Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sztorik... 8)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
340 hozzászólás a témában

#81
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Tehát ott tartottunk, hogy elindultunk neki a Vértesnek. Persze ez sem ment egyszerûen, ugyanis ekkor még kissé odébb volt az erdõbe vezetõ út vége. Tehát irány a napfényes, izzó aszfalt. Ahhh! Minõ boldogság. Eljutottunk a sorompóval védett hegyi úthoz.

Innentõl kezdõdött az igazi túra. Csodálatos, nem túl meleg, nem túl meredek ösvényeken hajtottunk át az erdõn. Néha kijutottunk egy-egy sziklás területre, ahol készültek fényképek is, de igazából az volt a jellemzõ, hogy a fák jótékony árnyékában tekertünk a hûvös erdõben. Mit kell errõl mondani? Csodálatos volt. Na én ezért szeretek kerékpározni!

Igen ám, de egyszer minden erdõnek vége szakad. Itt is kiértünk a rengetegbõl egy rétre, és jobbra egy kis domb tetején megláttuk a falu elsõ házát. Micsoda falu! Az egész település egy utcából állt. Annak is a bal oldalán mindössze egy templomocska volt. Minden ház a jobb oldalon sorakozott. Kb. középtájon találtunk egy gazdaboltot, ahol éppen volt jól behûtött sör is! Nem sokat kellett kapacitálni a társaságot, és már behatóbban is megismerkedtünk a Heineken gyöngyözõ, hûs habjával. Remélem jól emléxem, hogy ezt a falut Vérteskozmának hívták.

Innen a sárga kockán gurultunk át az erdõn. Csodálatos völgy látványába volt részünk. Egymásba gabalyodott fák nyújtották részünkre az abszolút komfortos, hûs erdei klímát. Ilyen látvánnyal csak egy-két amerikai tájképen lehet találkozni. Hiába mi Magyarok nem vagyunk tudatában annak milyen csodálatos helyek vannak a közelünkben.

Na de ez az út is véget ért Várgesztes faluban. Errõl a helyrõl nem tudok sokat mondani, mivel éppen csak áthúztunk rajta. A falu totál kihalt volt, elvégre azon az egy-két õrûlt biciklistán kívül nem volt épeszû ember, aki ebben a rekkenõ hõségben kint kolbászolt volna az olvadozó aszfalton.

Még annyi érdekességet láttunk, hogy az egyik kertben egy Trabant felsõ részét használták virág-takarónak. Kissé röhejes volt így beásva látni a Trabi-tetõt, de biztos funkcionált... :-)

#82
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Irány be a pályaudvar épületébe. A MÁV, mint igazi vendégváróhoz illik szélesre tárta elõttünk kapuit! Amin mi még oldalazva sem nagyon tudtunk beférni! Hiába no, mi kövérek vagyunk, és ezek az ajtók inkább az Albán menekültekre készültek. :-) Elvégre ilyen egy világvárosi pályaudvar, és fogadtatás. A vidéki indóházakat is meghazudtoló kicsinységû pénztárak sorai voltak zárva elõttünk. Kis kérdezõsködés és kutakodás árán sikerült egy információs pultot találnunk, ami egy még szûkebb helyiségben volt, ahova szintén keskeny ajtó vezetett. Miután átpréseltük magunkat ezen a szûk keresztmetszeten megtudtuk, hogy nemsokára van esélyünk egy vonatra, ami igaz, hogy gyors, igaz, hogy nem áll meg Szárligeten, de elmegy Tatszko-Banyszko-ig. Onnan majd csak visszajutunk hon áhított kiindulási helyünkre. Tehát irány a 14-15. peronok. Itt kb. 10x mondták be, hogy megy a vonat, de az a fránya szerelvény még csak beállni sem mert. El is késett rendesen. Már akkor 5 perc volt a késése, amit menet közben sikeresen fokozott. Na lényeg a dumában, hogy jött a szerelvény, és örömmel konstatáltuk, hogy a közepén van egy fél vagonnyi kerékpár szállító lehetõség. Kellemes csalódás volt, ennyi pofáraesés után.

Ekkor azonban még nem tudtunk, hogy hova szálltunk fel. Nem kellett sokat várni, és elindult a szerelvény. Egy bizonyos sebesség után iszonyatos csattogás és rázkódás verte fel nyugalmunkat. Na nem siklott ki a vonat, de valami baja volt a kereknek, mert nagyon hangos volt, na és persze az a rázkódás is elég félelmetes volt. Mikor jött a kalauz, megpróbáltam szóvátenni, de a pacák annyira "furcsán" viselkedett, hogy az észrevételre, na meg a hangzavarra egészen más témában válaszolt. Így sikerült megtudnom, hogy éppen Miskolcról jött, és a Keletiben alig volt ideje... Hogy mire? Azt inkább ne firtassuk! ;-)

Tehát - szerintem - életveszélyesen remegõ és csattogó kocsinkkal szépen utaztunk Tatabánya felé. Én még soha nem vártam ennyire az állomást! Most majdnem minden tyúxaros helyen azt kérdeztem, mikor szállunk már le. Meg kell mondani õszintén, hogy féltem a kisiklástól...

Na de tudjátok, vagy érzitek, hogy azért tudom megírni ezt a beszámolót, mert túléltük az utazást. Tény az, hogy baj nélkül elértük Tatabányát. Ó kezdek ismerõs lenni ezen a helyen. Hála a március 15-ei tekeréseknek gond nélkül kiismerem magam a kultúrházig! Na de utána merre? Csak tippelni tudtam. Egyszer voltam az "Óváros" nevezetû részben. Üzleti ügyben. Akkor nem sikerült kikeverednem az M1-re, de szépen sikerült megtalálnom a 100-as utat. Emlékképeimmel felfegyverkezve elindultam a többsávos utacskán. A többiek utánam. Bennem reménykedtek, én meg abban, hogy csak nem vésték át az óta Tatabánya úthálózatának térképét. Heu-Répa, modhatta – anno domini – a görög nyuszika, aki észrevette, hogy eme takarmánynövény nem csak finom, de úszni is tud. Egy kis félrehúzással, ami szerencsére kb. 20 m-es volt, sikeresen elértük a hõn áhított 100-as utat. Elindultunk Szárliget felé. Nem is gondoltuk, hogy ilyen nagyváros ez a Tatabánya! Sõt azt sem, hogy ennyire messze van tõle Szárliget.

Tehát tekertünk - a hõségtõl kissé kikészülve - a 100-as úton Szárliget felé, amikor is megláttunk egy üde kék táblácskát, amin fehér mezõben egymást keresztezõ kés és villa tudatta velünk, hogy fogadó közelg. Már régen nem örültem ennyire eme mûintézménynek! Tehát irány a "Birka csárda". Találó név. Aki délidõben ezt az utat használja az nem lehet más, csak birka! Sõt abból is a menthetetlen, vágásra érett... :-)))

Gépek letámasztva (egy árnyékos helyen), mi meg bemenekültünk a hõség elõl. Bent kellemes csend, nyugalom, két felszolgáló, és egy (azaz egy fõ) vendég. Nem volt zsúfolt egy hely, az biztos. Tehát leültünk úgy, hogy a gépasszonyokra is rálássunk. Jött az elsõ kör hideg szózat! Mivel nagyon melegünk volt, így - szerintem kitaláljátok - kértünk még egy kört. Kellemes üzemi hõmérsékletünket visszanyerve kezdtünk élni. Gyorsan választottunk még egy-egy jég-rémet. Azt is magunkba gyûrtük, és újult erõvel pattantunk gépeinkre.

#83
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Vértesben gurulva, elsõ korsóig habozva (2001.08.05)

Ó feleim! Voltunk túrázni! De micsoda túra kerekedett ki? Azt most nektek elregélem...

Tehát 2001.08.04-én, Szombaton összejöttünk hajnali 0940-re a Délibe azzal a céllal, hogy elmegyünk a Vértesbe - egy light-osat - gurulni. Nem terveztünk semmi tor-túrát, már csak azért sem, mert akkor nem a Vértesbe megyünk! ;-)

Tehát vagyunk a Déliben ugyebár. Tömegek hömpölyögtek oda-vissza! Kilométeres sorok a pénztárnál. Én meg kerestem a résztvevõket! Tehát irány a tömeg közepe. „In median res”, hogy latinos míveltségem is villogtassam. Lassan meg is találtam Andort, közben Kocsival is sikerült telefonon érintkezni! Micsoda öröm, mindannyian itt vagyunk. Tehát a jegyvevõ Andor. Fogyjon már az elején az Õ pénze! ;-)

Villámkezû Vilma, az utazók (rém)álma éppen "csak" egy fél óra alatt adta ki az elõzõ jegyet. Rekord! Mi következünk. Villámkezû-nél megáll a toll, amikor meghallja összetett rendelésünket. Megdöbbenésében még a száját is tátva felejti! Vele így még soha nem beszéltek! Mit akarnak ezek a csupareklám ruhás bohócok? Jegyet is meg kerós jegyet is? Az izzadtság cseppje fut végig - gondtól ráncolt - homlokán! Azért kemény 6 perc alatt ki is adja a jegyeket. De milyet? A MÁV történetét kötve-fûzve! Andort nem, de engem simán körbeérne a jegyszalag! A várakozás olyan hosszúra nyúlt, hogy a mögöttünk levõ bácsikára már az utolsó kenetet is feladták, mert azt hitte mindenki, hogy mire sorra kerül, már meg is halt!

De itt a jegy! Benne van minden! Még jó, hogy nem kértünk vissza utat is. Akkor tuti, hogy a mögöttünk állók oda kérik a ravatalozást is! ;-)))

Rendben. Tehát a jegy boldog birtokosaként elindultunk kifelé, a peronok irányába, hogy felnyaláboljuk Kocsit is. Na itt ért az utazok elsõ döbbenete, ugyanis mind Kocsi, mind személyesen magunk is egy-egy pillantást vetve a tájékoztató táblákra megállapítottuk, hogy olyan szerelvény, ami nekünk kel, még csak megközelítõleg sem indul! Mi a teendõ? Elõször is elmondtunk egy imát a MÁV összes vezetõjének lelki üdvösségéért, majd miután jól kidühöngtük magunkat, eldöntöttük, hogy egy jól sikerült átrendezés szenvedõ alanyaiként miként védekezzünk eme kellemetlen helyzetben. Csak egy megoldást tudtunk, de ezt mind a hárman el is hittük, mégpedig azt, hogy át kell gurulni a Kelenföldibe. Hátha ott még járnak Komárom felé vonatok.

Kellemes városi (elvégre a VBB-s tagságomból eredõ kötelezettségeimet is kell gyakorolnom, ha már nem járok - egyelõre - Smog-Túrákra,) gurulás, és tekergõzés után elértünk a Kelenföldi lerobbanthoz. Itt még láttuk a táblán annak a vonatnak a kiírását, melyre mi a Déliben szándékoztunk vala felszállni! Természetesen csak a kiírást, mivel a vonat úgy 5-10 perce már tovagurult! Nélkülünk!

#84
Nagybivaly

Nagybivaly

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Én úgy tudom, hogy kerékpározni tilos a BME-n belül. Nálunk a Z-be simán be lehet vinni, meg a K-ba is (no nem a fõbejáraton).


Nemtom, én amíg ott nyomtam, nemsok kedvem volt fölvinni a nagyfaluba a gépet. Ki akar duplaannyi ólmot a tüdejébe,mint amennyi amúgy is belemegy? Meghát azok az ominózus bringatárolók sem lopták be magukat a szívembe...


Aki meg több ólmot akar, szívesen adok neki 12-es söréttel... ;) ;D


#85
Nagybivaly

Nagybivaly

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Az alábbi még kölyökebb koromban esett meg velem,ill. az egyik haverommal.
Mi fent ülünk kis falunk lexebb cseresznyefáján (valaki tulajdona volt, dehát mit törõdünk mi azzal... ;)), õ meg jön a nõvére pre-teszkós bicójával és ordít, hogy "ezt nézzétek! ezt nézzétek!". Mi odanéztünk, mire õ berántja az elsõ féket kb. 35-40 kmph-nál, átszaltózik a kormányon és vág egy irdatlan arcost az aszfalton, mivel az õ bringáján (ez még NAGYON a kezdetek kezdetén volt) pont fordítva voltak bekötve a fékek. Mibennünk ugye még a sz*r is meghûlt, oké egy haverral kevesebb - mondtuk, majd lekászálódtunk a fáról, hogy leszedjük a srácot az aszfaltról, mert még mindig ott volt imádkozó mohamedán pózban. Éppen odaértünk, mikor õ fölnéz és csak annyit mond:

B*ZMEG DE QRVANAGYOT ESTEM!


Mi meg csak beleegyezõen bólogattunk... :-*
Egy fika baja nem történt, pedig a bringa átment a feje fölött, amikor õ már az aszfaltot rágta...

#86
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Múlt héten úgy történt, hogy szünet volt az  iskolában, ezért megláttogattuk a Bükköt. Rajtam volt a fullface meg az térdvédõ, mindenem merõ sár. Ilyen állapotban érkeztünk meg a haverommal Eger belvárosába, a vár mellé. Ráneztem az egyik járókelõre: elkerekedett a szeme és szájáról tisztán le lehetett olvasni a "Te Úúristen!" mondatot. Én még embereket ilyen szinten csodálkozni nem láttam. Egyébként marhajó buli volt.

#87
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
BME után szabadon!

HÁÁÁÁÁÁÁt igen bicajt az agrárra nem tilos bevinni, de nem ez a lényeg. Történt annó egy igen idõs prof az éjszaka közepén bicóra "pattant" és az egyetem aulájában nyomott egy pár kört.(Persze mindenki rajta röhögött)Másnap úgy szól a fáma, hogy megböntették az öreget.(Gondolom nem gyors hajtásért!

#88
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Ja nekemis van egy westendes törpénet.
Tudjátok van az aluljáro szinten egy ugynevezet fõbejárat is.Na mindegy nem ez a fontos.Van odalent hét lépcsõ,ami ugyebár kb harminc méterrel (ha nem többel) van a bejárattól.Na szóval ha én ott lejövök sõt le se kell mennem a lépcsõn már ezek a nebánts virág security "emberek" fenyegetnek,hogy ott nem lehet bringázni.Kérdem én, miért nem lehet mert a föld alatt vagyunk, vagy mi a f@..ért?
Ha nincs ki írva szerintem akkor nem tilos.Ez ilyen egyszerü.

#89
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
nna, én is megeresztek egy laza sztorit...
a westend-be mentem bevásárolni, és a hátsó bejáratnál támasztottam le a bringámat. elég bunkó módon, ahogy kell, a lépcsõfeljárón, a korláthoz. azt, hogy van bringatároló, nem tudtam. bementem egy 10 percre, erre amikor jövök ki, a biztonsági õr mondja, hogy köszöni szépen, hogy megfosztottam 3000 ft-tól, mert õt most megbüntizték, hogy hagyott ott engem parkolni. gondolom, nem figyelt, amikor bementem, aztán nem tudott szólni. hát, mondom, ez van, nem tudtam, hogy van bringatároló. erre jól megfenyegetett, hogy ha legközelebb is ott találja a bicajt, elvagdossa a fékeket. csak azt bántam, hogy nem a fixivel voltam, megmutattam volna neki, hogy ezen most akkor mit is tudna elvágni? ;D ;D

#90
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

A hétvégén bemutattak a faluban a JUliska-néninek, akirõl azt mesélték, hogy pár éve napokig egy rajszöggel a talpában sétált... Csak jó pár nappal a belelépés után lett figylemes arra, hogy mezitláb közlekedve a kövezeten folyamatosan kopog vmi...
Aztán fedezték fel az elég rendesen belefúródott szöget...
Csak hát annyira kérges volt a talpa, hogy nem érezte...

;D

#91
Peppencs

Peppencs

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Nna akkor kapcsolódnék a BME-s taggyûléshez ;) !
Én csont simán szoktam tekeregni az épületek között,még nem volt gubanc.
A gépemet meg nem nagyon tartom kartávolságnál messzebb,akkor inkább gyalog...
Az érdekessége a dolognak,hogy a koliban a portások nem mindig ismernek meg teljes menetfelszerelésben(sisak,stb.).

#92
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
mennyi itt a BME-s ;) szevasztok!
na szoval egyszer koruljartam a bringatarolok temajat, mert szerettem volna en is berakni a pacimat. el is mentem az A epuletbe, ahol mondtak, hogy (ha jol emlekszem) 2500Ft-ert kaphatok kulcsot hozzajuk. kiralysag, ez megeri - gondoltam, es mar kezdtem is a penztarcam utan matatni. aztan a neni gyorsan mondta, hogy kell szep kervenyt irni meg minden. hm ok, akkor majd irok es visszajovok - mondtam es indulok kifele. de utanamszoltak, hogy van itt egy kis aprosag: ha elveszted a kulcsot, akkor 200 ezer forintot kell fizetni. ennyi a zarak lecserelesenek koltsege... ezek utan azt hiszem teljesen ertheto, hogy miert szokott 10-1 lenni a bicok aranya a tarolon kivul levok javara a bent levokkel szemben. szomoru.

#93
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Az tuti, hogy épületekbe nem lehet bevinni! Nekem már a kezembe is nyomtak egyszer egy ilyen papírt, ami a kulcsos tárolókról szólt.
Az épületek között meg nehogy már ne lehessen bicajozni, amikor autóval is mennek mindenfelé...
Ráadásul azért megyek bicajjal, hogy ne kelljen annyit gyalogolni

Na jó az már más kérdés, hogy néha leugrom a lépcsõt az E elõtt.  :-[

#94
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Én úgy tudom, hogy kerékpározni tilos a BME-n belül. Nálunk a Z-be simán be lehet vinni, meg a K-ba is (no nem a fõbejáraton).

#95
lazus

lazus

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Hali 2!

Pesterzsebet, felujitottak a piacot. A mellette levö iskolabol elvettek egy darabot, hogy parkolonak alakitsak at. Eddig oda tamasztotta le a "Juliska neni" a bringajat. Felmerült bennem az 5let, hogy miert nem lehet egy nyugdijas bacsinak fizetni szombat-vasarnap delelöttre pl 2000Ft-t, hogy örizzen egy kerekpartarolot? Mert ugye manapsag sokan vesznek bevasarloközpontokban olcso kerekparnak hivott jarganyt. Csak az egeszseges eletmodot tamogatna, mint a parkolo epitese...

Csako

lazus

#96
lazus

lazus

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Hali!

A Budapesti Müszaki Egyetem epületeibe hivatalosan TILOS bringat bevinni. Doktorandusz vagyok a D. epületben, es valamelyik nap ramszolt egy biztonsagi ör, hogy ne vigyem fel az irodaba, mert tilos. Monsom tudom, hogy tilos. Mire ö: De tenyleg. En: En is tenyleg tudom. Es otthagytam. Lehet "venni" az E. ep. elött allo bringatarolohoz kulcsot, de az sem örzött. Meg en az irodaban öltözök at, enm fogok kopogos cipövel vegigbaktatni  az udvaron.

Most egyebkent Nemetorszagban vagyok, itt divatja van a bringazasnak- par Euroert lehet venni egy lerozzant gepet, amivel az ember a varosban közlekedhet. Nem rossz. A palyaudvar elött vagy 1000 bringa all...

Üdv:

lazus

#97
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A minap történt, hogy az Andrássy úton mentem a bicikli úton, bácsika meg egy 2 köbcentis, pirinyó cani, ami épp piszkolt, a bácsi meg egy fajtárs végtermékét pucoválta káromkodva.  ;D

#98
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
na azert nem kell ugy bankodni!
vegre vegig olvastam a topicot, mivel meg kezdo vagyok (1 het kb.) sok olvasni valom van. szeretem vegig olvasni a dolgokat mielott bele kontarkodom.
eloszor meg bringa+suli: en miskolcra jarok egyetemre es mindig beviszem a legutolso terembe is ha tanarnak nem tetszik (meg nem volt ilyen) akkor paraszt viszlat!
nos. nalunk talalhato egy sorozo ami nyaron nagyon uzemel (spaten sorkert) es sok a bringas!
ott tortent egyszer, hogy a nagy ivaszat utan a derek kerekparos kollegak miutan nagynehezen megtalaltak a bringat es azokat testveriesen el is osztottak egymast kozt. biz nem sikerult megtalalni az elejet es a nyereg helyen kerestek a kormanyt de nem talaltak! hmm miert??
egy ui. este utan egy bajtarsunk elindult haza egyedul, feltettuk de hat nagy fiu nem lesz baj. ja gondoltuk mi. miutan elindultunk haza mi is egy viszonylag forgalmas szakaszon a srac kifekudve a fuves reszen alszik es egyik kezevel markolja bringa markolatot!!

autosok. nalunk ha hibaznak okulnak is, nem mindenki szereti az autojara ismetelten megrendelni a rendszamot, hat meg az ujra festesrol nem beszelve...


DE HA MUSZAJ!!!

#99
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
A metro-ról jutott eszembe:
Bp. fõpolgármestere egy olyan plakáttal hírdeti magát,ahol egy térképen a 4-es metro útvonala is fel van tüntetve,és ugye áthalad a Kálvin-téren...
...így pár kínai túrista odament egy ismerõsömhöz h mondja már meg légyszíves,hogyan találnak el a 4-es metro-hoz,mert úticélukhoz az a jármû felelne meg legjobban.
A történetekhez:
Kis osztályomban szerveztem egy kerékpáros találkozót,Hûvös-völgynél vártunk még egy srácot,amíg az egyik lány elkezdett egy kerekezni-az új,egy hetes bringájával-ezt meglátva egy fiú,ennek a csajszinak:"Én is had,de a Te járgányoddal!"
Orsi -mert így hívták- elég naívan oda is adta.A srác-Peti- ahogy megemelte az elejét elforgatta a markolat-váltót véletlenül,aminek eredménye a lánc szakadása lett.Itt már kezdtem megbánni h szerveztem egy ilyet...
...de egy közeli bringa boltba betoltam Orsolyát,ahol ellátták a láncot..
Aztán h törlesszen Peti haverunk,kitalálta h  szálljunk fel a Gyermek-vasútra,ahol van ismerõse,ha sietünk még elérjük...hát siettünk,de kisbarátunk nem igazán ismerte az erdõt így nem találtuk meg amegállót.Viszont a sinekhez érve pont jött a vasút erre Peti elkezdett körkörösen integetni mert ez köztük az "állj meg"-parancsot jelenti,a vonatról szívélyesen visszaintegettek a srácok,h "szia Peti!",de nem álltak meg...
Ekkor elindultunk lefelé és a bátor oszt.társaim döngettek mint az állat,de jött egy ugrató,amin az elsõ srác elsõ kerékre érkezve tett meg 15 m-t,majd beesett a bozótba.A többiek átjutottak,valahogy,én hátul haladva,csak azt vettem észre h az egyik fiú elhúz mellettem,majd beleáll a földbe,és zakózik egy hatalmasat...igaz gyorsan felpattant "a francba összekoszoltam a bringám!" felkiálltással...
Hát ennyi..bocsi ha hosszú voltam..


#100
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Úgy látszik ma front van...
Már megszoktam, hogy a reggeli HÉVemen, azon megállóknál, ahol max 10percet kell várnod a következõre ami bevisz az Örsig, a lehetõ legnagyobb tömegnyomor van fenn, és itt vannak olyanok akik még látják azt a helyet a tömegszélén, melybe még befér, így méterekrõl megcélozza, és hogy ott mindenki tudja, mit is akar, jó nagy lendülettel rugazskodik neki... megszoktam...

de hogy ma nem csak egy ilyen volt a HÉVen, és hogy utánna a metrón is produkálták magukat az emberek, már feltûnõ volt...

helyszín a deák téri átszálló folyosó... egy hölgy rohant elõttem vagy 5méterrel a tömeggel, de egy belsõ késztetésnek engedve, gondolom, hogy még gyorsabban tudjon futni az amúgy is 2percenként közlekedõ metrohoz, átlépett a folyosó oszlopokkal osztott másik felére, ahol szembe  jövõ forgalom volt. Elõször tény, hogy látszódott vmelyest egy keskeny sáv, melyben eltudott volna lavírozni, de ahogy átlépett arra az odlaa az összezárult, és szépen mindenki hozzáverõdött... Már alig lépett elõre, amikor egy hatalmas test jelent meg szembe vele az oszlop mögül, és úgy ahogy állt telibe találta a nõt, aki ezáltal vagy 2lépésnyit tántorodott hátra... A nõ a lehetõ legjobban felháborodva kezdte el püfölni a legalább 40centi magasságbeli, és ugyanennyi súlybeli elõnnyel rendelkezõ férfit... enm semmik ezek a reggelek...
gondoltam Én... Hohó! De még metroztam egy cseppet...
helyszín a Dózsa GYörgy úti megálló... Egy férfi kiabál int zállat vkitre, hogy:"a f@szom nézzed a csajom bazzze! Oda megyek és szétverem a fejed bazze! NA vigyorogj köcsög f@sz!"

NA ennyit a mai reggelemrõl...  :-/
Hja: a "csaja" egyébként jószívvel is max -1est érhetne el egy átlagos férfinél, bár lehet, hogy csak Én vagyok "más" igényû... ;)

Üdv, és SZÉP NAPOT!
PeéF