Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#361
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
nem értem, tegnap délután senkivel nem találkoztam a HHH-n... :-) szóval Kacsával nekivágtunk Bécsi út felõl szakadó esõben és kb. 10 fokban, én rövid mezben. Utólag elgondolkadtam épelméjûségemen... Lényeg, hogy megmásztuk, aztán Gückleren fel a tetõre, kis pihegés majd a le Kolosy felé. Ezt se gondoltam eddig, hogy egyszeris a lefelét jobban fogom utálni mint a mászást. Itthon cipõbõl 2 deci víz jött ki, telefon beázott, a lábujjaim meg keményre fagytak :-) de megérte. szerintem. B

#362
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Na várj csak leírtad ezt, holnap már csúcsforgalom lesz...:)

Peppe akkor Kõszeg már biztos?

#363
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Lassan közlekedési lámpák kellenek a Budai hegyekbe. Annyian jönnek az emelkedõkrõl döngetve lefelé, hogy veszélyessé vált a felfelé csalinkázásom.

Lehet kolompot kellene szerelni a bringákra.


Ezert megyek en a Harsanylejto utcan. Ott Voragosnyeregig nem is szoktam talalkozni bringassal. Se felfele, se lefele.

#364
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Na mar kezded megkozeliteni a tavalyi legjobb idodet:)

Nekem meg az aszfalt okoz problemat. Az olyan dolgokba, hogy koves vagy csuszos-saras resz meg bele sem gondoltam SPD-vel. Ezert is akarok ma menni 1et ovatosan uj helyeken, hogy szokjam a dolgot... vagy az esest.

Ja a labam le van faradva.. furcsa erzes. S meg az is, hogy nem csak a combom hatso fele, de a combomban 1 izom elol is lefarad.


Én január óta SPD-zem.az elsõ esésem itthon volt.csak ráültem a bicóra és eldõltem.aztán megszoktam hamar.sokat mentem vele munkába.aztán mikor kezdett jó idõ lenni elindultam életem elsõ terepezésére/mármint SPD-vel/.
a lassú felfeléket utáltam nagyon.mikor mászik az ember és kerülgeted gyök kettõvel a köveket,próbálsz ideális vonalon közlekedni és akkor eszedbe jut,hogy hoppá be vagy kötve...csatt
mondjuk ilyenkor már nem esik az ember akkorát inkább csak eldõl bambán:Dezen is csak vigyorogni lehet.
most meg szerencsére ott tartok,hogy majdnem rutinból kidobom a lábam a pedálból.

#365
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Lassan közlekedési lámpák kellenek a Budai hegyekbe. Annyian jönnek az emelkedõkrõl döngetve lefelé, hogy veszélyessé vált a felfelé csalinkázásom.

Lehet kolompot kellene szerelni a bringákra.

#366
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Ja es asszem nekemis be kell gyujtenem 1 par sargumi keszletet... egyenlore szemezgetek a lehetosegek kozul

#367
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Kacsa, az már jó jel, ha kezded a vádlidat érezni. Azt jelenti, hogy önkéntelenül is kezdesz átállni az új tekerési technikára.

Tegnap munkából hazafelé tök jó idõt mentem a Virágosnyereghez: 7:56+6:05=14:01. Pedig a reggeli igencsak meghúzott munkábajöveteltõl teljesen kivoltam. Végig úgy éreztem, hogy most kapok vádligörcsöt. Aztán szerencsére megúsztam. Lehet, hogy a Ca és Mg kúra miatt nem görcsöltem (maratonok elõtt egy-másfél héttel mindig kezdek egy ilyen kúrát).


Na mar kezded megkozeliteni a tavalyi legjobb idodet:)

Nekem meg az aszfalt okoz problemat. Az olyan dolgokba, hogy koves vagy csuszos-saras resz meg bele sem gondoltam SPD-vel. Ezert is akarok ma menni 1et ovatosan uj helyeken, hogy szokjam a dolgot... vagy az esest.

Ja a labam le van faradva.. furcsa erzes. S meg az is, hogy nem csak a combom hatso fele, de a combomban 1 izom elol is lefarad.

#368
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Kacsa, az már jó jel, ha kezded a vádlidat érezni. Azt jelenti, hogy önkéntelenül is kezdesz átállni az új tekerési technikára.

Tegnap munkából hazafelé tök jó idõt mentem a Virágosnyereghez: 7:56+6:05=14:01. Pedig a reggeli igencsak meghúzott munkábajöveteltõl teljesen kivoltam. Végig úgy éreztem, hogy most kapok vádligörcsöt. Aztán szerencsére megúsztam. Lehet, hogy a Ca és Mg kúra miatt nem görcsöltem (maratonok elõtt egy-másfél héttel mindig kezdek egy ilyen kúrát).

#369
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
En ugy velem, delutan mindenkeppen menni kellene, hacsak nem valami nagyon durvan zuhog. Ha csaksiman esik, sztemmenjunk akkor is, mert Szilvsvaradon is esos verseny lesz....bar ugy velem jopar hetvegi verseny saras lesz illetve esos.

Szokni kell ezt az idojarast is, nem csak a poros palyat.

#370
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Ha a most=ma írhatnál, vagy hívhatnál. Csavarok nálam
lesznek.


Reggel ha nem esik az eso tekergek egy oracskat. Van 2 szakasz a Viragosnyeregtol, ami erdekel:)

Ja delutan szinten mennek egyet [ha nem zuhog], ekkor mar Balagee is csatlakozna.

Tibee: ha nem esik egesz nap, akkor inkabb a delutani terepezest vallalom be az esti aszfaltozas helyett. Aszfalton mar tudok SPD vel bringazni, terepen meg nem....

Mas: kezdem erezni -aszfalton- az SPD elonyet. Sprintelni tok jol lehet vele:)
Igaz a labam kesz. vadlimat ma kezdtem el erezni eloszor.

#371
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Peppe még mindig hordod a "gladiátorjelmezt"?

Vagy az csak a jómultko rvolt?

Mostanában nem - meleg van.

De ha belekezdek vmi (nekem) durvább gyakorlásba akkor majd megint. Jól véd a tüskebokroktól is.

Nem itt kérdezted....mit értek protektorokon. De ...akkor a válasz:
XC-sek versenyen néha hordanak könyök (alkar) védõt, legalábbis ilyet már láttam, de mást nem nagyon.

Bukó, kesztyû természetes, hátizsák amúgy is hasznos, lightos gerincvédõ.

Ha nincs olyan érzésed, hogy valamit technikailag már meg tudnál oldani, csak a firka tart vissza, akkor neked nem szükséges más. De ha igen, akkor
könyök-alkar
térd-sipcsont (szöges taposóhoz szokás elsõsorban)
teljestest protektor (gerinc-mellkas-váll, némelyiknél könyök-alkarral egyben)
DH, FR arcok fullface bukó, testprotektoron kulccsontvédõvel (lebólintás), meg spéci gatyó alulra, de ez már más szakág.

Nem akarlak feleslegsen ilyesztgetni. Firka önmagában érdektelen, sérülés és 1-1.5 hó kihagyás, na az már tragédia.

Gyere el (vmelyik) DunaMaraton pályabejárásra, ha az egész abszolválható számodra (persze a bicón), akkor protektorokat nagyjából elfelejtheted, foglalkozz inkább pl a mászással.

Meg a HHH-n is van még néhány érdekes rész.
a második p néma!

#372
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Peppe még mindig hordod a "gladiátorjelmezt"?

Vagy az csak a jómultko rvolt?

#373
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Udv a topicban. Hajra az emelkedon:)
EN most akarok Voragosnyeregtol eszak fele felfedezni 1-2 uj helyet [szamomra ujat.].

Ha a most=ma írhatnál, vagy hívhatnál. Csavarok nálam lesznek.
a második p néma!

#374
Tibee

Tibee

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Ez erdekel Valakit?

május 24.
szerda

22.30Kihívás Napja – Éjszakai kerék-páros felvonulás a Normafához
Városliget, Hõsök tere


Lehetséges... Te jösz?

#375
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Üdv Mindenkinek!

Végigolvastam a topikot és kedvet kaptam hozzá,hogy megnézzem ezt a Harsánylejtõ utcát. Tegnap délután feltekertem rajta,hááát mit ne mondjak. Idõt még nem mértem,de biztos nem döntenék csúcsot. :) Azért az Erdõalja elötti földes szakaszon nem mosolyogtam annyira. Még teljesen lebutított telóval is, nyeregben, de teljesen elõre feküdve, rendszeresen egykerekeztem. Igazából ami a legjobban megviselt az a felsõ szakaszokon rajokban lecsapó szúnyogtömegek aggresszívitása.
A Hárs-hegyre felfele, a jó kis sáros szánkópályán, vagy a nedves murván mászni, miközben egyszerre több tíz szúnyog folytat rablógazdálkodást a testeden, szintén meghatározó élmény. Remélem csak a mostani esõk miatt bújtak elõ és nem szándékoznak sokáig maradni... :)


Udv a topicban. Hajra az emelkedon:)
EN most akarok Voragosnyeregtol eszak fele felfedezni 1-2 uj helyet [szamomra ujat.].

Sajna a csucsnak en is meg csak a kozeleben sem vagyok. Sokat kell erosodnom SPD-vel meg.

#376
csalloa

csalloa

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Végigolvastam a topikot és kedvet kaptam hozzá,hogy megnézzem ezt a Harsánylejtõ utcát. Tegnap délután feltekertem rajta,hááát mit ne mondjak. Idõt még nem mértem,de biztos nem döntenék csúcsot. :) Azért az Erdõalja elötti földes szakaszon nem mosolyogtam annyira. Még teljesen lebutított telóval is, nyeregben, de teljesen elõre feküdve, rendszeresen egykerekeztem. Igazából ami a legjobban megviselt az a felsõ szakaszokon rajokban lecsapó szúnyogtömegek aggresszívitása.
A Hárs-hegyre felfele, a jó kis sáros szánkópályán, vagy a nedves murván mászni, miközben egyszerre több tíz szúnyog folytat rablógazdálkodást a testeden, szintén meghatározó élmény. Remélem csak a mostani esõk miatt bújtak elõ és nem szándékoznak sokáig maradni... :)
Mert ez így van jól.

#377
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Ez erdekel Valakit?

május 24.
szerda

22.30Kihívás Napja – Éjszakai kerék-páros felvonulás a Normafához
Városliget, Hõsök tere

#378
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Ezt mire érted milyen spd-t választottam vagy melyik megoldást???

Kacsa spd-je tõlem származik, csavar volt rövid. Egyébként 520-as
a második p néma!

#379
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Megoldódott. Találtam ProBike-ban. Mondták, épp most maradt meg vhonnan, egyébként ilyen csavarszettet külön nehéz szerzni, úgyhogy vagy nagyon drága, vagy odaadják ingyé'.:)
Te mit választottál volna?


Ezt mire érted milyen spd-t választottam vagy melyik megoldást???

#380
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Csak azert, hogy elmondhasam, nekem a max speedem felfele 26.9 volt;) Igaz kb 2 masodpercig, aztan visszaesett 16ra:)

Alvóizmokra is kell edzeni! Ezért vinnyogtam a múltkor a (piros) lefelé elõtt, megoldottam de elég görcsös volt, elmaradt az élvezet.

Anno nekem is mindíg ülve mászásnál kezdett görcsöni/beállni a lábam.

Én is megírom tegnapomat. De DunaMaraton topikban.
a második p néma!