Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Caprine vázak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
194 hozzászólás a témában

#161
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Én is gondolkodom, hogy vázat cseréljek, szintén a Team -re gondoltam.
Amit tudok róla, hogy kifejezetten jól bírja a strapát elég vastag az anyag ahhoz képest súlyban nagyon jó.

#162
Alloc

Alloc

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Üdvözlet!

Tervezem egy caprine váz vásárlását és ez ügyben kérném a segítségeteket.

2003-as Revenge vagy Team?

Melyik jobb CC-re, városba és túrára is egyben ?

Várom a válaszokat.

#163
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Chreex: Ugye azota már csináltattál papucsot???

#164
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Jovore a Caprine a full bringakat RockShox teloval szereli, nem pedig az Insync -el.

#165
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Üdv!
Én jövõre egy Caprine Boomer B beszerzését tervezem. Lehet hogy teló nélkül veszem, és utólag bele valami RST Gila TL, vagy hasonló árkategóriás RST villát. Mi a véleményetek a Boomer-rõl?

#166
DANEE

DANEE

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
ez az én véleményem:
A caprine nagyon jo nekem is az van, és nem rendeltetés szerûen használom, de birja ;)
a caprine dual/az uj/ gyengébb mint a tavalyi(nem az a kommunista, vörös 5águ csillagos, mert az se tuti)polar x :-\

#167
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi,

A "libafos" színû vázam van. Mára már felturbóztam Avid disc-kekkel és meg vagyok elégedva a bringa teljesitményével, kidolgozásával. Idén minden Maratonon elindultam vele és semmi gond nem volt.
Talán a vázméretében lehetne a támvilla kicsit hosszabb. Nehéz vagyok és mászáskor nehéz megtalálni a jó poziciót. Vagyis rövid határok között csúszkálhatok csak az ülésen.
A szine lehetne más. Mondjuk csak FEKETE.

#168
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Én egy Cherokeet nyúztam 6 hónapig,és nem volt gond vele(light CC,túra,utolsó hónapban kemény CC)a gond vele:NEHÉZ :(

#169
Lory-B

Lory-B

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Sziasztok CAPRINE fanok!

Figyeljétek a jövõ évi CAPRINE DS, DH és TRIAL vazakat! (Igen kifelyezetten TRIAL geometria!!!)
Van egy "kis" közöm a tervezésükhöz.... :o
De ne engem szídjatok majd kizárólag, mert a PROTOTIPUSOK tesztelését többen végezzük és ez alapján készül a végsõ modell!
Az vázak anyagát pedig ti jobban ismeritek nálam!
Én még rosszat nem nagyon halottam róla.

A DH vázat PÉCSEN teszteljük, A DS vázat MISKOLCON?, a TRIALT pedig DEBRECENBEN!

Jó várakozást jövõ tavaszig!
LORY-B ;D

#170
boyscout

boyscout

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Csá!

Nem tudok egyetérteni a vázak rossz minõségével. Ha anno az is volt, a mostaniak szerintem mestermûvek. Most vettem egy revenge gépet és elsõosztály a kidolgozás. Olyan technikai megoldások vannak rajta, amit más gyártók csak a csúcsmodelljeikre raknak rá (integrált fejcsapágy, brutális fejcsõ merevítés, s-bend, stb). A színe meg olyan-amilyen. Idáig bárki látta mindenkinek tetszett. A naracssárga nagyon bejön, különösen ha azt akarod, hogy ne üssenek el a városban. Jó feltûnõ. Kezelhetõség szempontjábol is király. Olyan merev, hogy elsõ pöccre reagál. Nem kell hajlítgatnod a vázat. Az SPD használata sem okoz gondot. Precíz kidolgozás, szép hegesztések. Csak ajánlani tudom!

#171
vendég_Chreex_*

vendég_Chreex_*
  • vendég
Hali!

Libafos-metál szín? 2001-es Caprine Team vázat használok már egy ideje. Röviden és vel?sen: ragyogó mérnöki munka, min?sítheletlenül pocsék kivitelezés, nulla felhasználói támogatás. T.i.: nem lehet kapni váltópapucsot, pedig az eredeti kenyérre kenhet? és megehet? reggelire, sz'al kéne pár pót... Írtam emilt az ügyben, és szartak a fejemre; úgymond emlékeztettek rá, hogy a Balkán peremén élünk. A csöveket össze-vissza hegesztették össze, de a színét?l annyira el voltam ájulva, hogy ezeket az "apróságokat" a vételkor nem vettem észre. A középcsapágyház aszimmetrikusan van betéve, egyik oldalt jobban kilóg a pedál, mint a másik oldalt. A hegesztések rusnyák. A váz igen nehéz, lemértem bringabolti precíziós mérlegen, kábé 1900 gramm. (Ez nem vicc.) Legalább van benne anyag, remélhet?leg nem fog eltörni.
Most jönnek a pozitívumok. A hibák messzir?l nem látszanak, és szép a cucc. A geometriája rettent? jól el van találva; szerintem gyakorlatilag ez az els? olyan magyar váz, amit az esetleges teleszkópos használat figyelembevételével terveztek.(Magellánék sztem - a Crux-szal mindenképpen - még b?ven a merevvillás korszakban vannak, ez jenkiföldi viszonylatban a '90-es évek legelejének felelhet meg.) Ha ebbe beleraksz egy 10 centis villát, még mindig tapad az eleje a földhöz a legdurvább emelked?kön is. Nagyon merev: ha rálépsz a pedálra, ugrik a gép, ha rámész egy nagyobb k?re hátsó kerékkel, egyszer?en érzed, hogy visszaránt; ez nem mozogja ki úgy a dolgokat, mint egy acélváz. Rugós nyeregrúdat mindenképpen érdemes hozzá venni.
És végül, ami fontos: ha SPD-t veszel hozzá, az aszimmetria miatt úgy fogsz tekerni, mint egy nyomorék. Már láttam több embert ilyen vázzal + SPD-vel hajtani... Nem volt szívderít?. Én klipsszel használom, így a fenti bibi részben kiküszöbölhet?. Nem ott van az egyik pedálon a lábam, mint a másikon. SPD-n nem tudsz variálni.

A dícséretek ellenére feltétlenül lebeszélnék mindenkit, hogy ilyen vázat vegyen. (Itt most csak a 2001-es, libafosmetál szín?r?l van szó.) Még akkor is, ha óccsóé' adják. Az idei biztos sokkal jobban sikerült - ha Caprine-ék egy icipicit is adnak magukra...

#172
Attee

Attee

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Hy!

Szerintem a Caprine Dual egy nagyon erõs váz, de ha a pénz számít akkor tavalyi PolarX-et vegyél valami triálostól(nyugi rengeteg van), mert nem triálra van kitalálva. Az hogy erõs-e. Hát Gulyás Misinek is ez van és azért repkedett már vele rohadt nagyokat. Múltkor nem mérte be az ugratót éstúlszált. A leérkezéskor durr defekt, Duplafalú Mavic felni 3 helyen eltört, a váltó beleállt a kerékbe....... A váltópapucs elhajlott, deazt úgyis cserélni lehet. A váznak meg semmi baja!!!!!!!!!!!!!!

#173
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az OK, hogy V-fekhez jo, de a fek a tamvillara szokott szerelve lenni... Akkor mi a f...-ert gorbitgetik a lancvillat is?

#174
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
a hátsó láncvillára szokták mondani, arra amelyik S-alakú!! V-fékhez jó!! Tárcsához inkább egyeneset (merevebb)!

(ha nem igy van nyugodtan javítsatok ki!)

#175
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
ne nézzetek hülyének  ::) de mi az az s-bend?  :-X  ???  ???

#176
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
AHHA!!! akko viszont lehet, hogy a trial vázat mondom neki!! THX az infót!!

#177
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
rövidebb láncvilla, nem telóhoz tervezett geo, stb... De kérdezz okosabb triálosokat!

Beg

#178
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
JA arra gondoltam (janihegyre) de télleg mi a különbség a trial és a dual között (nem sportág ;D), mert szerintem trialra is jobb a dual váz vagy nem?? mert több merevítés van rajta!! Vagy valalmi más különbség van amiért az jobb triálra??

#179
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok!

En egy idei Revenge vazat neztem nemreg. Eleg igenyes, massziv darabnak tunik, de eleg konnyu is. (A 18"as allitolag csak 15xxg.) Ami nem tetszett rajta:
- a szine
- agyon van S-bendezve (lancvilla is, nem csak a tamvilla)
- csak 2 bowdennek vannak rajta feszito szemek, annyira hidraulikus tarcsafekhez van kigondolva. Olyat pedig nem szandekozom cipelni magammal, ugyhogy vegul is nem vettem meg, noha elobb vegiggondoltam az "elso valto elhagyasa" es a "hidraulikus abroncsfek" opciokat is. Team nem volt keznel, pedig az allitolag kaphato olyan narancssarga beutes nelkul is (de ha jol tudom, a geometriaja is kulonbozik, ami fontosabb), de azon sincs 3. sor bowdenszem.

Azt a Team-et (valszeg tavalyi) en is lattam a Kerekvarban, inkabb csak szubjektiv okok miatt (szin, S-bend) nem tetszett, de annyiert szvsz megeri, akinek meretben jo. Bowdenszemeket akkor nem szamoltam.

#180
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Az egyik haveromnak Matrix Dual van, es DH -zik meg dualozik vele, es egesz jol birja. Igaz, hogy meg viszonylag uj, de eleg erosnek nez ki.

Caprine: ha a haverod trialozni is akar vele meg dh -zni is, az eleg erdekes. Trialhoz merev vaz + villa, Dh hoz meg monstrum dog tels vaz meg dh telo kell. Ez ket kulon kategoria. De ha a DH -zast ugy ertetted, hogy neha felnez a janihegyre, akkor inkabb Caprine Trial vazat vegyen, ne dualt, es akkor mar jo is.