Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki mint edz, úgy arat!?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
236 hozzászólás a témában

#201
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Persze elõbb megnézné mi a gebasz, a franc akar tût ha nem muszáj  ;D

Egyébékny Jánoshalma, a doki meg Kalocsán van asszem.
De Bp. is szóba jöhet csak lehet kell beutaló.

#202
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Én elõbb az okot próbálnám megkerestetni a dokival mielõtt hagynám, hogy nekiessen egy tûvel a térdemnek. Ha jól tudom szinoviális vagy valami hasonló a neve az izületben található folyadéknak és oka van ha kevés. De ezt egy orvos biztosan jobban tudja. De tényleg el kéne menni egy dokihoz. Merre laksz az alföldön?

Zöldfülû

#203
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Ráteszem kis kezem a térdemre, és láblóbáláskor érzem hogy valami nem ok.
Bemelegítést általában hanyagolom, mert mire kiérek terepre nagyjából bemelegszek, és elég laza pörgetéssel szoktam elindulni. Nem hinném hogy lenne különbség guggoló gyakorlatok, vagy 5-10 perc laza tekerés között.

Egy dokit már ajánlottak,aki olyan folyadékot benyom tûvel a térdbe mint amibõl ott kevés van. Lehet meg lesz látogatva...

#204
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Még valami: Mit értesz azon, hogy nem mozog rendesen? Olyan mintha homokszemcsék került volna a térdedbe?

Zöldfülû

#205
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey b

Mióta fáj? Be szoktál melegíteni vagy mindjárt max. fordulatszámon nyomod?
Szal szerintem elõször próbáld meg pihentetni 1-2 hét +kenjél rá valami kencét pl. Rheumon gél, Voltaren stb. Ha ezután sem lesz jobb akkor én is az orvost javasolnám de ne a körzeti kurozslóhoz menj hanem keress egy sportorvost, traumatológust esetleg rheumatológust ha tudsz. Traumatológussal csak óvatosan mindjárt mindent mûteni akarnak :o Aztán kifogsz egy újoncot akinek az az elsõ mûtétje és azt lehet hallani a mûtõbõl, ahogy az oktató üvölt a kezdõvel: "Mondom, hogy jobb és láb!  ;D ;D ;D Ez kicsit durva volt de ha a pihenésre nem javul mindenképpen nézesd meg!

Zöldfülû

#206
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Áááá, nem gond, sima rutinmûtét az egész ;D
Mért nem mész el vele orvoshoz? Egyébként egyes vélemények szerint a kerékpározás jót tesz az ízületeknek.

#207
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Hello

Remélem jó helyen járok valamennyire !
Családi vonásból adódóan vacakol a jobb térdem, ami a most pénteki közel 60km után erõsen jelentkezett. Nem ropog hallhatóan szerencsére, de érzem hogy nem mozog simán. A ballal meg semmi gond. Mit lehetne tenni ?
Mivel alföldi vagyok (paraszt gyerek ;D ) a hosszú táv jön szóba hogy lefárasszam magam. De ilyen térddel ...
És nem is a hideg vagy meleg számít. Ha többet megyek 30km nél már elõjön a problem.  >:(

Tudtok valami okosat mondani ?  :-[

#208
vendég__*

vendég__*
  • vendég
szia gege, nem olvastam végig az összes hozzászólást, de a zsírégetéshez kicsit túllõtted a pulzustartományt, mert 50-60 %-on égetsz zsírt. egyébként szerintem többet kéne pihenned, akkor valószínû többet fejlõdnél. de azért dícséretes, hogy ilyen jól nyomod. szia

#209
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Sajnos még mindíg nem jöttem rendbe úgyhogy a Mátra kör most kimarad!

Zöldfülû
Ui: Ha lesz idõd és kedved futni egyet, akkor szívesen látunk.




#210
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Hali Zöldfülû!

Ehhez az idõhöz nem tudok hozzá szagolni. Fõleg a szintkülönbséggel ez szigorú. Most 3600m futkosok tök laposon heti háromszor, a legjobb idõm 22p 52mp. Na de innen szép fölállni! ;D Szegedi vagyok, de munkámból kifolyólag heti többször megfordulok Pesten. Ha bevállalós kedvem lesz, szólok.
Mátra kör?

a Gege

#211
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey Gege!

Szal a pálya ahol futni szoktunk a Normafánál 6500 méter hosszú (ha jól mér a bringa). Kb. 2,5 km nagyon lefelé utána kb. 2,2 km nagyon felfelé azután levezetésnek a maradék, vízszintes enyhe lejtõkkel és emelkedõkkel. Eddigi legjobb idõ (még a megfázásom elõtt) 34 perc. Ha pesti vagy akkor egyszer megmutathatom, hogy pontosan merre.

Zöldfülü

#212
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Szevasztok Mindannyian!

További kapcsolódó kérdés:

Fogyasztotok-e táplálék kiegészítõket? (C vitamintól a kreatinon keresztül az EPO 4.0.2-ig minden érdekel)

Ha igen, mit, mikor és mit vártok tõle?

Ha nem, miért nem?

Ha valaki testreszabott választ kíván küldeni, a topic elsõ üzenete részemrõl továbbra is mérvadó.

Kösz.

a Gege

#213
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
baliba.: hova mész futni? mehetek veled? vagy másokkal mész?

#214
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Halika Mindenkinek!

Mátra Kör címmel feltettem egy kérdést, itt úgyszintén mindenkit kérek, ha tud bármit ezzel kapcsolatban, keresse fel azt a topicot. Nem utolsó sorban pedig, ha érdekel benneteket is a történet, ott találkozhatunk.

Kösz.

a Gege

#215
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Üdv!

Visszatértem nyaralásomból!

A héten lefutom, és közzéteszem! Egy hasonszõrû barátom 3500m körüli eredményt teljesített emlékezete szerint!

Üdv: Baliba voltam

#216
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Halika Bruce!

Bár tettem már említést róla, meg nem is nagy szám, de ha már kérded: 2.270m - 185-190-es pulzuson. :( Elõtte a legrosszabb eredmény - a régmúlt homájából - 3.400m volt, 3.600-3.700 a standard. Egyenlõre havonta fogok egy-egy felmérõt futni, majd látjátok az idõket.

Üdv:

a Gege




#217
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hali Mindenkinek!

Gege: te mennyt futottál?
baliba.: hallod ezt? az egyik fut (lohol), a másik meg mögötte teker, és bíztat... nekem ez naaagggyyyoonnn tetszik!!  ;D ;D ;D ;D  (természetesen én tekernék... ;) nekem suliba úgy is kötelezõ lesz a cooper, akkor majd megtudom az eredményemet)

Üdv:
BRUCE

#218
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Szevasztok!

"A futás nagyon egészségtelen dolog" - századunk nagyjait idézem - kijelentés apropóján ragadtam meg a fonalat. Réges régen versenyszerûen eveztem, amikor is felkészülés alatt napi 8-10 kilcsit futottunk ha esett, ha fújt. Az egészségtelen volt. Senki nem magyarázta el, hogy az ízületek számára milyen bemelegítõ és nyújtó gyakorlatok kellenek. Rendesen tönkre is vágtam a térdem, mai napig nem tökéletes. Mégis azt kell mondjam, nem a futás a bûnös, hanem a szakszerûtlen edzés módszer! >:( Azóta perverz módon ragaszkodom a bemelegítéshez. Laza gimnasztika egész testre, kb. 10p, 5p nyújtás - vádli, comb feszítõ és hajlító izmok, fenék, csípõ. Csak így vagyok hajlandó hozzá fogni. A végén pedig levezetõ gyaloglás - 80-85%-ról visszaáll a pulzus 60-65%-ra -, hazaérkezéskor pedig nyújtás ismét. Ez a nagy vonalakban ismertetett módszer a gyenge térdemmel és nem kevés túlsúllyommal is garantálja az egészséges, kvázi kockázat mentes kocogást. Mindenkinek ajánlom, hogy ennyi idõvel szánjon rá többet, mert megéri.
Kíváncsian várom a Cooper eredményeket. Mi úgy futottuk a barátommal a Coopert, hogy egyikünk loholt, a másik pedig mögötte tekert. Tetszett, mert egyrészt a bringa computer pontos távolságot mutat, másrészt a kísérõ részidõket, távokat tud közölni és persze bíztat.
Most ennyi.

a Gege

#219
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Baliba.:

Azon a pályán nem tudom, hogy lehet e futni, mármint hogy az atlétákon kívül kinek lehet. Az egyik tesitanárunk ott tart edzéseket, így lehet, hogy megengedné, de nem hiszem, hogy ismer engem. Egyébként ha nem edzésidõben megyünk, akkor szerintem senki sincs ott, tehát nyugodtan lehet futni.
Más iránt lehet, hogy jobb, ha bringával követlek, és szurkolok folyamatosan...  ;D ;D ;D ;D

Üdv:
BRUCE

#220
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Hali Bruce!

Úgy gondoltam, hogy az újdonsül atlétikai VB felújított pályáján futnám le, de nem tudom, hogy kit kell érte megölni, hogy ott futhassak! Kell érte fizetni, or no? Ez nagy kérdés!
Majd ha hazajöttem Tivadarból kitalálom, hogy mikor!

Elõtte szólok!

Üdv: Baliba