Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szilásvárad Maraton-Május 26.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
114 hozzászólás a témában

#21
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szuper Megyo, már azt hittem, hogy nem lehet utánanézni sehol. Jártam ezen az oldalon is, de akkor még nem láttam a Caprine verseny kiirást.
Köszi, hogy megadtad a cimet!

#22
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Köfke... ;D



#23
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Eredmények:
www.mountainbikesport.hu

#24
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Trifó, én úgy tudom, hogy a www.caprine.hu -n van valami, de nekem az istennek se nyilik meg az az oldal. De egyáltalán nem biztos, hogy ott eredmények is  vannak!
Igen, az internetes hiányosság egy nagy fekete pont, mert ugye nem mindenki lakik Szilváson vagy környékén, hogy csak egyszerûen besétáljon a szervezôkhöz!

Nem tudom, hogy csak én érzek-e minden egyes maraton után egy kis csalódottságot, amikor kiderül,  hogy egy csomó más fórumos is volt ott, és még csak nem is ismertük egymást (gondolok itt pl. Luki, Ginger, Templar-ra) ?!?

#25
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
templar, valóban, egy aranyszinû fullos géppel voltam. élvezet volt tolni felfelé, amilyen nehéz ilyenkor..  ;D én sajnos nem ismertelek meg.


#26
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ez volt az elsõ MTB amin elindultam, és nagyon tetszett . A szervezés jónak tünt, a pálya ideális volt bármely önsanyargató aszfaltbegyárnak ( mint én).
Felfele nem vitt a lábam, lefele meg négyszer pereceltem. Máskor lassab leszek ( 62.9) és megtanultam, hogy az elsõ féket nem szabad csak úgy rángatni. Ja én is csak 43.22-t mértem.

#27
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Na szval... megkésve bár, de törve nem (csak majdnem ;D) bejelentkezem, kedves hölgyek/urak.. Végigmentem a rövidebben, amibõl még sikerült valamit faragni, mer' az óra csak 43 kilcsit mutatott a célban. Nem mondom, nekem akkor már nemigen hiányzott az az utolsó két kilométer. Hogy õszinte legyek, nekem nem is a lábam fáradt el rettenetesen, hanem fejben voltam kikészülve. A felfelékkel még elvoltam, de a lefelék valahogy nem nagyon jöttek be, különösen az elsõ, ahol jobboldali zúzást mutattam be a pontozóknak. Szerencsére nagyrészt avart értem, nem követ, de eléggé demoralizált a dolog. (Elõtte még röhögtem egy srácon, aki "Sört fogok inni!" üvöltésekkel haladt felfelé az Ördögoldalon. Gondolom, a haverjai beígértek neki 1 Kõbányait.. ;D ;D  Mintha Germant láttam volna még akkortájt. Nem egy össztelós géppel voltál? ). Na a perec után már kevésbé voltam vidám.

Aztán volt még néhány kamikáze jelenet, amiket már kihúztam valahogy. Csak azt tudnám, hol a pokolba' mentem 56.5 km-es tempóval, mert nem emlékszem ilyenre. Valószínûleg a döngölt földút kellett hogy legyen a végén. Az idõeredmény 3.05.

Trifonak és Brucenak üdv, veletek sikerült találkozni (Karennel ugyancsak, õt egy emelkedõ alkalmával többször láttam). thommeyt csak a rajt elõtt ;D, de ezen nem csodálkozom. Charonnak mákja van.... én beértem az esõ elõtt... Igaz némelyik sáros lejtõnél azért eszembe jutott.

(Sajnos Balibát megint elkerültem)

üdv

#28
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

Már Ginger is kérdezte, én meg most kérdezem újra: az eredmények elérhetõek valahol neten? Vagy telefonon, vagy csõpostán, vagy füstjelzések formájában? Tudni akarom!

...Ginger: Neked külön gratulálok :)

--Trifo

#29
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
A rendezõ az a Nagy Se aminek tagja vagyok. Tulajdonképp már egész jól áll a szervezés. Az itatókak meg megkérem, hogy minél hamarabb rakják fel a térképre. Remélem jöttök már szombaton az esti bulira is! Az a cl, hogy nem csak a versenyrõl szóljon ez az egész, hanem inkább egy jó nagy buli legyen.  

#30
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Páran azzal a nem titkolt céllal is néztük az eseményeket, hogy tanuljunk belõle, annak érdekében, hogy a Bükk Maraton a lehetõ legjobban sikerülnön. Ezért jó lenne, ha leírnátok õtleteiteket, javaslataitokat, vágyaitokat stb.

Luki, mért, te leszel ott az egyik szervezô, vagy mi?

Findli: ne irj már ilyen cikis dolgokat jó?  ;)

#31
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Üdv Ginger!
[glow=red,2,300]Gratula !  ;D[/glow]

Bizony-bizony itt volt a nagy Dave, aki miatt elkezdtem tekerni anno! A jó kis horror-bike mez volt rajta, és fotózott a rajtnál jobb oldalt.

Azt hiszem lesz még egy kis hozzáfûznivalóm a veszteségek rovathoz, de nem akarom lelõni a poénokat, amíg Vargánya nem látta a hátsó váltómat...
Addig is nézzétek a logómat, vagy fullosan itt.

Findli:
Olyan kár, hogy kihagytad! Ha egyben leszünk, majd a DM-en vadulunk, oks?

Luki: Ti legalább mondjátok meg az etetõ/itató pontok helyeit!

#32
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
Srácok!! Nagyon jók voltatok ismét!!! Még egy ilyen jó kis buli, amit kihagyok és megszakad a kis szivem :'(

Lensver: na rád aztán külön büszke vagyok ám ;D, lassan majd a mellettünk elhaladó bringásoknak ujjal fogok mutogatni, hogy látjátok ezt a lányt akivel együtt tekerek, na õ az, aki úgy megy felfelé mint egy gép! És lefelé még nem is láttátok, húúú... :-*

AsztA: az a fûben fetrengõs lazulás tényleg jó lehetett ;D

Karen: tényleg, semmi hir rólad, mi van??

#33
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
TÉnyleg itt volt Dave? Hát ez tök jó  :D :D :D
TÉnyleg jó buli volt és én is csak gratulálni tudok mindenkinek! Remélem augusztusban újra találkozunk itt a Bükkben. Persze elõtte a DM-en is!

Ja és még valami. Páran azzal a nem titkolt céllal is néztük az eseményeket, hogy tanuljunk belõle, annak érdekében, hogy a Bükk Maraton a lehetõ legjobban sikerülnön. Ezért jó lenne, ha leírnátok õtleteiteket, javaslataitokat, vágyaitokat stb.

#34
Ginger

Ginger

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Én is végigmentem a kicsin 3,5 óra körüli idõvel. Még csak ötletem sincs, hogy merre végezhettem a hobbista csajok között, mert a végét nem tudtuk megvárni. A pálya elég durva volt, fel is meg le is, de azért túléltük, még esõ elõtt.  ;)
Nem tudja valaki, hogy hol lesznek kitéve az idõeredmények?

#35
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Na még akkor is valami!
Dave,ha olvasod,ha nem:Jó volt téged újra itt látni közöttünk!!!!!!
Egy régi tisztelõd!
Üdv:Thy

#36
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Leérve Bélapátfalvára,lett volna még egy tök jó ugrató,ha lett volna még erõm,meg kerekem,lehet,hogy ugrottam volna egy kicsit,de így sajna maradt az átgurulás.A tó mellett itatópont(ha ezt elõbb tudtam volna!!).Érdekes,a célban ez egyik srác megkérdezte,hogy tó is volt? ;D ;D ;DNem tudom merre járhatott:)Innen már képben voltam az úttal,és elkezdtem mászni felfelé.Hát ez már elléggé halálos volt,minde izmom tiltakozott eme merénylet ellen,de mivel tudtam hol a vége,be tudtam osztani kevéske erõmet.A lejtõn már le**artam az egyre puhább gumit,és még harcoltam egyet egy sráccal,és a befutó elõtt,mintha Bruce-t láttam volna a földön ülni,aztán végre CÉL.El sem hittem,hogy vége a kínoknak.Ezután a célban tali Csibével,Erával,és Trifóval,majd útbaigazítottak a póló,ital,bicajmosó felé.Bicajmosás,majd olyan felhõszakadás,hogy ilyet ritkán lát az ember.Miközben pakoltuk el a gépeket,még szomorúan gondoltam azokra,akiket kint a hegyen kapott el az esõ :'( :'(Sajna sietnünk kellett haza,mert a havernak ment a vonata.Ha belegondolok,hogy õ 41.ként ért célba,és végig együtt mentünk >:( >:( >:( >:(
Hát ennyi lett volna ez a nagyszerû buli,mert minden kín,és szenvedés ellenére hatalmas csuhajja volt ;D ;D ;D ;D ;D
Na jó befejezem már végre:)
Üdv:Thy

#37
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
A ménesnél egy kutya üdvözölt minket hangos ugatással,és mi hangos ne lõjetek felkiálltással távoztunk,bár lehet,hogy inkább ostorcsapások hangjai lehettek ???Vagy a "lovakat lelövik ugye?"Nagymezõn a rajtszám bekiabálása a kanyarban álló rendezõknek,majd egy srácnak látványa,aki fél lábát lógatta maga mellett,csak érdekesen :oRemélem nem tört el neki!!!Innen megint 30feletti tempó+ találkozás az elsõ BMFT-ssel Anak-kal.Kaja,meg ivás a két szép lánynál,bár a hverom szerint túl sok volt rajtuk a ruha.A változatosság kedvéért,megint bojozás,meg tempó,és itt már csak a pályát ismerõk tudhatták,hogy jön az általam flippernek nevezett rész,mikor is bazi nagy kövek között pattogtam le a haverom után,hogy nehogy szem elõl veszítsem.Whiskey ide-vagy oda,néha lepergett az a bizonyos film,csak már a szemüvegemen nem láttam ki nagyon:)Viszont a java csak innen jött:Száguldás Felsõtárkányig.Mindig is kiváncsi lettem volna,hogy hol van a Lambot-ház,de valszeg be volt szûkülve a látõmezõm(bár ez Mach1 fölött természetes),mert nem vettük észre.Itt értük el a napi csúcssebességet:60.2km/h.Ezen az úton még a gyalogosokat is próbára tettük,mert az egyik kanyar után csak úgy ott voltak az út közepén:)Rebbentek is,mint a verebek:)A vasutat keresztezve kezdetét vette a szopóka:)Tempós mászás istentelen hosszan Tárkány fölé.A kilátás szép volt,de már nem igazán érdekelt.A szarvaskõi mûút már ismét ismerõs volt,bár a patak másik oldaláról nem láttam még eddig :)Itt az általam uccsónak hitt itatóponton hibáztam,mert tudtam mennyi van még hátra,és teleittam magamat,ami elég végzetes folyamatokat indított be ott belül.Az utánna jövõ emelkedõn lassultam,bár próbáltam tartani a tempót a haverral,és ekkor jött a katasztrófa:DEFEKT!!!!Arghrhrhrhhggghhh!!Belsõlebontás ü.csõrõl,csere,pumpálás,és erre nem mûxik a pumpa.Szétment a kis mûanyag pöcök benne,ami a szeleptût nyomja be.Ennyit a Bell pumpáról!Mégegyszer ezer kösz annak a srácnak,aki pumpát adott nekem!!Innen hajtás a tetõig,megpróbálva megelõzni azt a kb:20embert,aki megelõzött,mikor végre egy nagy lejtõ jött lefelé Bélapátfalva felé,furcsa erzés elölrõl:egy lassú defekt >:( :( :-[ :'(Kicsit visszavettem a tempóból,hogy ne legyen bukta.

#38
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát sziasztok!
SZM:Szilvásvárad Maraton,vagy Szado Mazo? ;D ;D
Elõször is gratulálok a távokat teljesítõknek,és a nagy BMFT nyertesnek is gyengébbek kedvéért(Lensver) :D
Szal részemrõl így zajlott:A rajthoz beálltunk Charonnal,és nagy nehezen begyûjtöttem a haveromat is.Rajt után laza pörgés Nagyvisnyóig,itt nehezen elviselve egy nagyon szép Spinergy kerekekkel közlekedõ asszem szõke hajú srác ocsmány beszédét a körülötte levõkel(mindenkit szidott aki fékezett,elément stb)Õt külön élmény volt megint lenyomni már az elején,mint a TM-on.Aztán nagytányéros hajtás fel a Nagyvisnyói erdészeti betonon,utánna már a földút izzasztóbb volt.Sajna itt már Charont nem tudtam megtalálni:(Innen egy ideig a Meridás bajnoklánykával,és havernõével tekertünk felfelé,akivel felemlegettük a TM-t.Az Ördögoldal eléggé sok ember halálát kívánta,mert sokan tolták elõttünk,de mindenki elengedett minket,úgyhogy felnyomtuk a tetejéig,egy kisebb megcsúszással.Itt nagyon jó párbeszédek hangzottak fel,ha bírtam volna még röhögni is,az még jobb lett volna:)Aztán megint egy kis pörgetés,majd egy eléggé gyökeres köves emelkedõ,és egy saras lejtõ,ahol úgy ment el mellettem valaki,mint valami DH-s :o,és már Bánkúton is voltunk,ahol egy kis sípálya színesítette a sártól már amúgy sem egyszínû ábrázatunkat:)A tetõn itató etetõ.Olyan voltam,mint a kisgyerek a fagyisnál.Kéket kérek,meg sárgát,meg zöldet:)Fincsi volt mind,ezért külön elismerés a rendezõknek!Bár már mire Karen,meg a haverom odaért,addigra nekik már nem volt semmi,és ez a többi pontra is jellemzõ volt az elbeszélésük alapján.
Innen zúzás 50-60-nal Ómassáig,miközben sikerült egy út közepére kigurult(kitett) bazi nagy követ kikerülni.Innen újra a kedvencem jött uphill ;DSzerencsére a rendezõk télleg olyan utat jelöltek ki,ami végig tekerhetõ volt :PJávorkútnál egy kis nosztalgiázás(BMFT tali),meg egy kis bolyozás 38-as tempóval,majd triál bemutató vette kezdetét a keresztbe kidõlt fákon át.Ezt Herti haverom,mint volt nagy triálos ugyancsak élvezte,bár nekem kicsit beugrott a para(bocsi),mert féltem beleér a nagytányér,de nem 8)
Folyt köv:

#39
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Mindenki: köszi a gratulációkat, igazán jól esik.  :D :D Örülök, hogy veletek lehettem ott!

Trifó: Karen nem tûnt el, szinte végig volt is telefonos kapcsolat köztük és Thommey közt. Ôket az esô beljebb érte el, és ez nagyon lelassitotta ôket. Meg ha jól tudom, a cangáknak is volt valami baja. Vagy nem??

Ja, ami igaz, az igaz: Aszta arcát kellett volna látni. Remélem Anak csinált fotót! ;D

#40
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Jut eszembe: koszorús Forma1-es közvetítõnket szabadon idézve:

Hova tûnt Damon Hill Karen?

Már csak õt nem láttam felbukkanni még említés formájában sem a célbaérkezettek között.

--Trifo