Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Garda-tó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
93 hozzászólás a témában

#41
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Ras szív küldi! ;D a képeket majd nézd meg a honlapunkon a felkerül a cikk /érdemes/ 8)

Garda MTB Fesztivál 2002


Pénteken este 9 órakor indultunk igen jó hangulattal. Pesten ilyenkor hihetetlen gyorsan át lehet száguldani. A magyar határra másnap reggel 1 órakor értünk. Útközben semmi különös nem történt eltekintve attól, hogy a határ elõtt a kutas a dízel kocsinkat benzinnel töltötte meg. Gondolhatjátok idegeskedés szitkozódás stb., de szerencsére megoldódott a helyzet.

               
Másnap utunk Ausztriában vezetett. Ahogy kivilágosodott észrevettük, hogy igen borult az ég. Hamarosan esni kezdett. Gyönyörû az osztrák Alpok. A fû olyan zöld, mint nálunk sosem. Egyszerûen fantasztikus.
Az osztrák határt átlépve Olaszországban tovább gyönyörködtünk hegyekben, és említésre méltó esemény nélkül délután kettõre meg is érkeztünk cél állomásunkra Riva del Gardara. Itt rövid keresgélés után, megtaláltuk a szállásunkat, ahol kipakoltunk.


A szállás akár egy magyar kollégium is lehetett volna, ahogyan kinézett. (A fejlett nyugat mi?) Emeletes vas ágyak, mosdó a folyosón, szóval akár itthon egy kollégiumban. Örömmel fogadtuk, hogy a szállás árában benne van a reggeli is, amit egy morcos öreg úr osztogatott, meglehetõs közönnyel.


Miután kipakoltunk elmentünk megnézni a kerékpáros kiállítást. A kiállítás területén lehetett nevezni a másnapi maratonra, amit mi meg is tettünk. Átvettük a prospektusokat, ajándékpólót, energiaszelet csomagunkat, majd szétnéztünk A kiállításról mit mondjak? Hõ Fú Anyám stb. stb. Szuper! A gépeket lehetett tesztelni is útlevélletét ellenében. Mikor megkérdeztük mennyi idõre lehet elvinni szerényen megkértek minket, hogy azért kb. egy óra múlva hozzuk a gépet vissza (Persze kilehetett õket vinni terepre, akár fel a környezõ hegyekbe is.) Az idõjárás érdekesen alakult. Hol esett, hol nem. Én mindenesetre beszereztem egy jobbfajta széldzsekit.

Másnap reggel persze esett. A rajt 8 órakor volt a szomszéd kisvárosban Arcoban, így Riváról még át kellett oda tekernünk, ami bemelegítésnek nem is volt olyan rosz. A rajtelõtti kavarodásban elvesztettem a többieket így egyedül indultam. A terep igen kemény volt a tájról sajnos nem sokat mondhatok, mivel nem sokat láttam belõle, többnyire a felhõkben tekertem. Az elsõ 20 km csak emelkedõ volt, majd jöttek a lejtõk, melyeket hamarosan megutáltam, mivel az elsõ km után ebben a szutyok idõben elkoptak hátul a fékpofáim, így csak elõl volt fékem (de szegény Avid tárcsám is csak 50%-os hatásfokkal mûködött). Ilyen gyenge fékkapacitás mellett nem igazán mertem száguldozni.
Az úton patakokban folyt a víz, viszont ennek ellenére a pálya nagyon jól tekerhetõ volt, csak néhol vett fel a sár olyan alakot, mint a hígtrágya, de tekertem, tekertem, tekertem. Csapattársakkal a 40és 80 km elágazása elõtt találkoztam. Szegény Tibi a hidegtõl elkékült szájára még mindig elevenen emlékszem.


A 40-km-es leágazásnál nem fordultam le indultam a 81-km-es távon. A választásomat a rendezõség tapssal jutalmazta. Az élmény ugyanaz. mint eddig: ESÕ, ESÕ, ESÕ. A következõ 10 km igen pihentetõ volt. Szinte sík terep. Itt egy településen kellemes élményben volt részem:

A nézõközönség biztatását hallva öntudatlanul válaszoltam:
-Köszi! Köszi!
Mire a következõ választ kaptam:
-Te magyar vagy! Húzzál bele! Adjad neki!

Nem gondoltam volna, hogy itt is hallhatok magyar szót, de nagyon jól esett. Újult erõvel tekertem tovább. Kicsivel késõbb a hegyek kamatostól bepótolták ezt a kis pihenõt, mivel meredek szerpentinek következtek fölfele. Útközben egy német sráccal sikerült egy órát tekernem és beszélgetnem. Nyelvi nehézségeink ellenére egész jól boldogultunk, de egy kemény mászás alatt elszakadtunk egymástól, és csak a célban gratuláltunk egymásnak.


Délután már nagyon kivoltam. Egyre több idõre álltam meg a frissítõ állomásokon. Szerencsére az esõ elállt és néha a nap is elõbújt. A verseny végére már minden bajom volt. Elsõ sorban a lejtõk viseltek meg. A szerpentineken óvatosan ereszkedtem lefelé, mivel a fékem nem volt az igazi, reflexeim igen lassúak voltak, és ha begyorsulok annak katasztófális következményei lettek volna. Egy kanyar után messzirõl elõtûnt Riva. A CÉL! Ott sütött a nap, itt fent esett az esõ. Ez szörnyen hatott megviselt idegeimre. Fáradt voltam, már szerettem volna, ha vége van. Az vigasztalt csak, hogy ez az út már levisz aszfalton vége a kemény terepnek. De nem az egyik kanyarban ott áll egy hölgy és integet, hogy forduljak balra fel a hegyre. Komótos lassítás, arcomon az undor jelei, majd kanyarodtam, és kezdõdött a mászás. Ezzel nem is volt gondom, de tudtam, hogy ezután lejtõk is jönnek. A legemlékezetesebb nem is váratott magára sokáig. Egy kb 25%-os lejtõcske következett, ami magában még semmi, de ez macskakövekkel volt kirakva és a közepén volt benne egy 180º-os fordulat. Ez esõben elsõ fékkel érdekesnek tûnt, de megoldottam. Egyszer csak mint minden a hegy is elfogyott Arcoban találtam magamat. Innen sík terepen tekertem Rivaig. Célba értem! Büszke voltam magamra. A fesztivál területén kicsit pihenten, majd megkerestem a bicaj mosót. és szépen lemostam az én kis drágámat, majd elindultam a szállásunk felé megkeresni a többieket. Ott kiderült, hogy én mentem egyedül a nagy távon. Megmentve a csapat becsületét.(A többieket a fék cserben hagyta.)


Hát ennyit röviden a versenyrõl! Egy-két saját tapasztalat: Ezentúl mindig lesz nálam kemény anyagból készült fékpofa. Esõ esetén tovább bírja és nem kopik el 1 km után. A versenyen legjobb lenne egy össztelós géppel indulni.. Olajos tárcsával. Itt bebizonyosodott elõttem, hogy a maratonokra az ilyen gépek kellenek. Csapattársam XT-tárcsaféke igen jól vizsgázott. A gépem Sram 9.0-val van szerelve és a trutyi egyáltalán nem hatotta meg. Manitou villám beázott és a verseny végére beállt Addig még mûködött jó volt, de most majd valamit ki kell találnom a porvédõ és a becsúszószár jobb tömítésére.

Másnap haza indulás elõtt verõfényes napsütésben szétnéztünk a városban. Gyönyörû hely, hangulatos keskeny sikátorokkal. Hazafelé még megálltunk az Adria partján és kicsit élveztük a tengert és a napsütést,


Eredmények:

Itt közlöm az összes indult magyar eredményét. Egyesületünk tagjait kiemeltem. Ha valakinek az adatait rosszul írtam attól elnézést kérek

Ronda picola (rövid)
Név   Egyesület/Település   Idõ
1.   Bauer Sigi, D   Ralph Denk Racing-Giant   1:45.03,4
132.   Lenárt András   Nagy SE Eger2:28.24,7
497.   Baráth Tibor   Nagy Se   3:14.59,3
554.   Demeter Balazs   Nagy Se   3:22.12,6
721.   Takacs Richard   Nagy Se   3:54.05,9
724.   Hevesi Richard   Nagy Se   3:54.39,2
817.   Hajdu Viktor   Nagy Se   6:38.16,3




Ronda picola (rövid kör) masters
   Név   Egyesület/Település   Idõ
158.   Nagy Adam a fõnõk   Nagy Se   3:43.05,6
205.   Korozs Karoly   Nagy Se   5:50.09,0


Ronda grande ( közép) ffi.
   Név
Egyesület/Település   Idõ
221.   Kiss Csaba „Olaf”   Nagy SE   7:09.27,3
                     Írta: Kiss Csaba „Olaf”
                                 


#42
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Nem gyütt öszze :(

#43
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Ítram egy cikket a tavalyi versenyrõl fényképekkel stb. Hamarosan olvasható lesz a www.nagykerekpar.hu/nse címe de ha tudom fel rakom ide is

#44
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Mintha vmi rémlene ;)

#45
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Ha nem töröm össze magam idén végre ott leszek!
De ezt csinálom már 2 éve!
Mindig eltervezem aztán meg indulás elött közbe jön valami!
Úgyhogy idén: :-X ;D

#46
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
2003!Az idén újra lesz! 8) Menni kellene! ;) Tavaly is qrva jó volt! Az idén talán nem esik! Ezek jutnak hirtelen eszembe. Én ha minden igaz ott leszek megint ::) Remélem jöttök még egy páran. Tud már valaki valamit a versenyrõl? Mikorlesz stb. Egyébként kivel futhatok össze kint megint?

#47
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
A Lendvai Tomi és a Máté Gyula az én barátaim! ;D
Mindketten 3 hete vették a bringájukat, a gyuszi leis irta a fékét a Magellánjának, és lefele is tolnia kellet, de roppant büszkék voltak ,hogy rövidgatyában+polóban ráadásul a Gyuszi Magellanjá full merev és mégi sok full telós teljes bringás cuccban lévõt lenyomtak! ;D

#48
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
http://services.data...hon/default.htm

eredmények:

rövid kör ffi:
1. Bauer Sigi, D                       75 Ralph Denk Racing-Giant    1:45.03,4      
56. Motovan Miklos, H-Sopron            78 Heavy Tools-Hungary        2:11.17,3
93. Horvath Csaba, H-Sopron             78 Heavy Tools-Hungary        2:19.30,8
132. Lenavt Andras, H-Eger               78 Nagy Se                    2:28.24,7
167. Tanko Balazs, H-Nagylkovacsi        85 Meditech                   2:35.14,6    
309. Baluka Balazs                       78 H-Budapest                 2:54.44,2  
334. Hegedüs Janos                       73 H-Budpest                  2:56.50,5  
345. Geröhàzi Tamàs                      72 H-Budapest                 2:57.47,2  
354. Czira Zoltan                        75 H-Budapest                 2:58.52,5  
437. Denes Piros                         75 H-Szegid                   3:08.20,2  
470. Balazs Demeter, H-Budapest          76 Pondrok                    3:11.36,6  
497. Barath Tibor, H-Eger                85 Nagy Se                    3:14.59,3  
554. Demeter Balazs, H-Eger              81 Nagy Se                    3:22.12,6
562. Csaba Bogati                        70 H-Dunaczuaros              3:22.53,4  
586. Torma Istvan                        84 H-Balatonfüred             3:25.44,5  
721. Takacs Richard, H-Mezökovesd        87 Nagy Se                    3:54.05,9
724. Hevesi Richard, H-Eger              83 Nagy Se                    3:54.39,2  
725. Gyomathy Tamas, H-Eger              74 MUSC                       3:55.01,7  
726. Imre Kalo, H-Szarvaskc              73 MUSC                       3:55.10,9  
754. Gorgyan Laszlo                      69 H-Budapest                 4:05.50,6
768. Janes Kiss, H-5700                  84 Pedaldöngölök HKE          4:13.38,4  
769. Kupi Laszlo, H-Budapest             86 Meditech                   4:13.41,8
775. Kutas Gabor                         78 H-Szekesfehervar           4:15.25,4  
776. Purnahauser Deines                  78 H-Tarwok                   4:15.29,1  
795. Lendvai Tamas                       76 H-Budapest                 4:33.35,1  
796. Ruszinszki Andras                   76 H-Budapest                 4:33.45,1  
808. Mate Gyula                          69 H-Budapest                 5:02.38,8  
817. Hajdu Viktor, H-Eger                78 Nagy Se                    6:38.16,3  

rövid masters:
1. Platzgummer Walter, I-Naturns       62 RSV Naturn                 2:01.58,6      
37. Szalontay Andras                    58 H-Budapest                 2:44.20,9    
158. Nagy Adam, H-Eger                   62 Nagy Se                    3:43.05,6
201. Guzowiski Paul                      52 H-Budapest                 4:42.45,5  
204. Kiraly Laszlo, H-Budapest           57 Famili                     5:36.40,1  
205. Korozs Karoly, H-Eger               56 Nagy Se                    5:50.09,0  

Közép ffi:
1. Candelperger Carlo                  76 I-Brescia                  3:40.31,8      
29. Sass Jozsef, H-Budapest             77 Meditech                   4:27.06,7    
221. Kiss Csaba, H-Mezöszemeve           80 Nagy Se                    7:09.27,3  
224. Krausz Andras, H-Budapest           71 Votec                      7:17.05,9  

közép masters:
1. Overend Ned, USA-Durango            55 specialized                3:58.07,0      
35. Kovacs Ferenc                       45 H-Budapest                 5:58.29,1  

hosszú ffi:
1. Kraler Martin, Stephanskirchen      75 Ralph Denk Racing-Giant    4:58.02,0      
25. Bogar Gabor, H-Pilisvörösvár        74 Casco-PCCC                 5:57.28,7
26. Lorincz Oliver, H-Budapest          72 Magellan                   5:57.38,2    
41. Erdelyi Balazs, H-Szentendre        82 Meditech                   6:27.30,7  
130. Papp Dénes, H-Budapest              74 Meditech                   8:13.29,1  


Grat a résztvevőkenk szép számmal voltak jelen hazánk fiai  :) lányai sajnos nem  ;D

ui: első helyzezettek időeredményéhez lehet viszonyítani azér copiztam azokat is be

#49
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
az esõt leszámítva jól hangzik :)

szállásban csak annyi az igény, hogy lehessen fürdeni, meg enni aludni valami hely. És persze a bringák tárolására is kéne valami ötlet. Ha bevihetõ a szállásra akkor ok  ;)

#50
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás


Na kicsit pihenve megpróbálom részletesebben elmesélni hétvégi kalandom, remélem nem bánjátok.

 Pénteken este 9.00 indultunk igen jó hangulattal. A magyar határra másnap reggel 1.00 kor értünk. Útközben
semmi különös nem történt eltekintve attól, hogy a határ elõtt a kutas a dízel kocsinkat benzinnel töltötte meg.
Gondolhatjáok idegeskedés szitkozódás stb stb., de
szerencsére megoldódott a helyzet. >:( >:( >:(
 Másnap utunk Ausztriában vezetett elõsször és életemben elõsször láttam akkora hegyeket, mint amik ott vannak.Az osztrák határt átlépve Olaszország tovább gyönyörködtünk hegyekben  :o, és említésre méltó esemény nélkül délután kettõre meg is érkezdtünk cél állomásunkra Riva del Garda-ra.
   Miután kipakoltunk elmentünk megnézni a kerékpáros kiállítást. Hát mit mondjak? Hõ Fú Anyám stb. stb. Szuper! Nem a sport kiállítás színvonala. A gépeket lehetett tesztelni is. Mikor megkérdeztük mennyi idõre lehet elvinni szerényen megkértek minket, hogy azért egy óra múlva hozzuk a gépet vissza (Ja persze kilehetett õket vinni terepre ;D) Ja eddig ha nem említettem egésznap szakadt az esõ! :(
Másnap reggek persze esett. A rajt (ha jól emlékszem ::) )8.00-kor volt. A
rajtnál elvesztettem a többieket így egyedül indultam. A terep igen kemény volt a tájról sajna nem nyilatkozhatom, mivel nem sokat láttam belõle mert többnyire a felhõkbentekertem  Az elsõ 20 km
csak emelkedõ volt, majd jöttek a lejtõk. A gond csak az volt, hogy az elsõ km után ebben a szutyok idõben elkoptak hátul a fékpofáim, igy csak elõl volt fékem (de szegény Avid tárcsám is vak 50%-os hatásfokkal mûködött). Az úton patakokban folyt a víz. Néhol a a sár olyan volt mint a fos ,de tekertem, tekertem, tekertem. Õszintén szólva ilyen gyenge fékkapacitás mellett nem igazán mertem száguldozni. A 40-km es leágazásnál nem
fordultam le indultam a 81-km es távon. Az élmény mint eddig. Esõ, esõ, esõ. A következõ 10 km igen pihentetõ volt. Szinte sík terep, de aztán a hegyek kamatostól bebótolták ezt a kis pihenõt. Útközben egy német sráccal sikerült egy órát tekernem és beszélgetnem. Délután már nagyon kivoltam.Elsõ sorban a lejtõk viseltek meg. De célba értem
megcsináltam! Büszke voltam magamra. Beérve a szállóba kiderült hogy én mentem egyedül a nagy távon. Megmentve a csapat becsületét.(A többieket a fék cserben hagyta.)
   Hát ennyit röviden a versenyrõl!
Egy-két saját tapasztalat: A versenyre legjobblenne gy ösztelós géppel indulni. Olajos tárcsával. Csapattársam XT- je igen jól vizsgázott nem hatották meg a körülmények  8). A gépem Sram 9.0-val van szerelve és a trutyi egyáltalán nem hatotta meg  8). Manitou villám beázott  >:( és a verseny végére beállt Addig még mûködött jó volt, de most majd valamit ki kell találnom a porvédõ és a becsúszószár jobb tömítésére.

#51
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Sztem ha nem kell túl igényes menni fog ;) majd utánna nézek a miénknek és írok árakat. Tú vészes nem lehetett mert ifjúsági szálláson voltonk, de az egyesület intézte, így jelenleg nem tudok többet mondani.

#52
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
olaf, ha tudsz segíteni szállás ügyben akkor még foglak kérdezni (most gondold meg  ;D )
Valami elfogadható placc kéne majc, normális áron 4-5napra kb 5-6fõre. van ajánlatod ?

#53
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Szállást már januárban próbálj intézni, mert kemény dió!

#54
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
szálláshelyek mennyire telítettek arrafele ? kell elõre foglalni ha megyek vagy lesz ott szabad placc ?

#55
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Major kolléga képek lesznek, majd az egyik találkozóra vagy maratonra viszem ahogy megbeszéljük. Luki 2 hónap múlva megyek csak haza a ddig esetleg írhatok neked egy e-mailt.

#56
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
GRATULÁLOK OLAF! Majd személyesen remélem hosszabban beszámolsz.

#57
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
De jó neked....  :)

Nincsnek képek ? ? ? Sívesen megnézném!!!

#58
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Sziasztok!
Hááááááááát én ott voltam és nagyon király volt. Kezdve azzal hogy esett esett és esett! A pálya nekem nagyon tetszett mindenütt tekerhetõ volt az esõ ellenére is. Õszintén szólva most voltam elõsször az Alpokban és nagyon tetszett. Az esõ miatt igen keményre sikerült a maraton kezdve azzal hogy a legtöbben már a lejtõk elsõ méterein elkoptatták a fékpofákat és fék nélkül igen necces volt. Nekem elõl tárcsa van (Avid ;D) de egy fékkel is igen necces volt. Minden esetre én a 81 km esen indultam el és teljesítettem.
Bocs kicsit szétszórtan írtam de ma érkeztünk haza és már két napja nem aludtam. Üdv nektek!

                                                        olaf

#59
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
most nagyon irigylem a csapattársaimat., mert ott vannak a Gardánál. Én is mentem volna, csak bejött 2 viszga meg 1 ZH a jövõ hétre.  :'(
Majd leirom a tapasztalataikat, meg ha minden igaz lesznek képek is

#60
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Jelentem friss hirek a gardáról:
Jelenleg 30 órája esik az esö és úgy néz ki nem is fog elállni!
Még tegnap kaptam az alábbi sms-t:
"45 km;1530m,brutál hegyek,brutál emberek,sok nõ,beneveztünk,1517 r.sz.,meghalunk! üdv"
Hozzá kel tennem apró szöszenetként a barátaim akik kint vannak kb 3 hete vették életük elsõ "komoly" brigájukat és úgy vágnak neki! ;D
Azért én irigylem õket! :'(