Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sztorik... 8)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
340 hozzászólás a témában

#1
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jelenleg en is a vadlabuak taboraba tartozom de csak kis mertekben!
a hetvegen nem fertema borombe es egy fem oszlopot le vettem a bal terdemmel.
nekem minden aron fel kellett menni arra a peremre, csak az oszlop nem akarta annyira, mint en!
nah ez van.
:-p

#2
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


mostmár tudom mit kellet volna csinálni. nekifutásbol hasbarugni az autóst aztán a tarkója felett megfogni a haját és beleverni az orrát az uj autojába amig a taknya és a vére egy szép patakot képez.
aztán hazamenni.

#3
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Egy csodálatos hétvégét töltöttünk fent - mi Happy-sek - a Törökmezõn. Hazafelé sokáig nem volt probléma. Ezért már el is könyveltem, hogy sima útja volt visszafelé mindenkinek. Hát mi nem úsztuk meg a hazajövetelt!

A Szentendrei út 113 szám elõtt (Diego áruház) elcsapta egy autó (rendszáma: BIC-998) szembõl a fiamat! Tudjátok, itt az áruház építkezés miatt többszörösen fel van túrva az úttest. Megint fel van túrva például a kerítés melletti rész, és gondosan rátermelték a földet a kerós útra (Záhony utca).

A Szentendrei úton is - teljes szélességben - felbontották a kerós út járdával közös részét. Annyira, hogy több helyen egyáltalán nincs hely a járdán sem gyalogos közlekedésre, sem pediglen a kerékpározásra. Terelõ utat persze nem lehet kijelölni, mivel nincs hely sehol sem!

Éppen ezért mi is - mint minden arra járó kerékpáros - a forgalommal szemben a szélsõ sávban, kellõen lehúzódva próbáltunk meg áthaladni a veszélyes szakaszon.

Sajnos ez a fiamnak nem sikerült. Ugyanis egy autós elég nagy sebességgel hajtva, ráadásul nagyon az útszéléhez tartva egyszerûen nem hagyott helyett nekünk és a szélesebb kormány miatt a fiam fennakadt a tükrében. Emiatt elesett.

Természetesen hívtam azonnal a rendõröket és a mentõt is. Aztán még egyszer kellett hívnom a rendõrséget, ugyanis a pacák minõsíthetetlen hangnemben a kerósok kiirtását hangoztatta! Erre tanúm az a két Konás srác is, akik ellentétes irányból érkeztek és ott maradtak - kérésemre - tanúnak, ha a pacák tettlegességhez folyamodna. Nevüket fel is vették a rendõrök a jegyzõkönyvbe.

Jól esett nekem és a fiamnak is ez a segítõkészség. Ezért külön is köszönetünket szeretnénk kifejezni nekik!

Miközben a megérkezett rendõrök és a mentõsök is tették a dolgukat több kerós is láttam, amint ugyanígy lekényszerültek az úttestre a forgalommal szemben! Sokan kérdezték, hogy mi történt és a segítségüket is felajánlották. Ez is kellemes volt. Végül is nagyon jó kép alakult ki a kerékpárosokról (a helyszínelõ rendõrök szemében is).

A pacák meg közben szórta az átkot a kerékpárosokra. A rendõrök meg figyelmeztették a stílusa miatt.

Hát így esett, hogy a fiam ismét lesántult - ugyanarra térdére, mint múltkor - és így a Happy Bike Bénák szekciójának megint egy új tagja "keletkezett".

Na és persze - majdnem elfelejtettem, hogy - köszönetet mondjak Roobi-nak és Klárinak azért, mert eljöttek elénk és elszállítottak minket (a fiam ugyanis nagyon nem tudott még sétálni sem).

Holnap megyek be reggel a fiammal a suliba, majd délután megyünk a sebészetre és a röntgent megcsináltatni.

Dióhéjban ennyit tudok írni az esetrõl. Kicsit még ideges vagyok a történtek miatt. Ezért elnézést, ha nem teljesen értelmes és egybefüggõ a szöveg.

#4
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
vagy inkabb nagyon szigoruan ellenorzik a rendorbacsik es nenik h ottvagyunk-e, vagy inkabb eluttetjuk magunkat a sok orult autossal. hmm. uj rendelet, ami beleutkozik a kreszbe? vagy azt is megvaltoztattak?

#5
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
teljesen igazad van rix! csak ezt senki nem tartja be szinte.. mert hisz "megsicsak mi vagyunk a gyorsabbak, meg az erosebbek, a hulye gyalogos ugorjon csak felre..." legalabbis nehanyan igy mennek:D es ezert van az anyazas..
kocsikrol meg nem erdemes szot ejteni.. hulyek voltak, azok is maradnak. de kozottuk a legjobb szlalomozni, mikozben belerohogunk az arcukba...

#6
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nem is ingatag a bringa 10 km/h-nál. Nagyon ritkán lépem át a járdán e bûvös határt. Nagyon kényelmesen lehet így uzsonnázni, cigarettázni, fagyizni, SMS-t írni, ilyenek. A féktáv bõ 30 centi, így még egy elvetemült párizsivadász elõtt is meg lehet állni. ;D

Ez az új izé... (mi ez, rendelkezés, rendelet?!) most tkp. azt jelenti, hogy nagyon szigorúan ellenõrzik a kerékpárosok sebességét a járdán?!

#7
rix

rix

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Több összetevõje van a dolognak.

Az egyik lehet pl. az ami velem esett meg. Feleségem sétált át a 3 éves lányommal a zebrán zöldnél, amikor egy kretén futár ezerrel át elõttük 2cm-rel. Én asszem, hogy az ilyen f@szok sok kárt okoznak nekük. Ha én is ott vagyok ennek következményei lettek volna.

A másik, hogy magyarországon élünk. Szerintetek hány bringás gázolt halálra gyalogost az utóbbi 2 hónapban? És hány autós?
Az autósok pont ugyanannyira felelõtlenül és szabálytalanul vezetnek. Csak nézzétek meg a zebrán ekõzéseket, a zebrán elsõbbségadást elfelejteni, a piroson át és egyéb statáriális bûnöket.

A rendõrfõnök úr vszínûleg autóval jár és ugyanúgy elfelejt megállni a zebránál az ácsorgó gyalogosoknak. Ezért ezt már észre sem veszi csak azt amikor áll a pirosnál és a kerós eltûz mellette.

Nem mondom, hogy bringával mindent be kell tartani amit a 100 éves kresz elõír mert értelmetlen. De ne adjunk okot a hülyéknek az anyázásra. Én ha járdán megyek és gyalogosok jönnek lassítok, nem húzok rá, messzire kikerülöm, hogy érezze hogy figyelek rá és ne fosson. Ha elengednek dobok egy "köszi"-t. Ilyenek.
Nem nagy dolgok és szerintem ezekkel ki lehetne húzni ennek a "kígyónak" a méregfogát.

csao

#8
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ja, amugy inkabb azon gondolkozzunk, mi kesztette a rendorfonokbacsit ennek a hulyesegnek a kitalalasara?
hany ember hivott rendort a jardan valo biciklizes miatt? vagy csak epp ult a rendorsegi limuzinban, es latott egy bicos a jardan? vagy hogy alakult ez ki a kis buci fejeben?

#9
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hmm.. zsebtrafipax:D ezt elsutottuk fuck off topicban is.. jajj.. de miert csianljak ezt velunk??? hol itt a tolerancia? teljesen ki vagyunk utalva.. hüpp hüpp :'( :'( :'(
no mind1... ha komolyan ezt akarjak csinalni... JAJJ!

#10
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
A Kresz szerint 10km/h-val lehet száguldozni. Ez amúgy elég vicces, mert gyakorlatilag kb. ennél a sebességnél meglehetösen ingatag a bringa.


#11
rix

rix

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Mellesleg a járdán való kerékpározás nem tilos. Úgy tudom, hogy 5km/h-s sebességgel teljesen legális. (De ennek még utána nézek) Tehát a rendõrnek bizonyítania kell - pl. trafi vagy tanúk -, hogy ezt megszegted.

Egyébként pedig az a véleményem, hogy az egész ország és legfõképp a fõváros szíveskedjen bõ nyállal, mély torokkal mert a parkolórendszer esetében arra hivatkoznak hogy azért mert az autós forgalmat akarják csökkenteni. A tömegközlekedés az ugye szar, a 2 szaros metró vonal semmire se elég.
Kerékpárutak csak módjával. Meg kéne nézni Bécset. Az egész város tele kerékpárúttal pl. a járdákon is.

Én is azért járkálok keróval mostanában mert tele a zsákom a rendszerrel. Én aszondom úgy ott hagyom a zsernyákokat ezügyben mint a szél, de elõtte elküldöm õket valahova.

#12
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Nem vagy egyedül! ;)
Én sem értettem soha, hogy miért köteleznek arra, hogy a rám közveszélyes autók között bringázzak, másrészt a járdán meg elég állatok a népek... Lassan megyek, hogy egy szó se érhessen, meg akarom kerülni a fószert, elindul közép felé, akkor másik irány... Másik fele megy, de úgy, hogy nem is tudja, hogy mögötte vagyok... Para :o ::)

#13
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Hali és hó

Képzeljétek ma halottam a rádióban, hogy az új rendörfõnök Bp-en kitalálta, hogy a kerósokat is keménye megbüntetik, ha a járdán kerékpároznak, mert hogy az tilos. OK ezt alá is írom, de akkor is megszexuál a rendõr, ha a forgalom nagyságára való tekintettel mentél fel a járdára, nehogy halálragázoljon egy ukrán kamijon. Inkább a járdára mész ahol tegyük fel a kutya se megy és akkor egy éles síp, és már csak azt veszed észre, hogy x ezerrel könnyebb lettél, ami nem baj, mert legalább könyebben tudsz menni a kamionok melett.
szerintem ez egy kicsit túlzás nem?
Véredényeket várok! Lehet hogy csak én látom így?


#14
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Én a helyedben 1 kanyi vasat sem adtam volna neki!!! Minek megy autóval a járdán.
Persze ha az a nagydarab kopasz esete lett volna ... ::) ;D

#15
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Pénteken nekimentem egy autónak. Este fél 11 fele mentem hazafele, és útba szoktam ilyenkor ejteni egy kellemes lépcsösort. Pécsiek talán ;) ismerik a Szliven áruház mellett van. Szóval megyek lefele szépen ugrálgatva. Már csak 2 nagyobb volt hátra, amikor hopp megjelenik egy autó a lépcsö aljában. A lépcsö elõtt még volt 2 méterem ott fékeztem, aztán a leérkezés után megint eröteljesen. Kb. 10-20 centi hiányzott ahhoz, hogy megálljak. Mivel annyi hely már nem volt, ezért az elsö kerék mögött benyomtam az 1es Golf lemezkéjét. Hoppsz...
Kicsit büntudatom volt, pedig nem csak én voltam a hibás, hiszen az ott járda volt, szóval az autónak nem sok keresnivalója volt.
Na mindegy, szerencsémre nem "kopaszerös" volt a kocsi gazdája, és egyböl megegyezést keresett. Az egyetlen gáz már csak az volt, hogy úgy gondolta egyedül én voltam a hibás.
Mivel akkor kicsit meg voltam ijedve, ezért belementem, hogy fizessek valamennyit. Ez 5000 lett végül. Persze címet/telefonszámot is cseréltünk.
Na mindegy ennyit kapott, örüljön neki, de többet nem fog ez tuti. Amúgy is le kellett volna ordítanom a fejét, hogy PÁLYA!!!! ;)


#16
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
rendszam megjegyez.
majd kozzetsz.
majd megkerstetjuk(em)
majd ... :-)))

#17
Spaz

Spaz

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hali !
Biztos sokan vannak közöttetek aki a Dunakanyarban tekernek.
Szerencsére elég "jó" minöségü a bringa ut Vác-Veröce-kismaros-stb között.Szép széles ugye, föleg Kismaros és Nagymaros között.
Mivel helybéli vagyok sokan kerózom arra.
Sajnos ez a rész nincs annyira elszeparálva ( oszlopok, kerités stb) mint a többi és szeretett autós társainkfeltudnak menni és a BRINGA UTON KOCSIKáZNAK..!!!!!!!
Egy kissé megdöbbentet mikor kb 50-el jön velem szemben egy honda és még neki áll feljebb hogy " Hé bazzeg tekerd ha mán meg vetted de húzzálejjebb az útró " . Nagyon gáz, és ez nem 1x fordult elö....
Erre már tényleg nem tudtam mit mondani ::)

Szóval az emberi hülyeség határtalan.... >:(

üdv :
SpAz


#18
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Émmeg eccer belerohantam egy kocsiba hátulról. Ugye a Csepel országúti Weinmann fékei -inkább lassítók, mint fékek- nem igazán álltak a helyzet magaslatán. (Na, jó én is elbambúltam egy kicsit, de ne mondjátok el senkinek.) Lényeg a lényeg, hogy az üveg, amit befejeltem jóól összevágta a fejem. Oly látványosan néztem ki, hogy a sebészeten mind a 80 várakozó ledermedt, mikor beléptem. Mindenki odafordúlt, szinte egyszerre és meredtek egy jó magyarosat. Szerencsére azóta már nem nagyon látszik.

Ja, hugom azt hitte viccbõl kötöztem be magam. :)

#19
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hmmm...

jol nezel ki!
egy kicsit sarmosabb lettel!
:-/

gyogyulast! ;-)

#20
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Helló!

Sajnos én is csatlakozhatok Nemfáj és tdns balesetes történetéhez, csak én kcisit rosszabbul jártam:
Aki szokott a 6os út mellet tekerni a bicikliúton, az biztos ismeri az Alfa áruház parkolóját, ami mellett sövény van. Na én ott mentem hazafele (Budafok), amikoris egy autó be akart menni a parkolóba, keresztül a bicikliúton. Csakhát a sövény miatt õ nem látott engem, én nem láttam õt.

Az esés következtében elvesztettem az eszméletem, és nem tudom, h hogy történt az ütközés. Az elõtte levõ dolgokra se emléxem, az ütközésre se, és az utána levõ jópár percre se.

A rövid lényeg, h bevitt a mentõ a Jánosba, ott voltam 5 napig, és agyrázkódás miatt itthon is feküdnöm kell 2 hétig (ennyit az idei Garda tóról :'( ). Emelett még 2 helyen összevarták a pofikám, a térdem szép nagy lett, a könyököm is "elhagytam", a fogamból si egy kis darabot...

VISZONT VOLT RAJTAM BUKÓ! Azt mondta a dokinéni, h nem tuggya mi lenne most velem, ha nem lett volna! A sisak természetesen eltörött, a szemüveg is tropa lett, a bike viszont hozzám képest egész jól van!
Képek: http://kep.tar.hu/nyissz

A lényeg: aki szokott arra járni, fékezzen!!!! Én ismerem azt a helyet, hiszen az esetek 90%ában arra megyek, és szoktam is fékezni (most nemtom fékeztem-e)

Mindenkinek balesetmentes tekerést! ;)