Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szilásvárad Maraton-Május 26.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
114 hozzászólás a témában

#41
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

Lensver: Gratula, gratula és még egyszer gratula!

Nekem ez volt az elsõ maratonom, és meg kell mondjam, igencsak élveztem. Fõleg a végét. Az 5-6 kollega, akikkel összeverõdtem az utolsó lejtõzésekre, olyan versenyhangulatba hergelt, hogy magam is meglepõdtem magamon a végére. 2:26 alatt takartem a 45 km-t, megállás/pihenés nélül, ami számomra meglepõ. Szóval, nagy élmény volt!

Aszta: jól mutathattatok a fûben heverve, mint 6 vekni :)

--Trifo

#42
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Láttátok volna AsztA arcát a célban! Háááát? A sáros nem jó kifejezés rá!  ;)

#43
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Mozgalmas vasárnap volt az biztos!
Én tegnap két versenyt futottam mindkettõt az idõvel! Reggel kényelmesen 6.30-kor elindultam. Gondoltam megállok Egerben a Tescoból ellátom magam megfelelõ ellátmánnyal a maratonra, a rajtig pedig lesz idõ dumálni! Hatvan elõtt jártam amikor rámtelefonáltak, hogy otthon hagytam a nyeregcsövemet nyergestõl! .......meg, meg még egy csomó minden amit most részletezek! Be Hatvanba elsõ bezinkút autópálya matrica megvesz! Autópályára fel Bp. kicsit több mint 15 perc át a városon! Hazaér nyeregcsõ felvesz 8.16 elindul, nem részletezem de pont 10 órakkor odaértem Szilvásra! Remélem nem készült maradandó "emlék"! Balibával mobilkapcsolat útközben elintézte a regisztációt, szerzett nekem vizet, amikor odaértem segített összerakni a bringát stb! Megathanx mindenért! Úgyhogy a rajthoz már egy lefutott verseny után álltam!  ;D Azt se tudtam hol vagyok, úgyhogy ha valakit nem vettem volna észre esetleg nem üdvözöltem az nem azért volt mert bunkó vagyok (na jó azért)! ;D MIndegy elindultunk, az elején kicsit szétszóródtunk de Bánkúton azért megtaláltuk egymást! Innen Lensverrel Asztaval és Balibával nekiestünk a maradék kilómétereknek! Lensvert és Asztát legközelebb a célban lattuk! Ezután kényelmes tempóban a végefelé egyre lassabban letekertük a maradék 75 km-t!  ;D Kétszer sikerült elesnem,  >:( a könyökömet biztos érezni fogom egy darabig, de nem vészes! Szerencsésen megúsztam mert egy köves részen estem, mondjuk a tempó sem volt nagy!
A rendezés az itatópontok kaja, pia, minden jó volt!
Mégis két apróság "A pálya esõs idõben is tekerhetõ"! AHA, végülis beértünk a célba de azért!  :o A másik, hogy nem hiszem el, hogy nem lehetett volna 1 vagy 2 gõzborotvát beállítani a célban sokkal gyorsabb lett volna a bringák letisztítása mert elég kaotikusak voltak az állapotok! Mindezeket leszámítva ha lesz akkor jövõre is megyek!
Még valami egy másik topicban voltak néhányan akik leszólták a Deore-t! Nekik üzenem, hogy a tegnapi nagy sárban a Deore csak váltott, csak váltott, csak váltott anélkül, hogy tisztítani kellett volna!  ;)

Gratula Lensvernek és a többieknek is!
Azért jó móka volt!

Zöld

#44
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
gratula nektek, kik elindultatok !  :) lensver neked tripla gratula ! ;D
én a 45-ön 2:49-et nyomtam.
Karen, remélem segitett a kulacs amit adtunk!

jó maraton volt ez is, legjobban persze a lejtõk tetszettek, melyek igy esõ után tartogattak izgalmakat  :)

ha valaki esetleg talált az Ördög-oldalban egy sötétkék anarchy szemcsit és ezt olvassa, az tök jó lenne, mert elhagytam (bár gondolom ennek valószinûsége a 0-hoz tart). aki megtalálta és nem adta le a talált tárgyaknál, annak meg a felmenõire gondolok és arra, hogy a bicajosok közt is vannak seggfejek >:(  ha meg esetleg ott árválkodik a sárba taposva szegény, akkor pedig ez egy történet a sárbataposott szemüvegrõl melyet gazdája gondatlanul kezelt :(


#45
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Ja! És alkar, lábszár öszzekarisc, hátsó fél 4x5 cm bõr mínusz, valamint a térdembõl egy mokkáskanálnyi hús....  ;D ;D
Nem fáj, de csak félig tudok ülni a széken....  ;D

#46
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Innen kezdve csak Ómassát ismertem fel, meg Szarvaskõt, ami után nem sokkal utolért Lensver, mint a terminátor (élõ szövet - fém vázon). aszonygyahogy nem ismert fel a szóros lábamról  ;D. Megemberelve magamat, rázendítettem a tititititatutututattititaetetti dalra és Bélapátfalváig együtt mentünk, (a mészkõ-vulkánig!!!!!  ;) ;D) ahol nagy jókedvemben a esõ is eleredt, és az aszfaltos dh-szerpentinen lefele egy oldalon-s&ggen csúszást produkáltam, így Lenset szem elõl tévesztettem. A szakadó esõben (minek az esõkabát!) cseppet vérzõ lábbal majd belefutottam egy keresztezõdésben a rendezõkbe, és nekiláttam a Katonasírok fantasztikusan szép emelkedõjének, a csorgó sárpatakokban. Tekerhetõ volt, úgy látszik fejlõdök. Nem is volt olyan hosszú, pedig rosszabbra számítottam.
Az utolsó 5 kilcsi lejtõt gyakorlatilag vakon bevállalva mentem végig, mert a szemcsim totál sáros, vizes, párás volt. de azért nagyon nyomtam, mint állat. Persze fékhatás nuku. Az agagos lejtõt viszont késõn vettem észre, és olyan blokkot produkált, ami a hátsó váltómat hátrafele felfordítva lazán eltörte.
Sírógörcs és a 40kilós bike becipelése a célba, amit hál égnek már láttam, mert drága édesanyám két kanyarral elõbb kint állt az út szélén és megpucolta a szemüvegemet.
A sóman a célban nagyon humoros volt, kérdezte a távot, majd amikor mutatom, hogy egy-nulla-nulla, konstatálta, hogy egy???!!!.
A váltómat, meg az összeszedett sarat egy csomóan fotózták, (hehe, káröröm?!) és nem is nyertünk semmit a tombolán.
Sebaj! tanultam is ey pár dolgot, és most 10- fele már egész fitt vagyok.
Záróegyenleg:
+ élmények, táj, táv, túléltem, ott is tekertem, ehol nem hittem volna
- sár, XT hátsó váltó, aszfaltos kanyar, technikás lejtõk (nekem)

Ennyi!

#47
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Elsõként:
ANAK! A TÖRÖT VÁLTÓM KÉPÉT LÉCCIKE! KÖSZIKE!
:o

Lensver:
[move][glow=red,2,300]GRATULA![/glow][/move]

Karen:
Mi van Veled? Élsz még?

Többiek:
RULEZ! Ez kool vót naggggyonnnnn! Ugyi?

Végül az élménybeszámoló, ami dettó Lensveré, a következõ kiegészítésekkel.
Reggel 5-kor indultunk szüleimmel, és már fél nyolckor a helyszínen vettem is át a rajtszámot. Elsõ negatívum: nem mondják meg, hogy hol és hány itató lesz, szóval nuku elõre tervezés, háááát két fullos kulacs kell akkor. A csapat lassan összegyûlt, kis centrírozgatás és szerelgetés is volt, majd Thommey-val és haverjával (én kis naiv) beálltam a rajthoz. Negyedóra késéssel elrajtolt a méhkas (amit imádok hallgatni) jó 40-50-es tempóban az aszfalton. Az éles rajt után végre emelkedni kezdett az út, és a Tömeg iszonyatosan húzott felfele. A földútos részre érve kicsit meredekebb lett, de Thommey elfelejtett nagytányérról leváltani, tehát elhúztak a héliumos bélbacijaikkal felfele.
Ördögoldal rulez! Nagyon tolós volt, nem lehetett tekerni, mert tömeg is volt,de azért láttam egy-két bringás csajt, akinek utat engedtünk. Különösen egy nagyhangú srác ordibálta, hogy "Hölgyeké az elsõség bazdmeg! Állj már félre az anyád keresevét!" és hasonlók, de azért nem nyomta fel az agyamat... (A célba a srác felnyílt könyökkel érkezett egyébként.)
Bánkúton volt bõven pia/kaja meg BIKMAKK FOTÓS, de engem nem kapott le. Épp indultam volna tovább, mikor lehagyott Trifo (hófehér tiszta pólóban ;D), majd megjött Csibe is.
A százas elsõ lejtõsén végre nem volt tömeg, majd 60-as tempót lehetett nyomni, bár volt az egyik jobbos kanyarban egy "kockakõ", amit majdnem telibe kaptam.

folyt. köv.

#48
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
AsztA!
Lányt nem üdvözölsz? :D
Vagy nem volt senki?
Ezt nem hiszem el! ;D
Egyébként gratula mindenkinek aki ott volt!
Cserébe végiglógtam a hétvégét! ;D
De a Dm-re kihegyezem magam!
Képeket szeretnék én is! :)

#49
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Anak!

[glow=red,2,300]KÉPEKEEEEEET![/glow]

#50
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Na, itt vagyok én is.

Mivel Lensver már mindent leírt a maratonról, én csak annyit teszek hozzá, hogy baromi fárasztó volt, és az utolsó 20-30km már nem is szerzett örömet. Zombimód caplattam/tekertem végig a pályán, sorstársaimmal együtt.

Kb. a 85. kilométernél úgy döntöttem, hogy pihenek egyet, ezért leheveredtem az erdõben. Jött egy srác, és õ is kidõlt. Ekkor jött egy harmadik játékos, aki fetrengésünkön fellelkesülve szintén átment vízszintesbe. Nemsokára legalább hat bringás fetrengett az avarban  ;D ;D Szidtuk kicsit a pályát, megnéztük a térképet, kajáltunk, aztán továbbmentünk.

Összvissz két helyen toltam: Az Ördög-oldalon (asszem így hívták azt az ördöghalálos részt, illetve a végén  >:(, ahol már nem is tudom, mi vitt elõre. Ha nem lett volna sár, és tömeg, valóban totál végig lehetett volna tekerni a pályát. Lefogadom, hogy egyes terminátor-jellegû egyedek ezt ilyen állapotban is megtették.  :o :o

Nemtom hányadik lettem, de többen futottak be elõttem, mint mögöttem, szóval jó szarul mentem.  :'(

Na, majd a DM-en.

Flatulálok mindenkinek, aki ott volt!

AsztA

#51
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Legközelebb egy hatalmas Luki felirattal gyere, mi meg BMFT-s táblákat fogunk lobogtatni.

Tényleg, mikor is van "legközelebb"? Asszem a Duna Mt-n. ...?

#52
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Tényleg jó lenne már összeakadni veletek. Szombaton ki is akartam menni Egerben a vasútállomásra, de nem lettem kész a bicóval, mert felnit kellett cserélni.


#53
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A szervezésrôl annyit, hogy szerintem klassz volt: a pálya tökéletesen ki volt jelölve, sok helyen álltak segitôemberkék, és nehéz lett volna eltéveszteni.
Kaja-pia bôven volt - legalábbis az én idômön belül. Ami tetszett, hogy mindig volt kék lötty, amit lehetett inni, és volt KitKat csoki, amibôl össz. 7-et szedtem össze (mert sose volt idô megenni). Banán is volt, de az  már igencsak fogyóban. Az itatópontoknál lévô emberek különösen kedvesek voltak szerintem.

Nyeremények: Sajna ezen a maratonon senki se nyert semmit a BMFT-tôl, talán azért, mert nem voltunk annyiran , mint a Tiszán. Viszont egy újabb éremmel lett gazdagabb a csapat, ugyanis 3. helyezést értem el.   :D

Gratulálok Anaknak kiváló teljesitményéért (32.hely), és Thommey-nak (kb.55?). Úgy nyomtátok srácok, mint az állat, csak igy tovább.
Különdijat kapna Charon, ha nem hozta volna fejünkre a nagy égszakadást. Igy a kettô kiegyenliti egymást, és nem lesz felkoncolva. ;) Ja és hogy miért kap(na) ô dijat? Nos, mert a verseny utolsó 500m-ét törött hátsó váltóval tette meg, és a rajtba úgy rohant be vállával  a bringán, mint egy zerge!
Továbbá gratulálok a többieknek is( Aszta, Trifó, Zöldfülü ,Baliba,Era, Bruce, Csibe, Karen, Imre, German -bocs ha valaki kimaradt ;D), akik ott voltatok, és nyomtátok,ahogy csak a lábatokon kifért. Klassz, hogy ott voltatok, megérte eljönni, jó buli volt.

Minél hamarabb pihenjétek ki a fáradalmakat.

#54
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Luki, te mindig ott vagy a maratonokon, de sosem jössz  oda a mi "pesti különitményünkhöz"! Jó lenne már megismerni téged is már csak azért, hogy mi BMFT-sek összetartsunk, és ismerjük egymást.

Ahogy látom, én vagyok az elsô netközelbe jutott százas távú, igy most
megpróbálom röviden vázolni az eseményeket, de nem megyek bele a részletekbe, mert gôzöm sincs róla, hol jártam.  ;D Errôl majd Thommey meg Baliba fog beszámolni gondolom.
Nos, rengetegen - talán 500an! - gyûltünk össze a rajtnál Szilvásváradon. A tizes rajt késett tiz percet, de aztán szép lassan elindultunk. Az elsô terepúton még mindenki nyomta fölfele, én hagytam, hadd elôzgessenek. De hamarosan jöttek az elsô igazi fölfelék, ahol viszont mindenki tolta - legalábbis ott, akikkel én jöttem együtt. Gondolom az elôrébb haladók ott is föltekertek - gondolok itt pl. Anakra meg Thommey-ra. Az egyik hely, aminek a nevét még tudom, az Bánkút. Na addig szép kis fölfelék voltak, el is fáradtunk, mire fölmásztunk oda. Onnan aztán -meglepetésemre- sok lejtô következett, ahol fergetegesen lehetett száguldozni. Közben nem is oly távoli mennydörgés hangja visszhangzott a hegyoldalakon, de egyelôre megkimélt minket az ég. Kb. 50km volt már mögöttem, mikor láttam, hogy szép lassan hagyok le párat azok közül, akik beelôztek. Mindenki egyre kisebb erôvel nyomta fölfele. Itt-ott voltak kisebb-nagyobb esések, defektek, görcsök- már ahogy ez ilyen eseményeken lenni szokott.
Szarvaskôig sok volt a lejtô, amiket nagyon élveztem. Utána viszont jött egy hosszan tartó mászás, amit még jobban.  ;) Voltak olyanok, akik pihenés gyanánt kiterültek a füvön, és melengették hasukat a nap sugaraiban- akkor még nem is sejtve, hogy többet aznap már nem látjuk a napot. A szarvaskôi emelkedô teteje felé utolértem Charon-t, aki mögött már vagy tiz perce tekertem, mikor észrevettem, hogy ez ô. Nagy örömkiabálások közepette üdvözöltük egymást, majd egy ideig együtt folytattuk utunkat.
Lefele száguldottunk épp, miközben az utolsó nagy akadályban gyönyörködhettünk - legalábbis én azt tettem- ám akkor még nem is sejtettem, hogy azt a leginkább valami vulkánra hasonlitó hegyet is telibe vesszük az utolsó néhány km-en. Ráadásul nem is akármilyen terepviszonyok közt.
Mikor leértünk az utolsó ellenôrzô ponthoz, akkor hirtelen megnyiltak az égnek csatornái. Kilóméter órám ekkor 93km-t mutatott, és nem akartam elhinni, hogy nem lehetett volna még egy kicsit várni azzal az esôvel. Ekkor persze nem jutott eszembe -önzô módon- hogy mögöttem is vannak még tekerôk, és nekik nem 93-at mutat az órájuk. Na mindegy. Pár kilcsi beton következett a szakadó esôben, majd beértünk az erdôbe. Az út egyre jobban emelkedett, de csodák csodájára igy csuromvizesen is tekerhetô volt - már annak, aki birta engergiával. Ugyanis a százas táv harmadik legnagyobb emelkedôje következett. Közben szakadt az esô ezerrel, fölöttünk mennydörgött, és talán villámlott is. Mindenki szitkozódva tolta fölfele, egyesek néha-néha fölszálltak egy kisebb erôlködésre.
Az idô csigalassan telt ezeken az utolsó km-eken, de végre az emelkedônek is vége szakadt, és jött egy lefele út, ami király volt: 30-40-nel gázolni lefele át pocsolyákon és átfolyásokon. Ekkora már az esô is elállt, és aki egy kicsit jobbra nézett, az fantasztikus párafelhôkben gyönyörködhetett a hegyoldalakra tapadva (késôbb kérdezôsködtem, de csak Aszta vette észre ezt a szép természeti jelenséget). Olyan is volt, hogy utunkra rácsücsült egy ilyen gomolyfelhô, és egyenesen belehajtottunk.
Az utolsó pár száz méteren találkoztam csak azzal az undoritó agyagos talajjal, amely gyorsan eltömiti a gumi és fékek közti üres teret, és ezáltal blokkolja a haladást.
Én most valamiért megúsztam - talán azért, mert a fûben közlekedtem- ám sokaknak meg kellett állniuk bringát veregetni.

Nos, röviden ennyit, de persze a maraton ennél jóval több volt, és akik lenyomták a százast, azok tudják, mekkora élmény volt!



#55
IMRE

IMRE

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Hát,sajna én meg becumiztam a százat....65km-nél a jobb térdem felmondta a szolgálatot,úgyhogy kénytelen voltam feladni. :-[
Amúgy viszont nagyon O.K. volt! Köszi mindenkinek aki ott volt!

#56
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Ugy látom én értem haza elõször. (Eger nincs messze) Egész jó volt a pálya, bár az elején kicsit untam már a felfeléket. Meg ahol megindultunk Szilvásra vissza ott nagyon csúszott, nekem is sikerült elesni. 3 szor a láncom is leesett igy elég sokan otthagytak, de kükönösebb gondom nem volt. Szegény százasok ahogy elnézem sz.rrá áznak  :(
Össuességében szerintem jó buli volt, csak az eredméényhirdetést, sajnos már nem tudtam megvárni.

#57
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Oké Baliba és Tsi, tali ott, reggel.
Mi holnap du. indulunk. Pesti különitmény: Era, +2fô, Aszta, Anak, Lensver, Csibe, Trifó +1 fô. Egerben találkozunk Thommey-val és még valakivel. Zöldfülû reggel érkezik. Nem tudom, hogy Pestrôl jön-e még más is holnap.

#58
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Na itten vagyok újból!

Mi (Bruce, 2 barátom, és én) a Szamara WRC-vel kb-8-ra érünk oda Vásárnap!

Az Eger-Szilvásvárad útvonal nem oly vészes, bár elég forgalmas!!, enyhe hullámvasútra emlékeztet, fel-le!

AZ IDÕJÁRÁS RAGYOGÓ NAPFÉNYES LESZ!
TÖKÉLETES TEKERÕS IDÕ!

Óvás ezzel kapcsolatban nincs!

Ott találkozunk!

Üdv mindenkinek!

Baliba

#59
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Jó tudni, hogy lájtos lesz Szilvásig Egerbôl mert úgy terveztem, hogy a sok cucc miatt inkább vonatozok tovább. De igy talán nekivágok.

Emberek! Már csak kettôt kell aludni, és csak egy nap van hátra a nagy Szivásig! :D  Éljen, éljen, hamarosan megint a hegyek utjain koptatjuk kerekeinket.

#60
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Ha ilyen idõ lesz, mint ma akkor mindenki 2 kulacsot hozzon. Állítólag lesznek itatóhelyek is, de a kulacs a biztos.
8-tól van nevezés, regisztráció és 10-kor a rajt.
Egerból betonon szinte teljesen sík terepen ki lehet tekerni kb. 20 km. (csak 1 emelkedõ van Mónosbél és Bélapátfalva között)