Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki mint edz, úgy arat!?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
236 hozzászólás a témában

#181
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ruff elhiszem hogy sokat voltál kórházban és esetleg elbaltáztak egy két dolgot az orvosok...
DE!!!
ettõl még az nem megoldás hogy 30évesen leszázalékolnak mert úgy széjjelmentek az izületeid hogy már ülni sem tudsz fél óránál többet normálisan...
ha valami fáj az nem megoldás hogy nem foglalkozol vele ugyanis a fájdalom jelzés... jelzés hogy valami nincs rendben és olyankor egy JÓ orvosra van szükség aki tudja mi a teendõ és te is megbízol benne...
csak ennyi, lehet nekem mákom van az orvosaimmal, de még nem volt rájuk panaszom...

#182
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Na meg ,nekem már voltak sérüléseim ,elég , voltam már kórházban elget, úgyhogy nem nagyon kívánkozok vissza , márcsak az ismert teljesítmény miatt sem...

#183
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
nem vették le 1 hete a gipszemet , szóval mostan nagy punny van, még nem igen tok sportolni ...
tehát most egy jóideje nem vót már , de régen ténleg rendszeres volt. nem is zavart , nem volt egy nagy fájdalom , csak állandó. Hallottál már a snakeboard sportról ? az ezt teszi ...
A lényeg az , hogy egy ideje már nem volt m, szóval most remélem abbahagyja . Az orvosokról annyit ,hogy ha én itt bemegyek a kórházba , akkor minden ortopéd orvos felismer , én is õket , és gyakran a munkájuk eredményét is fel lehet ismerni ...

#184
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ruff ha te még ilyen fiatal vagy akkor én nem azt javasolnám hogy próbálj meg egyöütt élni, hanem hogy kezdj vele vmit, mert még 80 évet lehúzni így és ez csak rosszabb lesz, az nem leányálom.......

#185
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Tanulj meg együtt élni vele , mint én ...
Bár mostanában a nagy punnyadás miatt nem jött ki rajtam a térd fájdalom  , régen nekem legaláb annyira részem volt , mint a fejem ...
Bár nem úgy emlékszem ,hogy tonnák voltak rajta.
Recsegés ,ropogás volt. Volt fájdalom is , de nem ilyen tonna típus. Inkább csak éreztem az inaimat. Szerintem nézesd meg orvossal.

#186
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ortopédia... lúdtalp gyanú szerintem, vagy pedig vmi komolyabb izületi x@rság, de nem vagyok orvos csak tippelek...
esetleg nem erõltetted meg nagyon régebben?

szerintem ne várj menj el orvoshoz õ biztos tud kezdeni veled valamit, DE ne engedd hogy ukkmukkfukk felvagdaljanak!!!

#187
Lachill

Lachill

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Hi!

Szerintetek mitõl van olyan érzésem a térdemnél mintha a térdkalácsomra rátettek volna egy tonnát? És ahogyan hajlítgatom csak nyomja jobban.

Mit lehet azzal csinálni ha a térdem recseg ropog és olyan mint egy száraz ajtó zsanér?
:'(

Lachill

#188
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Karen:
Ha jól emléxem: a kreatin-foszfát ad rövid távon energiatartalékot az izmoknak, ugyanis az izommûködésnél elhasználódott ATP-t regenerálja. De csak rövid távon. Ha a kreatinkészletet megnöveled, avval állóképességi sportban nem sokat segítesz.
Amit a folyadékokról mondtál korrekt.

BRUCE: Mikroszakadás rulez! A nyújtáshoz csak annyit szólnék hozzá, hogy én, hogy csinálom. Nálam a tekerés elsõ 6-7 km-e (amíg kiérek a terepre) eleve laza tekerés, néha kicsit beletekerek, padkázok, etc., hogy a pulzusom cseppet emelkedjen. A nyomulás után (tavaly napi 1,5-3 óra volt). Fél óra levezetés, és forró vizes kád. Na ez aztán ellazít. Utána nyújtok.  :-*

#189
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
következmény, hogy lassabban regenerálódsz...

#190
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
gyakorlatilag szinte nulla, de elméletileg a nyújtás mindig jár egy nagyon pici szakadással is...

#191
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ok. Kösszi Ras.
Ha nem "ugrálva" nyújtok, akkor ennek az esélye 0, vagy csak "kisebb" ?

Mik a távlati következményei ezeknek a mikroszakadásoknak?

#192
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát ez igaz de csak a rosszul kivitelezett strechingre...
ha nem ciklikusan nyújtasz, hanem folyamatosan erõsõdõ terheléssel, azaz nem rugózva, hanem egyre nagyobb erõt kifejtve, akkor ezek száma nagyságrendekkel kisebb

#193
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Zed: Ok ;D

Más: Én hallottam vmi olyat mostanában, hogy a nyújtás az izmokban mikroszakadásokat idéz (vagy idézhet, nemtom) elõ. Hallot már errõl vki más is? Mennyire igaz ez?

#194
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Bruce, szeretnélek kijavítani, a tigris vadászat elõtt nem nyújt, hanem motort melegít, löveget tölt, tornyot forgat, majd az "amerikanische Kampfwagen 9 uhr" figyelmeztetésre támadásba lendül.

#195
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Hali srácok!


Megütötte a fülemet egy olyan, hogy táplálékkiegészítõk, azért merek írni ide. Szerintem a proteinek veszélytelenek, sõt. De a kreatinnal csak csínján, az tul.képpen tömeg-és térfogatnövelõ, és ezekre mi szüksége egy bringásnak?!
Ráadásul ha vki egyszercsak abbahagyja a kúrát (pénzhiány, stb.) nem túl kellemes, ahogy ürül ki az anyag! Az illetõ izzad, mint a ló, mivel a kreatin az izmokban tartott egy csomó folyadékot, és nem gyõz görcsölni.
Ennyi voltam, lehet, hogy már nem is aktuális, de azért lepötyögtem.

Pá,
Karen

#196
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szerintem Zed és BRUCE mindkettõtöknek igaza van...
a legelején egy kicsit nyújtani kell, de utána szerintem is jó ha az ember egy kicsit... 20-30 percet lazán pörget...
ugyanis a nyújtás nem indítja be megfelelõen az anyagcserét az izmokban, és a hirtelen megerõltetés tápanyaghiányt(mé' nem megy má' az a bringa, pedig tekerem mint állat... hopsz mintha nem akarnának forogni a lábaim...), majd görcsöt (hû bámmeg ki öntötte betonba a lábaim) is okozhat...

#197
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hali!

Szerintem a hideg izmot igenis kell nyújtani!! Mármint nem izomból, hanem csak úgy, finoman. Ez a legtökéletesebb bemelegítés. A pörgetõs tekerés sokkal veszélyesebb, mert akkor a hideg izmot rögtön sûrû összehúzódás-nyúlásokra készteted. Egyébként gondoljatok a tigrisre, vadászat elõtt mindig nyújtózkodik, és nem össze-vissza rohangál...

Üdv:
BRUCE
u.i.:csináld ahogy jólesik!

#198
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Csatlakozom Charon véleményéhez, nyújtani nem edzés elõtt kell. Másrészt pedig 5-10 perc bemelegítés, majdhogynem lóf...-t sem ér, pláne, ha utánna izomból nyomod terepen. Próbáld meg 30 perc bemelegítéssel kezdeni, pörgetve, nagyon lazán. És a bemelegítésnek tényleg lazának kell lennie, nálam az elsõ 15 perc minden esetben 25 km/h alatt zajlik (síkon, aszfalton).

#199
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hideg Izmot NE NYÚJTS!!!!!!  >:(
Hacsak nem akarsz egy kis izomsérülést szerezni... :(
Edzés végén viszont abszolút O.K.


#200
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
EN azert ajanalanek mindig egy kis nyujtast.
A legelejen vagy kezdes utan par perccel.
V. mind2.

En is igy jartam csak en a bal vallammal. :-(((
Ugye a sok ugra-bugra...