Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki mint edz, úgy arat!?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
236 hozzászólás a témában

#81
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

s a végén akkora lábaim lesznek mint egy pályakerékpárosnak  ;D

egy párszor már végigolvastam ezt az oldalt , de úgy érzem néha becsavarodok, aerob meg nam aerob meg pulzus meg izé,
tényleg én is igyekszem odafigyelni dolgokra ,de van ember aki mindezt észben tartja???

nekem állóképességre legjobban a futás jött be, meg úszom is egy pár hónapja, az is tök jó
ja és ez most nem hülyeség: a jóga
szerintem érdemes kipróbálni



#82
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás

Ugye az anaerob edzéstõl nem lesz állóképességed?

Valamennyire nyilván edzi a szívet is viszont nem mérhetõ az aerob edzéshez ...

Szóval igaz attól, hogy nagyok a combjaid, nem feltétlenül tudsz egy 100as maratont lenyomni?

naná hogy nem  ;) ha az aerob tulajdonságaid visszamaradottak, fõleg az izomtömeghez képest akkor az hátrány lehet. Sokkal több aerob munka kell ahhoz, hogy egy akkora combot el láss vérrel, mint egy hurkapálcikásat. De ez így nem tudom mennyire igaz, mert az anaerob edzés lehet hogy edzi annyira az aerob rendszert is, hogy ne maradjon el. Viszont a kérdésedre a válasz akkor is nem, bár kérdéses hogy milyen tempóban  ;D



#83
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ugye az anaerob edzéstõl nem lesz állóképességed?
Szóval igaz attól, hogy nagyok a combjaid, nem feltétlenül tudsz egy 100as maratont lenyomni?

Remélem érthetõ, amit kérdezni próbálok  :-[

#84
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
a 90 -es fordulatot minél nagyobb ( azaz nehezebben tekerhetõ ... ) áttételben kell elérni, ezért kell az anaerob edzés ! Mert minél magasabb áttételben, ugyanolyan csapásszám mellett tekersz, annál gyorsabban mész ! Ehhez kellenek a szép vastag combok ami sok kemény anaerob edzés, és rengeteg fehérje zabálás meg alvás (magyarul egy jó anaerob edzésterv) eredménye!  ;)

#85
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

Rég jártatok erre,de próba szerencse ...

Flatlander!, még májusban volt szó egy cikkrõl és annak lefordításáról, végülis felkerült valahova és csak én nem találom???
vagy ha lehet ilyet kérni elpostáznád nekem Is   ;D :-*

Jojoba: azt a 90-es fordulatot milyen áttéten éred el, illetve kéne elérni???

Baliba vagy Gege: van már Cooper tesztetek, mert engemet is érdekelne

Köszi valakinek aki erre jár

#86
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Jojoba
Egyesületbe járok csak még nem volt tornatermi edzés...  Azért kérdezem,hogy tudjak mire készülni!
:)
Vlki tudja,hogy  általában  milyen gyakorlatok vannak edzéseken ?? Elõre is kösz!
Lorka

#87
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás

Akármilyen kis súllyal dolgozol, óhatatlanul vaskos hasad lesz, akkor is ha izmos. Nekem ez nem tetszik a fitnesszezõ lányokban.

Kata ne beszéld már le a lányokat a hasedzésrõl.  :o :o  ;D Nekem tetszik a kidolgozott has (meg a szálkás láb, feszes fenék formás vádli). Még jó, hogy a terembõl a lányok nem olvassák a fórumot (remélem).  ;D ;D ;D Mivel tölteném akkor az idõt a teremben!  :)

#88
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
a leglelsõ dolgo az lenne hogy felméred a képességeidte több dolgoban (pl hosszútáv , sprint , hegymenet ), persze csak akkor ha nem vagy tisztában azzal hogy mit is kéne edzeni ... Télen ugyanúgy lehet anaerob edzést ( ezt gyakran összekötik a téli edzéssel mivel lehet súlyokkal is, azaz beltérben végezni ) , de nem tanácsos csak erre "szakosodni" a tél alatt, télen éppúgy lehet aerob edzést végezni ( alapozást - mondaná jojoba ;) ). Szerintem aerob edzettség terén nagyon visszaesnél ha télen nem végeznél anaerob munkát is, de ezt nem tudom, csak az én véleményem ... ugyanakkor télen nem túl jó az idõ és ez okot ad arra hogy lustálkodjunk egy picit ami nagyon jó lehetõség a túlregenerálódásra  ;D viszont hogy a sok pihenés érjen is valamit nagyon kemény edzésekkel kell összekötni... és azt Te döntöd el, hogy ez az edzés milyen legyen, annak tudatában, hogy mit hiányolsz magadról ...  ;)

#89
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Azokban nem nagyon tudok segíteni....a legjobb ha beállsz v-mi olyan egyesületbe,ahol egy kedves edzõ megmondja h mibõl,mit,mennyit,hányszoros ismétlésekkel végezz.
De ha nem ezt az utat választod,hanem megpróbálsz magadtól csinálni v-mit -ami ugye közel sem olyan hatékony,mert nem hajtod magad annyira,mint egy edzõ-akkor szerintem kérdezgess még tovább,és ha kapsz használható tervet,légyszi küld el,mert nekem is jól jönne...
Vagy v-ki,ha tud ilyen téren segíteni,tegye meg!!!!
elõre is köszi :-*

#90
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
A tornatermi edzésekre

#91
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás

A téli edzéseken  milyen gyakorlatokat végeztek?

Konkrétan most a torna-termi edzésekre,vagy a kinti edzésekre gondoltál?

Katapajti:Köszi a tanácsokat....kis súlyokkal nem írnál pár gyakorlatot karra?

:-* :-* :-*

#92
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Hallottam már  oylan edzésrõl  is ,hogy ráültetnek egy szobabringára,felcsavarják a legnehezebb fokozatra megmondják ,hány km-t  kell tekerned...
Ez is egy megoldás.. :)

A téli edzéseken  milyen gyakorlatokat végeztek?
Lorka

#93
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Ja, most esik le, hogy jojoba lány.  :-[ ::) :) Üdv!  :)
Akkor meg pláne bõven elég a rúddal meg egy-egy  könnyebb tárcsával guggolni. Egyébként én a kondiban mindig lábra dolgoztam, mert a karom alkatilag szálkás.
Kedvencek:
a vádligép, ott azzal is tudsz variálni, hogy ki vagy beforgatod a sarkad, úgy annak megfelelõen kicsit más izmokat dolgoztatsz. Van álló- meg ülõ is. Tárogatógép, azon külsõ-belsõ combra edzel, a harmadik meg amin combhajlító- és feszítõ dolgozik.
Amit sose használok teremben, a hasgép. Akármilyen kis súllyal dolgozol, óhatatlanul vaskos hasad lesz, akkor is ha izmos. Nekem ez nem tetszik a fitnesszezõ lányokban. Szerintem hasra legjobb ha önsúllyal felüléseket csinálsz. Azt is lehet, nyújtott, hajlított, felemelt, keresztbetett stb. lábbal, oldalra fordított lábakkal, akkor haránthasizmot edzel, stb.

Na  :-* én imádok edzeni, napól napra izmosodni!!  :D

#94
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Hehe, én most fogom elkezdeni a TF-en a testépítõ-fitness edzõit, épp abból a megfontolásból, hogy majd szorult helyzetemben, ha úgy adódik, elmehessek személyi edzõnek.  :)

Ruff:
A kondizástól csak akkor lesznek nagyok az izmok, ha nagyon nagy súlyokkal dolgozol. Karra 5 kg-ig, lábra 20-30 kg körüli súlyokkal érdemes, akkor lehet tõle fogyni és egyben szálkásodni. Meg az is számít, mibõl hány sorozatot és azon belül hány ismétlést csinálsz. Általában minél nagyobb a súly, annál kevesebb az ismétlés. Tehát Jojobának én azt javasolnám, hogy kevés, vagy legalábbis nem sok sorozat, de egy sorozaton belül sok ismétlés kicsi súlyokkal. Guggolni pl. szerintem fölösleges 30-40 kilókkal, tényleg a gerinc meg a térd bánja.  De a guggolás a legkirályabb a konditeremben fenékre meg combra! A lényeg, hogy minden derékszögben maradjon. (talaj-lábszár, lábszár-comb)  De könnyebb, ha a sarkad alá tolsz egy tárcsát, ennyit lehet, talán kell is csalni a derékszögnél.

:-* Kata

#95
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Ruff: a második általad küldött "okosságnak" tényleg örültem. ;D Erre volt szükségem,asszem.-még csak beleolvastam-.


mrc: konditerembe,nem hiszem hogy járni fogok.Viszont géphez hozzá tudok jutni,csak nem lesz ott senki aki értene az ilyesmikhez,így magmatól kell kezdenem v-mit..... :P

#96
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
mrc, persze és az egész tök ingyenes ...  :-/
konditeremrõl van szó akkor inkább írj a bodybuilder fórumra ( ;D) vagy kérdezd Gyaci kollégát  ;D
azt egyébként te tudod, hogy mit kell dolgoztatni, te érzed elvileg hogy mi nem elég erõs még ... felülés ... ha azt akarod hogy szép legyél bikiniben akkor lehet szerintem max rá szükség, vagy ha ülõhelyzetben akarsz kézzel kötelet mászni ...  ::)
én a láb , tüdõ , szív edzést preferálom ....


#97
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Ha elmesz egy edzoterembe, ossze tudnak neked allitani egy szemelyre szabott edzestervet, ha megmondod, mi a celod, mennyi idod van ra, stb...

#98
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Köszi.Elolvastam,de én nem erre gondoltam,hanem a felülésekre,homorításokra,fekvõtámasz miegymás ::)....ill. ha v-milyen kondigéphez tudok jutni,azon mit érdemes csinálni.....

#99
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
http://www.bikemagaz...u/edzes_12.html - ezt tajánlom, meg volt még egy anaerob edzéses cikk, de azt most nem találom, ha meg lesz belinkelem  ;)
konditerembe mehetsz látbtolózni meg guggolni, de az utóbbit nem ajánlom mert nagy lesz tõle a feneked, meg az egész gerincet rednesen megterheli ... persze ha a terkésre teszed fel a életed ... na de akkoris minek ha a it az új hiper szuper összehajtogatható nagyon praktikus, minden foltot leszedõ anaerob edzés a tv shoptól ... azaz nehéz áttételben tekerj fel a kedvenc emelkedõdön heti max 3 - szor ( elég az 1 is ) monjduk 4 hétig, egyél jó sok fehérjét, meg aludjál sokat, és utána akkora combokkal büszkélkedhetsz majd, hogy oldalazva kell bemenned az ajtón ....
;)
ha viszont tényleg naggyon vonz a kondi terem mert ott sok a szép izmos fiú meg trendi -  no meg a barátnők - , vagy netalántán edzeni akarsz ott ( na persze ez csak vicc volt, nem kell haragudni rám ) akkor eztet ajánlom figyelmedbe : http://www.bikemagaz...u/edzes_05.html

#100
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Hmmm.....de rég jártam itt....remélem azért majd v-ki válaszol kérdésemre,mely a következõ lenne:
Lassan itt a tél,és nem biztos h mindig "engedi" az idõ,h bringára üljek,ilyenkor jöhet szóba a futás-gondolom-,de emellett igencsak kéne erõsíteni is,nem?...és mégis hogy,meg mit csináljak?Mely izomcsoportokat kell megdolgoztatni?Járjak edzõterembe?Vagy hagyjam az egészet ???....