Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki mint edz, úgy arat!?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
236 hozzászólás a témában

#221
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
baliba.:

mikor/hol fogod futni a 12 percet?
esetleg én is betársulnék, igaz lehet, hogy nem bírnám a tempódat...

BRUCE

#222
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Még egy infó! A bükk maraton Szept 2-a VASÁRNAPRA esik. Tehát nem szombat, amikor is dolgozni fogsz!

#223
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Hali!

Bocsesz, hogy ritkásan írok, de
1: otthonról netezve figyelni kell a tel. számlát is
2: gyakorlatilag elfoglalt vagyok

Tehát sajna Cooper tesztem nincs, de a Fõsulin az évfolyamból egy triatlonos gyerek után 2. lettem. Ennek sajna 3éve, tehát abszolult nem emlékszem a távra, amit 12p alatt futottam :( de amint elkezdõdik a suli a hugomnak, megkörnyékezem a tesitanárát és vadászok tõle infót!
Most, hogy szóba jött, lemérem én is a 12perces futást, és közzéteszem. (bár futni nem szeretek), inkább úszni!!!!!
Ami még eszembe jutott: Tiszacsegén volt egy verseny (versenykerékpáros körverseny). 10 kör a 4Km-es pályán. Én is elindulhattam rajta (ha már ott voltam, és része volt egy motorversenynek) és a rücskös gumis, 13kg-os kerómmal, 2,5 Kört kaptam, az elsõhöz képest, aki abszolult profi volt!
Az átlagom 30Km-körüli volt, de nem ez volt a fegyvertény, hanem az, hogy utánna, 2-óra pihenõ után hazatekertem az 54Km-re lévõ Debrecenbe 1óra 51perc alatt. Aznap este nem kellett altatni!  ;D
Üdv: Baliba




#224
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem - elég hihetetlen, de - az jön be legjobban, ha vacsora után nem sokkal megyek tekerni. Egyszer véletlenül így csináltam, és azóta nagyon jó. Nem tudjátok, hogy ez mennyire egészségtelen (már ha az, de gondolom legalább egy picit igen...)?? Természetesen bringázás után is kajálok valamit, de nem sokat.
A pulzusomra én is nagyon kíváncsi lennék, de sajna nem tudom megmérni, nincs pulzusmérõm. Ha majd egyszer lesz (legalább kölcsönbe), akkor majd megírom, de az biztos, hogy nem egyhamar lesz.

Üdv:
BRUCE

#225
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Halika Bruce!

Biztos szigorú 30 kilcsi 25-ön tolva terepen. Esetleg pulzust tudsz-e mondani? A kaja az nagyon rendben kell legyen. Ha edzés elõtt 4-5 órán át nem eszem - többször elõfordult, mivel fogyókúrám elején nem voltam elég átgondolt - kb. 20km és teljesen elfogy az erõ. Edzés elõtt mindig próbálok valamennyi szénhidrátot felvenni - kevés barna kenyér és joghurt. De amit írnak is és érzem is, a legfontosabb az igénybevételt követõ pótlás. Tészta nagyon jó, nekem mégis a rizs-pulyka mell a tuti :P. Ami még hihetetlen, de bevált: edzés utáni nyújtást követõen legyúrni a lábat. Másnap sokkal frissebb érzés tekerni, jobban pörög, próbáld ki, teljesen jó.
Na hali, most ennyi fért bele!

Gege

#226
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hali!

Na akkor ideröffenek...

Engem nagyon érdekelnek az edzés módszerek. A legtöbbet az újságokból és a netrõl tanulok. Az edzésmódszeren kívül szerintem marha fontos a kajálás is.
Na amit én csinálok:
Baliba. mutatott egy kört Debrecen környékén (terepen). Kb. olyan 10 km (egy kör). Cél: 3 kör, 25ös átlaggal. Ezt eddig kb. 4-5ször csináltam meg, majd következett két hét kényszerszünet (családi holiday). Most fogom újra elkezdeni. Az átlagom a 4-5 alkalom után egyre jobb lett.
Tehát nekem ez az edzés. Futni nem utálok, de féltem a térdeim, szerintem nagyon egészségtelen dolog a futás. Úszni utálok.

Na most ennyi, késõbb még írok...

BRUCE


#227
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Röviden a két sikertelen próbálkozás
1. Egyedül indultam és eltévedtem!
2. Többen voltunk és sz@rrá áztunk!

Bõvebben a Bükk Maraton topicban, de a lényeg itt van!

Zöldfülû

#228
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Szevasz Zöldfülû!

Mit értessz az alatt, hogy "két sikertelen próbálkozás"? Vagy nézzem meg a Bükk Maraton írásokat?

A futás adatokat kösz.

Gege

#229
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv Gege!

Cooper tesztem az nincs! Futás, mivel qrva lusta vagyok ezért csak másfél éve kezdtem el és csak gépen futottam kb. ott visz a szõnyeg nincs megállás ;D. Fél évig bírtam, hetente kétszer futottam 15 vagy 30 percet. 15 perc 3.5km 30 perc 6.6km ezek a legjobbak de az átlagom ezekhez képest úgy -80-100 méter. De 8-10 hónapja abbahagytam mert fájt a térdem (inkább a lustaság jött elõ ;) ). Június végén kezdtem ismét futni egy haverommal a Normafánál a pontos távot nem tudom kb. 4-4.5 kilóméter lehet, (hétvégén lemérem bringával) fele lejtõ fele pedig elég durva emelkedõ aminek úgy 60%-a ráadásul murvás is. Itt 38 perc volt a legjobb idõ amin egy táj vagy hosszútávfutó biztosan röhög de 47 perccel kezdtük és még próbálunk javítani. Bringázni csak május végén kezdtem el és hétközben nem igen szoktam tekerni. Külön bringás edzéseket nem tartok. Eddig kb. 550 km-t tekertem amibõl kb. 160 a két balul sikerült próbálkozás a Bükk Maraton távjával. Leghosszabb táv 95 km Egerbõl Bánkútra az erdõn keresztül onnan aszfalton vissza Egerbe Szilvásvárad felé ezt egyedül húzóerõ nélkül sikerült. Az átlagot ritkán nézem de sík terepen szélcsendben szerintem tudnék tekerni egy 25 átlagot akár hosszabb ideig is.
Nem tudom ezek mennyit segítenek neked de ha igen akkor jó. Ha lemértem a futás "távot" akkor jelentkezem.

Zöldfülû

#230
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Üdv Zöldfülû!

Tegnap este - ígéret szép szó - a Barátommal futottunk egy Coopert. Nem csodálom, hogy útálod ;D. Ma lépni nem bírok. Tök komolyan. De a lényeg, mivel bizalmas adatokat kérdeztem, álljon itt a részemrõl is hasonló:

Klasszikus Cooper teszt (12p): 2.270m - 185-190-es pulzus
Országút 1ó: 30-31km - 160-165-ös pulzus
Heti háromszor 30p kocogást tervezek, a többit tudod.

Halika

a Gege



#231
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Szevasz Baliba!

Szombatra a legjobbakat! Gondolkodtam a Bükk Maratonon, de akkor pont dolgozni fogok. Meg most szombaton is. A múlt szombaton is dolgoztam, ja az nem tartozik ide. Hosszabb távon mi is ketten nyomjuk, multkor elhervadtam, jól jött egy kis bíztatás. Ha tervezel még utat, megbeszélhetjük, szívesen betársulok(lunk). 80% hegy egy debreceni bázissal nem nulla!

Cooper papa könyve, vagy teszt értékelõ táblázata nincs birtokodban? Meg volt, csak kölcsön adtam úgy négy éve...

Ja meg edzéssel kapcsolatban továbbra is bármi.

Na pá.

a Gege

#232
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear GEGE!

Észak alatt, a Mátrát, Zemplén-t, Bükköt értem, debreceni illetõségembõl kiindulva!
Idõm és nem utolsó sorban a pénzem miatt nem gyakran esz el a fene a hegyekbe, + igazán 1-éve tekerek, de ha van lehetõségem, 50-60-70Km-t teljesítünk. Szintkülönbségek, azok 1200m-2500m-ig terjednek, kb. Konkrét útvonalak nincsennek, ha csak nem teljesítménytúra, ált menet közben improvizálunk, térkép alapján. Érdemes kb 45-50Km-rel kezdeni, majd idõvel fokozatosan növelgetni a távot, és a nehézséget is. Elõször a betont elõnyben részesíteni, és fokozatosan áttérni terepre, bár ez fakultatív.
Nem hajt a tatár, tehát nem Armstrongos stílusban haljuk a hegyeket, de azért megpróbálunk haladni is. Kb 1 év elteltével mondhatom azt, hogy belõttem a teljesítõképességemet, nagyábból tisztába vagyok adottságaimmal, és kb be tudom osztani a erõm!
Tudom, hogy mikor egyek, igyak, és pihennyek. Idén közel 1400Km-t tekertem, ebbõl 80% hegy volt!
Ha megyünk, minimum 2-en, így az egyik tudja húzni, vonni, a másikat.
Most Pl Zöldfülû kollégával (és aki még jön) küzdjük le most szombaton a Szept. 2-i Bükk Maraton távját, azaz 100Km-t. Bõvebben a Bükk maraton topic 20.oldalán.

Üdv: Baliba


Nem sok, tudom, de ez van.

#233
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Üdv Zöldfülû!

Nagyon kösz a tippet, ez a testzsír arány mérés már többször felmerült ötlet szinten, de nem tudtam gyakorlati síkra terelni az ügyet.
A futás.... :-[ Rátapintottál. Hallottam már a dologról. :-/Tudtam, hogy nem lehet megúszni, erre Te is ezzel jössz. Komolyra fordítva a súlyom miatt eddig nem kezdtem el, mert a térdem féltettem. (áprilist 120kg-val kezdtem) De ha már elkezdem, felméréssel szeretném indítani, hogy havonta, késõbb két havonta legyen kontroll lehetõségem. Ehhez örömmel venném, ha valaki tudna küldeni Cooper teszt értékelõ táblázatot, vagy hasonló jóságot. Elõre is örök hálám.
Súlyzóval mostanában nem foglalkoztam, mert alapvetõen erõ gondom soha nem volt, ilyen az alkatom. De biztos jót tenne, a téli szezon alatt terveztem is egy kis kondit.
Én is úgy tudom,hogy a szervezet tényleg akkor éget zsírt, ha hosszú, állandó és nem túl intenzív terhelésnek van kitéve. Úgy olvastam, hogy a 60-70%-os pulzussal végzett min.30p-es terhelés ilyen tekintetben az ideális. Ezért a keményebb tempót a táv elsõ felére teszem, a második szakaszban pedig már kényelmes pörgetés közben hallgatom, ahogy serceg a  ;Dzsír.
A futáshoz visszakanyarodva. Milyen távon, rendszerességgel és tempóban szoktál rohanni? Ha mellé azt is elárulod, hogy országúton ideális körülmények között - szél, domborzat stb. - egy óra alatt kb. mit tekersz, örömmel venném. Így lenne egy kiindulási alapom. Persze csak akkor, ha ezek nem a NASA részére zárolt top secret adatok.

a Gege

#234
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv Gege!

Ha megengedsz pár észrevételt aminek a hitelességéért persze nem vállalok felelõsséget! ;D
Ha van valami amit utálok akkor az a futás de szerintem állóképességet (fizikait ;D ) az ad! Én is csak nemrégen kezdtem el. Ha a súlyod nem változik az nem jelenti azt, hogy nem fogysz?! Inkább nézd a centiket mivel az izomszövet nehezebb mint a zsírszövet! Ha van lehetõséged menj el egy gyógyászati mûszereket árúsító üzletbe (pl. Omron üzletek)  és ha segítõkészek az eladók akkor megnézik a testzsír százalékodat. Ez szerintem többet elmond mint a kilók és centik! Ha van idõd beiktathatsz néha egy egy súlyzós edzést is. Ha elsõsorban a fogyás a cél akkor kisebb súllyal csinálj több ismétlést. Valakitõl azt hallottam, hogy ha fogyni akarsz akkor a pulzusodat egyenletesen kell tartani és hosszabb ideig végezni a tevékenységet. Mert ha megerõltetõ amit csinálsz akkor a emelkedik a pulzus és a szervezeted elkezdi a szénhidrátokat felhasználni, hogy viszonylag gyorsan energiához jusson. Egyébként pedig valahogy a zsírból nyer energiát. Kb. ez a lényeg nem igazán tudományos és remélem nem írtam túl nagy marhaságot sem. Vannak egyébként itt a fórumon régi bringások akik biztosan nem ilyen Zöldfülûek a témában mint én.

Zöldfülû

#235
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Hello Baliba!

A barátom szerint - akivel együtt szoktunk tekerni - két oka lehet. Egyik, hogy dohányoztam - e hó elsejével már leszoktam, ezért a múlt idõ -, a másik, hogy túledzem ;D magam. Az a tény, hogy Õ kb. fele annyit teker, mint én és jobban megy :(, ad némi hitelt a szavainak.A cigivel kapcsolatban biztos van igazsága, ezért is hagytam abba, de ez a túl edzés téma baromságnak tûnik. Olvastam Lance Armstrong edzõjének az aktív pihenésrõl írt cikkét a bikkmakkban, logikusnak tartom, de nem tudom elhinni, hogy az én napi 30-40 km-em, meg az alkalmankénti 1600-2000m úszásom túledzettséget okoz, mivel akikrõl az edzõ beszél nem mennek heti 7-800km alatt csak nyugdíjas profiként.

A feleségem szerint öreg vagyok már ehhez, nem úgy reagál a szervezetem, mint rég. 31 vagyok, meg különben öreg az, aki annak tartja magát. >:(

Más. Merre szoktál járni északon? Mennyi az a táv - gondolom terepen nyomod -. amit ép ésszel kibírsz a hegyekben? A Duna Maraton 65km-tõl tudniilik úgy meghaltam, hogy átértékeltem magamban mindent, amit az elõtt az emelkedõkrõl gondoltam volt. Épp ezért akarunk mi is egy-egy hétvégét fent tölteni, csak nem igen vagyunk birtokában helyismeretnek.

Légy jó és vigyázz magadra!

a Gege



#236
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear GEGE!

Ennyi edzés hallatán, szinte lehetetlennek tartom, hogy nem sikerült súlyt leadni!
Én pont az ellenkezõje vagyok a problémának, hízni nem tudok! De ez nem ide tartozik!
Tehát ha fogynod nem sikerült, mindenképpen át kellett, hogy alakuljon izommá! Ez fizika ööööö...... akarom mondani (írni), biológia!

Edzeni nekem nem sok idõm van, de ha elmegyek tekerni, 30Km alatt sosem úszom meg. Ált. próbálok terepen tekerni és szintén egy állandó ütemre, pulzusszámra beállni. Dombra fel és le is végig egyenletesen. Debrecen és környékén nekem is csak dombok vannak. Hegyet, az alföldön nem lehet szimulálni, ezért amikor csak tehetem, felmegyek északra, és ott edzek. Bárhova megyek, kaja + folyadék van nálam, és el is fogyasztok mindent, arányosan, szétosztva a távra.

Mellette úszok, heti 2x 1000m-t.
Futni utálok, tehát valami hasonló a felálllás mint nálad.

Folyt. köv.    

Üdv:Baliba

#237
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Szevasztok!

Nagyon érdekel, hogy ki milyen módszerrel edz. Hogy nyom végig egy országúti napot - ha egyáltalán elkövet ilyet -, miként készül a keményebb terepekre. Használtok-e edzéstervet, ha igen, milyet? Akad-e hozzám hasonló, aki túlsúly leadást is tervez és hogyan? Végeztek-e kiegészítõ edzéseket - futás, úszás, kondi stb.? Ha ebben a témában irodalmat tudtok mondani, az komoly segítség.

Kérdezem ezt azért, mert:
1. Idén áprilistól - sok év kihagyás után - kezdtem el tekerni. Toltam azóta jó 3000 km-t, heti ötször biztos megyek, ha nem is sokat. Alföldön, így jobbára országúton. Igyekszem a pulzusomat egész edzés alatt 70%-on tartani, egy-egy szakaszt pedig  megnyomok 90%-on. Mellette heti kétszer, mostanában inkább ötször úszom fél-egy órát. Odafigyelek a kajára is.

2. Úgy érzem, hogy a kezdeti két hónapot leszámítva nem fejlõdtem semmit. A súlyom is addig csökkent, azóta nem. Sem erõsebbnek, sem szívósabbnak nem találom magam.

Hát ezért a kérdés.

Gege