
- Eredmény: végül hárman voltunk egy kupacon, amint leértem egy nagy durranás (vkinek vmije széttépte a külsõm) ÉS az eddig szurkoló tömeg elhalgatott, feledhetetlen ez a kép mikor mindenki megnémult az ijedségtõl és moccani+szólni sem bírt.
- Végkifejlett:
Az elsõ srác csak pár horzsolást szedet össze, a másodiknak meghúzódott a gerince, nekem meg mivel volt rajtam könyök meg tértvédõ is nem lett komoly bajom, bár a térdvõdõ alatt is szereztem horzsolást, de a versenyt egyikünk sem tutta folytatni, én a durrant kerekem miatt nem a többi meg a sérüléstõl, pedig benne lettem volna az elsõ 5-ben.

Tanulság: a versenyen tarts mindenkitõl és mindentõl. Mert ha bénáznak elöted akkor.....


#59
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
minap megyek haza a szerelõtõl és már rámsötétedett... söprök a bringaúton és kerülgetem a kutya s@ratókat a panel negyed mellett... (minek panelba kutya..?) na mindegy. már megszoktam hogy kerülgetni kell és soxor nincs póráz....nade ami ekkor történt: a gazdi a bringasávban, a kutya 4-5 méterre elõtte a másik szélen... na ezt megközölöm, gondoltam... de volt póráz!!!!!!! jó hossszúfajta ami azt illeti, még jó hogy nem feszült... na8 a kutya vonyított, meg a gazdája is... szoval vigyázzatok a kutya legeltetõkkel

#60
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
YOci: És be voltál b@..va? ;)
Ezt a mutatványt én is megnéztem volna, már sok esésedet láttam, de ez nem lehetett semmi. :-*

Palmi