Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#341
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

Na igen, majd tarsasaggal megneznem meg1x azt a helyet. 1dul nemmertem tovabb menni... az ordog soha nem alszik.

Hát eltûntem, de most jól itt vagyok.

Gratulálok az új csúcshoz. Ülést nem tetted feljebb picivel? Nem csak tol-húz, elõre-hátra is teker, amikor ül! De majd megmutatod.

CMX-szel nagyon jót tekertünk múlt hét szombaton. Kedveli az emelkedõket, minél meredekebb annál gyorsabban megy. Nélkülem meg még gyorsabban ment volna. Most írok majd neki, megkérdem nem akar-e újra varacskolni, ill. kérek tõle itinert. D.Kõ-Esztergom közötti rész. A jövendõbeli Esztergom Maraton pre-pre-pre pályabejárása volt talán. Jó szintes.

Saraztunk, de nagyon jó gyakorlás volt. A végére kezdtem kevésbé görcsösen belecsapatni a tócsákba. Egyszer toltuk hosszabban lefele és fölfelé is csak keveset. De van sok vízszintes közeli jó saras rész. Meg barátságos csalán, vizesen kevésbé csíp:)

Visszamennék.

Megyek veszek elsõ sárvédõt. A régi még most is a DM útvonalán pihen valahol. Megközelíthetetlen.

Kacsa, balage, más?
a második p néma!

#342
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

"A Vihar hegyen a keresztbe dõlt fa után nem találtál utat? Amúgy igazából csak onnan kezdõdik az emelkedõ."
Közben eszembe jutott, hogy tényleg van a tetõn is valami kidõlt ág. Na, ahol vége van az útnak, ott nincs is vége, mert ott megy lefelé egy sziklás letörésecske. Henger meg janimaci már lementek rajta. Én még gyûjtöm a bátorságot.


Na igen, majd tarsasaggal megneznem meg1x azt a helyet. 1dul nemmertem tovabb menni... az ordog soha nem alszik.

#343
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Grat a csúcshoz.

"egyszercsak fa keresztbe az osvenyen. Leamasztom a bringat. Eloremegyek megnezni merre megy az ut, de vege."
A Vihar hegyen a keresztbe dõlt fa után nem találtál utat? Amúgy igazából csak onnan kezdõdik az emelkedõ.

Ez az egész VirNyereg-Viharhegy rész, ha vizes, nagyon nehezen tekerhetõ, ha nem a sáron csúszol ki, akkor az avaron. Nem csoda, hogy kipörögtél. Száraz idõben kell próbálni, ha sikerélményt akarsz.


Azert nem olyan nagy csucs az.. Ketsegtelen, hogy a masodik szakasz sokkal konnyebben megy... Az elson nem tudom mit rontok el...pedig a masodik szakasz a technikasabb..
Na mind1:
ero ero ero..ez kell a biciklizeshez:)

Na ok, volt valami ut, de azt max gyalog vallaltam volna be.Vihar hegy fele az emelkedo tetejen keresztbe fa kidolve. Balra fel meg tobb fa kidolve, s jobbra lefele szurdok feleseg baromi keskeny osvennyel. na itt fordultam vissza.

Jo moka volt felfele bukdacsolva tekerni a szaraz avaron, s neha az alatta levo sarba elporogni.
Ami itt elkeseritett, hogy mivel mostanaban sok az eso, ilyen terep varhato Crosskovacsin, s Duna Maratonon is, es nem tudtam mit kezdeni a helyzettel...

Mar-mar duhos voltam, hogy csak dolok, ahelyett hogy felfele haladnek.
S mindezt kozeptavon.... egyenlore belottem egy 5.5 oras limitet 54 km-erre Crosskovacsin.

Lehet keves lesz?:)

#344
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
"A Vihar hegyen a keresztbe dõlt fa után nem találtál utat? Amúgy igazából csak onnan kezdõdik az emelkedõ."
Közben eszembe jutott, hogy tényleg van a tetõn is valami kidõlt ág. Na, ahol vége van az útnak, ott nincs is vége, mert ott megy lefelé egy sziklás letörésecske. Henger meg janimaci már lementek rajta. Én még gyûjtöm a bátorságot.

#345
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Elindultam tehat szokasos Harsanylejto utcan felfele.
Nem messze a korabbi kutyaharapasom helyszinetol egy epitkezes mellet egy kutya messzirol meglatott engem. Elorelepett 2-3-at, majd lefekudt. Mellso labait hosszan kinyujtva fejet egyenesen a labaira tette. Sunyinak tunt. Ahogy kozeledtem hozza, hirtelen felpattant, s elkezdett felem vagtazni.

Mielõtt a kutya bármit csinálna póbálj fütyörészni v. bármit mondani beszélni hangosan, szólj hozzá valamit. Attól kezdve emberszámba vesz és jobb esetben tart tõled, erõsebbnek gondol legalábbis számít arra, hogy felõled támadás érheti, akkor viszont már nem olyan bátor. Ez fõleg akkor szokott bejönni ha te látod meg elõször a kutyát de az még nem lát téged.

Ha nem azt látod, hogy ezektõl lecsapja fülét farkát és eloldalog, akkor inkább szálj le a biciklirõl és készülj a további riogatásra.

Ha a beszéd, hozzá szólás nem ébreszti fel benne, hogy "ez egy ember aki olyan mint a gazdi", akkor próbálj egy-két lépésnyit vele szemben (felé) futni. Az eddig mindíg 90%-ban bevált. Ha nem jön be akkor nem kell erõltetni. Egy dolgot nem szabad. Nem jó elfutni mert az felébreszti a vadász ösztönt.

Amikor felé szaladsz v. torpantasz akkor vagy végleg elfut vagy kezdõdik egy kis "játék".

Vagyis te felé ugrasz egy lépést és a kutya hátra hõköl, amikor elindulnál akkor feléd fut. Ilyenkor vagy megdobod valamivel, esetleg kis lépésekben elindulsz és vissza-vissza ugrasz mintha meg akarnád támadni.

Persze ilyenkor lelkileg fel kell készülni, hogy ugatva fut utánad bizonyos távolságot tartva amit te szabhatsz meg a kutya felé vissza-visszaugrásokkal.
Aztán lassan kiérsz a területérõl és a kutya már nem megy tovább.

Lényeg, hogy az állat ne érezze biztonságban magát.
Érezze, hogy felõled támadás érheti ha a közeledbe kerül,
vagy akár össze is lehet barátkozni vele de ahhoz már több kutyás tapasztalat kell. Na meg néha rizikós lehet. Nekem volt amikor bejött.
ott nyaldosott a nemrég még ugató kutyafalka a hegyen (kb. 5 kutya).
Még féltékenyek is voltak egymásra, hogy melyiket simogatom.
Akkor én lettem a falkavezér, vagy az ember aki jó hozzájuk.

#346
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Grat a csúcshoz.

"egyszercsak fa keresztbe az osvenyen. Leamasztom a bringat. Eloremegyek megnezni merre megy az ut, de vege."
A Vihar hegyen a keresztbe dõlt fa után nem találtál utat? Amúgy igazából csak onnan kezdõdik az emelkedõ.

Ez az egész VirNyereg-Viharhegy rész, ha vizes, nagyon nehezen tekerhetõ, ha nem a sáron csúszol ki, akkor az avaron. Nem csoda, hogy kipörögtél. Száraz idõben kell próbálni, ha sikerélményt akarsz.

#347
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Nos ma en mentem 1 kis karikat.

Bemereszkedte durvabb terepre, hogy szokjam az SPD pedalt-cipot. Erdekes volt.
A tekeres utan vegyes erzesek vannak bennem. Jol ereztem magam tekeres kozben, konnyebben mentek a felfelek, kellemes faradtsag van a labaimban, pedig mindossze 33 km-t mentem. S ami bearnyekolja a dolgokat: nehezen mennek a felfelek az SPD cipovel, sokat doltem, bal tenyeremen zuzodas, na es a kutyak...

Eros ketsegeim tamadtak a nap folyaman, hogy miert akaro en SPD pedallal indulni Crosskovacsin..?Egyalatalan miert is akarok en indulni? Kondicio nulla [legalabbis ezt erzem, bar az eredmenyek nem ezt mutatjak].
Na de a lenyeg:

Elindultam tehat szokasos Harsanylejto utcan felfele. Egesz jol haladok: taposok is labbal, meg huzok is, s nem faradok. Nem messze a korabbi kutyaharapasom helyszinetol egy epitkezes mellet egy kutya messzirol meglatott engem. Elorelepett 2-3-at, majd lefekudt. Mellso labait hosszan kinyujtva fejet egyenesen a labaira tette. Sunyinak tunt. Ahogy kozeledtem hozza, hirtelen felpattant, s elkezdett felem vagtazni. A kutyatamadast lassan megszokom ,de SPD-vel a labamon a hirtelen reakciokra nem vagyok meg felkeszulve...noha figyeltem a reakciot.
Egybol pattanok le a bringarol, s vennem magam ele vedekezeskeppen a bringat. Vennem. Nehezen, de kioldok a cipovel, mivel emelkedon vagyok szinte 0ra lelassulva, eldolok a jobb oldalamra. Ettol a kutya kicsit megijedt, s visszahokolt, majd az epitkezesen levo emberke kovekkel elzavarta a kutyat bocsanatot kerve, hogy nem hozza tartozik az eb.
Felkelek, s tekeres kozben erzem, hogy a vadlimba vagott a hajtomu fogaskerek sora. Sebaj, ebcsont beforr.

Na vegre megerkezek a kut elotti foldes szakaszra. Nyomom a pedalt, huzom a pedalt, s lon csoda vegigmegyek. Kicsit belassulok azert, s igy nem sikerul uj csucsot tolni. Kb majd 1 percet azert faraghattam volna. Igy csak 9:50 lesz a reszido. Gyorsan felvaltok, s haladok tovabb pihenes nelkul. Egesz jol megy a masodik szakasz. Utkozbeni gondolat, hogy en meg mindig tartaklekolok az elso szakaszon, mert itt a masodikon meg gyorsulni is tudok. A tetore megerkezek 7:50nel, de itt is lehetett volna cirka 1 percet hozni.
Szumma: 17:40. Na ez viszont igyuj csucs:) Meg ha csak 3 masodpercet is javitottam.

Innen elindulok fel a Vihar hegyre. Bator gondolat, de az elso szakaszt nyeregben veszelem at. Tetszik, hogy az avar alatt levo sar miatt parszor elporog a kerek, legalabb erosodok, s a technika is csiszolodik. Aztan egyszercsak ugy elporog a kerek, hogy lelassulok. Igen 0-ara. Doles balra, de meg le tudom tenni a labam. Ez meg 2-3x elofordul felfele. A harmadiknal aztan letamasztok kezzel, mert elfelejtek oldani.
Innen aztan tolas. Ekkor jut eszembe: Henger itt feltekert? Nem semmi. Tobbszor visszamaszok a nyeregbe, majd tobbszor elporog a kerek. Aztan egyszercsak fa keresztbe az osvenyen. Leamasztom a bringat. Eloremegyek megnezni merre megy az ut, de vege.

Na akkor visszafordulas. Felszallok a bringara. Egyik reszen balrol erdo sok faval meredek, jobbrol masfel meter mely arok. Persze ismet valamin elcsucszok [most eppen egy ko az ami megdobja az elso kereket], doles. Be az arokba. Mar nevetek a sajat benasagomon. Innen aztan osszeszedem magam, s vegig nyeregbe teljesitem a lejtozest. Kierve a Crosspalyahoz vegigmegyek a Nagykovesig. Itt jonnek az ujabb viszontagsagok. A felig saros hatso rendesen csuszkal az akkor mar arnyekban levo koveken.
Haladok felfele, de ketszer ki kell lepnem a pedalbol, mert borulas esely van. Aztan egesz fent egyszercsak megdob az egyik ko, lecsuszok az idealis irvol, s maris szinte keresztbe tekerek a hegyen. Fejben megvan, hogy oldan kene, de a testem meg teker. Igy az osvenyen keresztbe allva aztan borulok ismet. Bal kez letamaszt, konyokom verem a sziklaba, s a bicikli borul a bal labamra.
Ez most faj.

Nem is merek visszaszallni, csak tolom felfele. Harom 8 eves kisfiucska felfut mellettem felfele...Na ne..ezt nem kellett volna! Az elso adando alkalommal dacolva az eszemmel, visszaszallok nyeregbe. Innen fel is tekerek a HHH legtetejere [nyomva a pedalt rendesen, nehogy 5 ala lassuljak, mert akkor eses lesz]. Utkozben egy hazaspar setaltatja a kutyajat, akit lefognak, mert szinten jott volna ismerkedni.

Felerve a HHH tetejere meg talalkozok 2 bringassal [BB tag, s szimpatizasn Giant XTC]. Ok eppen a kovesen indulnak lefele. Par korty viz a teton, 2 szolocukor, majd irany le a kovesen a Szepvolgyi ut tetejeig, s onnan a parkolotol le a Vitorlazo repter fele.
Innentol vegigjarom a tavalyi Buda Maraton utvonalat. Tetszik a terep, de megallok egyszer, mert gyanusan csuszik a hatso. Nezem lapos-e, defektem van? Nem, csupan olyan saras az ut, hogy csuszik a bringa hatulja.

A keken tekerek vissza a Vitorlazo repterre, innen a katonasir mellett vissza a parkoloig. Itt egy lany jon velem szemben a koves szakaszon [parkolo elotti resz erdoben], s elotte a kutyai. Itt mar tolom , mert ez a szakasz az esozesek miatt eleg durva lett. Mindenhol ket oklomnyi sziklak vannak elszorva. Szoval tolom a bringat. Ket kutya meglat [magyar vizsla, dalmata], s egybol uhatva megindulnak felem. A vizsla sunyi modon elfut mellettem, majd egybol visszafordulna a hatamba. Bicikli magam elott, s nyugodtan varom, hogy a gazdi is letegye vegre telefont,s raparancsoljon a kutyaira. Mellem erve bocsanatot ker [telefon tovabbra is a fulen], s haladunk tovabb: mindenki a sajat utjan.

Lecsurgok aszfalton Fenyogyongyeig. Itt csak 1 pillanatig haboztam, hogy aszfalton haza, vagy a Guckler Karoly setanyig felkerekezek, s setanyon vegig Viragosnyereg. Az emelkedot valasztom. Itt veszem eszre, hogy aszfalton ez a felfele sokkal jobban megy SPD-vel, mint taposo pedallal.

Kicsi idegesit, hogy a futok majdnem utolernek aszfalton..:) Setanyon aztan ujabb kutyas eset. Harom kutya fut velem szemben,s gazdajuk 10 meterre mogottuk. Ekkor mar automatikusan leszallok a bringarol, megvarva, hogy elmenjenek mellettem. Innentol minden szep es jo.

Dist: 33 km
Avg Speed: 13.2 km/h
Netto Time: 2h26m25sec

#348
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Naponta egy 450 vagy 500mg-os Ca tabletta, és egy Mg MagneB6 (?) tabletta.
Asszem Béres Rt termékek.
Maraton elõtt 7-10 napig csinálom.

Állítólag a Ca és Mg gátolhatja egymás felszívódását, ezért újabban nem egyszerre eszem õket.

Mostani Szilvásra is vittem belõlük. Biztos ami biztos, 1-1 pár elfogyott.

#349
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Kacsa, az már jó jel, ha kezded a vádlidat érezni. Azt jelenti, hogy önkéntelenül is kezdesz átállni az új tekerési technikára.

Tegnap munkából hazafelé tök jó idõt mentem a Virágosnyereghez: 7:56+6:05=14:01. Pedig a reggeli igencsak meghúzott munkábajöveteltõl teljesen kivoltam. Végig úgy éreztem, hogy most kapok vádligörcsöt. Aztán szerencsére megúsztam. Lehet, hogy a Ca és Mg kúra miatt nem görcsöltem (maratonok elõtt egy-másfél héttel mindig kezdek egy ilyen kúrát).


Tobbszor irtad ezt a Ca-Mg kurat. Ez mibol all? Ugy ertem mit eszel, mennyit es mennyi ideig?

#350
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

Holnap delutan: akar esik, akar szakad, akar sut a nap megyek fel HHHra.

Talalkozasi pontok: Viragosnyereg, Vihar hegy, nagykoves, HHH teteje

Én is, hogy mikor az bizonytalan, telefont viszek.
a második p néma!

#351
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Holnap delutan: akar esik, akar szakad, akar sut a nap megyek fel HHHra.

Talalkozasi pontok: Viragosnyereg, Vihar hegy, nagykoves, HHH teteje

#352
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Valahol itt tartunk

Home tábla-Erdõalja Kút




01. Henger 6:50 2006.04.24
02. Pinyo 07:32 2005.09.17
03. Pinyo 07:54 2005.09.09
04. Pinyo 07:56 2006.05.23
05. Pinyo 08:12 2006.05.16

73Kacsa 09:46 2006.05.10


Erdõalja Kút-Virágosnyereg





01. Henger 05:24 2006.04.24
02. Pinyo 05:47 2005.09.09
03. Pinyo 05:49 2005.09.17
04. Pinyo 06:05 2006.05.23
05. Pinyo 06:17 2006.05.18

73Kacsa 07:34 2006.05.10


Home Tábla- Virágosnyereg


01. Henger 12:14 2006.04.24
02. Pinyo 13:21 2005.09.17
03. Pinyo 13:41 2005.09.09
04. Pinyo 14:01 2006.05.23
04. Pinyo 14:29 2006.05.18
05. Pinyo 14:32 2006.05.16


73Kacsa 17:43 2006.05.10




#353
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Peppe a protektor most elmaradt de lett Shimano Emeto szemüveg:):)

#354
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
csutortok du 17-17:30 egy rovid karika?

Lehet elobb indulok:) de a fenti idopont attol meg el

#355
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

En csak HHH-ra nezek fel egy kisebb hurokra. Keresni uj utvonalakat, meg gyakorolni SPDvel [max 35-40 km]. Hetvege a nagy tanulase kellene hogy legyen...

Szombat: megismerjük CMX-et és a Dobogókõ túlsó oldalát. Majd mesélünk. Ha valaki csatlakozna, Két-bükkfa nyereg 10:00
a második p néma!

#356
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Szombaton vagy vasárnap vmi hosszabb megmozdulás? Pilis, egészen Esztergomig és vissza?


En csak HHH-ra nezek fel egy kisebb hurokra. Keresni uj utvonalakat, meg gyakorolni SPDvel [max 35-40 km]. Hetvege a nagy tanulase kellene hogy legyen...

#357
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts
Szombaton vagy vasárnap vmi hosszabb megmozdulás? Pilis, egészen Esztergomig és vissza?
a második p néma!

#358
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

Na várj csak leírtad ezt, holnap már csúcsforgalom lesz...:)

Peppe akkor Kõszeg már biztos?

Júniusban arra koncentrálok, meg BalatonMaraton-ra.
Pénzfüggõ, meg most már (szabad)idõfüggõ is. Nem tudom szombatjaim hogyan fognak alakulni, verseny elõtt szeretek 1 napot lustulni. De ugyebár Kõszeg hétfõn lesz.
a második p néma!

#359
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

... Az ereszkedés tetszett. Érdekes, hogy esõben jobban mertem lefelé jönni [mindezt nem bevállalósan, hanem biztonságosan], mint egyébként száraz idõben.

Next time jövõ hét [vagy szombat].

Olvastam, hogy z-max-al vitézkedtél esõben. Bátor.

Én meg úgy tûnik sötétben megyek jobban. Nagykovácsi felõl vissza, 19:05kor indultam kapuból, úgyhogy erõsen szürkületben, (kék+ asszem) lefelé, u-profilú és néhol köves ma nagyon símán ment, kövek mintha eltûntek volna és nam csak a látóterembõl. Néhol (na csak óvatosan) kezdek a rézsûn kanyarodni. Még 200 év és igazi wallride lesz belõle.

Fölraktam vadiúj Conti Exp Pro 2.1 párt. Jók. Ezekkel akartam hétvégén a Pilisbe menni, de elkevertem és mentem a kopottakkal. Síkot ebként azok is bírták.

Holnapra esõt ígér. Nem kéne tekerni egyet?
Szombat mennyire valószínû?

edit: közben olvastam privit. gondolom kora reggel. no, csak óvatosan :D
crosskovit sztem, ha csak nincs költségvetési korlát ne hagyd ki, DM nem ettõl függ.

edit.2: csak okulásul (taposó vs spd), szal késõn indultam, kevés idõm volt de jól ment. visszafelé prógálgattam lekoppantani telót (pilot extrakemény rugóval), nem ugrással persze, csak hirtelen rátehénkedéssel. éppen sikerült. kikapcsoltam, levezetés szerû Szilágyi E-n, újra teló nyomkodás, mindkét lábam leugrott pedálról, még jó hogy s.g.m megtalálta nyerget, így is elõadtam pár ötletszerû s-kanyart. szal majdnem firkáztam 15-el aszfalton. ciki. szembe 2 bicós inkább leszállt, testi épségüket óvva. látták még erõsen tanulási fázisban vagyok. igazuk is van tulképp.
a második p néma!

#360
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

nem értem, tegnap délután senkivel nem találkoztam a HHH-n... :-) szóval Kacsával nekivágtunk Bécsi út felõl szakadó esõben és kb. 10 fokban, én rövid mezben. Utólag elgondolkadtam épelméjûségemen... Lényeg, hogy megmásztuk, aztán Gückleren fel a tetõre, kis pihegés majd a le Kolosy felé. Ezt se gondoltam eddig, hogy egyszeris a lefelét jobban fogom utálni mint a mászást. Itthon cipõbõl 2 deci víz jött ki, telefon beázott, a lábujjaim meg keményre fagytak :-) de megérte. szerintem. B


A papírkutyákat az Oregámi könyvbe hagytuk, s Balageeval vagányan nekivágtunk egy délutáni esõs-saras biciklizésbe [mondhatni õrültek voltunk]. Amikor otthonról elindultam, éppen leszakadt az ég [addig csak esett az esõ]. Sebaj, menni kell Balázs már vár a Home táblánál. Balázs meglepõen lengén öltözött. Ha a naptárra nézek, jómagam is rövidnadrág-pólóban lettem volna. Én a téli hosszúra még húztam egy laza melegítõ nadrágot esõfogó gyanánt, felülre pedig hosszú felsõ és esõkabát combót választottam.
Home tábla tehát. Nagyon nehezen indult el nekem ez a biciklizés, igazán fáradt voltam. Ezt az idõeredményekbõl is leszûrhetem:
Erdõalja kútig 11:32 alatt értem fel 163as pulzussal, mégis lépni alig tudtam a fáradtságtól. Idén másodszor kellett itt megállnom pihenni. Mindkétszer SPD-vel. Húzós.
Innen fel Virágosnyereg . 08:09. Szumma idõ 19:41
Balagee jó formában volt, hiszen többszzör is visszagurult hozzám, mert lemaradtam.
Virágosnyeregtõl nem mertük megkockáztatni a Cross pályát sem, s a Sárgát sem.
Maradt a sétány, majd fel a Siklóernyõsig. Itt váltak el útjaink. Én a zöldön mentem le [tavaly BM szakasz] a sétány közepéig. Izgalmas volt a csúszós avaron lefelé jönni. Élveztem, noha rendesen kellett figyelni. Megpróbáltam azt, amit a "nagyok" mondanak: csak a hátsó fékkel fékeztem. Nem sikerült maradéktalanul, hiszen úgy csúsztam keresztbe az úton be a fák felé, hogy az elsõ féket is igénybe kellett vennem. Majdnem végig lejöttem nyeregben, kivéve az utsó 5 méter.
Innen aztán végig vissza Vnyereg, s haza. Az ereszkedés tetszett. Érdekes, hogy esõben jobban mertem lefelé jönni [mindezt nem bevállalósan, hanem biztonságosan], mint egyébként száraz idõben.

Nekem kereken 1.5 óra bringázás jött ki, s 22 km. Nem sok, de sikerült úgy elfáradnia a lábamnak [amit amúgy nem éreztem], hogy reggel majdnem begörcsölt a vádlim. Ilyen nagyon régen nem fordult elõ velem.

Kellemes tekerés volt nekem is. Hazafelé menet a lámpám beázott, de otthon már mûködött újra.

Next time jövõ hét [vagy szombat].
Mindenesetre Crosskovácsin elgondolkozok, hogy induljak-e....